Νέα

Επάγγελμα: Πουτάνα. Πρέπει να το πει στον φίλο/σύντροφο/σύζυγο της?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jaygatsby
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 120
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
Μην μου πεις πως κατάλαβες και σε ποιά αναφερόμουν! (Με π.μ. αν το κατάλαβες.)

Αλλά θα μου πεις μόνο μία υπάρχει; Η "ιστορία" πάντα η ίδια είναι...



  Όχι ντοκ. Κι ούτε με ενδιαφέρει να μάθω.

Συμφωνώ 100% με το σχόλιό σου.  Έτσι ακριβώς είναι με τις περισσότερες πουτάνες.

Οι εξαιρέσεις που πιθανόν να υπάρχουν επιβεβαιώνουν απλώς τον κανόνα.







 

cgfucker

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.938
Κριτικές
2
Like
100
Πόντοι
16
Αφορμή στάθηκε ένα δυσάρεστο συμβάν σε γνωστό στούντιο του σάιτ

Το σάιτ, αγαπητέ μου, δεν έχει στούντιο. Απλά, στο σάιτ *διαφημίζονται* μερικά στούντιο, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ιδιοκτησιακά ανήκουν στο σάιτ.
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Το σάιτ, αγαπητέ μου, δεν έχει στούντιο. Απλά, στο σάιτ *διαφημίζονται* μερικά στούντιο, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ιδιοκτησιακά ανήκουν στο σάιτ.

Σωστό, λάθος λεκτική διατύπωση από εμένα. Εννόούσα στούντιο από αυτά που εμφανίζονται/παρουσιάζονται/κριτικάρονται/ενημερώνουν για τις βάρδιες τους εντός του σάιτ.
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.677
Πόντοι
1.706
Αφορμή στάθηκε ένα δυσάρεστο συμβάν σε γνωστό στούντιο του σάιτ που μνημονεύθηκε εδώ μέσα.

Το συμβάν κινητοποίησε τις γνωστές μου ευαισθησίες γύρω από την πορνεία και τις κοινωνικές και ψυχικές της συνέπειες πάνω σε όλους όσους εμπλέκονται σε αυτήν και δεν εννοώ μόνον τις σκληρά εργαζόμενες αυτές γυναίκες.

Το ερώτημα λοιπόν που τίθεται είναι:

Μία γυναίκα που εργάζεται ως πουτάνα (μπουρδέλο, μασάζ,, κολ γκερλ, κατ' αρχήν ίσως αδιάφορο) πρέπει ή μπορεί να εκμυστηρευθεί την δουλειά που κάνει στην σύντροφο της? Και μπορεί να σταθεί η σχέση υπό αυτές τις συνθήκες?

Σημειώνω οτι μιλάω για άνδρα σύντροφο κανονικό "καθημερινό" και όχι άνδρα που ανήκει κάπως στο κύκλωμα ήδη, δηλαδή να είναι ο προαγωγός της, οπότε τότε μιλάμε για σχέση που έχει και επαγγελματικά στοιχεία.

Επίσης δεν μας αφορά η "σχέση" με πρώην πελάτη σαν αυτές που περιγράφονται εδώ μέσα που γίνονται απλώς για να περάσει κάποιος καλά και που προκύπτει γιατί πήρε το τηλέφωνο από μια κοπέλλα που γουστάρει να τον βλέπει και εκτός μπουρδέλου.

Μιλάμε δηλαδή για κανονική σχέση με κάποιες προοπτικές. Μπορεί λοιπόν να σταθεί μία τέτοια σχέση με το ένα μέρος, το θηλυκό να εκδίδεται, έστω και σε part time βάση?

Να πω στο σημείο αυτό οτι γνωρίζω από βόρεια χώρα στην οποία έζησα οτι τέτοιες σχέσεις υπάρχουν. Η λογική του ζευγαριού, και ειδικά του άνδρα, σε μία τέτοια σχέση είναι:

"Η σύντροφος μου κάνει σεξ με άλλους άνδρες απλώς σαν δουλειά, την στιγμή που είναι με τον άλλο πατάει τον διακόπτη off. Όλα όσα συμβαίνουν μαζί του είναι ένα θέατρο και όταν σταματάει την δουλειά έρχεται σε μένα που είμαι ο πραγματικός άνθρωπος της."

Θα μπορούσε ένας άνδρας, όπως εμείς εδώ μέσα, από μια πατριαρχική μεσογειακή κοινωνία να σκεφθεί έτσι? Για τον εαυτό μου μπορώ να πω οτι θα μου ήταν δύσκολο, αν ήμουν μάλιστα ερωτευμένος με μία γυναίκα, να την φανταστώ να την αγγίζουν κάποιοι άλλοι άνδρες ακόμη και στα πλαίσια μιας  συναλλαγής.

Δύσκολο θέμα, περιμένω τις θέσεις σας. Εννοείται και από τα κορίτσια που τις αφορά (αν και συνήθως μας "γράφουν"). Τάχουν λύσει τα θέματα αυτά.  :grin: :grin:

Όση βορειοευρωπαική παιδεία και να έχεις, όσες φιλελεύθερες αντιλήψεις, όσο ακομπλεξάριστη προσωπικότητα, στην τυχαία παρατήρηση γνωστού «Ρε Τάκη πες κάτι στη γυναίκα σου…  Όταν της τα ρίχνω στην μάπα κρατά το στοματάκι της μισάνοιχτο.» υπάρχει περίπτωση να μην νοιώσεις ένα κόμπο στο στομάχι;
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
Όση βορειοευρωπαική παιδεία και να έχεις, όσες φιλελεύθερες αντιλήψεις, όσο ακομπλεξάριστη προσωπικότητα, στην τυχαία παρατήρηση γνωστού «Ρε Τάκη πες κάτι στη γυναίκα σου…  Όταν της τα ρίχνω στην μάπα κρατά το στοματάκι της μισάνοιχτο.» υπάρχει περίπτωση να μην νοιώσεις ένα κόμπο στο στομάχι;


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

_hayabusas

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.052
Like
8
Πόντοι
16
αμάν όλη μέρα εδώ είστε και δεν ξέρετε σε ποιο αναφέρεται ο θεματοθέτης;
στο στούντιο 104 δείτε. :sunglasses:
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
αμάν όλη μέρα εδώ είστε και δεν ξέρετε σε ποιο αναφέρεται ο θεματοθέτης;
στο στούντιο 104 δείτε. :sunglasses:

δυστηχώς δεν έχω χρόνο αυτό τον καιρό για λιώσιμο εδώ μέσα  :tickedoff:
ευχαριστώ το βρήκα... :grin:


χοντρή τσαμπούκα έπαθε η κοπέλα πάντως  :2funny:
 

Eisenfaust

Ανώτερος
Εγγρ.
11 Απρ 2011
Μηνύματα
1.217
Κριτικές
58
Like
2.597
Πόντοι
7.276
Πώς είναι δυνατόν να μην ξέρει τίποτα ο άντρας ;
Πλάκα κάνουμε ;
 

Επισκέπτης
Πάνω που σε άλλα θρεντ γράφεις ένα δύο πραγματάκια που μπορεί να πει κανείς, αυτός ο picker δεν είναι ΤΕΛΕΙΩΣ μαλάκας, έρχεσαι και μας το χαλάς.

ναι ρε, το να σε γαμάνε στην πουτάνα είναι επάγγελμα, άξιο σεβασμού όπως έχεις γράψει και εσύ.

τι δεν κατα[size=18pt]λ[/size]αβαίνεις?

παχύ σαλονικιώτικο λ.

Το να σε γαμάνε δεν μπορεί να είναι επάγγελμα. Το να τρως είναι επάγγελμα? Το να χέζεις είναι επάγγελμα? Το να ζητιανεύεις είναι επάγγελμα? Αν όχι, τότε γιατί και πώς μπορεί να είναι επάγγελμα το να σε γαμάνε? Να σκεφτόμαστε λίγο καλύτερα!

Η φράση "το αρχαιότερο επάγγελμα του κόσμου" που χρησιμοποιείται για την πορνεία είναι καθαρά ευφημισμός. Δηλαδή το λέμε έτσι για να μην πούμε κάτι χειρότερο!

Στις περισσότερες χώρες του κόσμου ακόμα και σήμερα η πορνεία είναι απαγορευμένη. Σου λέει κάτι αυτό? Σε κάποιες χώρες - όπως η Ελλάδα - έχει δοθεί στην πορνεία status επαγγέλματος με μοναδικό σκοπό να προστατέψει τις γυναίκες που την εξασκούν.

Το ότι η πορνεία δεν μπορεί να είναι επάγγελμα αλλά είναι απλά μια πρακτική αποδεικνύεται και από το γεγονός ότι όλες οι γυναίκες ανά πάσα στιγμή μπορούν να γίνουν πόρνες. Πες μου ένα άλλο επάγγελμα το οποίο μπορεί να κάνει κάποιος όποτε του καυλώσει.

Είναι γελοίο να λέμε τις πουτάνες "εργαζόμενες" και τους γαμιάδες "πελάτες". Εγώ δεν θεωρώ τον εαυτό μου πελάτη αλλά γαμιά. Το ότι δίνω λεφτά για να γαμήσω δεν λέει κάτι. Και στις γκόμενες που δεν είναι πουτάνες μπορεί να δώσεις λεφτά για να γαμήσεις.

Η πορνεία λοιπόν δεν είναι επάγγελμα αλλά πρακτική. Ο βαθμός στον οποίο κάποια κάνει πράξη την πορνεία ποικίλει και τα όρια μεταξύ πόρνης και κυρίας είναι πολύ δυσδιάκριτα.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.946
Κριτικές
90
Like
33.865
Πόντοι
24.700
Το να τρως είναι επάγγελμα?


Σπανίζει βέβαια, αλλά γνωρίζω ένα κύριο που πληρώνεται αδρά για να τρώει.
Είναι γευσιγνώστης σε πολύ γνωστό περιδικό.

Πες μου ένα άλλο επάγγελμα το οποίο μπορεί να κάνει κάποιος όποτε του καυλώσει.

Εύκολο. Καθαριστρια, σερβιτόρος, εμποροϋπάλληλος, πολιτικός.
 

ΨΑΡΑΚΑΣ_2

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.076
Like
87
Πόντοι
16
οι επιλογές της ειναι δυο ....η να σταματήσει ή να του το πεί και ας αποφασίσει ο καλός της ...διαφορετικά η σχέση εχει ημερομηνίά σύντομης λήξεως ...θα αποκαλυφθεί κάποια στιγμή ...
 

Ολλανδός

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
7.971
Like
9
Πόντοι
66
Να του το πει!Και να τον χρεώνει κιόλας!
 

Επισκέπτης
Σπανίζει βέβαια, αλλά γνωρίζω ένα κύριο που πληρώνεται αδρά για να τρώει.
Είναι γευσιγνώστης σε πολύ γνωστό περιδικό.

Κάνεις λάθος. Είναι πολύ εξειδικευμένο επάγγελμα ο γευσιγνώστης!


Εύκολο. Καθαριστρια, σερβιτόρος, εμποροϋπάλληλος, πολιτικός.

Από αυτά που είπες μόνο η καθαρίστρια ίσως πληρεί αυτό το κριτήριο. Σε όλα τα υπόλοιπα πρέπει να σε προσλάβουν - για το "πολιτικός" δεν το συζητώ. Η καθαρίστρια όμως δεν πληρεί το άλλο κριτήριο που έθεσα, αυτό της βασικής βιολογικής λειτουργίας.

Και ξαναρωτώ: Από πότε μια βασική βιολογική λειτουργία μπορεί να θεωρείται επάγγελμα?
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.946
Κριτικές
90
Like
33.865
Πόντοι
24.700
Κάνεις λάθος. Είναι πολύ εξειδικευμένο επάγγελμα ο γευσιγνώστης!

Κανένα λάθος. Σπανιότατο, εξειδικευμένο, αλλά επάγγελμα.


Από αυτά που είπες μόνο η καθαρίστρια ίσως πληρεί αυτό το κριτήριο. Σε όλα τα υπόλοιπα πρέπει να σε προσλάβουν 

Και για καθαρίστρια πρέπει να σε προσλάβουν. Εκτός αν αναφέρεστε σε μαύρες μορφές εργασίας όπου παιζουν κι άλλα επαγγέλματα, όπως διακομιστής τροφής, ρακοσυλλέκτης, κράχτης, τσιλιαδόρος κλπ.

Και ξαναρωτώ: Από πότε μια βασική βιολογική λειτουργία μπορεί να θεωρείται επάγγελμα?

Από τότε που πληρώνεις κάποιον για να στην παρέχει.

Δεν μου λέτε; Αναρωτηθήκατε ποτέ γιατί το να κάνεις το "μοντέλο" για ενδύματα, πίνακες, γλυπτά κλπ θεωρείται επάγγελμα; 
 

Επισκέπτης
Κανένα λάθος. Σπανιότατο, εξειδικευμένο, αλλά επάγγελμα.

Άρα συμφωνείς μαζί μου ότι απαιτεί εξειδίκευση και όχι απλά να τρως!


Και για καθαρίστρια πρέπει να σε προσλάβουν. Εκτός αν αναφέρεστε σε μαύρες μορφές εργασίας όπου παιζουν κι άλλα επαγγέλματα, όπως διακομιστής τροφής, ρακοσυλλέκτης, κράχτης, τσιλιαδόρος κλπ.

Ακόμα καλύτερα. Την πουτάνα δεν την προσλαμβάνει κανείς. Από τη στιγμή που πει "ανοίγω τα πόδια μου σε όλους" γίνεται αυτομάτως πλούσια!


Από τότε που πληρώνεις κάποιον για να στην παρέχει.

Δεν μου λέτε; Αναρωτηθήκατε ποτέ γιατί το να κάνεις το "μοντέλο" για ενδύματα, πίνακες, γλυπτά κλπ θεωρείται επάγγελμα;  

Για να γίνει κάποια μοντέλο πρέπει πάλι να πληρεί κάποιες προϋποθέσεις. Για να γίνει κάποια πουτάνα αρκεί ακόμα και η πιο κακάσχημη γκόμενα να δηλώσει ότι ανοίγει τα πόδια της σε όλους. Και από τη μια στιγμή στην άλλη γίνεται πλούσια!


ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ.   :sunglasses:
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Το να σε γαμάνε δεν μπορεί να είναι επάγγελμα. Το να τρως είναι επάγγελμα? Το να χέζεις είναι επάγγελμα? Το να ζητιανεύεις είναι επάγγελμα? Αν όχι, τότε γιατί και πώς μπορεί να είναι επάγγελμα το να σε γαμάνε? Να σκεφτόμαστε λίγο καλύτερα!

Η φράση "το αρχαιότερο επάγγελμα του κόσμου" που χρησιμοποιείται για την πορνεία είναι καθαρά ευφημισμός. Δηλαδή το λέμε έτσι για να μην πούμε κάτι χειρότερο!

Στις περισσότερες χώρες του κόσμου ακόμα και σήμερα η πορνεία είναι απαγορευμένη. Σου λέει κάτι αυτό? Σε κάποιες χώρες - όπως η Ελλάδα - έχει δοθεί στην πορνεία status επαγγέλματος με μοναδικό σκοπό να προστατέψει τις γυναίκες που την εξασκούν.

Το ότι η πορνεία δεν μπορεί να είναι επάγγελμα αλλά είναι απλά μια πρακτική αποδεικνύεται και από το γεγονός ότι όλες οι γυναίκες ανά πάσα στιγμή μπορούν να γίνουν πόρνες. Πες μου ένα άλλο επάγγελμα το οποίο μπορεί να κάνει κάποιος όποτε του καυλώσει.

Είναι γελοίο να λέμε τις πουτάνες "εργαζόμενες" και τους γαμιάδες "πελάτες". Εγώ δεν θεωρώ τον εαυτό μου πελάτη αλλά γαμιά. Το ότι δίνω λεφτά για να γαμήσω δεν λέει κάτι. Και στις γκόμενες που δεν είναι πουτάνες μπορεί να δώσεις λεφτά για να γαμήσεις.

Η πορνεία λοιπόν δεν είναι επάγγελμα αλλά πρακτική. Ο βαθμός στον οποίο κάποια κάνει πράξη την πορνεία ποικίλει και τα όρια μεταξύ πόρνης και κυρίας είναι πολύ δυσδιάκριτα.

Σηκώνω τα χέρια ψηλά.

Ι give up. It's just too much for me.

I'm sorry.
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
Και ξαναρωτώ: Από πότε μια βασική βιολογική λειτουργία μπορεί να θεωρείται επάγγελμα?


Από τότε που ένας γηραιός βασιλιάς είδε ένα θεόμουνο στο δρόμο και το πήρε παλλακίδα στο παλάτι του...

Από τότε που ένας ιερέας καύλωσε με ένα θεόμουνο στο δρόμο και μετά έπεισε τους χωρικούς πως αυτή επέλεξε ο θεός Απόλλωνας και την ήθελε ιέρεια στον ναό του...

Από τότε που ένας ασχημούλης σαπιοκοιλιάς με λεφτά ήθελε να πηδήξει ένα θεόμουνο, που υπό κανονικές συνθήκες ούτε που θα τον κοίταζε.


 Δηλαδή από πολύ παλιά.... Πριν και από τα παγωτά.


 

 
 

ICCAROS

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.543
Κριτικές
200
Like
1.191
Πόντοι
2.310
το να πας στο εστιατόριο, να σού μαγειρευουν, να σε σερβίρουν είναι επάγγελμα (γκαρσόνια, μαγαζάτορας κτλ.)? είμαι εγώ πελάτης που πάω να φάω?

το να ταίζεις ένα μωρό? ή
το να ταίζεις ένα γέρο?

-----

υπήρχαν παλιά οι ταξιτζήδες (επαγγελματίες), υπήρχαν και οι πειρατές ....

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom