Νέα

Έχει αλλάξει το χρώμα του φύλλου πορείας σας από λευκό σε πράσινο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα komis diablo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 63
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Panthiras 88

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
88
Like
1.267
Πόντοι
200
Και εγώ έχω 10+ χρόνια που απολύθηκα αλλά είναι λευκό.. ούτε με ενόχλησε η αστυνομία... Αλλά και να αλλάξει δεν έγινε τίποτα...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.690
Κριτικές
62
Like
41.515
Πόντοι
8.530
Αυτό είναι το κανονικό , το άσπρο να γίνεται πράσινο λογικά δεν θα έπρεπε να γίνεται ... μπορεί λέει να γίνει πόλεμος , και γιατί να γίνεται πόλεμος εν έτη 2023 ;

Αυτοί οι ηγέτες που υποτίθεται πως νοιάζονται ωστε να μην κολλήσω με κορωνοιό κάποιον άλλον Έλληνα η ακόμη και ξένο , αύριο μπορεί να με στείλουν να πολεμήσω τον ξένο ;

Θα μου πεις και αν επιτεθεί ο Τούρκος δεν πρέπει να πολεμήσεις ; Ε , κάπως θα έπρεπε να μην μπορεί να επιτεθεί ο Τούρκος , να χρειαζόταν για παράδειγμα και η σύμφωνη γνώμη του λαού σε περίπτωση που ήθελε κάποιος ηγέτης να επιτεθεί.
Η απλά να είχαν καταργήσει τους στρατούς :confused:
Ουτοπικό...ούτε να το σκέφτεσαι καν ...μόνο ο Τζων Λένον τα έγραψε αυτά στο "Ιmagine"...και φυσικά στην πραγματικότητα ούτε μωρά δεν πιστεύουν ότι θα αλλάξει κάτι.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.690
Κριτικές
62
Like
41.515
Πόντοι
8.530
236 σειρά, πράγματι αυτό συμβαίνει, όμως ακόμα θυμάμαι τις κουβέντες στο κέντρο που παρουσιαστήκαμε, πως κάτι βάζουν και δεν μας σηκώνεται! Την πρώτη μέρα δεν ξεχνιέται όταν μας συγκέντρωσαν αρκετούς σε σχήμα π, για να δουν ποιος είναι σχισε με να αλλάξω ράφτη!
265,θυμάμαι το φαγητό της πρώτης μέρας...ψητός μπακαλιάρος με πατάτες στον φούρνο...καλό ήταν .
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.539
Κριτικές
8
Like
11.520
Πόντοι
3.786
ενώ ήμουν ολμιστή με έγραψαν στο απολυτήριο τυφεκιοφόρο ,άρα δεν υπήρχε λόγος να περάσω μετεκαπίδευση. Θυμάμαι κάποια στιγμή πριν την ασπρούλα είχα πάρει και ένα κίτρινο που σημαίνει δεύτερη εφεδρεία και η θέση μάχης μου ήταν στο Ασκύφου Ρόδου (τότε δήλωνα κάτοικος Κρήτης, άντε γεια δηλαδή).

Αν έχουμε εδώ νέους που δεν έχουν υπηρετήσει ακόμη, αυτό με το αντικαυλωτικό είναι ένα απο τα πολλά ψέμματα που θα σας πουν για να σπάνε πλάκα μαζί σας οι μονιμάδες και οι νέοι. Τις πρώτες 1-2 μέρες από τη σύγχυση στο νέο τρόπο ζωής αποσυντονίζεσαι γενικότερα ,εγώ ας πούμε έκανα και 3 μέρες να χέσω. Πάνω στη σύγχυση και στην απουσία γυναικείας παρουσίας επηρεάζεσαι. Μόλις όμως πέσουν στα χέρια σου τσόντες ή σου στείλει η γκόμενα κανένα καυλωτικό μήνυμα, μια χαρα λειτουργείς. Παρατηρήστε ότι όλοι οι νεοσύλλεκτοι στην πρώτη έξοδο τρέχουν σε μπουρδέλα, άρα για ποια αντικαυλωτικά μιλάμε;
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.774
Κριτικές
6
Like
3.452
Πόντοι
736
Ουτοπικό...ούτε να το σκέφτεσαι καν ...μόνο ο Τζων Λένον τα έγραψε αυτά στο "Ιmagine"...και φυσικά στην πραγματικότητα ούτε μωρά δεν πιστεύουν ότι θα αλλάξει κάτι.
Όντως σήμερα δύσκολα να αλλάξει κάτι , νομίζω πως θα έπρεπε μετά απο τους 2 παγκόσμιους πολέμους τότε να έπαιρναν τα όποια μέτρα έπρεπε να πάρουν ώστε να μην υπάρξει ούτε 3ος παγκόσμιος ούτε νέος πόλεμος γενικά.

Όσο για τον Τζών Λένον και αυτά που έγραψε δεν το ήξερα , αλλά μάλλον πρέπει να είναι αυτό που λένε τα μεγάλα μυαλά συναντιούνται :P
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.741
Πόντοι
2.306
Με βάλατε να ψάξω και εγώ το φύλλο πορείας, δεν άλλαξε χρώμα ίδιο είναι
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.993
Like
16.730
Πόντοι
3.656
Κανονικά έπρεπε να ελέγχουν εκλογικούς καταλόγους. Όσοι είναι άνδρες και δεν ψήφισαν , να τους βάζουν μία μικρή θητεία.
36 μήνες .... σύνορα ....
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.390
Κριτικές
1
Like
33.621
Πόντοι
6.256
Σας έχουν καλέσει για επιστράτευση; Αν δεν εμφανιστείς τι κυρώσεις μπορεί να έχεις;
Σημαντικες, οι νομοι της επιστρατευσης ειναι πολυ αυστηροί.
Γι αυτο θα πρεπει σε καθε αλλαγη κατοικιας να δηλωνεται στις αρχες για να μπορουν να μας βρουν.
Ακομα και σε μετεκπαιδευση κλπ.
Εκανα 9 μηνες στο ΤΕ/ΚΕΔΒ και οταν δε βρισκαμε καποιον το ατελναμε ατην ασφαλεια να τον βρει.
Τωρα βεβαια με τους υπολογιστες θα ναι πιο ευκολο.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Με βάλατε να ψάξω και εγώ το φύλλο πορείας, δεν άλλαξε χρώμα ίδιο είναι
Καποια χρωματα ισως τα καλεσουν ως επιστρατους σε κανα παρμενιωνα. Οσο μεγαλωνεις σε ξεχνανε..
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.690
Κριτικές
62
Like
41.515
Πόντοι
8.530
ενώ ήμουν ολμιστή με έγραψαν στο απολυτήριο τυφεκιοφόρο ,άρα δεν υπήρχε λόγος να περάσω μετεκαπίδευση. Θυμάμαι κάποια στιγμή πριν την ασπρούλα είχα πάρει και ένα κίτρινο που σημαίνει δεύτερη εφεδρεία και η θέση μάχης μου ήταν στο Ασκύφου Ρόδου (τότε δήλωνα κάτοικος Κρήτης, άντε γεια δηλαδή).

Αν έχουμε εδώ νέους που δεν έχουν υπηρετήσει ακόμη, αυτό με το αντικαυλωτικό είναι ένα απο τα πολλά ψέμματα που θα σας πουν για να σπάνε πλάκα μαζί σας οι μονιμάδες και οι νέοι. Τις πρώτες 1-2 μέρες από τη σύγχυση στο νέο τρόπο ζωής αποσυντονίζεσαι γενικότερα ,εγώ ας πούμε έκανα και 3 μέρες να χέσω. Πάνω στη σύγχυση και στην απουσία γυναικείας παρουσίας επηρεάζεσαι. Μόλις όμως πέσουν στα χέρια σου τσόντες ή σου στείλει η γκόμενα κανένα καυλωτικό μήνυμα, μια χαρα λειτουργείς. Παρατηρήστε ότι όλοι οι νεοσύλλεκτοι στην πρώτη έξοδο τρέχουν σε μπουρδέλα, άρα για ποια αντικαυλωτικά μιλάμε;
Μόνο οι μεγαλοαστοί πάνε στα μπουρδέλα αφού πρώτα όμως καρδαμωσουν με σπιτικό φαγητό.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.690
Κριτικές
62
Like
41.515
Πόντοι
8.530
Όντως σήμερα δύσκολα να αλλάξει κάτι , νομίζω πως θα έπρεπε μετά απο τους 2 παγκόσμιους πολέμους τότε να έπαιρναν τα όποια μέτρα έπρεπε να πάρουν ώστε να μην υπάρξει ούτε 3ος παγκόσμιος ούτε νέος πόλεμος γενικά.

Όσο για τον Τζών Λένον και αυτά που έγραψε δεν το ήξερα , αλλά μάλλον πρέπει να είναι αυτό που λένε τα μεγάλα μυαλά συναντιούνται :P
Ελπίζω να μην ακούς γυφτολα'ι'κα η σκατοτραπμαλακιες...εκτός αν είσαι πιτσιρικάς άρα λίγο δικαιολογεισαι που δεν ξέρεις τον Τζον Λένον,τους Μπητλς και τραγούδια όπως το "Imagine".
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.774
Κριτικές
6
Like
3.452
Πόντοι
736
Ελπίζω να μην ακούς γυφτολα'ι'κα η σκατοτραπμαλακιες...εκτός αν είσαι πιτσιρικάς άρα λίγο δικαιολογεισαι που δεν ξέρεις τον Τζον Λένον,τους Μπητλς και τραγούδια όπως το "Imagine".
Α μπράβο , και έλεγα τι μου θυμίζει ο Λένον. Μπα πιτσιρικάς δεν είμαι , μου αρέσουν και εμένα τα παλιά ξένα λογικά θα το έχω ακούσει σε κάποια φάση. Απλά έτσι όπως το έγραψες πήγε το μυαλό μου οτι αυτός μάλλον θα ήταν συγγραφέας και το imagine κάποιο βιβλίο.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.690
Κριτικές
62
Like
41.515
Πόντοι
8.530
Α μπράβο , και έλεγα τι μου θυμίζει ο Λένον. Μπα πιτσιρικάς δεν είμαι , μου αρέσουν και εμένα τα παλιά ξένα λογικά θα το έχω ακούσει σε κάποια φάση. Απλά έτσι όπως το έγραψες πήγε το μυαλό μου οτι αυτός μάλλον θα ήταν συγγραφέας και το imagine κάποιο βιβλίο.
Το έσωσες στα χασομερια...ευτυχώς δεν τον μπέρδεψες με ποδοσφαιριστή.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
2
Like
5.681
Πόντοι
2.356
Εμένα απο λευκό, πράσινο και καπάκι παρουσιάστηκα σαν έφεδρος. 6 μέρες μέσα στο στρατόπεδο χωρίς ούτε ώρα έξοδο. Όλα αυτά μετά από 24 χρόνια που έχω απολυθεί. Δεν την γλυτώνει κανένας ότι και να είναι στην πολιτική ζωή του. Έφεραν επίστρατο μέχρι και άνθρωπο που είχε γίνει ιερέας μετά την απόλυσή του. Γιατρός, επιχειρηματίας κτλ. όλοι παρόν! Πάνω από 300 άτομα!

Όσοι είχαν κάνει ΔΕΑ και έχουν πάρει αστέρι μετά το πέρας της θητείας είναι οι πρώτοι που θα φωνάξουν! Αλλάξαν το δόγμα μας είπε ο Αντιστράτηγος που μας επισκέφτηκε και θα ενεργοποιήσουν όλους τους εφέδρους.
Τυπικά ενεργοί όσοι ήταν ΔΕΑ θα είναι έως 55 χρονών και οι οπλίτες έως 45 χρονών. Δεν ξέρω αν αλλάξει κάτι στο μέλλον.
Ήρθαν και κάποιοι που είχαν χαρτί απο γιατρό και τους έδωσαν αναβολή ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΧΙ ΑΠΑΛΛΑΓΗ αλλά ΑΝΑΒΟΛΗ! Με λίγα λόγια όπως ανέφερα αν πάρεις αναβολή τώρα τίποτα δεν αποκλείει οτι δεν θα σε φωνάξουν στην επόμενη παρτίδα. Οπότε μάγκες τραβάτε να τελειώνετε!
Περάσαμε όμως τέλεια ομολογώ σαν να περιμέναμε την απόλυσή μας σε 6 μέρες:cheesy:
Έκανα την αρχή, τώρα σειρά σας!!!:sunglasses:
Συνήθως όσοι είναι μόνιμοι κάτοικοι εκτός Αττικής περνάνε επίστρατοι. Δεν έχω ακούσει να φωνάζουν από Αθήνα. Το ξέρω γιατί το φανταρικό μου το έκανα σε Μονάδα Επιστράτευσης.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.783
Like
2.144
Πόντοι
456
Κανονικά έπρεπε να ελέγχουν εκλογικούς καταλόγους. Όσοι είναι άνδρες και δεν ψήφισαν , να τους βάζουν μία μικρή θητεία.
36 μήνες .... σύνορα ....
κι όσες είναι γυναίκες χωρίς παιδιά θητεία σε οικο ανοχής.
κι όσοι δεν πήγαν στρατό να μην γίνονται υπουργοί και βουλευτές.
και ο πρόεδρος της δημοκρατίας αφού είναι η κορυφή της στρατιωτικής ιεραρχίας θα πρέπει τουλάχιστο να έχει πάει στρατό.

Άστο δεν βγαίνει άκρη...
 

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
377
Like
490
Πόντοι
21
Κι εμένα μου ξανα έστειλαν πριν κανα 6μηνο και νευρίασα τόσο πολύ, ήταν η περίοδος που έπαιζε στην τηλεόραση ο σιχαμένος ο φλώρος και γενικά επειδή τα στέλνουν στο πατρικό και γενικά δεν ξέρω...
το συμπλήρωσα να το στείλω πίσω και έβαλα μέσα και ένα κομμάτι χαρτί που τους έβριζα... :hammer: εννοώ βρισιές και κατάρες (είχα πολλά νεύρα εκείνη τη μέρα δεν θυμάμαι γιατί), έγραψα "αν πηγαίναμε ποτέ σε πόλεμο, θα ήσουν ο πρώτος που θα πυροβολούσα βλήμα" τους είπα φλώρους... και άλλα τέτοια. Το έχω κρατήσει σε φωτογραφία αλλά δεν θέλω να το ποστάρω.
Δεν μου απάντησαν ή οτιδήποτε άλλο...
 

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
377
Like
490
Πόντοι
21
Κυριλέ σε βρίσκω...Κόρινθο κέντρο, μας είχαν τρελάνει στο τσάι.
Καλά αυτό με το αντικαυλωτικό, τι παπάτζα ήταν...
Καλά βρε μαλάκες, ποιός θα καβλώσει βλέποντας αρβύλες και τζόκεϊ;
Τότε δεν υπήρχαν και γκόμενες μόνιμες...

Να σου πω την αλήθεια εγώ που είμαι γκέι, τρελαινόμουν να βλέπω τους άλλους στρατιώτες κτλπ, στα ντους, στο δωμάτιο παντού, γούσταρα... αλλά δεν μου σηκωνόταν! με τίποτα...
στο κέντρο όλα αυτά... δεν ξέρω αν είναι το άγχος ή όντως κάποιο φάρμακο....

μετά βέβαια στη μονάδα που πήγα... μαλακία κάθε μέρα, μέχρι και πίπες σε επόπ και φαντάρο :erection:

υγ. είχα φτιάξει ένα θρεντ να γράφω τέτοια αλλά από ότι φαίνεται μου το έσβησαν; δεν ξέρω. Πως έχει γίνει αυτό το site, λες και είναι μόνο για τις διαφημίσεις των μπουρδέλων/μαγαζιών πια... κρίμα.
 

Kabliaris21

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2023
Μηνύματα
28
Like
221
Πόντοι
20
Εγώ απολύθηκα πριν 8 χρόνια μετα την απόλυση μου στα 2 χρόνια μπυ έστειλαν λευκό χάρτη από πράσινο από τότε καμία ενόχληση σειρά 339 σώμα Πυροβολικο(βλήμα)χαχ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom