Νέα

Ίμια 1996-2011

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα COMMANDER
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 133K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106

Στην Κριμαια ο Πουτιν για να αναχαιτισει τις απαιτησεις των τουρκογενων Ταταρων κατοικων της περιοχης, προωθει μια "ελληνικη αντζεντα", οπως γραφει στο αρθρο.. Ειπε στους Ταταρους <Υπαρχουν και οι Ελληνες εδω. Προυπηρχαν εδω πριν απο τους Ρωσους και τους Ταταρους.> Και ειναι επισημη τακτικη του Κρεμλινου να προωθησει την ελληνικη κληρονομια της περιοχης, τα ελληνικα τοπωνυμια, για αντισταθμισμα στους Ταταρους.
Περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαις. Καθάρισε δεκάδες χιλιάδες Έλληνες ο Στάλιν. Και να τα μετονομάσει ο Πούτιν αν δεν υπάρχουν και Έλληνες τοπικά να στηρίξουν το αφήγημα, κουβέντα να γίνεται.
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.454
Πόντοι
216
B4BAD146-19CA-4D68-8EC0-84E775EBA21E.jpeg
339A0794-C810-4331-B5D1-BEC280B0879F.jpeg
30B27F27-0784-4621-BD94-9E25C52FA085.jpeg
αυτες οι φωτογραφιες ειναι συλλεκτικες!
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Χωρίς μάλιστα να είμαι Χ.Α. μιας και αυτές τις μαλακίες περί Φύρερ κάποιοι τις είχαμε δει
από εποχές Κουσουμβρή και Περίανδρου...
Ο Κουσουμβρής από τότε που τον πούλησαν με το μαχαίρωμα του Χρυσού και έφαγε το χρέωμα αυτός και όχι ο Παναγιώταρος που ήταν παρών, έκοψε και άρχισε να μιλά για φυρερίσκους, χαφιέδες της ασφάλειας, περίεργες χρηματοδοτήσεις και τέτοια.
Βέβαια και ο Καλέντζης για το Μιχαλολιάκο τα ίδια έλεγε.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.937
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Για τη ΧΑ και όσα ακολούθησαν, υπεύθυνη είναι η ΠΟΥΤΑΝΑ η ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ η Ελληνική Δικαιοσύνη.

Εγώ όταν κατέβαινα στην Κάνιγγος τα παλιά τα χρόνια, έβλεπα τον Ες και τον Χίτλερ στα εξώφυλλα του περιοδικού τους φάτσα κάρτα στα περίπτερα.

Αυτοί οι μαλακοκαύληδες, δεν είχαν ακούσει τίποτα; :jerking:
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Ο Κουσουμβρής από τότε που τον πούλησαν με το μαχαίρωμα του Χρυσού και έφαγε το χρέωμα αυτός και όχι ο Παναγιώταρος που ήταν παρών, έκοψε και άρχισε να μιλά για φυρερίσκους, χαφιέδες της ασφάλειας, περίεργες χρηματοδοτήσεις και τέτοια.
Βέβαια και ο Καλέντζης για το Μιχαλολιάκο τα ίδια έλεγε.
Και δεν είχαν άδικο...
Δεν θέλω να επεκταθώ,απλά σε μία χώρα σαν την Ελλάδα όπου οι πρωταγωνιστές όλων των πολιτικών χώρων είναι γτπ,
ο πατριωτικός χώρος δε θα μπορούσε να αποτελεί εξαίρεση..
Αξιόλογες μονάδες υπήρχαν/ουν, αλλά το ψάρι βρώμισε από το κεφάλι..

Εννοείται πως όποιο στάχυ ξεκινούσε να προεξέχει και να τυγχάνει αποδοχής,
όχι απλά το έκοβε,αλλά το ξερίζωνε ο φυρερίσκος..
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.937
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.935
Κριτικές
1
Like
29.662
Πόντοι
8.006
Και δεν είχαν άδικο...
Δεν θέλω να επεκταθώ,απλά σε μία χώρα σαν την Ελλάδα όπου οι πρωταγωνιστές όλων των πολιτικών χώρων είναι γτπ,
ο πατριωτικός χώρος δε θα μπορούσε να αποτελεί εξαίρεση..
Οταν διαβαζω "πατριωτικο χωρο" τους ναζιστοφασίστες, μου ερχεται κατι σαν αναγούλα...
Προσωπικά δεν ανεχομαι κανενας φασιστας να αυτοαποκαλείται "πατριωτης".
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Και δεν είχαν άδικο...
Δεν θέλω να επεκταθώ,απλά σε μία χώρα σαν την Ελλάδα όπου οι πρωταγωνιστές όλων των πολιτικών χώρων είναι γτπ,
ο πατριωτικός χώρος δε θα μπορούσε να αποτελεί εξαίρεση..
Αξιόλογες μονάδες υπήρχαν/ουν, αλλά το ψάρι βρώμισε από το κεφάλι..

Εννοείται πως όποιο στάχυ ξεκινούσε να προεξέχει και να τυγχάνει αποδοχής,
όχι απλά το έκοβε,αλλά το ξερίζωνε ο φυρερίσκος..
Ο Μιχαλολιάκος από την εποχή της Χούντας είχε σχέσεις με Ασφαλίτες και ΚΥΠατζήδες. Τον είχε μπάσει ο Πλεύρης στα κόλπα. Τους είχαν πιάσει και για μια προβοκάτσια που πηγαιναν να κάνουν στη Βρετανική Πρεσβεία αλλά δεν ανοιξε μύτη. Καθάρισαν οι προστάτες τους. Αν ισχύουν όσα λένε αυτοί που αποχώρησαν, πως το ταμείο της Οργάνωσης ήταν αφανές και το χειριζόταν ο Μιχαλολιάκος αποκλειστικά, όλα έχουν την εξήγησή τους.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Ακόμα και το (πρώην) πρωτοπαλίκαρο της ΧΑ ο Ανδρουτσόπουλος, τα ίδια έχει πει γι' αυτόν τον μπινέ.
Κι αυτόν τον πούλησε. Μετά την αποφυλάκιση ξέχασαν ότι υπήρξε και έπεσε γραμμή να μην ακούγεται πουθενά η άποψή του. Αυτός λέει ότι του του έστησε ο Μιχαλολιάκος γιατί φοβόταν για τη θέση του. Κι εδώ που τα λέμε ο Περίανδρος ήταν πραγματικά η ΧΑ. Θέμα χρόνου ήταν να κάνει το Μιχαλολιάκο στην άκρη. Οπότε θα έχανε και τη χρηματοδότηση.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Οταν διαβαζω "πατριωτικο χωρο" τους ναζιστοφασίστες, μου ερχεται κατι σαν αναγούλα...
Προσωπικά δεν ανεχομαι κανενας φασιστας να αυτοαποκαλείται "πατριωτης".
Μπορείς να κάνεις ότι, κατά δήλωσή σου, κάνεις με τους λάθρο.
Όπως λοιπόν δεν κατεβαίνεις κέντρο και δεν χρησιμοποιείς ΜΜΜ,
μπορούσες στο post μου απλά να κλείσεις τα μάτια σου,
οπότε γλιτώνεις και την αναγούλα...

Εμένα πάλι που προκαλούν ΕΜΕΤΟ οι δεξιοί των οποίων οι αδερφές είναι υπεύθυνες ΜΚΟ
και βλέποντας τις παρελάσεις γουστάρουν το ΜΠΟΛΙΑΣΜΑ.
Σε όλο τον υπόλοιπο πλανήτη, θα τους χαρακτήριζαν ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Οταν διαβαζω "πατριωτικο χωρο" τους ναζιστοφασίστες, μου ερχεται κατι σαν αναγούλα...
Προσωπικά δεν ανεχομαι κανενας φασιστας να αυτοαποκαλείται "πατριωτης".
Δε μπορεί να υπάρξει πατριωτικός χώρος στην Ελλάδα. Δεν υπάρχει διάκριση του πατριωτισμού από τον εθνικισμό. Ενώ είναι δύο διακριτές έννοιες. Εθιμικά όλες οι ακροδεξιές συνιστώσες αυτοαποκαλούνται πατριωτικές ενώ δεν είναι. Και αυτό που είθισται να αποκαλείται πατριωτικό εφτασε να εκφράζεται από ναζιστόβλακες. Και δυστυχώς νερό στο μύλο τους κουβαλούν οι τενεκέδες του εθνομηδενισμού, που είναι παρόντες σε όλο το πολιτικό φάσμα και σε κάθε διακυβέρνηση.
Πιθανώς να υπάρχουν άνθρωποι που θα μπορούσαν να εκφράσουν έναν υγιή πατριωτισμό. Αλλά και μόνο που αυτομάτως θα τους κολλήσουν τη ρετσινιά του ακροδεξιού κάθονται στα αυγά τους.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Ο Μιχαλολιάκος από την εποχή της Χούντας είχε σχέσεις με Ασφαλίτες και ΚΥΠατζήδες. Τον είχε μπάσει ο Πλεύρης στα κόλπα. Τους είχαν πιάσει και για μια προβοκάτσια που πηγαιναν να κάνουν στη Βρετανική Πρεσβεία αλλά δεν ανοιξε μύτη. Καθάρισαν οι προστάτες τους. Αν ισχύουν όσα λένε αυτοί που αποχώρησαν, πως το ταμείο της Οργάνωσης ήταν αφανές και το χειριζόταν ο Μιχαλολιάκος αποκλειστικά, όλα έχουν την εξήγησή τους.
Το πιο τραγελαφικό με τον Κουσουμβρή ήταν η ληστεία τράπεζας που του χρεώσαν,
αφού είχε αποτραβηχτεί και ποιοι ήταν πίσω από την καταγγελία.

Όπως έχω ξαναγράψει,δεν μπορει κάποιος να δηλώνει Έλληνας και ταυτόχρονα θαυμαστής του χίτλερ,με τατού σβάστικα ή sieg heil.
Όσο είναι αυτός πατριώτης, είναι και η νδ δεξιό κόμμα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.935
Κριτικές
1
Like
29.662
Πόντοι
8.006
Δε μπορεί να υπάρξει πατριωτικός χώρος στην Ελλάδα. Δεν υπάρχει διάκριση του πατριωτισμού από τον εθνικισμό. Ενώ είναι δύο διακριτές έννοιες. Εθιμικά όλες οι ακροδεξιές συνιστώσες αυτοαποκαλούνται πατριωτικές ενώ δεν είναι. Και αυτό που είθισται να αποκαλείται πατριωτικό εφτασε να εκφράζεται από ναζιστόβλακες. Και δυστυχώς νερό στο μύλο τους κουβαλούν οι τενεκέδες του εθνομηδενισμού, που είναι παρόντες σε όλο το πολιτικό φάσμα και σε κάθε διακυβέρνηση.
Πιθανώς να υπάρχουν άνθρωποι που θα μπορούσαν να εκφράσουν έναν υγιή πατριωτισμό. Αλλά και μόνο που αυτομάτως θα τους κολλήσουν τη ρετσινιά του ακροδεξιού κάθονται στα αυγά τους.
Υγιη πατριωτισμο εκφραζει οποιος εχει οραμα μια καλυτερη Ελλαδα σε ολα τα επιπεδα

Τα υπολοιπα ειναι εθνικιστικές λαϊκίστικες κορώνες
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Όπως έχω ξαναγράψει,δεν μπορει κάποιος να δηλώνει Έλληνας και ταυτόχρονα θαυμαστής του χίτλερ,με τατού σβάστικα ή sieg heil.
Τοτε πού διαφωνουμε?
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Κι αυτόν τον πούλησε. Μετά την αποφυλάκιση ξέχασαν ότι υπήρξε και έπεσε γραμμή να μην ακούγεται πουθενά η άποψή του. Αυτός λέει ότι του του έστησε ο Μιχαλολιάκος γιατί φοβόταν για τη θέση του. Κι εδώ που τα λέμε ο Περίανδρος ήταν πραγματικά η ΧΑ. Θέμα χρόνου ήταν να κάνει το Μιχαλολιάκο στην άκρη. Οπότε θα έχανε και τη χρηματοδότηση.
Ο Περίανδρος είχε τη στόφα,την ικανότητα,τα αρχίδια και την αποδοχή να ηγηθεί ενός χώρου
καθαρό από βλαμμένους θαυμαστές των SS και άλλους ψυχοπαθείς..

Αλλά του στήσανε βρώμικο παιχνίδι..

Ο Κασιδιάρης έχει ταβάνι και πέρα από αρχίδια και αρκετα ψυχολογικά, δεν έχει τίποτα άλλο..
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Το πιο τραγελαφικό με τον Κουσουμβρή ήταν η ληστεία τράπεζας που τον χρεώσαν,
αφού είχε αποτραβηχτεί και ποιοι ήταν πίσω από την καταγγελία.

Όπως έχω ξαναγράψει,δεν μπορει κάποιος να δηλώνει Έλληνας και ταυτόχρονα θαυμαστής του χίτλερ,με τατού σβάστικα ή sieg heil.
Όσο είναι αυτός πατριώτης, είναι και η νδ δεξιό κόμμα.
Ναι ρε τους μπαγάσηδες. Τι μηχανή του έστησαν; Βέβαια είχαν άκρες στο διωκτικό μηχανισμό.
Η ΝΔ εδώ και πάρα πολλά χρόνια είναι κυβερνητικό κόμμα. Αμφιβάλλω αν ρωτήσεις κάποιους απο τους σημερινούς της βουλευτές για το Μανωλάκο, το Μιχαλολιάκο, την κίνηση της Βόλβης, το Κάραβελ, το ριζοσπαστικό φιλελευθερισμό εν τέλει, αν έχουν ιδέα για τι μιλάμε.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Υγιη πατριωτισμο εκφραζει οποιος εχει οραμα μια καλυτερη Ελλαδα σε ολα τα επιπεδα

Τα υπολοιπα ειναι εθνικιστικές λαϊκίστικες κορώνες
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Τοτε πού διαφωνουμε?
Τι να σου πω ρε Άλεξ...
Εσύ παίζει να νομίζεις ότι οι 500.000 ψήφοι ήταν από καράφλες νεοναζί και νοσταλγούς του χίτλερ.
Δεν καταλαβαίνεις ότι κάποιοι δεν μπορούν π.χ.να ψηφίσουν ΜΠΟΛΙΑΣΤΕΣ αδέρφια της ιδρύτριας της ActionAid
ή πωλητές των συγγραμμάτων του Ιησού...

Καμία ελπίδα..
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.065
Like
15.645
Πόντοι
3.656
Εγώ γελάω πάντως μ'αυτά περι πατριωτισμού

Τί ψηφίζανε ρε οι πατριώτες όταν πασοκ-νδ παίρνανε 90%;

Ξεφουσκώσαν οι κοιλιές τους απ'την πείνα και το παίζουν όλοι πατριώτες.

Εγώ παραδέχομαι το 3% που ψήφιζε συνασπισμό από πάντα,το 0,2 που ψηφιζε ΧΑ από πάντα,το 0,1 που ψηφιζε κκε-μλ από πάντα.Δεν συμφωνώ με ότι ψηφίζουν,αλλά τους παραδέχομαι ότι έχουν μια ιδεολογία και την πιστεύουν
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.937
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Πιθανώς να υπάρχουν άνθρωποι που θα μπορούσαν να εκφράσουν έναν υγιή πατριωτισμό. Αλλά και μόνο που αυτομάτως θα τους κολλήσουν τη ρετσινιά του ακροδεξιού κάθονται στα αυγά τους.
Υπάρχουν. Ίσως λίγοι, αλλά έχω δει άτομο να γράφει σε υγιή blogs, δηλ όχι απαραίτητα σε περίεργα, παρακμιακά-εθνικιστικά και δε συμμαζεύεται.

Είμαι σίγουρος ότι τους ξέρεις, μια και γνωρίζεις πράγματα.

Είχε μάλιστα τελείως διαφορετική πορεία πίσω στα 80s, αλλά καμιά φορά η ύστερη γνώση σε οδηγεί εκεί που δεν το περιμένεις. :confused:
 

tasani44

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2021
Μηνύματα
158
Like
332
Πόντοι
21
ξερουμε τι απεγιναν ο περιανδρος και ο κοσουμβρης ? ασχολουνται καθολου με τον χωρο ή οχι ?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.935
Κριτικές
1
Like
29.662
Πόντοι
8.006
Εγώ γελάω πάντως μ'αυτά περι πατριωτισμού

Τί ψηφίζανε ρε οι πατριώτες όταν πασοκ-νδ παίρνανε 90%;

Ξεφουσκώσαν οι κοιλιές τους απ'την πείνα και το παίζουν όλοι πατριώτες.

Εγώ παραδέχομαι το 3% που ψήφιζε συνασπισμό από πάντα,το 0,2 που ψηφιζε ΧΑ από πάντα,το 0,1 που ψηφιζε κκε-μλ από πάντα.Δεν συμφωνώ με ότι ψηφίζουν,αλλά τους παραδέχομαι ότι έχουν μια ιδεολογία και την πιστεύουν
Εδω εχεις ενα δικιο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom