Νέα

Μπουζούκια με κονσομασιόν στην Αθήνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα psolarmenistis-123
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Zeus07

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2020
Μηνύματα
259
Κριτικές
1
Like
516
Πόντοι
21
Βιετνάμ λεγόταν το σωστό μαγαζί που ψάχνεις, με
ΠΑΣΟΚ το σωστό το ορθόδοξο για να γίνουν αυτα τα πράγματα.
Στις μέρες μας, συμβιβασου με τρανό σε σμαρτακι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

Watcher17

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2023
Μηνύματα
498
Like
1.050
Πόντοι
201
Το ρουά ματ,λεωφόρος Αλεξάνδρας απέναντι από το Πεδίο Άρεως..
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.963
Κριτικές
62
Like
40.458
Πόντοι
8.530
Πως δηλαδή γιατί εγώ δεν έχω δει διασκέδαση από τη νέα γενιά …
Η νέα γενιά διασκεδάζει σε παγκάκια σε μεγάλες παρέες αλληλομαλακιζομενοι μέσω κινητών.
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.413
Κριτικές
5
Like
5.534
Πόντοι
1.056
Άκου τύπε θα πάς Συγγρού 102 το μαγαζί έχει ταμπέλα απέξω που γράφει Ράδιο η οποία έχει ξεμείνει από προηγούμενο κολομπαρο και δίπλα υπάρχει σεξσοπ, ο τωρινός ιδιοκτήτης το έχει ονομάσει Bozo live και λειτουργεί Παρασκευή και Σάββατο, τα Σάββατα γίνετε συνένωση και με ένα κολομπαρο που λέγεται απλό μπαρ που υπήρχε κάποτε στον νέο κόσμο αλλά έκλεισε, από ορχήστρα ένα αρμόνιο και ένα μπουζούκι οπαδοί της Ρόμα, τέσσερις πέντε τραγουδιαρες από φωνή μουνι και πέντε σερβιτόρες κονσομασιον, από πελάτες όλοι ναυάγια, μερικοί μπατιροτουριστες της γύρω περιοχής και κάτι τραβεστί ηλικιωμένα που αραζουν εκεί αρχικά για να πάνε μετά στης ΚΟΎΚΛΕΣ αν γνωρίζεις σχετικά. Μιλάμε για μεγάλη παρακμή,το πρόβλημα είναι ότι πριν πάς αν πάς ελεγξετο γιατί τον δεκαπενταύγουστο το σφράγισε η εφορία για 20 μέρες γιατί δεν έκοβε αποδείξεις, γενικά πρόσεχε σε αυτά τα μαγαζιά διότι κλέβουν ασυστολα στους λογαριασμούς εκτός του ότι δεν κόβουν ποτέ αποδείξεις, εγώ δεν έχω πάει στο συγκεκριμένο απλά με ενημερωσανε φίλοι ναυάγια που πήγαν, έχει τύχη όμως πιο παλιά να πάω σε χειρότερο στη Κυψέλη.
ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.413
Κριτικές
5
Like
5.534
Πόντοι
1.056
Εν τω μεταξύ, διαβάζοντας τον τίτλο, μου ήρθε να αναφωνήσω
"ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ 1975"!
 

cost2001

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.878
Like
8.513
Πόντοι
2.306
Δεν έχω εμπειρία από μπουζούκια με παρέα, δεν είμαι και θαυμαστής του χώρου, αλλά για ποτάκι με παρέα θυμάμαι τον Σκαραβαίο στα Εξάρχεια, πήγα μερικές φορές με φίλους προ κρίσης.
Έκλεισε από ότι διάβασα.
Μετά από σημερινή πληροφόρηση έμαθα ότι ο θρυλικός σκαραβαίος θα ανοίξει σύντομα σε μορφή μπουζουκομπαροκονσομασιον με νέα διεύθυνση, το μαγαζί είναι το ίδιο όπως ήταν δεν έχει αλλάξει κάτι, αλλά αποκλείεται να έχει την αίγλη που είχε παλιά.
 

Sandro86

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2018
Μηνύματα
493
Κριτικές
22
Like
2.259
Πόντοι
1.191
Αν είσαι σε μαγαζί στα πρώτα τραπέζια χωρίς γυναίκες και κάνεις "σαματα", θα εμανιστούν από το πουθενά, ακόμα και στις μεγάλες πίστες !!! Ή καλύτερα, ειδικά στις μεγάλες πίστες
Πανω σε αυτο να πω οτι προσφατα πηγα για ποτακι σε μπουζουκια αλλα επειδη ειμασταν 2 αποφασισαμε να κατσουμε μπαρ και να πιουμε ποτακι στο ορθιο. Εκει λοιπον ειδα ορισμενες κοπελες υπερβολικα φτιαγμενες και εμφανισημες, να καθονται κι αυτες στον ευρυτερο χωρο του μπαρ πινοντας ποτακι και ατμιζοντας..αρχικα θεωρησα οτι ειναι πελατισσες αλλα στην πορεια ειδα οτι μολις ξεκινησε ο μεγαλος λουλουδοπολεμος πηγανε και χωθηκανε στα πρωτα τραπεζια μπροστα που κανανε ''σαματα''. αρα κονσομασιον κανονικη. το ερωτημα ειναι αυτες σου κανουνε παρεα και κερνας ποτακι για να τονωθει η καταναλωση του μαγαζιου μονο?(δλδ φατε ματια ψαρια)ή πιανεις κανενα μπουτακι αμα λαχει και φορτωμα για χοτελ μετα? με λιγα λογια , ειναι μονο συνοδοι ή κανονικα πουτανακια? εχει κανενας χυστης εμπειρια?
 

cost2001

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.878
Like
8.513
Πόντοι
2.306
Πανω σε αυτο να πω οτι προσφατα πηγα για ποτακι σε μπουζουκια αλλα επειδη ειμασταν 2 αποφασισαμε να κατσουμε μπαρ και να πιουμε ποτακι στο ορθιο. Εκει λοιπον ειδα ορισμενες κοπελες υπερβολικα φτιαγμενες και εμφανισημες, να καθονται κι αυτες στον ευρυτερο χωρο του μπαρ πινοντας ποτακι και ατμιζοντας..αρχικα θεωρησα οτι ειναι πελατισσες αλλα στην πορεια ειδα οτι μολις ξεκινησε ο μεγαλος λουλουδοπολεμος πηγανε και χωθηκανε στα πρωτα τραπεζια μπροστα που κανανε ''σαματα''. αρα κονσομασιον κανονικη. το ερωτημα ειναι αυτες σου κανουνε παρεα και κερνας ποτακι για να τονωθει η καταναλωση του μαγαζιου μονο?(δλδ φατε ματια ψαρια)ή πιανεις κανενα μπουτακι αμα λαχει και φορτωμα για χοτελ μετα? με λιγα λογια , ειναι μονο συνοδοι ή κανονικα πουτανακια? εχει κανενας χυστης εμπειρια?
Κραχτες του μαγαζιού τύπε για να γίνετε περισσότερη κατανάλωση και να ανεβαίνει η διάθεση, πες μας όμως τί εθνικότητας ήταν οι γκόμενες και πιο μαγαζί ήταν και πού Αθήνα επαρχία?
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.106
Like
11.568
Πόντοι
2.606
Κραχτες του μαγαζιού τύπε για να γίνετε περισσότερη κατανάλωση και να ανεβαίνει η διάθεση, πες μας όμως τί εθνικότητας ήταν οι γκόμενες και πιο μαγαζί ήταν και πού Αθήνα επαρχία?
τυπε βλεπω σε γαργαλαει το χερι σου να κανεις το μαρουλι χαρτοπολεμο
 

professor x

Μέγας
Εγγρ.
22 Ιαν 2017
Μηνύματα
2.935
Κριτικές
37
Like
20.245
Πόντοι
4.646
Πανω σε αυτο να πω οτι προσφατα πηγα για ποτακι σε μπουζουκια αλλα επειδη ειμασταν 2 αποφασισαμε να κατσουμε μπαρ και να πιουμε ποτακι στο ορθιο. Εκει λοιπον ειδα ορισμενες κοπελες υπερβολικα φτιαγμενες και εμφανισημες, να καθονται κι αυτες στον ευρυτερο χωρο του μπαρ πινοντας ποτακι και ατμιζοντας..αρχικα θεωρησα οτι ειναι πελατισσες αλλα στην πορεια ειδα οτι μολις ξεκινησε ο μεγαλος λουλουδοπολεμος πηγανε και χωθηκανε στα πρωτα τραπεζια μπροστα που κανανε ''σαματα''. αρα κονσομασιον κανονικη. το ερωτημα ειναι αυτες σου κανουνε παρεα και κερνας ποτακι για να τονωθει η καταναλωση του μαγαζιου μονο?(δλδ φατε ματια ψαρια)ή πιανεις κανενα μπουτακι αμα λαχει και φορτωμα για χοτελ μετα? με λιγα λογια , ειναι μονο συνοδοι ή κανονικα πουτανακια? εχει κανενας χυστης εμπειρια?
Παντού καί πάντα υπήρχαν αυτές οι κοπέλες σέ όλον τόν ειδών μαγαζιά από κολομπαρα μέχρι μπουζούκια α εθνικής έως καί σκυλαδικα 4ης κατηγορίας, γιατί ως γνωστόν τό ωραίο μουνι πουλάει φέρνει κέφι καί κατανάλωση στό μαγαζί.

Όσον αφορά την απορία σού εδώ υπάρχουν κάποιου είδους παράμετροι, όπως αν ή κοπέλα είναι όντως τού μαγαζιού καί για ποιο λόγο την έχει εκεί τό εκάστοτε μαγαζί, δηλαδή ορισμένα τής έχουν καί ως (γλάστρες) απλά για να τραβάνε κόσμο, ότι καί καί καλά γίνεται παιχνίδι στό συγκεκριμένο μαγαζί.

Συνήθως οι περισσότερες είναι τού μαγαζιού πού μόλις ό μετρ (ξέρει αυτός) δεί ότι γίνεται τζίρος στα πρώτα τραπέζια πάνε καί όι κοπέλες, αυτά είναι μιλημενα από πρίν...... γιατί είπαμε το μουνι φέρνει χρήμα.
Είναι στην κρίση τής κοπέλας αν θα φύγει μαζί με τόν πελάτη, τό μαγαζί θέλει απλά περισσότερο τζίρο, τής περισσότερες δεν τής υποχρεώνει κανένας νά φύγουν με τόν πελάτη, αυτά στα μπουζούκια πρώτης πίστας άντε δεύτερης.
Στα κάποια κολαδικα κολομπαρα τής επαρχίας περισσότερο αν κάποιος πελάτης γουστάρει μία κοπέλα καί την θέλει καί για μετά νά φύγουν μαζί με ότι προκύψει..... έπρεπε νά πάρει ένα μπουκάλι ουίσκι ή σαμπάνιες τό λιγότερο.
Φυσικά πολλοί έφυγαν με κοπέλα αφού τά είχαν σταξει χοντρά αλλά συνήθως έπαιρναν τό τρίτο τό μακρύτερο.:2funny::2funny:

Παλιά αν ήσουν θαμώνας τού μαγαζιού με καλό τζίρο μέχρι καί όι γυναίκες τού μπαλέτου ή καί δεύτερες φωνές έρχονταν στό τραπέζι σού όπου γινόταν παιχνίδι στο διακριτικά πάντα.

Αυτά ήξερα ότι γινόταν καί γίνονται μπορεί να έχω χάσει καί επεισόδια, τά πράγματα εξελίσσονται, ελπίζω να σου έλυσα κάποιες από τις απορίες σού.
 

Sandro86

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2018
Μηνύματα
493
Κριτικές
22
Like
2.259
Πόντοι
1.191
Κραχτες του μαγαζιού τύπε για να γίνετε περισσότερη κατανάλωση και να ανεβαίνει η διάθεση, πες μας όμως τί εθνικότητας ήταν οι γκόμενες και πιο μαγαζί ήταν και πού Αθήνα επαρχία?
Αθηνα κανονικα μπουζουκια κυριλε και 99% ηταν ελληνιδες
 

cost2001

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.878
Like
8.513
Πόντοι
2.306
τυπε βλεπω σε γαργαλαει το χερι σου να κανεις το μαρουλι χαρτοπολεμο
Αυτά τύπε τα κάναμε παλιά, τώρα το μαρούλι το κρατάμε μήπως βρούμε κάνα τενεκέ λάδι σε προσφορά
 

manilakano

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2021
Μηνύματα
46
Like
150
Πόντοι
0
ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ
κι αν έχω ξενυχτήσει , κι αν έχω πιει, κι αν έχω γαμησει , νόμιμες , παράνομες. Εχω κάνει υπερβολες , έχω ξοδεψει φράγκα άπειρα , πολλές φορές υστερικά σαν να μην υπάρχει αύριο…… Τώρα στα 50 , ξέρετε που καταλήγω ; Τι μαλακας ειμουν που δεν εκανα άλλα τόσα

ογενειες αλλα δεινοπαθουν ακομα και στα 40+ τ

Μαγκες μου ειναι ακομη ανοιχτο αυτο το μαγαζι?
 

manilakano

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2021
Μηνύματα
46
Like
150
Πόντοι
0
Λοιπον επειδη στο νημα βλεπω αναρτησεις αναλογες με αυτα που γουρσταρω κι εγω. Μπηχτες μου, ελειπα απο την Ελλαδα 30 χρονια. Γυρισα καλως κακως, αλλο ευαγγελιο τουτο, και γουρσταρω να βρω στεκια οπως πηγαινα καποτε, στου Κυριακου της Συγγρου, σε κατι μπουζουκια τελειωμενα πισω απο την Αλεξανδρας καπου (παντα ημουνα ΩΠΑ στο κοκο οταν πηγαινα οποτε δε θυμαμε πολλα) αλλα τραγουδαγε ο Κωστοπουλος (Ελαφρυ το χωμα στον αρχοντα) κι ειχα κανει κατι λογαριασμους απιστευτους στα λουλουδια...Τωρα βεβαια γερο πουρεψα ουτε τα φραγκα τα αναλογα εχω, ουτε "πινω", και για να πηντηξω πρεπει να με καυλωσει τα μεγιστα η γκομενα, ειδαλλως μια πιπα κι οπου την αρπαξει. Που παω τωρα με τετοια σκηνικα?
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Καλησπέρα παίδες ξέρετε που και εάν υπάρχουν τέτοια μαγαζιά στην Αθήνα; να ακούς μπουζούκι με ωραία συντροφιά δίπλα σου;
Έχει στην ξάνθη το je t'aime , αυτή η νύχτα μένει.
-Θα σε γαμήσω απο και απ το μνι και απ τουν κώλου. Θα σε σέρνου στα χουράφια........
sddefault.jpg
 

Philanderer

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2021
Μηνύματα
404
Κριτικές
6
Like
2.219
Πόντοι
481
Δεν έχω υπόψη μου σχετικό μαγαζί στην Αθήνα... το νήμα όμως μου θύμισε την ταινία "Αυτή η Νύχτα Μένει"


@Termin -- την ίδια σκέψη κάναμε
 
Τελευταία τροποποίηση:

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.250
Like
1.698
Πόντοι
216
Λοιπον επειδη στο νημα βλεπω αναρτησεις αναλογες με αυτα που γουρσταρω κι εγω. Μπηχτες μου, ελειπα απο την Ελλαδα 30 χρονια. Γυρισα καλως κακως, αλλο ευαγγελιο τουτο, και γουρσταρω να βρω στεκια οπως πηγαινα καποτε, στου Κυριακου της Συγγρου, σε κατι μπουζουκια τελειωμενα πισω απο την Αλεξανδρας καπου (παντα ημουνα ΩΠΑ στο κοκο οταν πηγαινα οποτε δε θυμαμε πολλα) αλλα τραγουδαγε ο Κωστοπουλος (Ελαφρυ το χωμα στον αρχοντα) κι ειχα κανει κατι λογαριασμους απιστευτους στα λουλουδια...Τωρα βεβαια γερο πουρεψα ουτε τα φραγκα τα αναλογα εχω, ουτε "πινω", και για να πηντηξω πρεπει να με καυλωσει τα μεγιστα η γκομενα, ειδαλλως μια πιπα κι οπου την αρπαξει. Που παω τωρα με τετοια σκηνικα?
Tα μπουζουκάδικα β'/γ' διαλογής που υπήρχανε χαμηλά στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας κοντά στο ξενοδοχείο έχουνε κλείσει εδώ και χρόνια και το ένα έχει γίνει κωλάδικο για (΄Άραβες) τουρίστες ή τύπους που έχουνε (μαύρα) λεφτά και ζούνε στις εκεί γύρω περιοχές και λίγο παραπάνω το άλλο μαγαζί κοντά στο παλιό καλοκαιρινό θέατρο πρέπει να είναι ένα είδους κωλάδικο-στριπτιζάδικο.


 

cost2001

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.878
Like
8.513
Πόντοι
2.306
Λοιπον επειδη στο νημα βλεπω αναρτησεις αναλογες με αυτα που γουρσταρω κι εγω. Μπηχτες μου, ελειπα απο την Ελλαδα 30 χρονια. Γυρισα καλως κακως, αλλο ευαγγελιο τουτο, και γουρσταρω να βρω στεκια οπως πηγαινα καποτε, στου Κυριακου της Συγγρου, σε κατι μπουζουκια τελειωμενα πισω απο την Αλεξανδρας καπου (παντα ημουνα ΩΠΑ στο κοκο οταν πηγαινα οποτε δε θυμαμε πολλα) αλλα τραγουδαγε ο Κωστοπουλος (Ελαφρυ το χωμα στον αρχοντα) κι ειχα κανει κατι λογαριασμους απιστευτους στα λουλουδια...Τωρα βεβαια γερο πουρεψα ουτε τα φραγκα τα αναλογα εχω, ουτε "πινω", και για να πηντηξω πρεπει να με καυλωσει τα μεγιστα η γκομενα, ειδαλλως μια πιπα κι οπου την αρπαξει. Που παω τωρα με τετοια σκηνικα?
Δεν υπάρχουν πλέον πουθενά
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom