Νέα

Επίγεια Ψηφιακή Τηλεόραση (DTV - Digea)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duracell
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 874
  • Εμφανίσεις 119K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
πιάνει άπροβλημάτιστα σε πολλές περιόχες ΛΕΝΕ. και ναι μέχρι ξυλόκαστρο μεριά, το ξέρω γιατί έχει μια θεία μου εξοχικό εκεί. Το καλό με τα ψηφιακά είναι ότι ή πιάνει ή δεν πιάνει(όπως το ρεύμα...ή περνάει ή δεν περνάει). Δηλαδή αν πιάνει θα χει και ικανοποιητική εικόνα(για τα χωριά που ακόμα και σήμερα ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ σου πιάνουν με χιόνια,είδωλα,παρεμβολές)
Ωχ δερβένη δεν το βλέπω γιατι εκει γαμιέται ο δίας καμια φορά ουτε η νοβα πιανει του γειτονα χααχα
 

NIGHTRIDER1981

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2008
Μηνύματα
597
Like
12
Πόντοι
6
Όταν αρχίσει εκπομπή σε Υψηλή ευκρίνεια (HD), σαφώς και θα έχει διαφορά από αυτό που βλέπεις σήμερα.
Αλλά αν πιάνεις καμπάνα, άστο. Δε θα δεις διαφορά προς το παρόν.
Για Κορινθιακό δεν ξέρω.
Ας μας πει κάποιος που είναι εκεί.
ΣΩΣΤΟΣ ο παίκτης!! πάντως εγώ το θεωρώ ευκαιρία για αυτούς που δεν έχουν καλό σήμα. Γιατί απ' το να πληρώσω χρυσά μια εγκατάσταση για ΣΗΜΑ ΚΑΜΠΑΝΑ  :) για εξοπλισμό και εγκατάσταση... ό,τι τηλεόραση κι αν εχουν παίρνουν ενα αποκωδικοποιητή και μπορούν και κάνουν και εγγραφή προγραμμάτων κάτι που μέχρι τώρα μόνο με παλιό βίντεο ή με nova pvr μπορούσαμε να έχουμε. υπάρχουν τέτοιοι με 49 έως 79 ευρώ. εγω βρήκα τέτοιον (και με επιγραφή συμβατό με DIGEA) στο ΠΛΑΙΣΙΟ turbo-X SD 1000. με την USB  μπορείς να δεις FOTOS αλλά και να παίξεις τα MP3 σου!!!
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
ΣΩΣΤΟΣ ο παίκτης!! πάντως εγώ το θεωρώ ευκαιρία για αυτούς που δεν έχουν καλό σήμα. Γιατί απ' το να πληρώσω χρυσά μια εγκατάσταση για ΣΗΜΑ ΚΑΜΠΑΝΑ  :) για εξοπλισμό και εγκατάσταση... ό,τι τηλεόραση κι αν εχουν παίρνουν ενα αποκωδικοποιητή και μπορούν και κάνουν και εγγραφή προγραμμάτων κάτι που μέχρι τώρα μόνο με παλιό βίντεο ή με nova pvr μπορούσαμε να έχουμε. υπάρχουν τέτοιοι με 49 έως 79 ευρώ. εγω βρήκα τέτοιον (και με επιγραφή συμβατό με DIGEA) στο ΠΛΑΙΣΙΟ turbo-X SD 1000. με την USB  μπορείς να δεις FOTOS αλλά και να παίξεις τα MP3 σου!!!
Mια χαρά φένεται το μηχανημα αλλά ειναι νωρις ακόμα εχουμε καιρο μπροστά μας και αυτη να αλλάξουν οτι θελουν
 

NIGHTRIDER1981

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2008
Μηνύματα
597
Like
12
Πόντοι
6
Ωχ δερβένη δεν το βλέπω γιατι εκει γαμιέται ο δίας καμια φορά ουτε η νοβα πιανει του γειτονα χααχα
το δερβένη είναι ανατολικα,δυτικά,νότια,βόρεια του ξυλόκαστρου στο χάρτη και περίπου πόσα χιλιόμετρα?? (στον χάρτη...όχι στο δρομο
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
το δερβένη είναι ανατολικα,δυτικά,νότια,βόρεια του ξυλόκαστρου στο χάρτη και περίπου πόσα χιλιόμετρα?? (στον χάρτη...όχι στο δρομο
ειναι καμια 15αρια χιλιομετρα μετά το ξηλόκαστρο
 

NIGHTRIDER1981

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2008
Μηνύματα
597
Like
12
Πόντοι
6
Mια χαρά φένεται το μηχανημα αλλά ειναι νωρις ακόμα εχουμε καιρο μπροστά μας και αυτη να αλλάξουν οτι θελουν
ναι όντως είναι. δοκιμασμένα...γιατί το πήρα και το τεσταρα και με χρονοδιακοπτη εγγραφής προγράμματος μέσω εβδομαδιαίου EPG (electronic programme guide) παρακαλώ!
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Θα μπλέξουμε τα μπουτια μας με τα τηλεκοντρολ
:2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
D

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
...εγω βρήκα τέτοιον (και με επιγραφή συμβατό με DIGEA) στο ΠΛΑΙΣΙΟ turbo-X SD 1000. με την USB  μπορείς να δεις FOTOS αλλά και να παίξεις τα MP3 σου!!!

Mια χαρά φένεται το μηχανημα...

ΠΡΟΣΟΧΗ όμως, ο συγκεκριμένος αποκωδικοποιητής ΔΕΝ είναι HD !!!

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
γενικώς...ότι πληρώνεις...παίρνεις..;)

αμα είσαι μαλάκας γενικώς πλερώνεις ότι σου λένε.......

αρχίσανε οι μαλακίες με MPEG ΗD Κλπ.....

Βάλτε ένα πιατάκι πάρτε νοβα με 20 γιούρια το μήνα σταρτ πακ(ειδικά εκεί που έχει σήμα ΓΤΠ) και όλα τζετ.
Αμα είναι για τα επίγεια να χρειάζεσαι ειδική τηλεόραση και ειδικούς αποκωδικοποιητές πάτε να γαμηθείτε πάμε κατευθείαν δορυφόρο για να βάλουν μυαλό τα μουνιά. Από παντού να τα παίρνουν.
 

Επισκέπτης
αμα είσαι μαλάκας γενικώς πλερώνεις ότι σου λένε.......

αρχίσανε οι μαλακίες με MPEG ΗD Κλπ.....

Βάλτε ένα πιατάκι πάρτε νοβα με 20 γιούρια το μήνα σταρτ πακ(ειδικά εκεί που έχει σήμα ΓΤΠ) και όλα τζετ.
Αμα είναι για τα επίγεια να χρειάζεσαι ειδική τηλεόραση και ειδικούς αποκωδικοποιητές πάτε να γαμηθείτε πάμε κατευθείαν δορυφόρο για να βάλουν μυαλό τα μουνιά. Από παντού να τα παίρνουν.
τι λες ρε τρυπα που θα δινω 20 τον μηνα στους νταβαδες για να βλεπω το χαζοκουτι..
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
20.966
Κριτικές
490
Like
36.573
Πόντοι
41.447
Eειστε ΟΛΟΙ παπαρες και ΤΡΟΜΠΕΣ
ΣΠΑΣΤΕ τα χαζοκούτια και βγείτε να κάνετε καμια φυσική δραστηριότητα.
αλλιως είστε άξιοι της μοιρας σας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom