Νέα

Μπουζούκια με κονσομασιόν στην Αθήνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα psolarmenistis-123
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

professor x

Μέγας
Εγγρ.
22 Ιαν 2017
Μηνύματα
2.983
Κριτικές
37
Like
20.542
Πόντοι
4.646
Ωραία χρόνια! Ήμουν τακτικός θαμώνας (εθνική οδό, Πατησίων, Αχαρνών κλπ.) Όλα μας τα λεφτά μπουζούκια κ πουτανες ήταν. Δεν έχω μετανιώσει γι αυτά που εφαγα αλλά για αυτά που δεν προλαβα να φάω..
Τά καλύτερα όντως, ωραίες αξέχαστες εποχές, Πατησίων Αχαρνών Συγγρού κλπ από την αρχή μέχρι το τέλος μπουζούκια, στριπτίζαδικα,κωλομπαρα, καί αν ήθελες και β η γ κατηγορίας κολαδικα έπιανες από Θηβών, ιερά οδός, τέρμα Λιοσίων κλπ
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.034
Κριτικές
18
Like
15.871
Πόντοι
4.546
Δεν έχω εμπειρία από μπουζούκια με παρέα, δεν είμαι και θαυμαστής του χώρου, αλλά για ποτάκι με παρέα θυμάμαι τον Σκαραβαίο στα Εξάρχεια, πήγα μερικές φορές με φίλους προ κρίσης.
Έκλεισε από ότι διάβασα.
 

cost2001

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.910
Like
8.639
Πόντοι
2.306
Δεν έχω εμπειρία από μπουζούκια με παρέα, δεν είμαι και θαυμαστής του χώρου, αλλά για ποτάκι με παρέα θυμάμαι τον Σκαραβαίο στα Εξάρχεια, πήγα μερικές φορές με φίλους προ κρίσης.
Έκλεισε από ότι διάβασα.
Θρυλικό μαγαζί
 
OP
OP
P

psolarmenistis-123

Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2021
Μηνύματα
368
Κριτικές
4
Like
384
Πόντοι
21
Αρχικα να σας πω οτι με συγκινησατε ολοι ρε κουφαλες!!! με τις απαντησεις σας με βοηθησατε πολυ
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δεν έχω εμπειρία από μπουζούκια με παρέα, δεν είμαι και θαυμαστής του χώρου, αλλά για ποτάκι με παρέα θυμάμαι τον Σκαραβαίο στα Εξάρχεια, πήγα μερικές φορές με φίλους προ κρίσης.
Έκλεισε από ότι διάβασα.
ο σκαραβαιος εχω την εντυπωση οτι λειτουργει ακομα αλλα ειναι μπαρ. μπουζουκλερι μαλλον δεν υπαρχει πια με κονσομασιον
 
OP
OP
P

psolarmenistis-123

Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2021
Μηνύματα
368
Κριτικές
4
Like
384
Πόντοι
21
Άκου τύπε θα πάς Συγγρού 102 το μαγαζί έχει ταμπέλα απέξω που γράφει Ράδιο η οποία έχει ξεμείνει από προηγούμενο κολομπαρο και δίπλα υπάρχει σεξσοπ, ο τωρινός ιδιοκτήτης το έχει ονομάσει Bozo live και λειτουργεί Παρασκευή και Σάββατο, τα Σάββατα γίνετε συνένωση και με ένα κολομπαρο που λέγεται απλό μπαρ που υπήρχε κάποτε στον νέο κόσμο αλλά έκλεισε, από ορχήστρα ένα αρμόνιο και ένα μπουζούκι οπαδοί της Ρόμα, τέσσερις πέντε τραγουδιαρες από φωνή μουνι και πέντε σερβιτόρες κονσομασιον, από πελάτες όλοι ναυάγια, μερικοί μπατιροτουριστες της γύρω περιοχής και κάτι τραβεστί ηλικιωμένα που αραζουν εκεί αρχικά για να πάνε μετά στης ΚΟΎΚΛΕΣ αν γνωρίζεις σχετικά. Μιλάμε για μεγάλη παρακμή,το πρόβλημα είναι ότι πριν πάς αν πάς ελεγξετο γιατί τον δεκαπενταύγουστο το σφράγισε η εφορία για 20 μέρες γιατί δεν έκοβε αποδείξεις, γενικά πρόσεχε σε αυτά τα μαγαζιά διότι κλέβουν ασυστολα στους λογαριασμούς εκτός του ότι δεν κόβουν ποτέ αποδείξεις, εγώ δεν έχω πάει στο συγκεκριμένο απλά με ενημερωσανε φίλοι ναυάγια που πήγαν, έχει τύχη όμως πιο παλιά να πάω σε χειρότερο στη Κυψέλη.
ε λοιπόν το έβλεπα συχνά αυτό το μέρος, όντως φαίνεται παρακμιακό και δεν ήθελα να μπω μέσα. τωρα που το περιέγραψες όμως ΘΑ ΠΑΩ ΣΙΓΟΥΡΑ! μπας κ ξερεις ποσο εχει το ποτο;;;μη μας κλεψουν κ ολας
 

cost2001

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.910
Like
8.639
Πόντοι
2.306
ε λοιπόν το έβλεπα συχνά αυτό το μέρος, όντως φαίνεται παρακμιακό και δεν ήθελα να μπω μέσα. τωρα που το περιέγραψες όμως ΘΑ ΠΑΩ ΣΙΓΟΥΡΑ! μπας κ ξερεις ποσο εχει το ποτο;;;μη μας κλεψουν κ ολας
Δε γνωρίζω τιμές κάνα δεκαρικο το ποτό φαντάζομαι αλλά να έχεις το νου σου και να μετράς, γενικά η τακτική τους είναι να περνεις ένα και να σε χρεώνουν δύο. Κάποτε σε ένα παρόμοιο παρακμιακό παρήγγειλα ένα κάθισα δέκα λεπτά και όταν πείγα να την κάνω μου είπαν και επέμεναν ότι είχα πιεί τρία :grin: όταν αγριεψα μου είπαν ότι έκαναν λάθος
 
OP
OP
P

psolarmenistis-123

Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2021
Μηνύματα
368
Κριτικές
4
Like
384
Πόντοι
21
Δε γνωρίζω τιμές κάνα δεκαρικο το ποτό φαντάζομαι αλλά να έχεις το νου σου και να μετράς, γενικά η τακτική τους είναι να περνεις ένα και να σε χρεώνουν δύο. Κάποτε σε ένα παρόμοιο παρακμιακό παρήγγειλα ένα κάθισα δέκα λεπτά και όταν πείγα να την κάνω μου είπαν και επέμεναν ότι είχα πιεί τρία :grin: όταν αγριεψα μου είπαν ότι έκαναν λάθος
σκεφτόμουν να πάω να πιώ μόνο ένα, αλλά αν είναι να το χρεώσουν τριπλό... φάση θα έχει πάντως.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δε γνωρίζω τιμές κάνα δεκαρικο το ποτό φαντάζομαι αλλά να έχεις το νου σου και να μετράς, γενικά η τακτική τους είναι να περνεις ένα και να σε χρεώνουν δύο. Κάποτε σε ένα παρόμοιο παρακμιακό παρήγγειλα ένα κάθισα δέκα λεπτά και όταν πείγα να την κάνω μου είπαν και επέμεναν ότι είχα πιεί τρία :grin: όταν αγριεψα μου είπαν ότι έκαναν λάθος
ίσως η καλύτερη τακτική σε αυτά τα μέρη είναι με το που φέρει ο σερβιτότος ένα ποτό να το πληρώσω εκείνη τη στιγμή αφού ρωτήσω πόσο κάνει;
 

cost2001

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.910
Like
8.639
Πόντοι
2.306
σκεφτόμουν να πάω να πιώ μόνο ένα, αλλά αν είναι να το χρεώσουν τριπλό... φάση θα έχει πάντως.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


ίσως η καλύτερη τακτική σε αυτά τα μέρη είναι με το που φέρει ο σερβιτότος ένα ποτό να το πληρώσω εκείνη τη στιγμή αφού ρωτήσω πόσο κάνει;
Και να του πεις να τον πληρώσεις θα σου πει μετά......... θέλουν να είσαι και λίγο πιομενος όταν θα έρθει ο λογαριασμός. Επίσης βρες τραπεζάκι με τη πλάτη σού στο τοίχο μην είσαι πολύ εκτεθειμένος.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.464
Κριτικές
8
Like
11.338
Πόντοι
3.786
άλλα ήθη, άλλα έθιμα. Η φάση έχει πεθάνει εδώ και χρόνια, ο κόσμος διασκεδάζει αλλιώς.
 

Ariesman

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2023
Μηνύματα
19
Κριτικές
1
Like
105
Πόντοι
0

cost2001

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.910
Like
8.639
Πόντοι
2.306
Καλώ για τα νέα παιδιά είναι να ξέρουν ότι όταν η γκόμενα παραγγέλνει ουίσκι της έρχεται τσάι λιπτον με παγάκια, όταν παραγγέλνει βότκα πορτοκάλι της έρχεται πορτοκαλάδα με παγάκια, όταν παραγγέλνει βότκα με λεμόνι της έρχεται λεμονάδα με παγάκια, όταν παραγγέλνει βότκα σκέτη τής έρχεται σκέτο νερό με παγάκια, αν το παίξει λίγο προχωρημένη του στιλ φέρε το κοκτέιλ το δικό μου της έρχεται χυμός αμιτα με λίγο γρεναδίνη, αν σας πει να κεράσει της φίλες της σφηνάκια καρπούζι αλλά θα τα πληρώσετε εσείς είναι νερό με μια κουταλιά βύσσινο ανακατεμένα.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.464
Κριτικές
8
Like
11.338
Πόντοι
3.786
τώρα η φάση είναι κοκτεϊλάδικα που σερβίρουν και φαγητό, από μουσική ξένα αλλά έτσι για να υπάρχει, τέτοια πράγματα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom