Νέα

O νόμος του Picker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 55K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Είπα και προηγουμένως ότι τα μπουρδέλα για εμάς είναι επιλογή ανάγκης και όχι διασκέδασης. Αν ζούσαμε σε έναν κόσμο τίμιο και ειλικρινή όπου η ηθική θα θεωρούνταν αρετή και όχι αιτία χλευασμού, τότε σίγουρα δεν θα είχαμε ανάγκη τα μπουρδέλα. Βλέπεις όμως πόσο βουτηγμένοι στο ψέμα και πόσο γαμημένοι είναι όλοι!
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Ζούμε σε μια κοινωνία που αν μαρτυρήσεις έναν απατεώνα στη γυναίκα του θεωρείσαι ρουφιάνος. Που ακούστηκε Θεέ μου αυτό; Στην αρχαία Ελλάδα η μοιχεία τιμωρούνταν με θάνατο αλλά και στη σύγχρονη Ελλάδα αποτελούσε ποινικό αδίκημα μέχρι το 1982. Κι έρχονται τώρα τα λαμόγια και μας λένε ότι όποιος τους δώσει είναι ρουφιάνος.
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Δεν θα χαριστούμε σε κανένα λαμόγιο. Κανένα οίκτο σε αυτούς που μας έριξαν στα σκατά. Ο Θεός είναι μαζί μας και θα το δείτε εν καιρώ. Ποτέ μα ποτέ μην προτιμάτε την εύκολη λύση, ο δύσκολος δρόμος είναι αυτός που στο τέλος θα αποδώσει καρπούς. Τα μνημόνια είναι μόνο η αρχή. Η οργή του Θεού είναι μεγάλη γι' αυτή τη γαμημένη χώρα!
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΑΞΙΑ. ΓΑΜΑΜΕ ΣΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΜΕ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ 3-4 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΜΕ ΠΑΝΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΣΤΑΓΜΟ. ΔΕΝ ΜΑΛΑΚΙΖΟΜΑΣΤΕ ΠΟΤΕ, ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΥΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΤΟΝΩΝΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΓΚΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΚΑΡΦΙ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΓΝΗΣΙΟΙ ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΜΠΟΥΡΔΕΛΙΑΡΗΔΕΣ.

Picker  :rockon:
 

GIORGAROS1975

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
47
Κριτικές
9
Like
81
Πόντοι
0
Picker, αυτόκλητε Μεγάλε Νομοθέτη των Ντελιάρηδων, εμείς οι πιστοί σου οπαδοί - όσοι αντέξαμε και απομείναμε πια - υποκλινόμαστε μπροστά στο μεγαλείο Σου!
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
167
Πόντοι
16
Και τι θα κανεις ρε πικερ; θα μεινεις μονος μεχρι τα 80;; ποιος θα σε ξεσκατιζει τοτε; η νομιζεις οτι θα γαμας και τοτε;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.280
Like
21.222
Πόντοι
5.506
Τώρα το γύρισε και στη θρησκεία. Το ΝΑΥΑΓΙΟ.  :jerking2: :jerking2: :jerking2:
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.057
Κριτικές
52
Like
16.721
Πόντοι
10.686
Και τι θα κανεις ρε πικερ; θα μεινεις μονος μεχρι τα 80;; ποιος θα σε ξεσκατιζει τοτε; η νομιζεις οτι θα γαμας και τοτε;
Τραγικό να παντρευτεί κάποιος με προοπτική τη συντροφιά και το ξεσκάτισμα στα γεράματα...
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
167
Πόντοι
16

GIORGAROS1975

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
47
Κριτικές
9
Like
81
Πόντοι
0
Εκτός από Μεγάλος Νομοθέτης των Ντελιάρηδων - σαν ένας μεταμοντέρνος Μωυσής - η ηγετική φυσιογνωμία του Πίκερ - καθώς δε χωρά σε ιδεολογικά στεγανά και κατηγοριοποιήσεις - τον βοηθά να αναδειχτεί χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια και σε θρησκευτικό ηγέτη της Πικέρειας Σέκτας, της οποίας την αναγνώριση σε επικρατούσα θρησκεία των Ελλήνων πορνοθηρευτών διεκδικεί και ελπίζουμε να επιτύχει στο άμεσο μέλλον. Πίκερ το μέλλον ανήκει στη Σέκτα και η ιστορία θα σε δικαιώσει, όπως και μόνο ο Θεός δικαιούται να σε κρίνει.
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Τραγικό να παντρευτεί κάποιος με προοπτική τη συντροφιά και το ξεσκάτισμα στα γεράματα...
Ο γάμος και τα παιδιά γίνονται υποσεινηδητα για αυτό ακριβώς το λόγο: για να έχεις πιο ήπια γεράματα, πιο ήπιο θάνατο.

Οι περισσότεροι το αρνούνται συνειδητά, αλλά, ως γνωστόν, το υποσεινηδητο είναι αυτό που μας κυβερνάει.
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Δεν μπορώ πια να ζήσω χωρίς το Θεό. Νιώθω το πνεύμα του να με καλεί. Η ηθική μου είναι θεόσταλτη, δεν είναι δυνατόν τόσες θυσίες να πάνε χαμένες. Έχω χάσει πολλά λόγω της ηθικής μου, κάτι υπάρχει σε όλο αυτό.
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Όσο και να θέλω δεν μπορώ να γίνω ανήθικος. Δεν μπορώ να ακολουθήσω τα λαμόγια στον εύκολο δρόμο που μου προτείνουν. Θα καούν στην κόλαση αυτοί, το νιώθω μέσα μου δυνατά. Ο Θεός θα τους γαμήσει τα πρέκια!
 

bokolis$$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2015
Μηνύματα
1.545
Κριτικές
8
Like
428
Πόντοι
296
Τι παραλήρημα ειναι παλι αυτο; Υπάρχει καποιος υπεύθυνος mod να τον καταδώσει στην δίωξη ηλεκτρονικου εγκλήματος; Οπως ειπε και ενα παλικαρι πιο πριν, αυτος μπορει να σαλτάρει απο κανενα μπαλκόνι. Για να κοβουμε σιγα σιγα την πλάκα μην εχουμε κανα ατυχημα και το εχουμε και τυψεις στη συνείδηση μας μετα.Και εγω μαζί. Κρίμα ειναι.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.280
Like
21.222
Πόντοι
5.506
Όσο και να θέλω δεν μπορώ να γίνω ανήθικος. Δεν μπορώ να ακολουθήσω τα λαμόγια στον εύκολο δρόμο που μου προτείνουν. Θα καούν στην κόλαση αυτοί, το νιώθω μέσα μου δυνατά. Ο Θεός θα τους γαμήσει τα πρέκια!


Πολύ χριστιανικό αυτό.  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Φαντάσου να μπορούσες να ζήσεις χωρίς το Θεό.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.155
Κριτικές
496
Like
62.127
Πόντοι
39.662
Δεν μπορώ πια να ζήσω χωρίς το Θεό. Νιώθω το πνεύμα του να με καλεί. Η ηθική μου είναι θεόσταλτη, δεν είναι δυνατόν τόσες θυσίες να πάνε χαμένες. Έχω χάσει πολλά λόγω της ηθικής μου, κάτι υπάρχει σε όλο αυτό.


piker θεος δεν υπαρχει... δεν περιμενουμε από αυτόν να τιμωρησει, παιρνουμε το νομο στα χερια μας  :heavymetalbig:
 

GIORGAROS1975

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
47
Κριτικές
9
Like
81
Πόντοι
0
Διάλεξες το δύσβατο δρόμο, Μεγάλε Πίκερ, ως ένας άλλος Ευλογητός αφιερωμένος στην καταπολέμηση κάθε λαμόγιου και κάθε κοινωνικής υποκρισίας. Μόνο σεβασμός για τον υλιστικό ιδεαλισμό σου, αφού είσαι ο μόνος που μπόρεσες στη φιλοσοφία του νόμου σου και των ερμηνευτικών σου "εγκυκλίων" να συνδυάσεις στοιχεία από Μαρξ και Χέγκελ με απόλυτη αρμονία.
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.233
Κριτικές
49
Like
22.155
Πόντοι
24.596
Και τι θα κανεις ρε πικερ; θα μεινεις μονος μεχρι τα 80;; ποιος θα σε ξεσκατιζει τοτε; η νομιζεις οτι θα γαμας και τοτε;
τυπε υπαρχουν ραμολι Μεταξι που κουμπωνουν και ζμπρωχνουν :zombie: :zombie: :zombie:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom