Νέα

Ίμια 1996-2011

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα COMMANDER
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 133K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.354
Κριτικές
16
Like
13.456
Πόντοι
5.577
Γιατί εγώ θυμάμαι να καλεί η Χ.Α. και κάποιες εποχές να μαζεύονται ούτε 50 άτομα και απέναντί τους να αντιδιαδηλώνουν μερικές χιλιάδες...
[/QUOTE]

Τυπε δεν τα ξέρεις καλά, για κάποια χρόνια μαζευονταν κάποιες χιλιάδες με τη ΧΑ στο μνημείο
Απέναντι τους κάποια άπλυτα 16χρονα που αναβαν βεγγαλικά υπο την προστασια των ΜΑΤ

Μετά απαγόρευσαν στη Χα να πηγαινει στο μνημείο, μέχρι που την απαγόρευσαν γενικως
 

nick9x

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.402
Κριτικές
14
Like
3.369
Πόντοι
4.895
Δεν εχω να χασω καμια θεση φιλε,αποστρατευτηκα Αρχιπλοίαρχος.Αλλά εχω επιφυλαξεις για τη γνησιότητά τους:
-Γιατι τωρα μετα απο 25 χρόνια?
-Γιατι δεν υπαρχουν τα ρουχα των συναδέλφων να δούμε αν εχουν σημαδια?
-Γιατι μεχρι τωρα ΚΑΝΕΙΣ δεν μιλησε με στοιχεία,αφου υπαρχουν,αν υπάρχουν?
Απο την άλλη πο΄τε δεν ειναι αργά,αλλα να αρχισει ερευνα και να φτασει στο τελος.Για να πληρώσουν τα τομαρια που μας πούλησαν.
Οι φωτογραφίες οι δικές σου και αυτές που είδα εγώ είναι γνήσιες.
Τα ρούχα έχεις δίκιο, δεν βρέθηκαν όπως και τα κορμιά των αδικοχαμένων, κανείς δεν ανέφερε τραύματα από σφαίρες. Μάλλον αναφέρθηκε σχετικό αλλά δεν αποδείχτηκε.
Θεωρώ ότι πλέον μετά τόσο καιρό είναι πλέον αργά και προστέθηκε άλλη μια μελανή σελίδα στην ιστορία της πατρίδας μας.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.582
Πόντοι
4.765
Πιστεύω ένα μεγάλο ποσοστό 60-70% που δηλώνει άλλωστε αριστερά-κεντροαριστερά.
Αλλά και πέρα από την ιδεολογία της πουτάνας της αριστεράς, απλά είναι αδιάφοροι και στ' @@ τους όλοι. Φιλοτομαριστές και ωχαδερφιστές.
συριζα,κκ,καραφλη,ανταρσυα κλπ πιασανε στις τελευταιες εκλογες περι το 45%,σε γκαλοπ την περιοδο της προσφατης κρισης στο αιγαιο ενα ποσοστο 85% θεωρουσε μεγαλυτερο προβλημα της χωρας τις τουρκικες προκλησεις,υπαρχει σαφεστατη αναντιστοιχια η οποια συνδεεται με το οικονομικο μοντελο της χωρας το οποιο απο το 81 στραφηκε ολοκληρωτικα στον κρατισμο που ειναι ελεγχομενος απο την ευρυτερη αριστερα,με απλα ελληνικα ο παπανδρελληνας θελει να δουλευει αναξιολογητος και ατιμωρητος στο δημοσιο αλλα παράλληλα να ζει σε κρατος αξιοπιστο που να μην καταρρεει με μια νυφαδα χιονιου και να τον προστατευει και απο τον τουρκο,δυστυχως αυτο δεν γινεται
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.937
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
3-4 στην ηπειρωτική Ελλάδα και το σύνολο της Κρήτης.
Η Μακεδονία στον χάρτη είναι ΟΛΗ μπλε.
Δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε. :confused:

Αρχηγέ μου μιλφολάτρη, μην κοιτάς το χρώμα.

Τα ποσοστά δες. Πουθενά δεν έχει κάτω από 25% ο Σύριζα.

Στη Φλώρινα έχει 35%, στην Κοζάνη 31%, κ.ο.κ.

Η Ελληναρία ψηφίζει με κριτήριο την ιδεολογική μαλάκυνση της αριστεράς που της έχει κάνει το κεφάλι σκατά.

Απλά πράγματα.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.354
Κριτικές
16
Like
13.456
Πόντοι
5.577
Εβλεπα βιντεακι στο youtube οπου Τουρκος αποστρατος λεει στη τουρκικη τηλεοραση σε εκπομπη <Μην υποτιμουμε την Ελλαδα. Η τουρκικη αεροπορια το 1974 ηταν απειρως δυνατοτερη απο την ελληνικη. Σημερα ομως οπως ολοι γνωριζουν, η ελληνικη πολεμικη αεροπορια διαθετει ικανοτητα να επιτεθει και να πληξει στοχους στην τουρκικη ενδοχωρα.>

Σε εκπομπες πριν χρονια εχει ειπωθει οτι το 1974 δεν αντεδρασε στρατιωτικα η Ελλαδα με γενικευμενο πολεμο απο τον Εβρο μεχρι τα νησια και την Κυπρο, υπο τον φοβο μεγαλυτερης απωλειας εθνικων εδαφων. Ροδος, Κως.
Πιστευω ετσι η πολιτικη ηγεσια σκεφτηκε και το 1996 με τα Ιμια. Επικρατουσε στην (πολιτικη τουλαχιστον) ηγεσια του τοπου η πεποιθηση οτι η Ελλαδα σε ενδεχομενο πολεμο ηταν απροετοιμαστη. Με χαμηλες προσδοκιες. Γι αυτο τα ευχαριστω μεσα στη Βουλη στους Αμερικανους για αποκλιμακωση. Δειχνει ακριβως αυτο. Οτι πιστευαν Παλι καλα, σωθηκε οτι μπορουσε περισσοτερο. Με το ελικοπτερο και τους 3 νεκρους να ειναι μια δυστυχης απωλεια, αλλα που δεν θα επρεπε σε καμια περιπτωση να παρασυρει τη χωρα σε μεγαλυτερες περιπετειες.
Αυτα απο την ηγεσια, που επαιρνε και τις αποφασεις. Στο στρατιωτικο πεδιο ποιος θα επικρατουσε, πολλα μπορουν να ειπωθουν.

Αρα δεν μου φαινεται απιθανο το ελικοπτερο οντως να βληθηκε απο εχθρικα πυρα, και να το απεκρυψαν για να πετυχουν τον μεγαλυτερο στοχο. Ειρηνη πασει θυσια.
Τότε γιατί να, συντηρούμε όλο αυτό το στρατό και τους εξοπλισμούς, αμα η κυπρος κείται μακράν, τα Ίμια είναι βράχια κλπ
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.743
Κριτικές
62
Like
40.109
Πόντοι
8.530
Δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε. :confused:

Αρχηγέ μου μιλφολάτρη, μην κοιτάς το χρώμα.

Τα ποσοστά δες. Πουθενά δεν έχει κάτω από 25% ο Σύριζα.

Στη Φλώρινα έχει 35%, στην Κοζάνη 31%, κ.ο.κ.

Η Ελληναρία ψηφίζει με κριτήριο την ιδεολογική μαλάκυνση της αριστεράς που της έχει κάνει το κεφάλι σκατά.

Απλά πράγματα.
Συμφωνούμε ΑΠΟΛΥΤΩΣ για τα ποσοστά....υπάρχουν πολλοί που βολεύτηκαν =έγιναν άνθρωποι επί ΣΥΡΙΖΑ.Παραδεξου όμως ότι δεν θα μπορουσαμε να περιμένουμε πιο χαμηλά ποσοστά λόγω του φαινομένου που ανέφερες στην προτελευταία παράγραφο.
 

lakisscorpio

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.049
Κριτικές
14
Like
634
Πόντοι
3.025
Θανατος στους προδοτες...Τιμη και Δοξα στπους Ηρωες!!!ΑΘΑΝΑΤΟΙ!!!
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
αρα τυπε τοτε τι ηταν; :think: :confused: :confused: :confused:
βολη απο αλλο μεσο,εναεριο,πλωτο; :dunno::confused::confused::confused:
Ειλικρινά δεν έχω απάντηση. Το ότι είναι 9mm οι τρύπες, αν δεχθούμε βολή όπλου, σημαίνει πιστόλι τύπου SIG Sauer P226 ή P229, που έχουν οι Τούρκοι SOF. Να έχει ρίξει κάποιο από αυτά ελικόπτερο το θεωρώ απίθανο.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.937
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Συμφωνούμε ΑΠΟΛΥΤΩΣ για τα ποσοστά....υπάρχουν πολλοί που βολεύτηκαν =έγιναν άνθρωποι επί ΣΥΡΙΖΑ.Παραδεξου όμως ότι δεν θα μπορουσαμε να περιμένουμε πιο χαμηλά ποσοστά λόγω του φαινομένου που ανέφερες στην προτελευταία παράγραφο.
Μπορεί και να συνεννοηθήκαμε. :confused:

Αυτό λέω τόση ώρα ο έρμος. Καρφάκι δεν τους καίγεται για το όνομα.

Άσε τα άλλα τα ζώα που γίνανε hotspot.... εκεί, Σύριζα.

Ε, πάρτε τ' @@ μου, ρε μαλάκες. Άλλους τόσους να σας φέρουν οι Τούρκοι από το Μπαγκλαντές.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.307
Κριτικές
15
Like
5.821
Πόντοι
1.496
Τότε γιατί να, συντηρούμε όλο αυτό το στρατό και τους εξοπλισμούς, αμα η κυπρος κείται μακράν, τα Ίμια είναι βράχια κλπ
O Παγκαλος τα επομενα χρονια το ειπε καθαρα. <Πολεμοκαπηλοι οσοι επιζητουσαν κλιμακωση. Με σταματησε μια γυναικα στο δρομο και μου φυλαγε τα χερια γιατι λεει σωσαμε τα παιδια της απο τον πολεμο.>

Ποιος θελει πολεμο; Ποιος επιζητα τον πολεμο; Κανεις. Αλλα με τετοια υποχωρητικη πολιτικη, η Ελλαδα θα βγαινει συνεχως χαμενη.

Η Τουρκια κατεριψε ρωσικο αεροπλανο γιατι λεει παραβιασε για λιγα δευτερολεπτα τον τουρκικο εναεριο χωρο. Αρα απολυτως δικαιολογημενη. Δεν φοβηθηκε τυχον συνεπειες. Δεν μπηκε σε δευτερες σκεψεις. Η Τουρκια στελνει αεροπλανα της σε υπερπτησεις σε μικρα ελληνικα νησια, δηλαδη πανω απο ελληνικο εδαφος, αλλα η Ελλαδα δεν αντιδρα.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.937
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Τότε γιατί να, συντηρούμε όλο αυτό το στρατό και τους εξοπλισμούς, αμα η κυπρος κείται μακράν, τα Ίμια είναι βράχια κλπ
Έχω 2 απαντήσεις. Μία κυνική και μία κανονική.

1. Διότι ο κόσμος χρειάζεται δουλειά. Εδώ έχουμε αεροπορία στον Πύργο Ηλείας. Τα έχουμε ξαναπεί. :confused:

2. Διότι ισχυρός στρατός, σημαίνει αποτροπή. Ισχυρές ένοπλες δυνάμεις με ισχυρή διπλωματία, δείχνουν ακριβώς αυτό στους απέναντι. Ισχύ.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.065
Like
15.645
Πόντοι
3.656
Δεν ξέρω τίποτα περισσότερο από όσα έχουν βγει κατά καιρούς στο φως

'Οσο αφορά "τα τομάρια που μας πούλησαν",μήπως εννοείς,μεταξύ άλλων, τον νεοεκλεγέντα πρωθυπουργό;
Που στη συνέχεια αποτέλεσε τον πρωθυπουργό με τη μακροβιότερη συνεχή πρωθυπουργία;

Tιμώρησε ο ελληνικός λαός, έστω ΕΝΑΝ από αυτούς με την ψήφο του ή μήπως στην επέτειο για τα Ίμια κατέκλυζε το άγαλμα του Κολοκοτρώνη;
Γιατί εγώ θυμάμαι να καλεί η Χ.Α. και κάποιες εποχές να μαζεύονται ούτε 50 άτομα και απέναντί τους να αντιδιαδηλώνουν μερικές χιλιάδες...

Δηλαδή αν κατέβαιναν μερικές χιλιάδες πολιτών,έστω στο Σύνταγμα,θα τολμούσαν τα μπολσεβίκικα τσιμπούκια να κάνουν αντιδιαδήλωση;
Όχι φυσικά...

Έχει γίνει η παραμικρή αναφορά σε κάποιο σχολείο για αυτούς τους ΗΡΩΕΣ;
Όχι φυσικά..

Ο ελληνικός λαός έχει τρυπηθεί από την ιδεολογική λαίλαπα της αριστεράς
και διαδηλώνει μόνο για πρεζάκηδες,τρομοκράτες και κατά συρροήν δολοφόνους.

Το ότι η Ελλάδα τις τελευταίες δεκαετίες έχει χάσει μόνο τη μισή Κύπρο και έχει γκριζάρει τα Ίμια,
είναι ένα θαύμα...

Ο Έλληνας ψηφίζει μόνο για το συμφέρον της τσέπης του,στ'αρχίδια του αν ψηφίζει προδότες,κλέφτες,απατεώνες αν γίνεται η δουλειά του.Για Ίμια και Κύπρους δε δίνει ούτε πουτσότριχα
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
O Παγκαλος τα επομενα χρονια το ειπε καθαρα. <Πολεμοκαπηλοι οσοι επιζητουσαν κλιμακωση. Με σταματησε μια γυναικα στο δρομο και μου φυλαγε τα χερια γιατι λεει σωσαμε τα παιδια της απο τον πολεμο.>

Ποιος θελει πολεμο; Ποιος επιζητα τον πολεμο; Κανεις. Αλλα με τετοια υποχωρητικη πολιτικη, η Ελλαδα θα βγαινει συνεχως χαμενη.

Η Τουρκια κατεριψε ρωσικο αεροπλανο γιατι λεει παραβιασε για λιγα δευτερολεπτα τον τουρκικο εναεριο χωρο. Αρα απολυτως δικαιολογημενη. Δεν φοβηθηκε τυχον συνεπειες. Δεν μπηκε σε δευτερες σκεψεις. Η Τουρκια στελνει αεροπλανα της σε υπερπτησεις σε μικρα ελληνικα νησια, δηλαδη πανω απο ελληνικο εδαφος, αλλα η Ελλαδα δεν αντιδρα.
Είχε και δεύτερες και τρίτες σκέψεις. Το εκανε για να παρασύρει το ΝΑΤΟ σε αντίδραση υπέρ της. Οι ΗΠΑ αρνήθηκαν και βγήκε και ζήτησε συγγνώμη ο Ερντογάν από τους Ρώσους. Τον χόρεψαν οι Ρώσοι στο ταψί και έστειλε επιστολή συγγνώμης.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.065
Like
15.645
Πόντοι
3.656
Τότε γιατί να, συντηρούμε όλο αυτό το στρατό και τους εξοπλισμούς, αμα η κυπρος κείται μακράν, τα Ίμια είναι βράχια κλπ

1.Για να κινείται η τοπική οικονομία απ'τους φαντάρους και τους στρατιωτικούς το χειμώνα

2.Για να ψηφίζουν πασοκ,νδ,συριζα για μεταθέσεις κλπ
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.937
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Είχε και δεύτερες και τρίτες σκέψεις. Το εκανε για να παρασύρει το ΝΑΤΟ σε αντίδραση υπέρ της. Οι ΗΠΑ αρνήθηκαν και βγήκε και ζήτησε συγγνώμη ο Ερντογάν από τους Ρώσους. Τον χόρεψαν οι Ρώσοι στο ταψί και έστειλε επιστολή συγγνώμης.
Γνωστά αυτά. Όντως δεν τσίμπησε ο Obama τότε, αλλά δεν τσίμπησε κι ο Putin. Λες να του το φυλάει του Πόντιου; :think:
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.106
Πόντοι
456
B4BAD146-19CA-4D68-8EC0-84E775EBA21E.jpeg
339A0794-C810-4331-B5D1-BEC280B0879F.jpeg
30B27F27-0784-4621-BD94-9E25C52FA085.jpeg
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Γιατί εγώ θυμάμαι να καλεί η Χ.Α. και κάποιες εποχές να μαζεύονται ούτε 50 άτομα και απέναντί τους να αντιδιαδηλώνουν μερικές χιλιάδες...

Τυπε δεν τα ξέρεις καλά, για κάποια χρόνια μαζευονταν κάποιες χιλιάδες με τη ΧΑ στο μνημείο
Απέναντι τους κάποια άπλυτα 16χρονα που αναβαν βεγγαλικά υπο την προστασια των ΜΑΤ

Μετά απαγόρευσαν στη Χα να πηγαινει στο μνημείο, μέχρι που την απαγόρευσαν γενικως
[/QUOTE]

Για το διάστημα που λέω και ήμουν φοιτητής στην Αθήνα,
ήμουν και εγώ εκεί..
Χωρίς μάλιστα να είμαι Χ.Α. μιας και αυτές τις μαλακίες περί Φύρερ κάποιοι τις είχαμε δει
από εποχές Κουσουμβρή και Περίανδρου...
Στο σημείο κάποιες χρονιές υπήρχαν από Κύπριοι φοιτητές,κάποια από τα μέλη της Χ.Α. που η υπόλοιπη Ελλάδα τα έμαθε 7-8 χρόνια μετά και κάθε καρυδιάς καρύδι

50 άτομα και πολλά σου λέω,εποχές που η Χ.Α. δε γέμιζε ούτε πούλμαν..
 

Συνημμένα

  • Χωρίς τίτλο.jpg
    Χωρίς τίτλο.jpg
    873,1 KB · Εμφανίσεις: 78
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Γνωστά αυτά. Όντως δεν τσίμπησε ο Obama τότε, αλλά δεν τσίμπησε κι ο Putin. Λες να του το φυλάει του Πόντιου; :think:
Οπου πήγε να κάνει τον καμπόσο τον κόντυνε ο Πούτιν. Ειδικά στη Συρία του βομβάρδιζε τις φάλαγγες και ο Ερντογάν δεν έβγαζε κιχ. Και γύριζαν τα φέρετρα σιδηρόδρομος πίσω. Και στη Λιβύη κάποιες πετρελαιοπηγές που πήγε να καταλάβει, του έστειλε τη Wagner και σχόλασε ο γάμος.
Και τώρα τον έχει στην πρέσα στη Λιβύη. Και με τους Καζάχους που πήγε να ανακατευτεί τον πέταξε έξω ο Πούτιν και όσες δομές είχε δημιουργήσει ο Ερντογάν τις γκρέμισε.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
29.975
Κριτικές
1
Like
32.871
Πόντοι
6.256
Τζάμπα έφυγαν απ τη ζωή 3 νέοι άνθρωποι για μια χώρα που είναι πουλημενη
Σημίτης Πάγκαλος κλπ εγκληματίες ☹️
Φοβικο σύνδρομο διακατέχει τους ηγετες μας,
Ακομα και τωρα φοβουνται μη καταριψουν ενα ντρόουν
 
Τελευταία τροποποίηση:

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.307
Κριτικές
15
Like
5.821
Πόντοι
1.496
Οπου πήγε να κάνει τον καμπόσο τον κόντυνε ο Πούτιν. Ειδικά στη Συρία του βομβάρδιζε τις φάλαγγες και ο Ερντογάν δεν έβγαζε κιχ. Και γύριζαν τα φέρετρα σιδηρόδρομος πίσω. Και στη Λιβύη κάποιες πετρελαιοπηγές που πήγε να καταλάβει, του έστειλε τη Wagner και σχόλασε ο γάμος.
Και τώρα τον έχει στην πρέσα στη Λιβύη. Και με τους Καζάχους που πήγε να ανακατευτεί τον πέταξε έξω ο Πούτιν και όσες δομές είχε δημιουργήσει ο Ερντογάν τις γκρέμισε.

Στην Κριμαια ο Πουτιν για να αναχαιτισει τις απαιτησεις των τουρκογενων Ταταρων κατοικων της περιοχης, προωθει μια "ελληνικη αντζεντα", οπως γραφει στο αρθρο.. Ειπε στους Ταταρους <Υπαρχουν και οι Ελληνες εδω. Προυπηρχαν εδω πριν απο τους Ρωσους και τους Ταταρους.> Και ειναι επισημη τακτικη του Κρεμλινου να προωθησει την ελληνικη κληρονομια της περιοχης, τα ελληνικα τοπωνυμια, για αντισταθμισμα στους Ταταρους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom