Νέα

Έχει αλλάξει το χρώμα του φύλλου πορείας σας από λευκό σε πράσινο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα komis diablo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 63
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.690
Κριτικές
62
Like
41.515
Πόντοι
8.530
Κυριλέ σε βρίσκω...Κόρινθο κέντρο, μας είχαν τρελάνει στο τσάι.
Καλά αυτό με το αντικαυλωτικό, τι παπάτζα ήταν...
Καλά βρε μαλάκες, ποιός θα καβλώσει βλέποντας αρβύλες και τζόκεϊ;
Τότε δεν υπήρχαν και γκόμενες μόνιμες...
Το κύριο αντικαυλωτικο είναι η αλλαγή τρόπου ζωής και φαγητού.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.279
Like
1.993
Πόντοι
216
Το κύριο αντικαυλωτικο είναι η αλλαγή τρόπου ζωής και φαγητού.
Καλά, είχαμε κάτι Κρητικούς από το Φόδελε που μεγάλωναν με κατσίκια που δεν ένιωθαν τίποτα...
Χαχαχα...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.690
Κριτικές
62
Like
41.515
Πόντοι
8.530
Καλά, είχαμε κάτι Κρητικούς από το Φόδελε που μεγάλωναν με κατσίκια που δεν ένιωθαν τίποτα...
Χαχαχα...
Μετά από λίγο καιρό μόλις προσαρμοσθεί ο οργανισμός επανέρχονται όλα...
Πάντως ναι,όταν ζεις σε δύσκολες συνθήκες οι συνθήκες του Στρατού είναι σαν ξενοδοχείο υπερλουξ.
Ενδεικτικά θυμάμαι ότι οι κλασομπανιερες των πόλεων ούτε να τα ακουμπήσουν τα όσπρια αλλά ούτε καν και το σάντουιτς με χαλβά που ήταν το πρόγευμα μας τις Παρασκευές ...εγώ τσιμπούσα διπλό...τους παρακαλούσαν τα παιδιά που κουβαλούσαν τα προγευματα αλλά αυτοί έτρωγαν μουνοπανινι στο Κ.Ψ.Μ...κακομαθημενα μωρά.
 

AdP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2019
Μηνύματα
328
Κριτικές
8
Like
2.319
Πόντοι
721
Λολ εμένα ακριβώς το αντίστροφο, από πράσινο σε λευκό πριν κανά δίμηνο.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.279
Like
1.993
Πόντοι
216
Μετά από λίγο καιρό μόλις προσαρμοσθεί ο οργανισμός επανέρχονται όλα...
Πάντως ναι,όταν ζεις σε δύσκολες συνθήκες οι συνθήκες του Στρατού είναι σαν ξενοδοχείο υπερλουξ.
Ενδεικτικά θυμάμαι ότι οι κλασομπανιερες των πόλεων ούτε να τα ακουμπήσουν τα όσπρια αλλά ούτε καν και το σάντουιτς με χαλβά που ήταν το πρόγευμα μας τις Παρασκευές ...εγώ τσιμπούσα διπλό...τους παρακαλούσαν τα παιδιά που κουβαλούσαν τα προγευματα αλλά αυτοί έτρωγαν μουνοπανινι στο Κ.Ψ.Μ...κακομαθημενα μωρά.
Κοίτα, παιδί καλομαθημένο δεν ήμουν. Η μάνα μας είχε μάθει να τα τρώμε όλα, χωρίς εξαίρεση. Πάντα μαγειρευτά σπιτιού τρώγαμε, δε θυμάμαι να τρώμε ντελίβερυ.
Αλλά το φαγητό του κέντρου δεν τρωγόταν βρε φίλε...Απορώ ποιός ήταν ο μάγειρας. Θα μου πεις μαγείρευε για 1800 άτομα τότε, τι ποιότητα περίμενες...
Στο τάγμα έφαγα ανθρώπινα μόνο.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.690
Κριτικές
62
Like
41.515
Πόντοι
8.530
Κοίτα, παιδί καλομαθημένο δεν ήμουν. Η μάνα μας είχε μάθει να τα τρώμε όλα, χωρίς εξαίρεση. Πάντα μαγειρευτά σπιτιού τρώγαμε, δε θυμάμαι να τρώμε ντελίβερυ.
Αλλά το φαγητό του κέντρου δεν τρωγόταν βρε φίλε...Απορώ ποιός ήταν ο μάγειρας. Θα μου πεις μαγείρευε για 1800 άτομα τότε, τι ποιότητα περίμενες...
Στο τάγμα έφαγα ανθρώπινα μόνο.
Μα δεν μιλούσα για το κέντρο...ο μόνος λόγος που ήθελα να φύγω από εκεί ήταν το φαγητό ( παρουσιάστηκα στην Θήβα).
Πάντως ποτέ δεν βρήκα το φαγητό τόσο χάλια ώστε να μην τρώγεται...ενώ μια φορά είχα πάει σε μια πιτσαρία πριν από κάποια χρόνια να φάω σνίτσελ...και το πέταξα...οι μαλακες το είχαν αψητο σχεδόν( εννοείται δεν ξαναπατησα εκεί)..στον Στρατό ποτέ δεν είχα δει κάτι τέτοιο.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.690
Κριτικές
62
Like
41.515
Πόντοι
8.530
Κοίτα, παιδί καλομαθημένο δεν ήμουν. Η μάνα μας είχε μάθει να τα τρώμε όλα, χωρίς εξαίρεση. Πάντα μαγειρευτά σπιτιού τρώγαμε, δε θυμάμαι να τρώμε ντελίβερυ.
Αλλά το φαγητό του κέντρου δεν τρωγόταν βρε φίλε...Απορώ ποιός ήταν ο μάγειρας. Θα μου πεις μαγείρευε για 1800 άτομα τότε, τι ποιότητα περίμενες...
Στο τάγμα έφαγα ανθρώπινα μόνο.
Τώρα βλέπεις ακόμα και μωρά να τρώνε σουβλάκια...που θα πάει αυτή η γενιά;
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.279
Like
1.993
Πόντοι
216
Τώρα βλέπεις ακόμα και μωρά να τρώνε σουβλάκια...που θα πάει αυτή η γενιά;
Κοίταξε, είμαι της άποψης ότι όλα κάνουν κύκλο. Κάποια στιγμή θα βάλουν μυαλό και θα τρώνε σωστά.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.690
Κριτικές
62
Like
41.515
Πόντοι
8.530
Κοίταξε, είμαι της άποψης ότι όλα κάνουν κύκλο. Κάποια στιγμή θα βάλουν μυαλό και θα τρώνε σωστά.
Δύσκολα...με έκπληξη πάντως είδα ότι αυξήθηκε πολύ η κατανάλωση σε όσπρια γιατί τα πιτογυρα και οι πίτσες κάθε μέρα στοιχίζουν πολύ και δεν τα αντέχουν πολλοί.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.774
Κριτικές
6
Like
3.452
Πόντοι
736
Λολ εμένα ακριβώς το αντίστροφο, από πράσινο σε λευκό πριν κανά δίμηνο.
Αυτό είναι το κανονικό , το άσπρο να γίνεται πράσινο λογικά δεν θα έπρεπε να γίνεται ... μπορεί λέει να γίνει πόλεμος , και γιατί να γίνεται πόλεμος εν έτη 2023 ;

Αυτοί οι ηγέτες που υποτίθεται πως νοιάζονται ωστε να μην κολλήσω με κορωνοιό κάποιον άλλον Έλληνα η ακόμη και ξένο , αύριο μπορεί να με στείλουν να πολεμήσω τον ξένο ;

Θα μου πεις και αν επιτεθεί ο Τούρκος δεν πρέπει να πολεμήσεις ; Ε , κάπως θα έπρεπε να μην μπορεί να επιτεθεί ο Τούρκος , να χρειαζόταν για παράδειγμα και η σύμφωνη γνώμη του λαού σε περίπτωση που ήθελε κάποιος ηγέτης να επιτεθεί.
Η απλά να είχαν καταργήσει τους στρατούς :confused:
 

dubebadu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2013
Μηνύματα
50
Κριτικές
4
Like
176
Πόντοι
280
Εμένα από την απόλυση έως τώρα ακόμη πράσινο είναι
 

diegito007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2022
Μηνύματα
369
Like
2.448
Πόντοι
441
Το κύριο αντικαυλωτικο είναι η αλλαγή τρόπου ζωής και φαγητού.
236 σειρά, πράγματι αυτό συμβαίνει, όμως ακόμα θυμάμαι τις κουβέντες στο κέντρο που παρουσιαστήκαμε, πως κάτι βάζουν και δεν μας σηκώνεται! Την πρώτη μέρα δεν ξεχνιέται όταν μας συγκέντρωσαν αρκετούς σε σχήμα π, για να δουν ποιος είναι σχισε με να αλλάξω ράφτη!
 

nostradamosg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2022
Μηνύματα
909
Κριτικές
1
Like
1.970
Πόντοι
206
Αυτό είναι το κανονικό , το άσπρο να γίνεται πράσινο λογικά δεν θα έπρεπε να γίνεται ... μπορεί λέει να γίνει πόλεμος , και γιατί να γίνεται πόλεμος εν έτη 2023 ;

Αυτοί οι ηγέτες που υποτίθεται πως νοιάζονται ωστε να μην κολλήσω με κορωνοιό κάποιον άλλον Έλληνα η ακόμη και ξένο , αύριο μπορεί να με στείλουν να πολεμήσω τον ξένο ;

Θα μου πεις και αν επιτεθεί ο Τούρκος δεν πρέπει να πολεμήσεις ; Ε , κάπως θα έπρεπε να μην μπορεί να επιτεθεί ο Τούρκος , να χρειαζόταν για παράδειγμα και η σύμφωνη γνώμη του λαού σε περίπτωση που ήθελε κάποιος ηγέτης να επιτεθεί.
Η απλά να είχαν καταργήσει τους στρατούς :confused:
Δες Ισραηλ και τους βγαζω το καπελο μονο για αυτο.
Μερικη επιστρατευση κυρηξαν και μαζεψαν 300.000 εφεδρους σε χρονο dt απο ολο το κοσμο.
Στη δικια μας περιπτωση αν συμβει αυτο ποσους θα ψαχνουν να τους επιστρατευσουν και δε θα τους βρισκουν η θα σκαρφιστουν γελοιες δικαιολογιες για να μην επιστρατευτουν;
 

srek7

Ανώτατος
Εγγρ.
25 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.672
Κριτικές
59
Like
16.628
Πόντοι
16.555
Δες Ισραηλ και τους βγαζω το καπελο μονο για αυτο.
Μερικη επιστρατευση κυρηξαν και μαζεψαν 300.000 εφεδρους σε χρονο dt απο ολο το κοσμο.
Στη δικια μας περιπτωση αν συμβει αυτο ποσους θα ψαχνουν να τους επιστρατευσουν και δε θα τους βρισκουν η θα σκαρφιστουν γελοιες δικαιολογιες για να μην επιστρατευτουν;
Aν γίνει επιστρατευση θα ακολουθήσει χάος οπως το 74. Μια ιλαροτραγωδία θα είναι. Ανοργανωτοιοπως είναι ουτε στολες και οπλισμο δεν θα είναι σε θεση να χορηγησουν.
 

piii

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2019
Μηνύματα
102
Κριτικές
6
Like
273
Πόντοι
281
Βέβαια έχουν περάσει αρκετά χρόνια απο τότε, το μακρυνό 2002, μου αλλάξανε το άσπρο σε πράσινο, και σε μερικές μέρες μου ήρθε χαρτί για μετεκπαίδευση εφεδρείας(ΤΘ). Μετά την μετεκπαίδευση γύρισε και πάλι σε άσπρο που έχω μέχρι και σήμερα. Τώρα στα 46 μου, δεν νομίζω να με ξανακαλέσουν αν και δεν θα χαλούσε και τόσο.
Νομίζω πάντως η αλλαγή τουλάχιστον παλαιότερα συσχετιζόταν με την ειδικότητα που είχες.
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.243
Κριτικές
90
Like
10.277
Πόντοι
17.885
πέρα του ότι ο Στρατός στην Ελλάδα τουλάχιστον είναι ΑΠΛΑ ένας ΑΚΟΜΑ χαμένος χρόνος από τη ζωή μας, δεν μου έχει αλλάξει το φύλλο πορείας, αλλά και πάλι γράψτους στ αρχίδια σου, πλέον πρακτικά δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα!
 

digger

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.672
Κριτικές
34
Like
4.466
Πόντοι
7.195
πέρα του ότι ο Στρατός στην Ελλάδα τουλάχιστον είναι ΑΠΛΑ ένας ΑΚΟΜΑ χαμένος χρόνος από τη ζωή μας, δεν μου έχει αλλάξει το φύλλο πορείας, αλλά και πάλι γράψτους στ αρχίδια σου, πλέον πρακτικά δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα!
ούτε τότε που πήγες (αν πήγες) μπορούσαν να σου κάνουν τίποτα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom