Νέα

Μάγκες Γάμος Τέλος!!!!!!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KINDEREKPLIXI_@1976
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 768
  • Εμφανίσεις 70K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.228
Κριτικές
1
Like
29.921
Πόντοι
8.006
Βρισκεται σε μεγαλη αγανακτηση ο κυριος νηματοθετης.
Και χωρισε τη γυναικα του για "συναισθηματικο κερατο".
Την κομπλεξικη, να επαναλαβω.

Ρε νηματοθετη, για ριξε μια ματια στο παρακατω κειμενο. Πριν τεσσερις μηνες γραφτηκε. Σου θυμιζει κατι?

συμφωνω απολυτα. ειμαι 45 και απο τα 40 μου νταραβεριζομαι με μια 42 τοτε 47 σημερα. παντρεμενη , πολυ κλασατη γυναικα, γυναικαρα με τα ολα της... ανα πασα στιγμη μποριε να εχει οποιο αρσενικο θελει ανετα. Σχετικα παραμελημενη απο τον δικο της , το σεξ μεταξυ τους αραιο και εντελως τυπικο (απο οτι μου λεει) ΑΛΛΑ με μενα μοιαζει με ηφαιστειο... Στην αρχη ηταν κουμπωμενη σχετικα αλλα με τον καιρο και οσο την ξεκλειδωνα κανουμε τα ωραιοτερα γαμησια της ζωης μας ... ετοιμη να δεχτει τα ΠΑΝΤΑ , και το κυριοτερο να ΔΩΣΕΙ τα παντα.
και το καλυτερο ολων???? γουσταρει απιστευτα να με κανει να περναω και εγω καλα ... χαλιεται οταν την περιποιουμε παραπανω απο οτι με περιποιειται αυτη ... ακομα και περιοδο να εχει θα με χυσει γιατι λεει της καυλωνω το μυαλο και μονο με την ιδεα ..... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ???? ΝΑΙ και οποιος την βρει την κραταει .... καυλωσα παλι))))))))


Οχι τιποτα αλλο δηλαδη, αλλά επειδη σκυλοβριζεις κι εσυ και διαφοροι συμπαραστατες εδω μεσα την κομπλεξικη που σε κερατωσε "συναισθηματικα". Και σε νοιαζουν πλεον μονο τα παιδια σου και οχι η "κενη περιεχομενου" συζυγος.
Τι εγινε τύπε, θελει γαμο το ηφαιστειο και εσπευσες να ελευθερωθεις αλλά να ριξεις και το φταιξιμο αλλου?
 

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.253
Πόντοι
1.056
Βρισκεται σε μεγαλη αγανακτηση ο κυριος νηματοθετης.
Και χωρισε τη γυναικα του για "συναισθηματικο κερατο".
Την κομπλεξικη, να επαναλαβω.

Ρε νηματοθετη, για ριξε μια ματια στο παρακατω κειμενο. Πριν τεσσερις μηνες γραφτηκε. Σου θυμιζει κατι?

συμφωνω απολυτα. ειμαι 45 και απο τα 40 μου νταραβεριζομαι με μια 42 τοτε 47 σημερα. παντρεμενη , πολυ κλασατη γυναικα, γυναικαρα με τα ολα της... ανα πασα στιγμη μποριε να εχει οποιο αρσενικο θελει ανετα. Σχετικα παραμελημενη απο τον δικο της , το σεξ μεταξυ τους αραιο και εντελως τυπικο (απο οτι μου λεει) ΑΛΛΑ με μενα μοιαζει με ηφαιστειο... Στην αρχη ηταν κουμπωμενη σχετικα αλλα με τον καιρο και οσο την ξεκλειδωνα κανουμε τα ωραιοτερα γαμησια της ζωης μας ... ετοιμη να δεχτει τα ΠΑΝΤΑ , και το κυριοτερο να ΔΩΣΕΙ τα παντα.
και το καλυτερο ολων???? γουσταρει απιστευτα να με κανει να περναω και εγω καλα ... χαλιεται οταν την περιποιουμε παραπανω απο οτι με περιποιειται αυτη ... ακομα και περιοδο να εχει θα με χυσει γιατι λεει της καυλωνω το μυαλο και μονο με την ιδεα ..... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ???? ΝΑΙ και οποιος την βρει την κραταει .... καυλωσα παλι))))))))


Οχι τιποτα αλλο δηλαδη, αλλά επειδη σκυλοβριζεις κι εσυ και διαφοροι συμπαραστατες εδω μεσα την κομπλεξικη που σε κερατωσε "συναισθηματικα". Και σε νοιαζουν πλεον μονο τα παιδια σου και οχι η "κενη περιεχομενου" συζυγος.
Τι εγινε τύπε, θελει γαμο το ηφαιστειο και εσπευσες να ελευθερωθεις αλλά να ριξεις και το φταιξιμο αλλου?


σιχαίνομαι το εαυτό μου για το λάικ σε τούτον εδώ, αλλά τα είπε μπόμπα :rockon:
 
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
645
Κριτικές
2
Like
1.579
Πόντοι
206
Φοβερό να μιλάς για πουτανιά συντρόφου στο bou γιατί απ'οτι καταλαβαίνω τύπε είσαι εδώ μόνο για να διαβάζεις τις συνταγές μαγειρικής...
 

tayrus1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2017
Μηνύματα
161
Κριτικές
14
Like
787
Πόντοι
311
Φαντάζομαι για να είσαι στο bou θα έχεις απατήσει τη γυναίκα σου λίγες η πολλές η πάρα πολλές φορές και σωματικά και συναισθηματικά.
Αυτή όπως λες σε απάτησε μόνο συναισθηματικά.
Η στάση σου μου φαίνεται κάπως εγωιστική.
Βέβαια σου δίνω ένα δίκιο στο ότι ήδη έδωσες μια δεύτερη ευκαιρία και πάλι σου έκανε τα ίδια.
Σίγουρα υπάρχει πρόβλημα.
Όπως στα περισσότερα ζευγυ σήμερα.
Όμως έχετε δύο παιδάκια.
Είναι καλή μανα όπως αναφέρεις.
Για μένα συζήτησε το άλλη μια φορά.
Ειλικρινά όμως χωρίς μάσκες και εγωισμους από καμία πλευρά.
Ρώτησε την τι θέλει
Τι πιστεύει πως πήγε στραβά, άκουσε την.
Αν σου το ξανακάνει μαζί σου. Δρόμο.
Άλλα μιλήστε ειλικρινά κ μην κλειδώνεις στο ότι εσύ έχεις δίκιο κ τα έκανες όλα σωστά κλπ
Πολύ σπάνια έχει μόνο ο ένας δικιο
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.429
Πόντοι
3.296
Αντρας που δεν προστατευει την περηφανεια του παυει να ειναι αντρας, πεφτει και στα ματια της συντροφου του.

Γυναικα που δεν προστατευει την περηφανεια του αντρα της, δεν εχει θεση διπλα του.
Υπαρχουν σπουδαιοτερα πραγματα απο την περηφανεια.
Τα παιδια ας πουμε.
Η ψυχικη υγεια και ηρεμια ας πουμε.
Αν ρωτας εμενα ως μοναδα απλα θα σου πω πως πιστη δεν υπαρχει.
Δε θα αναφερω αλληγορικα σχηματα οπως παραλληλισμο ανθρωπων με φαγητα,αλλα για μενα μια γυναικα οσο ωραια και να ειναι απαξ και παω μαζι της καμποσες φορες εχω ηδη βαρεθει.
Τι χρειαζομαι;αραιωση επαφων για να την ξαναποθησω και φυσικα να παω με αλλη.
Εφ οσον αυτο υπαρχει στο μυαλο μου,θα ταν υπερβολη να καθομαι μπαστακας στη γυναικα να μη βγει,να μη γνωρισει κοσμο κτλ

Ισα ισα που αν βγαινει και με αλλον εγω απαλλασσομαι απο το αγχος οτι αυτη η γυναικα θα "κατσει" μαζι μου.

Πιθανα και να την παρει ο αλλος για πιο μονιμη σχεση οπως συχνα μου συμβαινει.
Αυτη ειναι η δικη μου ιδιοσυγκρασια που μου χαριζει ηρεμια και ηδονη,απλα ειμαι διαρκως στην αγωνια ευρεσης νεων συντροφων

Ωστοσο κατανοω πως ειναι να εχεις ενα σπιτικο.Εκει υπαρχουν αλλες πιο σημαντικες προτεραιοτητες απο ενα εγωισμο.
Η αγαπη που πολυ σωστα τονισε και μας υπενθυμισε ο @alex71
Ναι ειναι πολυ σπουδαια.
Το κερατο ειναι τοσο μικρο και ανουσιο που μπροστα στην.αγαπη ειναι κοκκος αμμου.
 
Εγγρ.
21 Απρ 2019
Μηνύματα
438
Like
933
Αφου ελυσα με τον καλυτερο δυνατο τροπο το θεμα των παιδιων , την εχω γραμμενη στα αρχιδια μου...

το αυτο να παρει αυτη το δρομο της και συ το δικο σου

Φαντάζομαι για να είσαι στο bou θα έχεις απατήσει τη γυναίκα σου λίγες η πολλές η πάρα πολλές φορές και σωματικά και συναισθηματικά.
Αυτή όπως λες σε απάτησε μόνο συναισθηματικά.
Η στάση σου μου φαίνεται κάπως εγωιστική.
Βέβαια σου δίνω ένα δίκιο στο ότι ήδη έδωσες μια δεύτερη ευκαιρία και πάλι σου έκανε τα ίδια.
Σίγουρα υπάρχει πρόβλημα.
Όπως στα περισσότερα ζευγυ σήμερα.
Όμως έχετε δύο παιδάκια.
Είναι καλή μανα όπως αναφέρεις.
Για μένα συζήτησε το άλλη μια φορά.
Ειλικρινά όμως χωρίς μάσκες και εγωισμους από καμία πλευρά.
Ρώτησε την τι θέλει
Τι πιστεύει πως πήγε στραβά, άκουσε την.
Αν σου το ξανακάνει μαζί σου. Δρόμο.
Άλλα μιλήστε ειλικρινά κ μην κλειδώνεις στο ότι εσύ έχεις δίκιο κ τα έκανες όλα σωστά κλπ
Πολύ σπάνια έχει μόνο ο ένας δικιο
καλα σου λεει στην τελικη μείνετε μαζι για τα παιδια! και ας κανει ο καθενας τα δικα του....
μπες αγγελιες βρες ενα ζιγκολο και φέρτον να την ξεκωλιασει, να δεις τι ωραια θα ειστε μετα... ανανεώστε το κρεβάτι σας
 
OP
OP
KINDEREKPLIXI_@1976

KINDEREKPLIXI_@1976

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2014
Μηνύματα
872
Like
916
Πόντοι
86
Βρισκεται σε μεγαλη αγανακτηση ο κυριος νηματοθετης.
Και χωρισε τη γυναικα του για "συναισθηματικο κερατο".
Την κομπλεξικη, να επαναλαβω.

Ρε νηματοθετη, για ριξε μια ματια στο παρακατω κειμενο. Πριν τεσσερις μηνες γραφτηκε. Σου θυμιζει κατι?

συμφωνω απολυτα. ειμαι 45 και απο τα 40 μου νταραβεριζομαι με μια 42 τοτε 47 σημερα. παντρεμενη , πολυ κλασατη γυναικα, γυναικαρα με τα ολα της... ανα πασα στιγμη μποριε να εχει οποιο αρσενικο θελει ανετα. Σχετικα παραμελημενη απο τον δικο της , το σεξ μεταξυ τους αραιο και εντελως τυπικο (απο οτι μου λεει) ΑΛΛΑ με μενα μοιαζει με ηφαιστειο... Στην αρχη ηταν κουμπωμενη σχετικα αλλα με τον καιρο και οσο την ξεκλειδωνα κανουμε τα ωραιοτερα γαμησια της ζωης μας ... ετοιμη να δεχτει τα ΠΑΝΤΑ , και το κυριοτερο να ΔΩΣΕΙ τα παντα.
και το καλυτερο ολων???? γουσταρει απιστευτα να με κανει να περναω και εγω καλα ... χαλιεται οταν την περιποιουμε παραπανω απο οτι με περιποιειται αυτη ... ακομα και περιοδο να εχει θα με χυσει γιατι λεει της καυλωνω το μυαλο και μονο με την ιδεα ..... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ???? ΝΑΙ και οποιος την βρει την κραταει .... καυλωσα παλι))))))))


Οχι τιποτα αλλο δηλαδη, αλλά επειδη σκυλοβριζεις κι εσυ και διαφοροι συμπαραστατες εδω μεσα την κομπλεξικη που σε κερατωσε "συναισθηματικα". Και σε νοιαζουν πλεον μονο τα παιδια σου και οχι η "κενη περιεχομενου" συζυγος.
Τι εγινε τύπε, θελει γαμο το ηφαιστειο και εσπευσες να ελευθερωθεις αλλά να ριξεις και το φταιξιμο αλλου?
alex κανε τον κοπο να διαβασεις πριν 1-2 σελιδες αυτο που απαντησα σε ιδια ερωτηση φιλου,,,,... αν δεν σε καλυπτει να στο γραψω παλι.
Αν με κερατωνε με εναν τυπο δεν θα με ενοιαζε ισως τοσο γιατι θα καταλαβαινα το προβλημα με την μια... θα τα ξεχωριζαμε απο την αρχη και ολα καλα.....
5 χρονια ομως κρατησε αυτο και μετα απο αμετρητες ευκαιριες η κοπελα εψαχνε την καβατζα για να με αφησει μετα...(δικη της δηλωση) ..... οποτε καταλαβαινεις νομιζω την διαφορα.
Ουτε γαμο ζητησε η αλλη ουτε τιποτα και σε παρακαλω μην βγαζεις συμπερασματα... εξαλλου μονος ειμαι τωρα και ειμαι πολυ καλα με τον εαυτο μου...
Δεν γινεται φιλε μου στα 5 χρονια αυτα να λεει οτι το κρεβατι μαζι μου ειναι φωτια , να την ακουνε οι περαστικοι να χυνει, να εχουμε μια ζωη γεματη εκπληξεις και ομορφες πρωσοπικες στιγμες και να ψαχνει καβατζα με σκοπο να φυγει μολις μπορεσει....(αυτο μου ειπε χτες) ....
Ισως καταλαβεις λοιπον οτι ουτε δικαιωμα εδωσα να αμφισβητησει την προσοχη μου , ουτε το σπιτι μου παραμελησα και το κυριοτερο??? ΟΥΤΕ ΤΗΝ ιδια... κατα δικη της ομολογια προ ημερων - και πριν ανακαλυψω την τελευταια ιστορια - ελεγε οτι ημασταν καλυτερα απο ποτε......
Και στην τελικη φιλε μου δεν ηθελα να την χωρισω ... αν ηθελα ειχα πολλες αφορμες και αιτιες... Αυτο που σπαστηκα ειναι οτι παρολο που το εψαχνε , το κυνηγουσε , το επεδιωκε δεν το εκανε για λογους εγωισμου?? , χαρακτηρα ?? δεν ξερω....

Υ.γ1 ουτε αγανακτηση εχω ουτε τιποτα....απλα κατεθεσα την ιστορια μου και προσπαθησα να μπω στο μυαλο της και να καταλαβω πως σκεφτηκε.....

Υ.γ 2 Οταν μια γυναικα δεν κανει τα παντα να κρατησει τα παιδια της μαζι της και να γινει θυσια για αυτα , αλλα χωρις σχεδον κανενα ενδοιασμο δεχεται να αναλαβει την επιμελεια ο πρωην σηζυγος δεν νομιζω να χρειαζεται και κατι παραπανω για να καταλαβεις τα αυτονοητα....
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
μετα απο τετοιο ταρακουνημα , αν ξαναζουσες θα εκανες παλι οικογενεια?

ως πότε θα ειναι αλλοθι τα παιδια και ο καθωσπρεπισμος και η κοινωνια ?

εγω ευτυχως δεν εκανα παιδια και χωρισα οταν καταλαβα τι μυαλο κουβαλαει (οχι σε σχεση με απιστια αλλα τρελα κολληματα , γκρινια κλπ)
 
OP
OP
KINDEREKPLIXI_@1976

KINDEREKPLIXI_@1976

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2014
Μηνύματα
872
Like
916
Πόντοι
86
μετα απο τετοιο ταρακουνημα , αν ξαναζουσες θα εκανες παλι οικογενεια?

ως πότε θα ειναι αλλοθι τα παιδια και ο καθωσπρεπισμος και η κοινωνια ?

εγω ευτυχως δεν εκανα παιδια και χωρισα οταν καταλαβα τι μυαλο κουβαλαει (οχι σε σχεση με απιστια αλλα τρελα κολληματα , γκρινια κλπ)
καταρχην εχω σκοπο να ξαναζησω :) :) :)
οχι δεν θα ξαναπαντρευομουν ... δεν χρειαζεται γαμος για να εισαι καλα με εναν ανθρωπο. αν υπαρχει σεβασμος και εκτιμηση τι να σου κανει το χαρτι ?????
Τα παιδια τα κανεις οχι γιατι εισαι παντρεμενος... Ευτυχως που εκανα 2 υπεροχα αγορια που εχουν σωστες βασεις για να προσφερουν και να γινουν καλοι ανθρωποι.. Αυτο θα μου μεινει σαν υπαρξη και αυτο θεωρησα οτι επρεπε να προσφερω στην κοινωνια...
Ειμαστε καλοι γονεις με τα παιδια μας... το οτι δεν μας βγηκε μεταξυ μας δεν το αλλαζει αυτο και φυσικα κανενα χαρτι δεν μπορει να το διορθωσει....
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.775
Like
20.665
Πόντοι
5.006
εγω ευτυχως δεν εκανα παιδια και χωρισα οταν καταλαβα τι μυαλο κουβαλαει (οχι σε σχεση με απιστια αλλα τρελα κολληματα , γκρινια κλπ)
δεν πειραζει τυπε..τουλαχιστον εχεις να θυμασαι πραγματα απο τις 15 μερες που ησουν παντρεμενος...
:confused: :wanker:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.319
Πόντοι
1.706
Το
Υπαρχουν σπουδαιοτερα πραγματα απο την περηφανεια.
Τα παιδια ας πουμε.
Η ψυχικη υγεια και ηρεμια ας πουμε.
Αν ρωτας εμενα ως μοναδα απλα θα σου πω πως πιστη δεν υπαρχει.
Δε θα αναφερω αλληγορικα σχηματα οπως παραλληλισμο ανθρωπων με φαγητα,αλλα για μενα μια γυναικα οσο ωραια και να ειναι απαξ και παω μαζι της καμποσες φορες εχω ηδη βαρεθει.
Τι χρειαζομαι;αραιωση επαφων για να την ξαναποθησω και φυσικα να παω με αλλη.
Εφ οσον αυτο υπαρχει στο μυαλο μου,θα ταν υπερβολη να καθομαι μπαστακας στη γυναικα να μη βγει,να μη γνωρισει κοσμο κτλ

Ισα ισα που αν βγαινει και με αλλον εγω απαλλασσομαι απο το αγχος οτι αυτη η γυναικα θα "κατσει" μαζι μου.

Πιθανα και να την παρει ο αλλος για πιο μονιμη σχεση οπως συχνα μου συμβαινει.
Αυτη ειναι η δικη μου ιδιοσυγκρασια που μου χαριζει ηρεμια και ηδονη,απλα ειμαι διαρκως στην αγωνια ευρεσης νεων συντροφων

Ωστοσο κατανοω πως ειναι να εχεις ενα σπιτικο.Εκει υπαρχουν αλλες πιο σημαντικες προτεραιοτητες απο ενα εγωισμο.
Η αγαπη που πολυ σωστα τονισε και μας υπενθυμισε ο @alex71
Ναι ειναι πολυ σπουδαια.
Το κερατο ειναι τοσο μικρο και ανουσιο που μπροστα στην.αγαπη ειναι κοκκος αμμου.
Τα παιδια ειναι το πιο σημαντικο, συμφωνω. Αν ομως το περιβαλλον κ η ψυχικη υγεια δεν ειναι τα σωστα, αυτο περναει κ στην ατμοσφαιρα δλδ και στα παιδια.

Τα παιδια δεν ειναι το χειροφρενο να βγεις απο μια σχεση που σε χαλαει. Ουτε ο πρωτος ειναι ,ουτε ο τελευταιος.
Τα παιδια απομακρυνοντε στα 15, σε λιγο δλδ.
Κι εσυ τι κανεις? μενεις μετα με το παλτό?

Οταν παρεις Huyndai εχεις 7 χρονια εγγυηση
Οταν παρεις kia εχεις 8 χρονια εγγυηση.
Οταν παρεις Rolex εχεις ισοβια εγγυηση.
Στον γάμο δεν υπαρχει καμμια εγγυηση, ουτε και στην αγάπη. Ποια αγαπη? Η γυναικα ειναι ματιριαλιστικο ον. Αν δεν προσφερεις φευγει ουτως ή αλλως.
Η γιαγιαδες μας ξεραν πως κραταν οικογενεια, αλλα δεν τις ρωτανε.

Οι κανονες ειναι αναλοιωτοι στον χρόνο.
Ο αντρας ειναι η κολωνα του σπιτιου
Η γυναικα κανει την οικογενεια και η γυναικα την χαλαει.
 
Τελευταία τροποποίηση:

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.319
Πόντοι
1.706
alex κανε τον κοπο να διαβασεις πριν 1-2 σελιδες αυτο που απαντησα σε ιδια ερωτηση φιλου,,,,... αν δεν σε καλυπτει να στο γραψω παλι.
Αν με κερατωνε με εναν τυπο δεν θα με ενοιαζε ισως τοσο γιατι θα καταλαβαινα το προβλημα με την μια... θα τα ξεχωριζαμε απο την αρχη και ολα καλα.....
5 χρονια ομως κρατησε αυτο και μετα απο αμετρητες ευκαιριες η κοπελα εψαχνε την καβατζα για να με αφησει μετα...(δικη της δηλωση) ..... οποτε καταλαβαινεις νομιζω την διαφορα.
Ουτε γαμο ζητησε η αλλη ουτε τιποτα και σε παρακαλω μην βγαζεις συμπερασματα... εξαλλου μονος ειμαι τωρα και ειμαι πολυ καλα με τον εαυτο μου...
Δεν γινεται φιλε μου στα 5 χρονια αυτα να λεει οτι το κρεβατι μαζι μου ειναι φωτια , να την ακουνε οι περαστικοι να χυνει, να εχουμε μια ζωη γεματη εκπληξεις και ομορφες πρωσοπικες στιγμες και να ψαχνει καβατζα με σκοπο να φυγει μολις μπορεσει....(αυτο μου ειπε χτες) ....
Ισως καταλαβεις λοιπον οτι ουτε δικαιωμα εδωσα να αμφισβητησει την προσοχη μου , ουτε το σπιτι μου παραμελησα και το κυριοτερο??? ΟΥΤΕ ΤΗΝ ιδια... κατα δικη της ομολογια προ ημερων - και πριν ανακαλυψω την τελευταια ιστορια - ελεγε οτι ημασταν καλυτερα απο ποτε......
Και στην τελικη φιλε μου δεν ηθελα να την χωρισω ... αν ηθελα ειχα πολλες αφορμες και αιτιες... Αυτο που σπαστηκα ειναι οτι παρολο που το εψαχνε , το κυνηγουσε , το επεδιωκε δεν το εκανε για λογους εγωισμου?? , χαρακτηρα ?? δεν ξερω....

Υ.γ1 ουτε αγανακτηση εχω ουτε τιποτα....απλα κατεθεσα την ιστορια μου και προσπαθησα να μπω στο μυαλο της και να καταλαβω πως σκεφτηκε.....

Υ.γ 2 Οταν μια γυναικα δεν κανει τα παντα να κρατησει τα παιδια της μαζι της και να γινει θυσια για αυτα , αλλα χωρις σχεδον κανενα ενδοιασμο δεχεται να αναλαβει την επιμελεια ο πρωην σηζυγος δεν νομιζω να χρειαζεται και κατι παραπανω για να καταλαβεις τα αυτονοητα....
Δεν χρειαζεται να απολογεισαι.
Εκανες το σωστο κ αργησες κιολας.

-η γυναικα δεν φευγει ΠΟΤΕ χωρις να προετοιμασει το εδαφος για τον επομενο.
-μην δινεις σημασια στο τι λεει τωρα. Ολα αυτα θα τα αμφισβητησει πολυ συντομα κ θα λεει τα χειρότερα μετα για σενα.
-ουτε ο αινσταιν μπορει να "κατανοησει" το μυαλο της γυναικας. Οποτε εσυ κι εγω αποκλειετε να το καταφερουμε
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.319
Πόντοι
1.706
καταρχην εχω σκοπο να ξαναζησω :) :) :)
οχι δεν θα ξαναπαντρευομουν ... δεν χρειαζεται γαμος για να εισαι καλα με εναν ανθρωπο. αν υπαρχει σεβασμος και εκτιμηση τι να σου κανει το χαρτι ?????
Τα παιδια τα κανεις οχι γιατι εισαι παντρεμενος... Ευτυχως που εκανα 2 υπεροχα αγορια που εχουν σωστες βασεις για να προσφερουν και να γινουν καλοι ανθρωποι.. Αυτο θα μου μεινει σαν υπαρξη και αυτο θεωρησα οτι επρεπε να προσφερω στην κοινωνια...
Ειμαστε καλοι γονεις με τα παιδια μας... το οτι δεν μας βγηκε μεταξυ μας δεν το αλλαζει αυτο και φυσικα κανενα χαρτι δεν μπορει να το διορθωσει....
Η στιγμη ειναι ιδανικη για σενα.
Χωριζεις χωρις ιδιαιτερες επιπτωσεις στα παιδια
Ειναι αγορακια 12 κ 10 χρονων υποθετω.
Φανταζεσαι να ηταν κοριτσακια 3-4 χρονων κ η αλλη σκύλα κ εκδικητικη?

Και εχει κ ακομη χειροτερα
Η αλλη πηρε το παιδι κ πηγε μονιμα στην αμερικη ενω ο μπαμπας δεν ανεβαινει σε αεροπλανο γιατι τα φοβαται.
Η αλλη τον χωρισε ακομη στην εγκυμοσυνη της. Εκεινη αποφασιζει για ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΗ ΤΗΣ. Για το Ονομα του παιδιου.
Επωνυμο ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ, βαφτισια αποφασισε αυτη ,χωρις να ενημερωσει αυτον κ το σόι του,οπως ειχε το δικαιωμα νομικά (ακους κυριε νομικε του σαητ?). Σκεφτεται αυτη να μετακομισει σε αλλη χωρα. Εκανε αυτη αλλη σχεση που δεν ευδοκιμησε . Ψαχνει δλδ τον νεο "μπαμπα" για το μωρο.
Και πόσα ακομη.
Αυτος μονο πληρωνει διατροφες χωρις κανενα απολυτως δικαιωμα.

Για αυτο λεω πως η γυναικα δεν μπορει να διαχειριστει την υπερβολικη ελευθερία κ ολα αυτα τα φεμινιστικα δικαιωματα.
Κι ερωτω, ειναι σωστα ή ηθικα ολα αυτα? Γινοντε με γνωμονα το καλο του παιδιου?




.....για αυτο σου λεω ,εισαι πολυ τυχερος αλλα δεν το ξερεις.....
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
alex κανε τον κοπο να διαβασεις πριν 1-2 σελιδες αυτο που απαντησα σε ιδια ερωτηση φιλου,,,,... αν δεν σε καλυπτει να στο γραψω παλι.
Αν με κερατωνε με εναν τυπο δεν θα με ενοιαζε ισως τοσο γιατι θα καταλαβαινα το προβλημα με την μια... θα τα ξεχωριζαμε απο την αρχη και ολα καλα.....
5 χρονια ομως κρατησε αυτο και μετα απο αμετρητες ευκαιριες η κοπελα εψαχνε την καβατζα για να με αφησει μετα...(δικη της δηλωση) ..... οποτε καταλαβαινεις νομιζω την διαφορα.
Ουτε γαμο ζητησε η αλλη ουτε τιποτα και σε παρακαλω μην βγαζεις συμπερασματα... εξαλλου μονος ειμαι τωρα και ειμαι πολυ καλα με τον εαυτο μου...
Δεν γινεται φιλε μου στα 5 χρονια αυτα να λεει οτι το κρεβατι μαζι μου ειναι φωτια , να την ακουνε οι περαστικοι να χυνει, να εχουμε μια ζωη γεματη εκπληξεις και ομορφες πρωσοπικες στιγμες και να ψαχνει καβατζα με σκοπο να φυγει μολις μπορεσει....(αυτο μου ειπε χτες) ....
Ισως καταλαβεις λοιπον οτι ουτε δικαιωμα εδωσα να αμφισβητησει την προσοχη μου , ουτε το σπιτι μου παραμελησα και το κυριοτερο??? ΟΥΤΕ ΤΗΝ ιδια... κατα δικη της ομολογια προ ημερων - και πριν ανακαλυψω την τελευταια ιστορια - ελεγε οτι ημασταν καλυτερα απο ποτε......
Και στην τελικη φιλε μου δεν ηθελα να την χωρισω ... αν ηθελα ειχα πολλες αφορμες και αιτιες... Αυτο που σπαστηκα ειναι οτι παρολο που το εψαχνε , το κυνηγουσε , το επεδιωκε δεν το εκανε για λογους εγωισμου?? , χαρακτηρα ?? δεν ξερω....

Υ.γ1 ουτε αγανακτηση εχω ουτε τιποτα....απλα κατεθεσα την ιστορια μου και προσπαθησα να μπω στο μυαλο της και να καταλαβω πως σκεφτηκε.....

Υ.γ 2 Οταν μια γυναικα δεν κανει τα παντα να κρατησει τα παιδια της μαζι της και να γινει θυσια για αυτα , αλλα χωρις σχεδον κανενα ενδοιασμο δεχεται να αναλαβει την επιμελεια ο πρωην σηζυγος δεν νομιζω να χρειαζεται και κατι παραπανω για να καταλαβεις τα αυτονοητα....
ισως να πιεστηκε σε μια ζωη που καταβαθος δεν ηθελε
 

Sephirotha8

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2021
Μηνύματα
5
Like
3
Πόντοι
0
Λοιπον μαγκες η ΑΠΟΛΥΤΑ πραγματικη ιστορια εχει ως εξης...
Παντρεμενος 14 χρονια ... 2 ΥΠΕΡΟΧΑ παιδια ... η σχεση μου με την κυρια μεσα απο ολα τα σκαμπανεβαζματα που περναεν τα ζευγαρια κυλουσε σε ενα κλιμα θα ελεγα όμορφο και τουλαχιστον πολυ εποικοδομητικο για τα παιδια μας αλλα και για εμας.....Και οι 2 με τις δουλειες μας , με εξαιρετικα καλο επιπεδο διαβιωσης. Δεν καταλαβαμε ουτε κριση ουτε ανεχεια ουτε τιποτα παρ'ολη την κριση αλλα και την αναστολη εργασιας που εχει αυτη απο περυσι . Παααααρα πολυ καλο σεξ (κατα τα λεγομενα και των 2 μας) και σε συχνοτητα αλλα και σε ποιοτητα .
Νομιζω οτι Η κυρια επαθε την κριση των 40 (43 σημερα) και προσπαθουσε να καλυψει το κομπλεξ κατωτερωτητας λόγω αδυναμης και σχεδον διαλυμενης οικογενειας ( ??) , την αδυναμια διαχειρησης της ηλικιας (??) , φθορα στην μεταξυ μας σχεση(??) με το να δημιουργει κατα καιρους προφιλ σε διαφορα σιτε γνωριμιων και να αναζηταει την κουβεντα με σκοπο την σοβαρη σχεση (ετσι ελεγε στα προφιλ της ) με διαφορους αντρες , παντρεμενους -ελευθερους- διαζευγμενους .
Οι κουβεντες ΠΑΝΤΑ μετα απο λιγα μντα με τους περισσοτερους κατεληγε να ρωταει αυτη αν θελουν να την δουν σε φωτο στην αρχη και με παρα πολλους βιντεοκλησεις κλπκλπ.
Επεξε και μια συναντηση σε καφε στην Αθηνα οταν ειχε παει να δει τους δικους της γιατι ειχε ερωτευτει εναν τυπο που αφου δεν πηδηξε την εκανε με Ελαφρα...
Κερατο απο οσο ανακαλυψα τελικα δεν υπηρξε ή δεν προλαβε να υπαρξει. ΤΥουλαχιστον σαρκικο γιατι συναισθηματικα με ειχε κανει ταρανδο.
Το αποτελεσμα ειναι περυσι τετοιο καιρο να βρω απο λαθος της τον προτελευταιο λογιαριασμο να γινει της πουτανας , να χωριζουμε για λιγες μερες και μετα να ζητησει συγχωρεση με ορκους πιστης και δακρυων και εγω ο μαλακας λογω παιδιων , ανατροφης κλπκππ να δινω μια τελευταια ευκαιρια...

Πριν μερικες μερες ανακαλυψα παλι εντελως τυχαια οτι η κοπελια ΕΙΧΕ ΞΑΝΑΡΧΙΣΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ με αλλο λογαριασμο στο ιδιο σιτε και εκανε παλι ακριβως το ιδιο.

Αποτελεσμα : Την δευτερα υπογραφουμε την λυση του γαμου με συνεπιμελεια . Βαση των παιδιων μου το σπιτι μου, μερος που γεννηθηκαν και μεγαλωσαν και ειναι και δικια τους επιθυμια εξαλου.. Εκ του νομου ( αλλα και δικιας μου απαιτησεως) τα εξοδα μορφωσης και σιτισης που υπολογιστηκαν απο κοινου με την πρωην και μεχρι ενα ποσο τα καλυπτω εγω , και αυτη τα υπολοιπα...
Απο κοινου αποφασιζουμε ποτε και με ποιον τροπο θα εχουμε τα παιδια μας κοντα μας.
Ποσο λαθος ή σωστα επραξα τα τελευταια χρονια ειναι κατι που με απασχολει.
Αφου ελυσα με τον καλυτερο δυνατο τροπο το θεμα των παιδιων , την εχω γραμμενη στα αρχιδια μου... νομιζω οτι φερθηκα σαν αντρας με αρχες και αξιες για το καλο της οικογενειας και των παιδιων μου. Την πατησα και το αναγνωριζω..... Αλλα πιστευω οτι οι αμαρτιες πληρωνονται εδω.....

Το σεντονι μακρυ :) :)
Ξερω οτι θα υποστω κακοποιηση απο εσας :) :) :) :) αλλα θα αντεξω....

υ.γ Η φραση ''εν βρασμο ψυχης '' τελικα υπαρχει και σε εκεινο το σημειο πραγματικα εισαι κατι αλλο αντι για ανθρωπος.....
Και εγω μια απο τα ιδια ειμαι με συνεπειμελεια, εμενα εγινε λογω επιλοχειας καταθλιψης της πρωην γυναικας μου οπου με μισησε σταδιακα οταν της συνεβει, μεχρι πριν τα εκανα ολα σωστα μετα ολα λαθος, προσπαθησα και εγω να το σωσω λογο του παιδιου αλλα πλεον λεω καλυτερα που τελειωσε, στα παιδια ειναι χειροτερο ενα κακο περιβαλον απο ενα καλο περιβαλον με χωρισμενους γονεις. Συμβουλη ασε να περασει λιγος καιρος να ηρεμησεις και βρειτε μια χρυση τομη στο πως να συνηπαρχεται γιατι τα παιδια θα θελουν και τους 2 σε πολλες στιγμες στην ζωη τους μεχρι να μεγαλωσουν αρκετα. Μεχρι και μια βολτα μια κυριακη μπορει να πατε για τα παιδια να σας εχουν μαζι να εχουν καλη ψυχολογια αυτα, εγω το κανω αυτο , ο γιος μου ειναι μικρος ακομα και του κανει καλο, θα σταματησω οταν αρχισει να βγαινει μονος του, αλλα γενεθλεια ισως καποιες γιορτες δεν θα τις αποφυγεις για παντα

Απλα για να κανω τον δικηγορο του διαβολου εσυ ησουν ενταξει οσο ησασταν μαζι μηπως ηξερε το προφιλ σου εδω στο site η αλλες παρατυπιες και αρχισε να ψαχνεται? Γιατι εγω ημουνα τα ειχα κοψει ολα ξαναεγινα μελος εδω προσφατα, οχι πως εκτιμιθηκε οτι ημουν κυριος απλα λεμε
 

ΜrKavlopoulos

Τιμημένος
Εγγρ.
29 Ιαν 2011
Μηνύματα
1.251
Κριτικές
81
Like
3.553
Πόντοι
12.986
Kinderekplixi είσαι μέλος στο bou απο το 14 όπως φαίνεται άρα είσαι παίχτης με τον ένα ή τον άλλο τρόπο!!

Κάτι λοιπόν εκεί έπαψε να σε τραβάει και σε τράβηξε στο bou και στα κορίτσια εδώ μέσα!!
Αυτή δηλαδή γιατί έκανε λάθος?
Επειδή είστε μέλη σε διαφορετικό site?
Με ψευδώνυμα και χωρίς πραγματικές φώτο?
Επειδή ο ένας αναζητά το σαρκικό και ό άλλος αρχικά το "επικοινωνιακό" ?

Ας σοβαρευτούμε λοιπόν... παίχτες ήσασταν και οι δυο..

Καλώς λύσατε το θέμα των παιδιών γιατί όπως είπαν οι προλαλήσαντες υπάρχουν μεγαλύτερες καριόλες εκεί έξω..
Και μάλλον το λύσατε με τον τρόπο αυτό επειδή βρήκες εσύ πρώτος τα προφίλ της και όχι αυτή τα δικά σου..

Καλώς έκανες και έδωσες ευκαιρία, αλλά η πουτανιά δεν κόβεται!!

Μια φορά ... μια πουτάνα μου είπε... ό,τι δεν ξέρει ποια είναι μεγαλύτερη πουτάνα, αυτή των ποδιών ή των μυαλών!!
Για εμένα πουτάνα είναι ούτως η άλλως... και συμπεριφέρομαι ανάλογα!!

Αγάπα, πήδα, ζήσε και προχώρα!!

ΥΓ. Κρύβε λόγια με λεπτομέρειες στο δημόσιο λόγο, μη σπάσει ο διάλος το ποδάρι του και τα βρεις μπροστά σου, γιατί πολλοί πουτανιάρηδες θα χαρούν να σε ξεμπροστιάσουν μόνο και μόνο αν καταλάβουν ποιος είσαι.. μπας και ρίξουν κανένα μανίκι από σπόντα στην πρώην σου!!

:hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom