Νέα

Χρηστικές πληροφορίες για Ταυλάνδη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα geo70
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 95
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
προφυλακτικα ειπαμε ? εκει ειναι μικροτερα !
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.060
Like
2.834
Πόντοι
506
η ται ειναι καλη αεροπορικη εατιρια? την εχει χρησιμποιησει κανεις?
Ναι αλλα σχετικα ακριβη.
Τον τελευταιο καιρο παιζουν προσφορες απο αλλες ευρωπαικες πρωτευουσες πχ 370 πουκετ.
 

thesskris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2017
Μηνύματα
46
Κριτικές
12
Like
469
Πόντοι
290
απο αθηνα παιδια εχει και την scoot για φτηνα εισητηρια
 

akosdi

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Μαρ 2008
Μηνύματα
165
Κριτικές
68
Like
2.792
Πόντοι
2.541
Να δώσω κι εγώ μερικές πληροφορίες για την υπέροχη αυτή χώρα, περισσότερο από την σκοπιά του τουρίστα που πάει πρωτίστως για τις παραλίες και το σεξάκι είναι παρεπίμπτουσα δραστηριότητα.

Από το 2001 που πήγα για πρώτη φορά έχω πάει 6 φορές. Τέσσερις φορές με φίλους και 2 φορές με γυνάικα / γκόμενα

Καμία από αυτές δεν πήγα αμιγώς για σεξοτουρισμό, αλλά καμία από αυτές δεν έφυγα χωρίς να έχω ενδώσει στα θέλγητρα των υπέροχων ταϊλανδέζων. Ναι ακόμα και όταν ήμουν με την φίλη μου και το μεσημέρι κοιμόταν, πήγαινα σε κοντινό μασατζίδικο για να ξεπιαστώ. Το ότι πάντα το μασαζ τελείωνε με μπουμ μπουμ έμενε μεταξύ εμού και της κορασίδας.

Έχω πάει Bangkok, Phuket, Krabi, Phi Phi, Koh Samui, Koh Phangan, Koh Tao και σε διάφορα άλλα νησάκια.

Οι τιμές στην low season είναι αρκετά φθηνότερες, η εξυπηρέτηση αρκετά καλύτερη, γενικά το low season προτείνεται, ειδικά αν ξέρεις που να πας.

Για παράδειγμα τον Αύγουστο στο Phuket μπορεί να βρέχει τις 12 από τις 14 ημέρες που θα πας, στον κόλπο του Siam την ίδια περίοδο μπορεί να είναι χαρά θεού και να βρέξει μόνο 2 ή 3 ημέρες. Το Koh Samui είναι στον κόλπο του Siam, to ίδιο και το Phangan, Tao και αλλα νησιά. Προτείνονται για low season.

Τα υπόλοιπα για το πως να αποφεύγετε τις κακοτοπιές και πως να αντιμετωπίζετε τα παζάρια τα έχουν γράψει οι συναγωνιστές. Γενικά παζάρι μέχρι τελικής πτώσης για τα πάντα. Δώστε την εντύπωση ότι είστε παλιοί ακόμα και αν δεν είστε.

Η Ταϊλάνδη είναι μαγεία. Θα ήταν μαγεία ακόμα και αν δεν υπήρχε η υπερπροσφορά κορασίδων για όλα τα βαλάντια και τα γούστα.
 

ATHINA22

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
143
Κριτικές
1
Like
20
Πόντοι
1
Γεια σας πλιζ μια βοηθεια....ποια εταιρια ειναι πιο καλη να ταξιδεψω απο θεμα ανεσης?(ανετο καθισμα,εξυπηρετηση κτλπ..)βρησκω φτηνο εισητηριο με aeroflot ειναι ανετα υα καθισματα?scoot τι λεει?
 

elite76

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2014
Μηνύματα
108
Κριτικές
2
Like
151
Πόντοι
1
qatar-emirates-ethiad
κ μετα aeroflot
scoot χωρις τν-γευμα κ βαλιτσα
 

ATHINA22

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
143
Κριτικές
1
Like
20
Πόντοι
1
Γνωριζει καποιος για να κλεισω το εισητηριο μου ζηταει αρ.διαβατηριου?διοτι δεν το εχω βγαλει ακομα....
 

sriaroonmansion

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
39
Like
20
Πόντοι
0
το μεγαλητερο ποσοστο μουσουλμανων βρισκονται στην νοτια ταιλανδη συνορα με μαλαισια.το κορανι το επιτρεπει.εδωσε το παραδειγμα ο μωαμεθ.εκει νοτια οσο ειναι στη πλειωψηφια μουσουλμανοι η κηβερνηση δεν ανακατευεται.και για να μην εχει συγκρουση με τη μουσουλμανικη αηδια.η παιδεραστεια ετσι και αλιως διωκεται και ειναι πιο αυστηρα.οχι οπως ακουγοταν παλια.βεβαια παντα υπαρχει καπου καπνος.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
29.844
Κριτικές
1
Like
32.623
Πόντοι
6.256
Κανεις δεν παταει εκεί  κάτω
Όπως στα νότια νησιά των φιλιππίνων
 

sriaroonmansion

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
39
Like
20
Πόντοι
0
Κανεις δεν παταει εκεί  κάτω
Όπως στα νότια νησιά των φιλιππίνων
εγω ειχα παει hat yai airport πηγαινε κχο λιπε με τη δικια μου και εβλεπα οι περισοτεροι με μπουρκες.μου λεει η δικια εδω νοτια συνορα με μαλαισια ειναι μουσουλμανοι.εχω ακουσει κοβουνε κεφαλια.και εχω δει βιντεα.φιλιππινες ουτε για αστειο.πιο ασφαλης νιωθω στη ταιλανδη.
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.519
Κριτικές
12
Like
6.289
Πόντοι
2.646
εγω ειχα παει hat yai airport πηγαινε κχο λιπε με τη δικια μου και εβλεπα οι περισοτεροι με μπουρκες.μου λεει η δικια εδω νοτια συνορα με μαλαισια ειναι μουσουλμανοι.εχω ακουσει κοβουνε κεφαλια.και εχω δει βιντεα.φιλιππινες ουτε για αστειο.πιο ασφαλης νιωθω στη ταιλανδη.
στο κι λιπε πως ήταν φίλε?Σαν πιπι περιπου?Σκεφτόμουν να πάω καμία εβδομάδα με την ελλεηνίδα φέτος,αλλά το άφησα
 

sriaroonmansion

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
39
Like
20
Πόντοι
0
στο κι λιπε πως ήταν φίλε?Σαν πιπι περιπου?Σκεφτόμουν να πάω καμία εβδομάδα με την ελλεηνίδα φέτος,αλλά το άφησα
παραδεισος.πες οτι εχει ξεψηχησει και εισαι παραδεισο.μικρο το νησακι δεν εχει πολυ βαβουρα.δωματιο κλεινεις απο πριν .στη τιμη ειναι μεταφορα απο αεροδρομιο hat yai σε παει λιμανι ειναι ενα δυωρο.μπαινεις στα εκδωτηρια λες για που θες.οπως το βλεπεις στη φωτο.και σου δινουν ενα κοκκινο η μπλε αυτοκολητο.περιμενωντας το μποουτ εξω διχνουνε ποιοι ειναι με το κοκκινο η μπλε.ενα παει κχο λιπε το αλλο παει αλλου.τωρα εισητηρια εμεις πηγαμε με νοκ αιρ 1950μπατ ο καθενας πηγαινε ελα.η δικια μου τα χει κλεισει δυο μηνες πριν για καλη τιμη.και το δωματιο το οποιο η πολιτικη τους οταν το κλεινεις στελνεις τα μισα και τ αλλα μισα καποιες μερες πριν.το δωματιο με πρωινο.απο τι θυμαμαι 07.00 η 09.00 ειναι ετοιμο.τρως του σκασμου παιρνει απο τους μπουφεδες.bhudala resot.ειναι οπως τη φωτο μικρα σπιτακια.εμεις μειναμε 2βραδιες 5000.μπατ στο κοστος ειναι με τη μεταφορα απο το αεροδρομιο και σε παει πισω παλι.το μποατ πληρωνεις 100μπατ και οι δυο.καπου εκει.θα ξερεις τι ωρα θα ερθει το βανακι θα σου χουνε πει και τον αριθμο κυκλοφοριας.και καλα να περασεις αμα πεις.εγω δεν ξερω αν θα παω εχω φοβια με τα μποουτ σπεεντ μποουντ.
 

Συνημμένα

  • WP_20171010_09_25_31_Selfie.jpg
    WP_20171010_09_25_31_Selfie.jpg
    1,6 MB · Εμφανίσεις: 152
  • WP_20171009_18_05_05_Selfie.jpg
    WP_20171009_18_05_05_Selfie.jpg
    1,9 MB · Εμφανίσεις: 102
  • WP_20171010_09_41_38_Selfie.jpg
    WP_20171010_09_41_38_Selfie.jpg
    2,2 MB · Εμφανίσεις: 115
  • WP_20171010_07_36_19_Selfie.jpg
    WP_20171010_07_36_19_Selfie.jpg
    2,4 MB · Εμφανίσεις: 115
  • WP_20171009_12_01_23_Selfie.jpg
    WP_20171009_12_01_23_Selfie.jpg
    2 MB · Εμφανίσεις: 125

waikiki

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2017
Μηνύματα
76
Like
12
Πόντοι
0
Eιδα στο youtube οτι ολα τα ασιατικα σαη ειναι scam. Δυσκολα βρισκεις κατι νορμαλ.Περα απο το Tinder,θα χρειαστω την συμβουλη των ειδικων! παιζει κατι αλλο για να χτυπησω συγκεκριμενες τοποθεσιες?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom