Νέα

Ο 50άρης είναι ένας νέος της εποχής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 495
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Δηλ εγώ που μπήκα 40 πριν ένα μήνα και μου ήρθε μια καλή σφαλιάρα να φανταστώ ότι στα 50 θα μου έρθει μπουκέτο ε?? ?
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
49.673
Like
46.551
Πόντοι
6.256
Δηλ εγώ που μπήκα 40 πριν ένα μήνα και μου ήρθε μια καλή σφαλιάρα να φανταστώ ότι στα 50 θα μου έρθει μπουκέτο ε?? ?
μαλακιες τιποτα δεν θα σου ερθει..το θεμα ειναι να μεγαλωνουμε ομορφα
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Πάντως μια ερώτηση που ήθελα να κάνω σε έναν 50ρη 60ρη ειναι πως νιώθετε που δεν έχετε παιδια.. (Όσοι δεν έχουν).. 40ρης και μόνος ακόμα παλευται.. Αλλά 50-60? Το μετανιώσατε τελικά?
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
49.673
Like
46.551
Πόντοι
6.256
Πάντως μια ερώτηση που ήθελα να κάνω σε έναν 50ρη 60ρη ειναι πως νιώθετε που δεν έχετε παιδια.. (Όσοι δεν έχουν).. 40ρης και μόνος ακόμα παλευται.. Αλλά 50-60? Το μετανιώσατε τελικά?
δεν τυχαινει σε ολους και καποιες φορες το σκεφτομαστε αλλα μειναμε με γυναικα :tooth:
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
16 Νοε 2021
Μηνύματα
948
Like
2.719
Πόντοι
446
Εχει σημασια ποσο καλα περνας σε καθε φαση της ζωης σου. Αν νεος κοπιασες , δουλευες ατελειωτα , δεν ειχες καποια βοηθεια και δεν απολαυσες πραγματα οπως αλλοι νεοι της ηλικιας σου και αρχισες να τα απολαμβανεις αργοτερα πχ στα 50 τοτε αυτη μπορει να ναι εκεινη η ηλικια που σου χει αφησει τη καλυτερη γευση .
Σε ανθρωπους που εχουν κανει ανασκοπηση της ζωης τους εχω ακουσει ολες τις ηλικιες αναλογα με το ποτε πχ ειτε γνωρισαν το αλλο τους μισο ειτε αρχισαν να απολαμβανουν καποιες χαρες της ζωης που πρωθυστερα δε μπορουσαν ειτε που η ζωη τους πηρε τελοσπαντων μια χαρουμενη τροπη για οποιονδηποτε λογο .
Δεν ειναι κατι κοινο για ολους η καλυτερη ηλικια
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.457
Κριτικές
16
Like
13.661
Πόντοι
6.515
Πάντως μια ερώτηση που ήθελα να κάνω σε έναν 50ρη 60ρη ειναι πως νιώθετε που δεν έχετε παιδια.. (Όσοι δεν έχουν).. 40ρης και μόνος ακόμα παλευται.. Αλλά 50-60? Το μετανιώσατε τελικά?
ενα εχω, τα παιδια σου δινουν και χαρες και λυπες, ειναι μια συντροφια ομως :confused:
 

Sicarios

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
698
Κριτικές
26
Like
3.409
Πόντοι
1.436
κι αν έχω ξενυχτήσει , κι αν έχω πιει, κι αν έχω γαμησει , νόμιμες , παράνομες. Εχω κάνει υπερβολες , έχω ξοδεψει φράγκα άπειρα , πολλές φορές υστερικά σαν να μην υπάρχει αύριο…… Τώρα στα 50 , ξέρετε που καταλήγω ; Τι μαλακας ειμουν που δεν εκανα άλλα τόσα
 

Theodor73

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
1.365
Κριτικές
51
Like
5.001
Πόντοι
7.636
Πάντως μια ερώτηση που ήθελα να κάνω σε έναν 50ρη 60ρη ειναι πως νιώθετε που δεν έχετε παιδια.. (Όσοι δεν έχουν).. 40ρης και μόνος ακόμα παλευται.. Αλλά 50-60? Το μετανιώσατε τελικά?
Εξαρτάται τι επιλογές έχει κάνει κάποιος στη πορεία του.
Κάποιοι ναι θέλουν πολύ κάποιοι όχι
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.320
Πόντοι
1.706
Πάντως μια ερώτηση που ήθελα να κάνω σε έναν 50ρη 60ρη ειναι πως νιώθετε που δεν έχετε παιδια.. (Όσοι δεν έχουν).. 40ρης και μόνος ακόμα παλευται.. Αλλά 50-60? Το μετανιώσατε τελικά?

Εχω παιδια. Μη νομιζεις πως η ευτυχια ειναι δεδομενη.
Μπορει να υπαρχουν τετοια θεματα που να σιχτιρισεις που τα εκανες. Πχ διαζυγιο που θα πληρωνεις σα μαλακας χωρις να σε αισθανονται σαν πατέρα. Διαζυγιο γενικως που αν δεν ζεις στην ιδια σκέπη να παρουν την δικη σου κουλτουρα κ παιδεία τι να το κανεις. Να γεννηθει παιδι με ειδικα προβληματα. Να ειναι εκ της φύσεως κωλοπαιδο πχ δημητρακης κ πολλα αλλα.

Υπαρχει η λύση της υιοθεσιας ζωντας ενα χρονικο διαστημα με παιδακι που το γνωρισες κ βλεπεις οτι σου ταιριαζει. Συνηθως ζεις/γαμας την μαμα του. Απο ενα σημείο κ μετα ξεκαθαριζεις πως δεν θελεις να συνεχισεις με αυτην αλλα θελεις να συνεχισεις με το παιδακι γιατι ειδες πως η αγαπη του ηταν ανιδιοτελης , χωρις συμφερον. Εγω το εκανα.

Υγ για να δειτε τι τρελα κουβαλανε, οταν μαλωσα καποτε με την αλλη, με απειλησε πως θα μου απαγορεψει να βλεπω το παιδακι που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ χαχαχαχα.
Φαντασου τι θα τραβουσα αν ηταν δικο μου δηλαδης
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Το θέμα είναι πως για παιδια ποτέ δεν είσαι έτοιμος.. Αλλά στο βγάζει μια γυναίκα. Εμένα οι σημερινές γυναίκες μου βγάζουν να τις πλακωσω στις σφαλιάρες (που λέει ο λόγος, ποτε δεν έχω ακουμπήσει γυναίκα)
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.935
Like
6.777
Πόντοι
1.056
Ενταξει....μιας και ειμαι στην ηλικια 50+....καθε δεκαετια εχει αλλη γευση....και η ηλικια που διανυω τωρα εχει τα καλα της εχει και τα ασχημα της......δεν μπορεις να εχεις την ακμη ενος 25-35-η 45αρι....υπαρχει φθορα...στις αντοχες.....αλλα ισοσταθμιζεται απο την εμπειρια.....ο Νεος θα τρεξει...θα παλεψει...θα ανχωθει να κανει πραγματα....ο" ηλικιωμενος"ειναι πιο χαλαρος....οτι ειναι να κανει το εχει κανει...και μην ξεχνατε"Εκει που εισαι ημουνα και εδω που ειμαι Θα 'ρθεις...."
υσ.Μια και ο 50αρης ειναι ακομα νεος λεω να παω να κανω μια εγγραφη.....
 

Συνημμένα

  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    75,3 KB · Εμφανίσεις: 14

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
49.673
Like
46.551
Πόντοι
6.256
Το θέμα είναι πως για παιδια ποτέ δεν είσαι έτοιμος.. Αλλά στο βγάζει μια γυναίκα. Εμένα οι σημερινές γυναίκες μου βγάζουν να τις πλακωσω στις σφαλιάρες (που λέει ο λόγος, ποτε δεν έχω ακουμπήσει γυναίκα)
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ...οποτε καλυτερα να μην κανει καποιος παιδια αν δεν εχει βρει σωστη γυναικα παρα να κανει μονο και μονο για να γινει πατερας
 

afenths71

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Δεκ 2013
Μηνύματα
671
Like
6.262
Πόντοι
1.046
πρεπει να λεμε (συμβουλευουμε) τι να κανουμε μετα τα πενηντα και οχι τι καναμε πριν
 
Εγγρ.
16 Νοε 2021
Μηνύματα
948
Like
2.719
Πόντοι
446
Πάντως μια ερώτηση που ήθελα να κάνω σε έναν 50ρη 60ρη ειναι πως νιώθετε που δεν έχετε παιδια.. (Όσοι δεν έχουν).. 40ρης και μόνος ακόμα παλευται.. Αλλά 50-60? Το μετανιώσατε τελικά?
Ειναι μικρη η ζωη φιλε , το παιδι θα φυγει καποια στιγμη απο κοντα σου να τραβηξει το δικο του δρομο ουτως ή αλλως (μπορει σε αλλη πολη , χωρα κτλ ). Σημασια εχει να την εχεις βρει με τη παρτυ σου και να χεις σε καθε ηλικια τις δραστηριοτες σου , τις κοιν. επαφες , τη δουλεια σου που να σου γεμιζουν τη καθημερινοτητα και καποια καλη συντροφο που να συννενοειστε για να βοηθαει ο ενας τον αλλο ή εστω για συντροφικοτητα . Ανθρωποι που εχουν παιδια αλλα δεν εχουν κατι απο τα παραπανω σε αυτες τις ηλικιες δε περνανε καλα και δε τους γεμιζει η ζωη τους
 

PANAGIOTIS!

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2019
Μηνύματα
63
Like
95
Πόντοι
0
μεγαλύτερη ευλογία σ αυτή τη ζωή από το να έχεις παιδιά δεν υπάρχει για μένα....
Νομίζω ότι να αποκτήσεις και να μεγαλώσεις παιδιά αποτελεί ολοκλήρωση του ανθρώπου σ αυτή τη ζωή...

τώρα μπορεί να τύχουν και στραβές (χωρισμοί, αρρώστιες κλπ) αλλά η απόκτηση και η σωστή ανατροφή παιδιών είναι ο μέγιστος στόχος στη ζωή ...

και ένας πενηντάρης, αν έχει επιλέξει κατάλληλη σύντροφο, μπορεί άνετα το επιτύχει αυτό στις μέρες μας ...
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Πάντως όσο ο 50άρης είναι ο νέος της εποχής,άλλο τόσο ισχύουν και οι μπούρδες με τις οποίες έχουν φλομώσει τις γυναίκες ότι τα 40 είναι τα νέα 30,με αποτέλεσμα να ξεμένουν στο ράφι..
Τα 40 είναι 40 και τα 50 είναι 50..
Πέρα από το υποκειμενικό του θέματος,υπάρχει και μια αντικειμενική πραγματικότητα.
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
49.673
Like
46.551
Πόντοι
6.256
Πάντως όσο ο 50άρης είναι ο νέος της εποχής,άλλο τόσο ισχύουν και οι μπούρδες με τις οποίες έχουν φλομώσει τις γυναίκες ότι τα 40 είναι τα νέα 30,με αποτέλεσμα να ξεμένουν στο ράφι..
Τα 40 είναι 40 και τα 50 είναι 50..
Πέρα από το υποκειμενικό του θέματος,υπάρχει και μια αντικειμενική πραγματικότητα.
σωστος..ολες οι μεγαλομπεμπεκες προσγειωνονται πολυ ανωμαλα...
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Ειναι μικρη η ζωη φιλε , το παιδι θα φυγει καποια στιγμη απο κοντα σου να τραβηξει το δικο του δρομο ουτως ή αλλως (μπορει σε αλλη πολη , χωρα κτλ ). Σημασια εχει να την εχεις βρει με τη παρτυ σου και να χεις σε καθε ηλικια τις δραστηριοτες σου , τις κοιν. επαφες , τη δουλεια σου που να σου γεμιζουν τη καθημερινοτητα και καποια καλη συντροφο που να συννενοειστε για να βοηθαει ο ενας τον αλλο ή εστω για συντροφικοτητα . Ανθρωποι που εχουν παιδια αλλα δεν εχουν κατι απο τα παραπανω σε αυτες τις ηλικιες δε περνανε καλα και δε τους γεμιζει η ζωη τους
Σωστός
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom