Νέα

Αυτοβελτίωση

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.802
Like
1.252
Πόντοι
216
Για γελια...και κλαματα η πνευματικη κατασταση ορισμενων.

Καημενες γυναικες τι τραβατε και εσεις...

Ο Βαλκανιος εχει πει ενα γνωμικο, εδω στο μπου,
που το σκεφτομαι καθε μερα.
Ποσο δικιο εχει.

Στην σημερινη Ελλαδα, το να μην εισαι τεμπελης ή μαλάκας,
ειναι μεγαλο προσον.

Φαντασου ποσο εχει πεσει ο πηχυς.
Και τιποτε αλλο να μην εχεις, αν δεν εισαι τεμπελης ή μαλάκας, ξεχωριζεις.



Οι γυναικες μας (ελλεεινιδες) ειναι για τον γάιδαρο, no doubt.
Αλλα και οι περισσοτεροι συνελληνες, ειναι πραγματικα....ας μην πω....
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Ο Βαλκανιος εχει πει ενα γνωμικο, εδω στο μπου,
που το σκεφτομαι καθε μερα.
Ποσο δικιο εχει.

Στην σημερινη Ελλαδα, το να μην εισαι τεμπελης ή μαλάκας,
ειναι μεγαλο προσον.

Φαντασου ποσο εχει πεσει ο πηχυς.
Και τιποτε αλλο να μην εχεις, αν δεν εισαι τεμπελης ή μαλάκας, ξεχωριζεις.



Οι γυναικες μας (ελλεεινιδες) ειναι για τον γάιδαρο, no doubt.
Αλλα και οι περισσοτεροι συνελληνες, ειναι πραγματικα....ας μην πω....

Αυτο ακριβως λεω. Αυτοι ευθυνονται για τη καταντια των γυναικων σε αυτη τη χωρα.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.753
Κριτικές
6
Like
3.414
Πόντοι
736
Δεν ξερω αν ειναι το σωστό νημα για το παρακάτω βίντεο , αλλα επειδη εχει σχέση και με αυτοβελτίωση θα το βάλω εδω :P


 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.753
Κριτικές
6
Like
3.414
Πόντοι
736
Ενα βιντεο σχετικό με την ευτυχία

 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.802
Like
1.252
Πόντοι
216
Ενδιαφερον βιντεο savvas.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Προτιμω τα βιντεο με ανθρωπους που ηδη τα εχουν καταφερει και ειναι επιτυχημενοι στο τομεα τους ο καθενας.

Εχουμε γεμισει συμβουλους, ελαχιστοι ειναι οσοι τα εχουν καταφερει πραγματικα στη ζωη τους και ειναι αυτοι που δεν ζητουν χρηματα μεσα απο τα βιντεο τους. Απλα δινουν τη γνωση τους, μοιραζονται τις εμπειριες τους.
 
OP
OP
ΒΑΛΚΑΝΙΟΣ ΠΟΥΤΣΑΡΑΣ
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Ενα βιντεο σχετικό με την ευτυχία


Ότι να' ναι...

Από όπου και να το πιάσεις το βίντεο μπάζει, άσε που ο συγκεκριμένος εκεί που λέει ότι δοκίμασε να βγει,να γλεντήσει,να φλερτάρει και τα βαρέθηκε,μάλλον βαρέθηκε την παλάμη του μιας και για να φλερτάρει χλωμός είναι..
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.700
Πόντοι
606
Ότι να' ναι...

Από όπου και να το πιάσεις το βίντεο μπάζει, άσε που ο συγκεκριμένος εκεί που λέει ότι δοκίμασε να βγει,να γλεντήσει,να φλερτάρει και τα βαρέθηκε,μάλλον βαρέθηκε την παλάμη του μιας και για να φλερτάρει χλωμός είναι..

Εμένα μου φαίνεται λίγο gay ο τύπος
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.753
Κριτικές
6
Like
3.414
Πόντοι
736
Είδα ένα βίντεο εχθές που μιλάνε και για αυτοβελτίωση απο ότι θυμάμαι , αλλά το βασικό θέμα του βίντεο είναι το τι ειναι το blue pill , το red pill και το black pill , και πότε "ανηκει" ας πουμε κάποιος σε ποιά κατηγορία , επίσης πολυ σωστά αναφέρουν οτι μπορει κάποιος να έχει στοιχειά και απο τις 3 ομάδες.

Επίσης προς το τέλος του βίντεο μιλάνε και περι επιτυχιας , ευτυχίας κτλ γενικά νομίζω είναι ωραιο το βίντεο.

 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Γαμα τα χρωματιστα χαπακια και ξεκινα να κανεις εργα που θα σε ωφελησουν στα θεματα υγεια-εμφανιση-τσεπη.

Ολα τα αλλα ειναι μαλακιες.

Δεν χρειαζεσαι κανεναν αποτυχημενο μαλακα να στο παιξει δασκαλος.

Για αρχη, βγαλε ολους τους τεμπελομαλακες και αγαμητους μιζερους απο τη ζωη σου με καθε τροπο και κοστος.

Αυτο, ειναι η μιση επιτυχια.

Στη συνεχεια, ξεκινα εργα. Στα παντα.

Παραδειγμα για το πως ξεκιναμε.

1) Επισκεψη σε εναν παθολογο, ουρολογο, καρδιολογο να σε βαλουν σε μια σειρα. Εξετασεις στα παντα και συμβουλες στο οτι χρειαστει.

2) Σωστη διατροφη να ερθεις στα κιλα σου, στο φυσιολογικο σου βαρος. Μεινε μακρυα απο διαιτολογους. Απλα ειναι τα πραγματα. Απλους κανονες και μεσα σε 3-5 μηνες εισαι ετοιμος.

3) Μαθε να ντυνεσαι. Φτιαξε το στυλ σου και σταματα να ντυνεσαι σαν μαλακας-μπαρμπας απο το χωριο. Ευκολο ειναι, εαν δεν ξερεις το πως, ζητα βοηθεια απο αυτους που ξερουν.

4) Μαθε να μιλας και να φερεσαι, γενικα οχι μονο στις γυναικες.

5) Ξεκινα να γυμναζεσαι, να εχεις ενα σφιχτο αντρικο σωμα. Δεν χρειαζεσαι γυμναστηρια και μαλακιες. 1 ωρα γρηγορο περπατημα, στη συνεχεια 100 καμψεις μοιρασμενες σε σετ (5χ20) και για τελος 250 κοιλιακους (5χ50). Καθε μερα. Ελα να μου πεις το πως θα εισαι μετα απο 3 μηνες, ποσο διαφορετικο σωμα θα εχεις. Μολις φορμαριστεις, ξεκινας και ασκησεις με αλτηρες και ιμαντες.

6) Κουρεψου, ξυρισου, περιποιησου το δερμα σου. Καθε εβδομαδα κουρεμα. Καθε δυο μερες το πολυ καθαρισμα σβερκου-αυτιων-μυτης απο τριχες. Σβερκος-αυτια-μυτη καθαρα ολα απο τριχες, εχει ειδικες συσκευες, ψαξε και παρε σωστα εργαλεια και κανε δουλεια συνεχεια. Μπανιο καθε μερα. Νυχια κομμενα. Καθαρισμος προσωπου καθε 3 μηνες σε δερματολογο για να διορθωνει και τυχον ατελειες.

7) Ψαξε τι μπορεις να κανεις ωστε να αυξησεις με νομιμο τροπο το εισοδημα σου. Τολμα. Μεινε μακρυα απο απατεωνες και βλαμμενους-αποτυχημενους.

Καλη αρχη.

Ξεκινα ομως. Εργα.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.753
Κριτικές
6
Like
3.414
Πόντοι
736
Γαμα τα χρωματιστα χαπακια και ξεκινα να κανεις εργα που θα σε ωφελησουν στα θεματα υγεια-εμφανιση-τσεπη.

Ολα τα αλλα ειναι μαλακιες.

Δεν χρειαζεσαι κανεναν αποτυχημενο μαλακα να στο παιξει δασκαλος.

Για αρχη, βγαλε ολους τους τεμπελομαλακες και αγαμητους μιζερους απο τη ζωη σου με καθε τροπο και κοστος.

Αυτο, ειναι η μιση επιτυχια.

Στη συνεχεια, ξεκινα εργα. Στα παντα.

Παραδειγμα για το πως ξεκιναμε.

1) Επισκεψη σε εναν παθολογο, ουρολογο, καρδιολογο να σε βαλουν σε μια σειρα. Εξετασεις στα παντα και συμβουλες στο οτι χρειαστει.

2) Σωστη διατροφη να ερθεις στα κιλα σου, στο φυσιολογικο σου βαρος. Μεινε μακρυα απο διαιτολογους. Απλα ειναι τα πραγματα. Απλους κανονες και μεσα σε 3-5 μηνες εισαι ετοιμος.

3) Μαθε να ντυνεσαι. Φτιαξε το στυλ σου και σταματα να ντυνεσαι σαν μαλακας-μπαρμπας απο το χωριο. Ευκολο ειναι, εαν δεν ξερεις το πως, ζητα βοηθεια απο αυτους που ξερουν.

4) Μαθε να μιλας και να φερεσαι, γενικα οχι μονο στις γυναικες.

5) Ξεκινα να γυμναζεσαι, να εχεις ενα σφιχτο αντρικο σωμα. Δεν χρειαζεσαι γυμναστηρια και μαλακιες. 1 ωρα γρηγορο περπατημα, στη συνεχεια 100 καμψεις μοιρασμενες σε σετ (5χ20) και για τελος 250 κοιλιακους (5χ50). Καθε μερα. Ελα να μου πεις το πως θα εισαι μετα απο 3 μηνες, ποσο διαφορετικο σωμα θα εχεις. Μολις φορμαριστεις, ξεκινας και ασκησεις με αλτηρες και ιμαντες.

6) Κουρεψου, ξυρισου, περιποιησου το δερμα σου. Καθε εβδομαδα κουρεμα. Καθε δυο μερες το πολυ καθαρισμα σβερκου-αυτιων-μυτης απο τριχες. Σβερκος-αυτια-μυτη καθαρα ολα απο τριχες, εχει ειδικες συσκευες, ψαξε και παρε σωστα εργαλεια και κανε δουλεια συνεχεια. Μπανιο καθε μερα. Νυχια κομμενα. Καθαρισμος προσωπου καθε 3 μηνες σε δερματολογο για να διορθωνει και τυχον ατελειες.

7) Ψαξε τι μπορεις να κανεις ωστε να αυξησεις με νομιμο τροπο το εισοδημα σου. Τολμα. Μεινε μακρυα απο απατεωνες και βλαμμενους-αποτυχημενους.

Καλη αρχη.

Ξεκινα ομως. Εργα.
Ωραια ας πουμε οτι όσα λες είναι σωστα , το βίντεο όμως υποθέτεις οτι λέει μαλακίες χωρίς να το δεις.
 

Monocle

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2019
Μηνύματα
1.602
Like
113
Πόντοι
16
Ωραια ας πουμε οτι όσα λες είναι σωστα , το βίντεο όμως υποθέτεις οτι λέει μαλακίες χωρίς να το δεις.

Ασε δεν είσαι έτοιμος για όσα σου έγραψε ο σαββίδης. Δες το βίντεο καλύτερα
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.753
Κριτικές
6
Like
3.414
Πόντοι
736
Ασε δεν είσαι έτοιμος για όσα σου έγραψε ο σαββίδης. Δες το βίντεο καλύτερα
Αυτά που μου έγραψε ο σαββίδης μπορει τα μισά να τα κάνω ηδη και τα άλλα μισά να μην θέλω να τα κάνω , έχω αυτό το δικαίωμα ;
 

Monocle

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2019
Μηνύματα
1.602
Like
113
Πόντοι
16
Αυτά που μου έγραψε ο σαββίδης μπορει τα μισά να τα κάνω ηδη και τα άλλα μισά να μην θέλω να τα κάνω , έχω αυτό το δικαίωμα ;

μην ξεχάσεις να κατεβάσεις και το app.

Βίντεο και αππ - είσαι κομπλέ λέμε

Η αλήθεια βρίσκεται
1. Στην εμπειρία της ζωης ΣΟΥ
2. Σε βιβλία, που δε χωράνε σε βίντεο
3. Στους σεξ πίστολς (βρες το βίντεο)
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Ο Σαββιδης κανει προβολη της αντρικης σκεψης στο πως δουλευει το παιγνιο, χωρις ομως να σκεφτεται οτι η γυναικεια σκεψη δεν ειναι ιδια.

Αυτα που αρεσουν σε μας ειναι απολυτα. Πχ εμφανιση ταδε, φωνη ταδε, χαρακτηρα ταδε. Δλδ αν ολες ηταν ομορφες, προσεγμενες, γυμνασμενες, ευγενικες, με καλο χαρακτηρα - θα μας αρεσαν ολες σχεδον σε ολους.

Στις γυναικες αυτα που αρεσουν ειναι σχετικα. Δλδ να ειναι ο αλλος στο τοπ 10-20% σε σχεση με τους αλλους.

Αν στο Χ χωριο ολοι κυκλοφορουν με φιατ και ενας εχει φεραρι, τοτε αυτος με τη φεραρι ειναι επιθυμητος.

Αν στο Υ χωριο ολοι κυκλοφορουν με φεραρι και ενας εχει μπουγκατι, τοτε αυτος με τη μπουγκατι ειναι ο επιθυμητος γιατι οι αλλοι ολοι ειναι "συνηθισμενοι". Και ας εχουν δουλεψει σκληρα για να εχουν τη φεραρι. Ο μεσος αντρας του Υ χωριου στο Χ θα θεωρουνταν θεος, αλλα στο Υ ειναι πουθενας για τις γυναικες.

Με αλλα λογια αν ολοι ακολουθησουν τη λιστα του σαββιδη κατα γραμμα, και τα κανουν ολα σωστα, παλι το bottom 80-90% θα εχει θεμα σε σχεση με το 10-20% που θα κανει κατι καλυτερα ή θα εχει καλυτερη εμφανιση ή θα εχει το καλυτερο combo ηλικιας-εμφανισης-χρηματων-θεσεως δυναμης κτλ.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.753
Κριτικές
6
Like
3.414
Πόντοι
736
Ασε δεν είσαι έτοιμος για όσα σου έγραψε ο σαββίδης. Δες το βίντεο καλύτερα
Οσον αφορά το βίντεο εγω το είδα , και επειδη μου φάνηκε καλό για αυτό και έκανα το πόστ.
 

Monocle

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2019
Μηνύματα
1.602
Like
113
Πόντοι
16
Αν στο Χ χωριο ολοι κυκλοφορουν με φιατ και ενας εχει φεραρι, τοτε αυτος με τη φεραρι ειναι επιθυμητος.

Αν στο Υ χωριο ολοι κυκλοφορουν με φεραρι και ενας εχει μπουγκατι, τοτε αυτος με τη μπουγκατι ειναι ο επιθυμητος γιατι οι αλλοι ολοι ειναι "συνηθισμενοι".

1. υποθέσεις βασιζόμενες σε...τίποτα, δεν αποτελουν αλήθειες. Αρα, ξέχασες να γράψεις το φράση-κλειδί εδω που τα βάζει όλα στη σωστή βάση. Η φράση-κλειδί είναι το "κατα τη γνώμη μου". Κατα τη γνώμη σου λοιπόν όσα λες υποθέτεις οτι ισχύουν. Οκ, μερσί

2. Τα λέει αυτά το βίντεο;

3. Περιμένετε απο ένα βίντεο ενος μέτριου και ένα αππ να κάνετε κάτι στη ζωή σας; Μακάρι, δίνετε χώρο σε όσους πραγματικά μπορούν

 

Monocle

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2019
Μηνύματα
1.602
Like
113
Πόντοι
16
Οσον αφορά το βίντεο εγω το είδα , και επειδη μου φάνηκε καλό για αυτό και έκανα το πόστ.

φίλε σόρυ δεν ηθελα να σε προσβάλω, και αν το έκανα το παίρνω πίσω. Σοβαρά μιλάω. Καλά έκανες και το ποστάρισες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom