Νέα

O νόμος του Picker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 55K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Πικερ οφειλεις να επιστρεψεις για να στεφανωθεις τις δαφνες της δικαιωσης:

ένιωθα ότι ήμουν σε έναν ηδονιστικό παράδεισο όπου όλες οι απολαύσεις είναι νομιμες και σου χαρίζονται γεναιόδωρα χωρίς αναστολές χωρίς απαγορευσεις και χωρίς ενδοιασμους ...
δεν άντεχα άλλο ήθελα να χύσω ...και το τέλος με βρήκε ενώ ηδονιζόμουν με όλα τα αισθητηρια μου με την μια ενώ η άλλη χοροπηδούσε πάνω στο πέος μου ...
...μαστουρωσα με το συνουσιοπιοειδές που περιέλουσε τον εγκέφαλο μου και βγηκα στους δρόμους μεθυσμένος και χαρούμενος σχεδόν πετώντας ...περήφανος και απολυτα ικανοποιημένος


rigormortis 27 - 9 - 2016

 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Πως θα στεφανωθει με τις δαφνες της δικαιωσης ? Θα στειλει καρδουλες στην πρωτη θα κλαψουρισει για την δευτερη και μετα θα ερθει εδω να το παιξει αντρακι και να αυτοικανοποιηθει με την αυτιστικη παραγραφο ? :think:
 

giorgios_panag

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2016
Μηνύματα
29
Like
0
Πόντοι
0
Και όμως, τύπε...
Οι πολυγαμικές γυναίκες συνήθως θέλουν συναισθηματική δέσμευση ταυτόχρονα από τους εραστές τους (δηλ. από δύο άνδρες και πάνω), ενώ φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις, όπου κάποιες γυναίκες γαμιούνται που και που χωρίς καμία δέσμευση.
Δύσκολο να χωρέσει αυτό στο μυαλό του άνδρα, αλλά έτσι είναι.
Μου πήρε πολλά χρόνια για να το καταλάβω, χωρίς όμως να μπορώ να το βιώσω, καθότι συναισθηματική δέσμευση μπορώ να έχω μόνο με μία γυναίκα. Κάποιες φορές που νόμιζα ότι έχω συναισθηματική δέσμευση με δεύτερη γυναίκα, μετά από λίγο καταλάβαινα ότι παραμυθιαζόμουνα.

εγώ πάλι νομίζω ότι ισχύει αυτό το τελευταίο που λες ότι ισχύει για σενα...αντρες και γυναίκες άπαξ και έχουνε συναισθηματική δέσμευση με κάποιον που γουστάρουν δεν μπαίνει άλλος στον νου τους... και δεν το λεω ηθικοπλαστικά...επίσης χρόνια αναρωτιέμαι αν πρέπει να λέμε "η γυναίκα πιστεύει το ένα"... "ενώ ο άντρας το άλλο"... νομίζω ότι είναι κατασκευασμένοι διαχωρισμοί... μπορεί και σε κάποιοα πράγματα να σκέφτονται παρόμοια, βέβαια σαν μονάδες- μοναδικότητες εντελώς διαφορετικά επειδή είναι άλλοι άνθρωποι, όχι επειδή μπαίνει η έννοια του φύλου... όπως μου είχε πει μια φορά μια τύπισσα σε ένα bar "ο καθένας κουβαλάει το σακί του".
Επίσης, τώρα πρόσφατα μου είπε μια "όλοι ίδιοι είστε" και τις λέω "και που με ξέρεις εμένα? με αδικείς!" γιατί πραγματικά δεν ήθελα να την δουλέψω την κοπέλα αλλά αυτή με το ζόρι να με βάλει στο ίδιο τσουβάλι με όλους τους άλλους [στο τσουβάλι που μας έχει βάλει η κοινωνία, γιατί είμαστε τόσο διαφορετικοί ο καθένας μας]... και έτσι κατάλαβα πόσο απαίσιο και μαλακία είναι αυτό που λέμε εμείς "όλες ίδιες είστε"! 
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
εγώ πάλι νομίζω ότι ισχύει αυτό το τελευταίο που λες ότι ισχύει για σενα...αντρες και γυναίκες άπαξ και έχουνε συναισθηματική δέσμευση με κάποιον που γουστάρουν δεν μπαίνει άλλος στον νου τους... και δεν το λεω ηθικοπλαστικά...επίσης χρόνια αναρωτιέμαι αν πρέπει να λέμε "η γυναίκα πιστεύει το ένα"... "ενώ ο άντρας το άλλο"... νομίζω ότι είναι κατασκευασμένοι διαχωρισμοί... μπορεί και σε κάποιοα πράγματα να σκέφτονται παρόμοια, βέβαια σαν μονάδες- μοναδικότητες εντελώς διαφορετικά επειδή είναι άλλοι άνθρωποι, όχι επειδή μπαίνει η έννοια του φύλου... όπως μου είχε πει μια φορά μια τύπισσα σε ένα bar "ο καθένας κουβαλάει το σακί του".
Επίσης, τώρα πρόσφατα μου είπε μια "όλοι ίδιοι είστε" και τις λέω "και που με ξέρεις εμένα? με αδικείς!" γιατί πραγματικά δεν ήθελα να την δουλέψω την κοπέλα αλλά αυτή με το ζόρι να με βάλει στο ίδιο τσουβάλι με όλους τους άλλους [στο τσουβάλι που μας έχει βάλει η κοινωνία, γιατί είμαστε τόσο διαφορετικοί ο καθένας μας]... και έτσι κατάλαβα πόσο απαίσιο και μαλακία είναι αυτό που λέμε εμείς "όλες ίδιες είστε"! 

ας κάνω 2 σύντομες ερωτησουλες ?

α) άπαξ και ένας άντρας έχει συναισθηματική σχέση με μια γυναίκα , δεν μπορεί να καυλώσει και με άλλες γυναίκες ανευ συναισθηματικής εμπλοκής ?

β) μπορεί ένας άντρας να έχει συναίσθημα με περισσότερες απο μια γυναίκες ?
 

giorgios_panag

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2016
Μηνύματα
29
Like
0
Πόντοι
0
ας κάνω 2 σύντομες ερωτησουλες ?

α) άπαξ και ένας άντρας έχει συναισθηματική σχέση με μια γυναίκα , δεν μπορεί να καυλώσει και με άλλες γυναίκες ανευ συναισθηματικής εμπλοκής ?

β) μπορεί ένας άντρας να έχει συναίσθημα με περισσότερες απο μια γυναίκες ?

α)ενδεχομένως και μπορεί...αν θεωρήσουμε ότι το συναίσθημα συνδέεται με την ψυχή και στηριχθούμε στην ιδέα του δυισμού ψυχής-σώματος, δηλαδή άλλο το πάνω "κεφάλι" της ψυχής, άλλο το κάτω "κεφάλι", τότε τα διαχωρίζει και δύναται να καυλώσει και με άλλες...κατ'επέκταση θα μπορούσε κανείς να πει ότι λειτουργώντας με το κάτω "κεφάλι" αναγνωρίζει σχεδόν μόνο γυναικείο σώμα-αντικείμενο πόθου και όχι γυναίκα ολόκληρη...

μα θα μου πεις ότι ακόμα και για την γαμήσεις μπορεί να σε έχει εξιτάρει η φωνή της, το βλέμμα της... κάτι να έχει χτυπήσει τις ευαίσθητες χορδές σου... τότε γκρεμίζεται ο δυισμός εν μέρει... με ελάχιστη μάλλον συναισθηματική εμπλοκή, όσο διαρκεί η πράξη

β) τρομάζω στην ιδέα ότι μπορεί να μην έχει συναίσθημα ένας άνθρωπος απέναντι σε οτιδήποτε βλέπει...
θα έλεγα ότι κυρίως έχουμε περισσότερο συναίσθημα προς μια που γουστάρουμε πολύ [ως προς όλες τις πλευρές]... αλλά κάτι ψιλοσυναισθήματα μπορεί να μας ξεφεύγουν και προς αλλού, δεν νομίζω όμως πάντως την ίδιας έντασης

επαγωγικά, το συναίσθημα δεν έχει στεγανά να το περιορίζουν... βέβαια δεν είναι περάστε και πάρτε, κάνουμε και εμείς μια επιλογή προς τα που, συνηδειτα και ασυνείδητα

εμπειρικά προσέγγισα τις ερωτήσεις, δεν νομίζω ότι υπάρχουν κανόνες, το πεδίο της ζωής είναι ανοικτό και φέρνει νέα δεδομένα...
πάντα το αν μπορεί ο άνδρας "αυτό" ή αν μπορεί ο άνδρας "το άλλο" νομίζω έχει να κάνει με το τι αντέχει το στομάχι του να κάνει, πως έχει μάθει να λειτουργεί με τον εαυτό του
 

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
78.411
Κριτικές
40
Like
19.257
Πόντοι
26.096
α)ενδεχομένως και μπορεί...αν θεωρήσουμε ότι το συναίσθημα συνδέεται με την ψυχή και στηριχθούμε στην ιδέα του δυισμού ψυχής-σώματος, δηλαδή άλλο το πάνω "κεφάλι" της ψυχής, άλλο το κάτω "κεφάλι", τότε τα διαχωρίζει και δύναται να καυλώσει και με άλλες...κατ'επέκταση θα μπορούσε κανείς να πει ότι λειτουργώντας με το κάτω "κεφάλι" αναγνωρίζει σχεδόν μόνο γυναικείο σώμα-αντικείμενο πόθου και όχι γυναίκα ολόκληρη...

μα θα μου πεις ότι ακόμα και για την γαμήσεις μπορεί να σε έχει εξιτάρει η φωνή της, το βλέμμα της... κάτι να έχει χτυπήσει τις ευαίσθητες χορδές σου... τότε γκρεμίζεται ο δυισμός εν μέρει... με ελάχιστη μάλλον συναισθηματική εμπλοκή, όσο διαρκεί η πράξη

β) τρομάζω στην ιδέα ότι μπορεί να μην έχει συναίσθημα ένας άνθρωπος απέναντι σε οτιδήποτε βλέπει...
θα έλεγα ότι κυρίως έχουμε περισσότερο συναίσθημα προς μια που γουστάρουμε πολύ [ως προς όλες τις πλευρές]... αλλά κάτι ψιλοσυναισθήματα μπορεί να μας ξεφεύγουν και προς αλλού, δεν νομίζω όμως πάντως την ίδιας έντασης

επαγωγικά, το συναίσθημα δεν έχει στεγανά να το περιορίζουν... βέβαια δεν είναι περάστε και πάρτε, κάνουμε και εμείς μια επιλογή προς τα που, συνηδειτα και ασυνείδητα

εμπειρικά προσέγγισα τις ερωτήσεις, δεν νομίζω ότι υπάρχουν κανόνες, το πεδίο της ζωής είναι ανοικτό και φέρνει νέα δεδομένα...
πάντα το αν μπορεί ο άνδρας "αυτό" ή αν μπορεί ο άνδρας "το άλλο" νομίζω έχει να κάνει με το τι αντέχει το στομάχι του να κάνει, πως έχει μάθει να λειτουργεί με τον εαυτό του

Πολύ καλό!
 

bakalos

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
113
Κριτικές
2
Like
18
Πόντοι
1
Και τώρα τι θα γένουμε χωρίς βαρβάρους.
Οι άνθρωποι αυτοί ήσαν μια κάποια λύσις.
 

Επισκέπτης
Εγω νιωθω πολυ εντονα συναισθηματα οταν βλεπω βυζαρες!
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Πως θα στεφανωθει με τις δαφνες της δικαιωσης ? Θα στειλει καρδουλες στην πρωτη θα κλαψουρισει για την δευτερη και μετα θα ερθει εδω να το παιξει αντρακι και να αυτοικανοποιηθει με την αυτιστικη παραγραφο ? :think:

Τον απαξιωνεις!

Και ομως θα μπορουσε να ειχε πετυχει πολλα στη ζωη του.
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Μπορει να γαμησω την Κορινα αποψε.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Τον απαξιωνεις!

Και ομως θα μπορουσε να ειχε πετυχει πολλα στη ζωη του.

προσπαθησα πολλάκις να συζητήσω μαζί του ...αλλά εισέπραξα αντιφάσεις ύβρεις και την αυτιστική παράγραφο με τα κεφαλαία ...στείρος αδιεξοδος ο διαλογος ...οπότε μονο για λόγους χιουμορ και εκτόνωσης είναι να ασχολείται κανεις με τον πικερ
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.732
Κριτικές
28
Like
2.524
Πόντοι
6.265
ο Picker Ζει αυτος μας οδηγει

:rockon:
 

bakalos

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
113
Κριτικές
2
Like
18
Πόντοι
1
.
 

Συνημμένα

  • picker.jpg
    picker.jpg
    79,3 KB · Εμφανίσεις: 14

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Σαν να την παιζει ειναι σε αυτη τη φωτο.
 

Tsakonan

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2015
Μηνύματα
360
Κριτικές
3
Like
128
Πόντοι
1

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom