Νέα

Χρηστικές πληροφορίες για Ταυλάνδη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα geo70
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 95
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Mars1981

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2006
Μηνύματα
83
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπερα σε ολο το φορουμ το οποιο διαβαζω απο το 2011 οπου και με παρεκινησε να κανω το παρθενιο μου ταξιδι στην μαγικη αυτη χωρα του Σιαμ.
Εχοντας πλεον κανει 3 ταξιδια στα οποια η αληθεια ειναι οτι επικεντρωθηκα μονο την πατταγια και προφανως τα συμπερασματα μου να εχουν επηρεαστει σε μεγαλο βαθμο απο τη συγκεκριμενη περιοχη και τον τροπο ζωης εκει, θα ηθελα να τα  παραθεσω σε καποια bullets( ισως να πρεπει να ποσταρω και στο αξιολογο θεμα με τις χρησιμες πληροφοριες αλλα επειδη ειναι προσωπικες αποψεις και ΜΟΝΟ θα το αποφυγω προς παρον.

Ας αρχισω λοιπον...

1. Κεφαλαιο ψυσιολατρεια .

Η ταιλανδη ειναι μια χωρα που κατακλυετε απο αξιοθεατα και τοποθεσιες αξιες να επισκεφτει καποιος ( εγω με το ζορι καταφερα να δω μερικες απο αυτες...) σαφως τελειως διαφορετικες απο τη δικια μας κουλτουρα και πολιτισμο .ΤΕΛΕΙΑ. τιποτε αλλο τρομερο που απο μονο του θ εκανε ενα εργενη η μια ομαδα εργενηδων να κανει 11 ωρες ταξιδι για να θαυμασει..Απο το τοπια εχει μαγικα μερη και ικανοποιητικες παραλιες αλλα οκ η ελλαδα που ειναι στα ποδια μας εχει σαφως καλυτερες...αρα ουτε για αυτο δεν θα καναμε τοσα χιλιομετρα..
 

Mars1981

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2006
Μηνύματα
83
Like
0
Πόντοι
0
2. Τιμες και ΑΞΙΑ ταξιδιου

Θα γινω λιγο πιο αναλυτικος τι εννοω και σε τι διαφερουν οι τιμες απο την αξια:

Η ταιλανδη ειναι σαν ταξιδι ενα ΠΡΟΙΟΝ και ολα τα προιντα εχουν τιμη που ειναι μετρησιμη και ΑΞΙΑ που δεν ειναι μετρησιμη σε απολυτα νουμερα για τι περιλαμβανει αντικειμενικα οσο και υποκειμενικα στοιχεια.
Σαν τιμες η ταιλανδη εινα μια χωρα για ολα τα πορτοφολια αρα +1 ποντακι στην αξια  , μπορει και καποιος με 1200 ευρω δηλαδη 100 ευρω το μηνα οικονομια να καταφερει με σωστο προγραμματισμο να κανει πολυ καλες διακοπες  (ο τροπος ειναι γραμμενος πολλακις σε αυτο το φορουμ) .με 1200 ευρω λοιπον καποιος μπορει να μενει σε ενα υποφερτο ξενοδοχειο (?) να τρωει γευστικα γευματα και το πιο σημαντικο να πινει τα ποτα του και ν εχει μια Γυναικα σχεδον καθε βραδυ  που οι υπηρεσιες πολλες φορες ξεπερνουν και τις υπηρεσιες της εκαστοτε γκομενας η κοπελας μας (η εμφανιση ειναι υποκειμενικη) αυτο προσθετει πολλα ποντακια στην ΑΞΙΑ πραγμα πουκανει την ταιλανδη σε αυτο το κομματι τoν πιο value for money προορισμο στον κοσμο και αυτο ενισχυετε με το ποσο ευκολα κανεις ολα τα παραπανω (ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ... ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΚΟΤΙΖΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ)

3. Κλεινοντας το θεμα αξια θα μπω με γοργα βηματα στο επιμερους θεμα " Γυναικες" που ειναι και το πιο σημαντικο κομματι στο παζλ.

1ον Το οτι πληρωνονται για να προσφερουν τις υπηρεσιες τους τις εχει κανει μαρκετιστριες , πωλητριες , ηθοποιους , ψυχολογους , χορευτριες, αλκοολικες ακομα και μεντιουμ...ΑΛΛΑ παραμενουν γυναικες!!!
 

Mars1981

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2006
Μηνύματα
83
Like
0
Πόντοι
0
2ον Εχουν ενα μαγικο τροπο να αντιλαμβανονται στα πρωτα λεπτα που μιλουν μαζι μας ποση εμπειρια εχεις απο αυτο σπορτ και ποσο μπορουν να σε μαγεψουν με ερωτες και τσαλιμια.αυτο σημαινει πωληση εκ ταλεντου και εμπειριας σαφως ..

3ον Είναι σχεδον ολες εγκαρδιες και σου δινουν την αισθηση ότι εχουν ξετρελαθει μαζι σου (σε ζηλευουν από το πρωτο λεπτο δηθεν) από την πρωτη στιγμη που θα την ‘επιλεξεις’ εχει γινει η κοπελα σου και αυτό το εχεις αναγκη και εσυ ο επισκεπτης αλλα και αυτή κατά καποιο τροπο … την κανει να ξεχωριζει από την ευρυτερη εννοια της πουτανας …την κανει πιο γκομενα σου που απλα παιρνει ένα ποσο για την ΜΑΜΑ και το BABY (και το ταιλανδο γκομενο)

4ον Επειδη όπως ειπα και πιο πανω είναι πρωτα από όλα Γυναικες  υπαρχει πιθανοτητα να τσιμπηθει με καποιον (το δεκεμβρη που ημουν μια πηδηξε από το μπαλκονι του ξενοδοχειου για ένα φαλανγκ) αφου οι περισσοτερες είναι μικρα κοριτσακια αμορφωτα που οι αντιδρασεις τους είναι σαν τις σχεσεις που ειχαμε στο γυμνασιο..ΑΛΛΑ αυτό είναι η εξαιρεση … το 90% είναι απολυτα επαγγελματιες και δεν διαφερουν όπως πιθανον νομιζουμε (μια δοκιμη να μην πληρώσεις θα σε πεισει)

5ον Αν εισαι τσιγκουνης μαζι τους , τους συμπεριφερθεις ασχημα η ακομα και αν το ξενοδοχειο σου δεν είναι από τα ΄΄καλα΄΄ τοτε είναι σαν το ιο της γριπης στις ντισκο διαδιετε δια στοματος και οι ελπιδες να χτυπησεις γκομενακι απ τη παρεα της ηταν που ηταν λιγες τωρα είναι μηδαμινες και καις και το φιλο σου που γουσταρε τρελλα την ΄΄αδερφη΄΄ της(παντα υπαρχει μια αδερφη που δεν μοιαζουν καθολου΄΄

6ον Σε αντιθεση με μας τους ελληναρες που μας εχει περασει στο DNA μας η καλοπεραση και η αβερτομαρα μας οι ταιλανδες ακομα και αν βγαζουν πιο πολλα από σενα μαζι τις υπερωριες ….εχουν ποτιστει με την κακομοιρια (δες όταν καποιος πεταει 20 μπατα μπορει να ποδοπατηθουν για ένα 20 μπατο ενώ την ιδια ωρα εχουν κανει δυο σορτακια με 1500 το καθενα)…..!!!!!!

7ον Επειδη προκειτε για εμπορικη συναλαγη και τις περισσοτερες φορες για τιποτε παραπανω  τα φουμαρα είναι πολύ χρησιμα αν και είναι εκπαιδευμενες οι πουτανες , αρα βαλτε καινουργια φουμαρα στο ρεπερτοριο.
 

Mars1981

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2006
Μηνύματα
83
Like
0
Πόντοι
0
4. Επιχειρηματικοτητα και Ταιλανδη


Τεραστιο κεφαλαιο που σχεδον σε ολους εχει περασει από το μυαλο μας από τις πρωτες φορες που επισκεφτηκαμε το εν λογω μερος και είναι λογικο με το πώς εχει γινει η ζωη μας στην ελλαδα  οικονομικα και κοινωνικα…ΑΛΛΑ τα χαμογελακια που βλεπετε από τους ταιλανδους και ταιλανδες όταν εισαι τουριστας και επιχορηγεις το ισαν και τα γυρω χωρια κοβονται όταν πας να παρεις από την πιτα τους…αρα ποσο ευκολο είναι να επιχειρησεις όταν το περιβαλλον είναι εχθρικο , βεβαια αυτό θελει και περαιτερω αναλυση

Α) Το επιχειριματικο περιβαλλον είναι φιλικο μονο σε μεγαλες επενδυσεις τυποθ central festival , Hilton , Alcatraz , pizza hut κ.α.

Β) Το ότι πρεπει η επιχειρηση που εσυ χρηματοδοτεις να ανηκει σε ένα η μια ταιλανδη δεν είναι και ότι καλυτερο για τη σταθεροτητα της επενδυσης σου

Γ)Τα περισσοτερα μπαρ που βλεπεις να εχουν φαλανγκ μπαινουν μεσα και τα εχουν κατι συνταξιουχοι βορειοι για να παιρνουν βιζα ….(πληροφορια από ΠΙΠΙΝΟΜΑΝΙΑΚ)

Δ) Εχετε δει κανα ταιλανδο να κανει παρεα με φαλανγκ που ζει μονιμα εκει…???

Ε) Χρειαζετε πολλα χρηματα που δεν τα εχετε βαλει στο μπατζετ για τα γυρω γυρω …..

Ζ)Αν δεν εχετε κανα μυριο στην ακρη …..και θελετε να γινετε χορηγοι στη ταιλανδη υπαρχουν ένα καρο τροποι να το κανετε και να το ευχαριστιοσαστε …δεν χρειαζετε να το κανετε με αυτό το τροπο (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ)
 

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.154
Πόντοι
216
Για φαγητό στην Πατόνγκ στην πίσω είσοδο του Jungceylon μόλις μπεις για τα Robinson υπάρχει ένα εστιατόριο στυλ fast food και λέγεται Jeffer steakhouse.Ισως το πιό value for money φαγάδικο στην πόλη.Μπριζολίτσες,μακαρονάδες και thai food σε πολύ χαμηλές τιμές.Διπλή μπριζολίτσα με συνοδεία πατάτες,λίγη σαλάτα αρκετά νόστιμα με χυμό ή καφε στα 5 ευρώ.Το προτιμάνε και τα κυριλέ πουτανάκια άρα για να τρώνε και οι Ταϊλανδοί αξίζει. :thumbsup:
 

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.154
Πόντοι
216
Σήμερα μετακόμισα σε  αυτό το ξενοδοχείο    Για full season τα δώμάτια του είναι τρελλό value for money στα 1500-1800 μπατ.Δεν έχει πισίνα, και μπαλκόνι αλλά το δωμάτιο τεράστιο,πεντακάθαρο, ολοκαίνουργιο και φυσάει.Καλύτερο ακόμα και από ότι φαίνεται στις φωτογραφίες.Η τοποθεσία πολύ καλή ΄3-4 λεπτά από Bangla road, στο τέλος της San Sabai δεξιά στα είκοσι μέτρα πριν τα στάδιο του μποξ.Εννοείται ότι είναι guest friendly.
Το καλοκαιράκι το χτυπάς χαλαρά με παζάρι από κοντά στο χιλιαρικάκι.
 

HARD19

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
4.037
Κριτικές
11
Like
70
Πόντοι
246
Γαμάτο και χρήσιμο....

 

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.154
Πόντοι
216
ΗIGH SEASON OR  LOW SEASON??????????

Μετά από 14 ταξίδια στην  “χώρα των χαμόγελων” νομίζω ότι  έχω αποκρυσταλλώσει την άποψη μου για το πότε
είναι καλύτερη εποχή να πάει κάποιος στην Ταϊλάνδη. Φυσικά τα κριτήρια μου είναι προσωπικά αφορούν την
δική μου εμπειρία στα μέρη που έχω πάει, τα δικά μου γούστα και πάνω από όλα την οικονομική μου
δυνατότητα.
Η προσωπική μου λοιπόν  απάντηση είναι απλή. Low season  (Μαϊος-Οκτώβριος) και τα μυαλά στα κάγκελα. Και
παραθέτω αναλυτικότερα την άποψη μου σε points.
1.Πρώτο και σημαντικότερο. Value for money.Οι τιμές απέχουν σε μεγάλο βαθμό στις δύο σεζόν.
Τα ξενοδοχεία που αυξάνουν τις τιμές τους από 20-50% στην Παττάγια και το Σαμούι έως το εξωπραγματικό
100-300% του Πουκέτ. Οι εκδρομές που με λίγο παζάρι στην low season τις παίρνεις  ας πούμε στα 1000 μπάτ
στην high season κοστολογούνται στα 2000-3000 μπατ.Στα γκομενάκια, τα ίδια που θα που σου ζητάνε 2 έως 4
χιλιάρικα τον Γενάρη-Φλεβάρη με το ύφος της Ναόμι Κάμπελ θα σε ευγνωμονούν σαν τον Βασιλάκη Καϊλα για τα
1000-1500 μπατάκια που θα πάρουν τον Αύγουστο-Σεπτέμβριο. Χονδρικά αυτό που θα σου κοστίσει τρεις χιλιάδες
ευρώ την high θα το πάρεις περίπου στα δύο στην low. Διευκρινίζω ότι ο παραπάνω κανόνας ισχύει σε πολύ
μικρότερο βαθμό στην ΒΚΚ που είναι μία άλλη ιστορία που δεν είμαι και ο εμπειρότερος για να την εξηγήσω.
2.Στην εξυπηρέτηση που θα έχεις. Όπως και στα δικά μας νησιά τον Αυγουστο σε έχουν στην ξεπέτα σε όλες τις
υπηρεσίες που σου προσφέρουν έτσι και εκεί στην φουλ σεζόν  θα κοιτάξουν πως να σου πάρουν τα περισσότερα
με τον ελάχιστο κόπο. Ίσως επειδή δεν προλαβαίνουν να σου προσφέρουν αυτό που θέλουν ίσως και επειδή σε
έχουν γραμμένο κανονικά γιατί αν δεν είσαι εσύ θα είναι κάποιος άλλος. Από το ξενοδοχείο και το εστιατόριο
μέχρι το μασάζ και τα γκομενάκια οι ποιότητα των υπηρεσιών απέχει σαν την μέρα με την νύχτα ανάμεσα στις δύο
σεζόν.
3.Στην αναλογία των γυναικών  ανδρών.Δεν είναι το ίδιο να υπάρχουν ας πούμε για περίπου 50.000  τουρίστες 
τα  15.000  πουτανάκια τον Φλεβάρη με τους  10.000 του Αυγούστου που τους αντιστοιχούν  8.000 τον Αύγουστο.
Την προηγούμενη βδομάδα που ήμουνα στην Τiger και την  Hollywood στην Patong  η αναλογία αντρών-γυναικών ήταν
2/1  με το χαλαρά 1/3 που ήταν πέρισυ τον Αύγουστο. Και να μην ακούσω μαλακίες επί του θέματος, αυτό φαίνεται 
χωρίς αμφισβήτηση από το πως κινούνται οι τιμές. Η low season είναι  buyers market χωρίς καμία αμφισβήτηση.
4.  Στο GFE που λαμβάνεις από τα κορίτσια. Θα μπορούσα να γράψω σεντόνια εδώ,αλλά θα περιοριστώ σε λίγα.
Η ξεπέτα που τρώμε πολλές φορές τον Γενάρη με long time έως τις έξι το πρωϊ δεν έχει καμιά σχέση με το long
time του Ιουλίου που θα σου καθήσει χαλαρά το μωρό  μέχρι το απόγευμα για να εξασφαλίσει ένα πιθανό  επιπλέον
γεύμα.  Οι πελάτες είναι λίγοι και τα κορίτσια δίνουν τον καλύτερο ευατό τους για να τον ευχαριστήσουν και να
τον κρατήσουν  κοντά τους  όσες περισότερες μέρες μπορούν γιατί ξέρουν αν τους φύγει θα κάνουν να φορτώσουν
πιθανόν και 3-4 μέρες και τα έξοδα τρέχουν.
5.  Η χαλαρότητα που υπάρχει την low season  σε σχέση με την τρελή τσίτα της high. Από ότι έχω καταλάβει
εδώ οι περισότεροι που συμετέχουμε είμαστε 35+ και όχι εικοσάρηδες  party animals. Οι  ρυθμούς των διακοπών
είναι εντελώς διαφορετικοί και το καταλαβαίνουν εύκολα όσοι έχουν κατέβει μερικές φορές και τις δύο σεζόν.
6.  Η ευκαιρίες για αγορές.Οι εκπτώσεις  για παράδειγμα σε επώνυμα ρούχα και ρολόγια (δεν μιλάμε για μαϊμούδες)
την χαμηλή  σεζόν είναι πραγματικές και όχι μούφες που είναι συνήθως την φουλ  και πολλές φορές αν είναι πράγματα
που έτσι και αλλιώς θα τα αγόραζες και εδώ  σου γλυτώνουν αρκετά χρήματα  που μπορείς να χρησιμοποιήσεις στις
γνωστές μας δραστηριότητες. Πριν καιρό για παράδειγμα αγόρασα ρολόϊ που εδώ το ζήταγαν 360 ευρουδάκια ακατέβατα
και την high season στην Παττάγια στο Big C το είχαν στα 260 το πήρα Αύγουστο μήνα στο Jungceylon στα 150.
Not bad επιπλέον 210 ευρουδάκια για διασκέδαση.
Βέβαια πολλοί θα αντιτάξουν σε όλα τα παραπάνω τις αντιρρήσεις  με βασικότερα τον καιρό και την θάλασσα. Όσον
αφορά το πρώτο η υγρασία είναι σίγουρα ένα θέμα αλλά η βροχή θεωρώ ότι είναι και θέμα τύχης. Πέρσυ και πρόπερσυ
τον Αύγουστο σε είκοσι μέρες κάθε φορά έπεσα σε πλήρη ανομβρία με εξαίρεση την απίστευτη μπόρα το βράδυ της
μεγάλης φωτιάς στην Tiger. Τώρα και με μιά μισάωρη μπόρα την μέρα δεν τρέχει και τίποτα, καλοκαίρι έχουν συνέχεια
και μία βροχή δροσίζει και λίγο. Αν όμως κάποιος είναι πραγματικά γκαντέμης και πέσει σε καμιά τριήμερη πλημμύρα
ας πάρει ένα ντουετάκι κορίτσια από τα τηλέφωνα που έχει και κανα kamagra για να αντέξει  και σίγουρα δεν θα χάσει.
Τα κορίτσια θα έρθουν και κολυμπώντας για το μεροκάματο και θα τα δώσουν όλα.
Όσον αφορά την θάλασσα αν μιλάμε για Παττάγια δεν το συζητάω καν μιας και η ποιότητα της είναι εφάμιλλη του
λιμανιού του Πειραιά, στο Σαμούι επειδή είναι στην εσωτερική  πλευρά της χερσονήσου δεν έχει κανένα πρόβλημα
άρα μιλάμε μόνο για Πουκέτ. Ανάλογα από που έρχεται ο καιρός μπορείς να διαλέξεις και παραλία. Πάντως σε όλες
τις περιπτώσεις το κοπροσκύλιασμα  στην αμουδιά με ένα banana shake στο χέρι λόγω θερμοκρασιών το κάνεις χαλαρά.
Μην ξεχνάμε βέβαια ότι η low season μας προσφέρει ευκαιρίες για καλύτερα ξενοδοχεία οπότε και όλα μπορούν να
καλυφθούν σε όλες τις περιοχές από μια ωραιότατη πισίνα.
 

gmakro

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2012
Μηνύματα
1.197
Like
10
Πόντοι
16
Εξαιρετικά ενδιαφέρουσες πληροφορίες!Να 'στε καλά παιδιά!
 

Chris MacNeil

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2013
Μηνύματα
159
Like
0
Πόντοι
1
Ότι πληροφορίες θέλετε μην διστάσετε, είμαι στην διάθεση σας και με πμ..

Ρε παιδες, ειμαι γενικα καινουργιος στο ολο ενχυρημα του αγοραιου ερωτα ποσο μαλλον οταν προκειτε για κρατη εκτος Ελλαδας. Και ερωτω... Με μεσο ορο 100 e. παιρνεις για μια ωριτσα την καθε ανεξαρτητη ή amateur τανα. Αμα τις καλες εποχες ηθελες 1,5 χιλιαρικο για 10 μερες Ταιλανδη + απροοπτα + αεροπορικα + κανα αναμνηστικο που βγαινουν αλλα τοσα, που στο διαολο ειναι το value for money οταν με τοσα παιρνεις 20-25 φορες και σου περισσευουν για να τρως και καθε μερα Ταιλανδεζικο στο Ψειρι; Και τα μπυρονια απ το super... Για να μη πω οτι φτανουν και για 5 κιλα toblerone για οποιον θελει να παιξει τις 9μιση βδομαδες + ΔΕΗ..

Και τωρα ερχομαι και στο πιο βασικο που βιωσα γαμω τις ξενερες με το ποστ του LYST υστερα απο διαβασμα του παλιου ποστ του kostaf16... Ποιες ειναι οι χαρες του να παει καποιος εκει; Γιατι ωραιο ακουγεται οταν λετε οτι οι τανες εκει ειναι αντιστοιχες του Batman στο sex σε σχεση με τη μεση Ελλεινηδα (οχι τανα) που ναι υπονομος αλλα αμα κινδυνευεις:
να φας ξυλο για ψηλου πηδημα (δε μηλαω για το μαλακα Αυστραλοπυθικο που αναφερθηκε πριν),
να γινει καμια μαλακια και να μη βρισκεις δικιο (παρα μονο thai ορχεις) να πιαστεις,
να σε κοροϊδευουν η τανα με τις φιλες της που χαλας τα baht για να γαμησεις )ειδικα ενω τις ταϊζεις),
και να προσπαθουν να σε πιασουν ολοι κοροϊδο (που κανει το ολο ενχηρημα ακομα πιο δυσκολο για τους νεους) απο τον βοσκο μεχρι τον μπατσο

ε, δεν αισθανεστε  λιγο μαλακες να τους δινετε τα φραγκα σας;! Που ειναι η αποζημιωση;

Και μην ακουσω καμια μαλακια τυπου "στη φυση" γιατι πατε sex trip οχι να καταγραψετε τη χλωριδα και πανιδα του νησιου..
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.969
Like
325
Πόντοι
36
γιαυτο chris αστο μην πας ποτε
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Η ιστορία του "Love you sort time" για την Πίμ και τον Θανάση
,δεν ξέρω αν είναι αυτοβιογραφική αλλά είναι πολύ δυνατή  :thumbsup:
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
και κάτι άλλο..
αν είναι να σκάσω 700 το λιγότερο για μεταφορικά, αλλά 400 για ξενοδοχεία και οι φθινότερες γκόμενες πάνε 25 ευρώ, για ποιο λόγο να μην προτιμήσω call girls και studio στην Αθήνα  ?
με τα ίδια λευτά τον ίδιο αριθμό τεμαχίων θα  :zfuck:...
δλδ το υπέρ της ταιλάνδης στα κορίτσια είναι απλά ο παραπάνω χρόνος που προσφέρουν  στο ξενοδοχείο ?
γιατί στα λεφτά αν δεν μείνεις κανένα μήνα απόσβεση δεν κάνεις και έρχεσαι στα ίδια...

παρόλα αυτά θέλω κάποια στιγμή να πάω.
 

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.154
Πόντοι
216
και κάτι άλλο..
αν είναι να σκάσω 700 το λιγότερο για μεταφορικά, αλλά 400 για ξενοδοχεία και οι φθινότερες γκόμενες πάνε 25 ευρώ, για ποιο λόγο να μην προτιμήσω call girls και studio στην Αθήνα  ?
με τα ίδια λευτά τον ίδιο αριθμό τεμαχίων θα  :zfuck:...
δλδ το υπέρ της ταιλάνδης στα κορίτσια είναι απλά ο παραπάνω χρόνος που προσφέρουν  στο ξενοδοχείο ?
γιατί στα λεφτά αν δεν μείνεις κανένα μήνα απόσβεση δεν κάνεις και έρχεσαι στα ίδια...

παρόλα αυτά θέλω κάποια στιγμή να πάω.
To υπέρ της Ταϊλάνδης είναι ότι κάνουμε εξωτικές διακοπές που πιθανότατα μόνο στο όνειρο μας είχαμε δει συν όλα αυτά που περιγράφουμε.

Κάπως έτσι:


Και φυσικά για αυτά τα μωρα:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom