Νέα

Κούβα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sincity
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 404K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πως προτιμάτε να λέγεται το thread?

  • Κούβα

    Ψήφοι: 37 12,4%
  • Κούβα sex trip

    Ψήφοι: 73 24,4%
  • Κούβα και ξερό ψωμί!

    Ψήφοι: 36 12,0%
  • Δεν με νοιάζει το όνομα... να πάω κι εγώ στην Κούβα θέλω!

    Ψήφοι: 153 51,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    299

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
ΧΙΤΕΡ ωραια τα λες αλλα πες κιολας οτι οπιαδηποτε κουβανη ετσι που εχουνε μαθει δεν μενει πιστη σε κανεναν
παντα θα υπαρχει ενα νεο πορτοφολι μετα απο σενα
αρα μιλαμε για ενα δρομο χωρις τελειωμο
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
θα συμφωνήσω με τα πιο πάνω και παλι ...  :coffee:                                                                  Η Κούβα για να την φχαριστηθείς θέλει τα εξής 2 πράγματα:

ΟΧΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ
ΠΕΙΤΕ ΝΑΙ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΞΤΡΙΜ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΟΙ ΚΟΥΒΑΝΟΙ,ΚΑΙ ΦΟΒΑΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΤΕ.Επιχειρηστε το,δεν υπάρχει φόβος κ θα βρεθείτε προ ευχάριστων εκπλήξεων. .Για 10 μέρες εγώ Κούβα,χάλασα 800 ευρωπουλάκια,αλλά έτρωγα στο ξενοδοχείο και είχα πληρώσει πριν το δωμάτιο.Στα 800 ευρωπουλάκια,βάλε οτι τα 300 ήταν πούρα,τα άλλα βόλτες,γυναίκες,ποτά.
ΈΞω σε ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ ΜΗΝ ΤΡΩΣ,ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΩΝ,αν δεν θες να δεις την Αβάνα από την χέστρα. Στην Αβάνα λοιπόν,μαγαζιά και τιμοκατάλογοι πουταναριών.Exoυμε και λέμε:
*HAVANA CAFE(δίπλα στο ξενοδοχείο ΜΕLIA COHIBA στην Μελικόν),μαγαζί με σάλσα(και καλά) αλλά εκεί παίζουν πουταναριά αριστοκρατικά και γκόμενες διαστημικές.Τιμή που θα σας πούνε 150-100 πέσος(100-70 ευρώ).Παζαρέψτε το,θα σας το ρίξουν κανα πενηντάρικο...σίγουρα.
*Diablo toom-toom,δίπλα από το άγαλμα του Χοσέ Μαρτί,στην τεράστια πλατεία της Επανάστασης που βγάζει τους λόγους ο Φιντέλ.Παίζει πουταναριά ΄μικρά και έκφυλα,18-22 ετών.Παίζουν μπαζάκια πολλά εκεί,καθώς είναι μαγαζί Β'Εθνικής,αλλά παίζουν και πιο όμορφα κομμάτια που αξίζουν τα λεφτά τους.Τιμή 40-80 πέσος(25-50 ευρώ).παζαρέψτε το,θα σας την ρίξουν την τιμή.Παίζουν και δίδυμο.όταν σας πλησιάσει μιά κ θέλετε διπλό Φορκαστ,ζητήστε το από την πρώτη που θα σας κάτσει και θα σας φτιάξει.
*Delirio,ίδια κατάσταση με πριν.Στο ίδιο μέρος κιόλας.Παίζουν λίγο καλύτερα μουνιά-πουταναριά.Προσωπικά όταν μπήκα στο μαγαζί αυτό,αισθάνθηκα σαν τον Ρουβά,με τραβάγανε από παντού.Καθίστε πιείτε μια μπύρα(προς θεού μόνο εμφιαλωμένα ποτά να πίνετε),κάντε κόζι κ όταν δείτε το κατάλληλο φωνάχτε το ή πηγαίντε δίπλα της.Θα σας σπάσουν τα νέυρα οι καριολίες που θα σας έρχονται για να τους κάτσετε.Τιμή 40-80 πέσος(25-50 ευρώ).
*Casa de la musica του Μιραμάρε όμως, όχι του κέντρου.Μακράν το καλύτερο μαγαζί value for money.Διαστημικές μουνάρες,παίζουν κ πολλές ΚΑΛΕΣ λευκές,ψηλές που μοιάζουν με Ιταλίδες.Θα σας έρθουν με το που σας δουν.Προσέχτε όμως.Επειδή΄είναι το κορυφαίο μαγαζί με πουταναριά και πάει πολύς κόσμος αβέρτα και πολλοί ωριμοι κύριοι,μην χάσετε χρόνο.όταν δείτε κάποια κ σας αρέσει πηγαίντε τσιμπήστε την εσείς,μην την χάσετε.Έτσι τσίμπησα ένα ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ 18άρικο,κατάξανθο σαν Ιταλάκι και κορμί σιλεμένο σαν την Αφροδίτη της Μήλου.Μου κόστισε 4 πακέτα τσιγάρα και 10 πέσος(6 ευρώ) και καλά για το ταξί,συν το casa particulare για την ταμπακέρα
*Δρόμος,δεν είναι μαγαζί,μιλάμε για τους δρόμους της Αβάνας.Οπουδήποτε...Κινηθείτε μέσα στα στενά της Μελικόν,κυριώς στο παλιό Χίλτον.Διαστημικά μουνιά 18-19 χρονών,ψηλά και αγάλματα σας πλησιάζουν κ σας λένε για ένα εικοσάρικο πέσος(14 ευρώ) να σας γίνουν το κορίτσι τους για όλο το βράδυ.Πραγματικές ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ   

Έξω από την Αβάνα τώρα,αν βρεθείτε στο Τρινιντάντ,μια μαγευτική πόλη που είναι όπως ήταν επί αποικιοκρατίας,δύσκολα θα βρείτε το αβέρτα πουταναριό της Αβάνας.Αν επιθυμείτε όμως να συνουσιαστείτε με chicas(γυναίκα),ακούστε τι θα κάνετε.Πηγαίντε στην πλατεία που έχει τον κεντρικό καθεδρικό της πόλης.Θα σας πλησιάσουν πιτσιρικάδες για πούρα.Πείτε ναι(αν θέλετε και πούρα πάρτε,είναι ξεφτίλα τιμές και αληθινά-τα κλέβουν από τα εργοστάσια).Αφού τελειώσετε τα εμπορικά σας ζητήστε του και chica(γυναίκα).Θα σας βρει για 25 πέσος(17 ευρώ).

ΒΑΡΑΔΕΡΟ ΜΗΝ ΠΑΤΕ.Δεν θα βρείτε τίποτα.Παίζει ένα casa de la musica στο κέντρο,αλλά δεν είναι το χημείο της Αβάνας.Γενικώ;ς μηνπάτε Βαραδέρο.Για κάτι χαζούς Καναδούς είναι με μεγάλα ξενοδοχεία,που νομίζουν ότι όλη η Κόύβα είναι σαν εκεί.Παιχνίδι δεν έχει σχεδόν καθόλου.

Για γυναίκες,μείνετε Αβάνα.Θα βαρεθείτε να μαμάτε....
Μην πάτε με γκρουπ,δεν θα μαμήσετε πολύ,εκτός κ αν πάτε,αλλά πάρτε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΑΒΑΝΑ.Στην επέκταση δεν έχει ξεναγήσεις,κινήστε ελεύθερος κ κάνετε την ζωή σας.Εγω δεν πήρα επέκταση και ακόμα το μετανιώνω    :headbang: :headbang:

ΕΥΓΕ.
ΑΚριβώς έτσι.
Συμφωνώ και επαυξάνω.
Μάλλον με το ίδιο γκρουπ είχαμε πάει,αφού διαπίστωσα ότι εχεις κάνει το πρόγραμμα που είχα κ εγώ.
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
hiter and tassosedessa πρεπει να ειστε οι μοναδικοι ελληνες σε 10 εκατομυρια που εχετε πιστες κουβανες
δηλαδη πιο ευκολα σου καθετε το τζοκερ παρα αυτο
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
kostas77733
την πρωτη φορα που πηγα κουβα το 2006 πεταξα απο λονδινο-αβανα-λονδινο με ΚΟΥΜΠΑΝΑ μονο που την πτηση την εκανε Η ΑΙΡΓΟΥΡΟΠΑ ισπανικη εταιρια για λογαριασμο της ΚΟΥΜΠΑΝΑ.
η πτηση κοστιζε γυρω στα 600 ευρω απο λονδινο
φυσικα ειχα ηδη παει λονδινο με τν ΕΑΖΥΤΖΕΤ απο αθηνα
εγω πιστευω οτι πιο γρηγορη πτηση με καθολου αναμονες ειναι με ΑΙΡΦΡΑΝΣ αλλα φυσικα με αλμυρη τιμη
το αν πεταξεις με αεροφλοτ μεσω μοσχας σιγουρα θα χρειαστεις βιζα για ρωσια(110 ευρω) αφου θα βγεις εστω και μια νυχτα εκτος αεροδρομιου εκτος αμα τη βγαλεις στο τρανζιτ αλλα θα αντεξεις τοσες ωρες?
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
kostas77733
την πρωτη φορα που πηγα κουβα το 2006 πεταξα απο λονδινο-αβανα-λονδινο με ΚΟΥΜΠΑΝΑ μονο που την πτηση την εκανε Η ΑΙΡΓΟΥΡΟΠΑ ισπανικη εταιρια για λογαριασμο της ΚΟΥΜΠΑΝΑ.
η πτηση κοστιζε γυρω στα 600 ευρω απο λονδινο
φυσικα ειχα ηδη παει λονδινο με τν ΕΑΖΥΤΖΕΤ απο αθηνα
εγω πιστευω οτι πιο γρηγορη πτηση με καθολου αναμονες ειναι με ΑΙΡΦΡΑΝΣ αλλα φυσικα με αλμυρη τιμη
το αν πεταξεις με αεροφλοτ μεσω μοσχας σιγουρα θα χρειαστεις βιζα για ρωσια(110 ευρω) αφου θα βγεις εστω και μια νυχτα εκτος αεροδρομιου εκτος αμα τη βγαλεις στο τρανζιτ αλλα θα αντεξεις τοσες ωρες?


Γεια σου ρε Σπυρέτο πρόξενε του bourdela.com στην Κούβα.
Όλα καλά αδελφέ;;;;
πόσο έχω πεθυμήσει να πάω μια Κούβα ρε πουστη μου,αλλά δεν παίζει μία.
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
634.15 EUR  
1 Adult: 400.00 + taxes: 234.15 = 634.15 EUR


view fare rules Fare Basis: WPX*WPX
Departure Information
  Depart:
13:25

Arrive:
17:50
Tuesday, 19 October 2010

Athens , GR (ATH)

Tuesday, 19 October 2010

Moscow-Sheremetyevo , RU (SVO)
AEROFLOT RUSSIAN AIRLINES / Operated by: AEROFLOT RUSSIAN AIRLINES

Non-Stop / SU 0296

Cabin: Economy / Airbus A321-100/200

flight info
Connecting Flight  

  Depart:
14:05

Arrive:
18:45
Wednesday, 20 October 2010

Moscow-Sheremetyevo , RU (SVO)

Wednesday, 20 October 2010

Havana , CU (HAV)
AEROFLOT RUSSIAN AIRLINES / Operated by: AEROFLOT RUSSIAN AIRLINES

Non-Stop / SU 0333

Cabin: Economy / Airbus A330-200

flight info
Return Information
  Depart:
18:00

Arrive:
13:35
Wednesday, 24 November 2010

Havana , CU (HAV)

Thursday, 25 November 2010

Moscow-Sheremetyevo , RU (SVO)
AEROFLOT RUSSIAN AIRLINES / Operated by: AEROFLOT RUSSIAN AIRLINES

Non-Stop / SU 0334

Cabin: Economy / Airbus A330-200

flight info
Connecting Flight  

  Depart:
09:25

Arrive:
11:55
Friday, 26 November 2010

Moscow-Sheremetyevo , RU (SVO)

Friday, 26 November 2010

Athens , GR (ATH)
AEROFLOT RUSSIAN AIRLINES / Operated by: AEROFLOT RUSSIAN AIRLINES

Non-Stop / SU 0295

Cabin: Economy / Airbus A320

flight info
            TOTAL
Total Air Fare & Taxes:
634.15 EUR  




Total:
  634.15  EUR  


ΔΗΛΑΔΗ μεχρι τωρα 634 ευρω+ βιζα για ρωσσια 110 ευρω+ξενοδοχειο μια νυχτα στο πηγαινε και μια στο ελα 200 ευρω+κανα 150 ευρω ταξι και κανα εστιατοριο στη μοσχα συνολο =
1094 Στην καλυτερη περιπτωση

δεν κλεινεις λεω εγω με ΑΙΡΦΡΑΝΣ με 1000 ευρω και να εισαι σε 13 ωρες  στην αβανα?
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
οτι σας πει ο Σπυρέτος για την Κούβα να το ακολουθήσετε ευλαβικά.ολα τα άλλα είναι για οδοντόκρεμες.
Είναι ο γκουρού των οδηγιών για την Κούβα.
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
Σκοτεινε ευχαριστω
πλεον θα ειμαι προξενος σε αλλη χωρα λιγο νοτιοτερα
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
η aeroflot και παλιοτερα εβγαζε φανταστικες τιμες για κινα ,που μ ενδιεφερε ...αλλα οταν πας για επικυρωση τοτε μου τα αλλαζε τα πραματα και μου βγαζε διπλασιες τιμες ,προσεξε το αυτο
air cubana πεταει και εκτος κουβας ???? δεν το ξερα αυτο,αν προκειτε για δικα της αεροπλανα  τοτε μιλαμε για πολυ παλια σκαφη

ειχα αναφερει και παλιοτερα martinair και arkefly απο αμστερνταμ και
jetair απο βρυξελλες εχουν πολλες φορες τιμες κατσε καλα :o
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
307
Like
304
Πόντοι
21
Για αεροπορικες δειτε και την Condor(Δεν εχω πεταξει),πεταει απο Γερμανια με καλες τιμες.
Γενικα απο Γερμανια εχει καλες προσφορες.Περισυ τον Αυγουστο για Αθηνα-Αβανα η Iberia ηθελε 1400 και η Air France 1450,τελικα βρηκαμε Μοναχο-Παρισι-Αβανα με την Air France 800Ε+Θεσ/νικη-Μοναχο 220Ε.
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
i cubana πεταει και εκτος κουβας αλλα τα περισοτερα δρομολογια της τα κανει η αιρ ευροπα με μποινγκ 767
τα δικα της πετανε στο εσωτερικο
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
hiter ok εσυ ξερεις καλυτερα
οποτε παιδια μην παρετε πουτανα απο την αβανα
να διαλεξετε απο αυτες που δεν εχουν παρε δωσε με τουριστες
δηλαδη οσες κουβανες δεν ειναι στην κουβα αλλα ηδη εχουν φυγει
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
φυσικα αυτο δεν ειναι μομφη στον χιτερ
αλλα πρεπει να καταλαβουν οσοι δεν εχουν εμπεδωσει τον κουβανο και την κουβανη οτι οι ανθρωποι εχουν μεγαλωσει και ζησει με αλλες παραστασεις και ιδεες απο μας
αυτο που φαινετε σε μας πουριτανικο και ασεμνο σε αυτους φαινετε φυσιολογικο και αθωο
αυτο μας βολευει φυσικα  αμα παμε εκει μονο για σεξοτουρισμο εχοντας μια κουβανη μονο για παρεα εκει στη παραλια κτλ
απο τη στιγμη ομως που την θες για πιστη συντροφο εγω διατηρω τις αμφιβολιες μου,δεν θα το προτεινα σε καποιον(σοβαρα τωρα οχι αν κανουμε καμμια φορα πλακα σε αλλα ποστ)εκτος και αν θελει να βαλει μπελαδες στο κρεββατι του και στο κεφαλι του
 

tsomidis

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2009
Μηνύματα
95
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
0
φυσικα αυτο δεν ειναι μομφη στον χιτερ
αλλα πρεπει να καταλαβουν οσοι δεν εχουν εμπεδωσει τον κουβανο και την κουβανη οτι οι ανθρωποι εχουν μεγαλωσει και ζησει με αλλες παραστασεις και ιδεες απο μας
αυτο που φαινετε σε μας πουριτανικο και ασεμνο σε αυτους φαινετε φυσιολογικο και αθωο
αυτο μας βολευει φυσικα  αμα παμε εκει μονο για σεξοτουρισμο εχοντας μια κουβανη μονο για παρεα εκει στη παραλια κτλ
απο τη στιγμη ομως που την θες για πιστη συντροφο εγω διατηρω τις αμφιβολιες μου,δεν θα το προτεινα σε καποιον(σοβαρα τωρα οχι αν κανουμε καμμια φορα πλακα σε αλλα ποστ)εκτος και αν θελει να βαλει μπελαδες στο κρεββατι του και στο κεφαλι του


+ 1000 :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
θα το πω γιατι θα σκασω αλλιως ,
γυρνοντας απο επισκεψη σε φιλο μου  (τρομαρα μου) που εχει σχεση με κουβανη και μενει στο ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙ,η οποια δεν εχει 2 μηνες που ηρθε απο κουβα και τωρα συζουν.....
ειδα εκπληκτος ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΠΛΕΝΕΙ ΠΙΑΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΝΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟΚΑΘΕΤΕ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
και οταν ρωτησα γιατι,
αυτος γεματος αφελεια μου ειπε....<ετσι το συμφωνησαμε ,μια βδομαδα τα πιατα ο ενας και μια βδομαδα ο αλλος>...... :kissass2: :s&m_2: :s&m_1: :S :rockon: :o :o :o :o :o

και ρωτω....οταν ΑΥΤΗ σηκωσει ψηλα τον αμανε και αρχισει τα μα μου σουξου μουξου μη οχι δεν κτλ ποιος θα φταιει
α) η κακη κουβανη?????
β) η ο μαλακας που την εφερε εδω και απο μονος του θα βγαλει τα ματια του??????
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
ΑΜΑΝ!!!
ετρωγε και παγωτο οταν στρογκυλοκαθοτανε στο καναπε?
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
KOSTA 77733
Your departure flight : Athens - Havana  Friday 22 October 2010 AF2333 - Voyageur07:00 Athens, E. Venizelos (ATH) - Greece 09:25 Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France - TERMINAL 2D Operated by : Air FranceAircraft : Airbus A320Inflight meal served : breakfast Class : Lduration : 03h25mn non stopBaggage allowance : 2 authorized luggage of 23 kg/50 lbs or less each  Friday 22 October 2010 AF3534 - Voyageur13:55 Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France - TERMINAL 2C  17:40 Havana, Jose Marti Intl (HAV) - CubaOperated by : Air FranceAircraft : Boeing 777-300ERInflight meal served : meal snack Class : Qduration : 09h45mn non stopBaggage allowance : 2 authorized luggage of 23 kg/50 lbs or less each
--------------------------------------------------------------------------------
Your return flight : Havana - Athens  Monday 22 November 2010 AF3539 - Voyageur20:20 Havana, Jose Marti Intl (HAV) - Cuba 11:05
+1 DayParis, Charles de Gaulle (CDG) - France - TERMINAL 2C Operated by : Air FranceAircraft : Boeing 777-300ERInflight meal served : meal breakfast Class : Nduration : 08h45mn non stopBaggage allowance : 2 authorized luggage of 23 kg/50 lbs or less each  Tuesday 23 November 2010 AF1832 - Voyageur12:35 Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France - TERMINAL 2D  16:50 Athens, E. Venizelos (ATH) - GreeceOperated by : Air FranceAircraft : Airbus A319Inflight meal served : meal Class : Lduration : 03h15mn non stopBaggage allowance : 2 authorized luggage of 23 kg/50 lbs or less each
--------------------------------------------------------------------------------
You can find all information pertaining to the weight or number of baggage items allowed, as well as the price
for additional baggage allowance, under Preparing your trip > Baggage.Total due : 965,01 EUR
  Price Taxes Service fees Passenger Total including taxes
609 EUR + 356,01 EUR + 0 EUR  x 1 Adult  = 965,01 EUR
    Total  : 965,01 EUR

με 960 ευρωπουλα εισαι ατσαλακωτος και φρεσκος στην αβανα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom