Νέα

Ασιάτισες στην Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 324
  • Εμφανίσεις 60K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Δηλαδη μπορω να γνωρισω μια κινεζα και να την φερω ελλαδα και να μεινει για παντα εδω με μονιμη αδεια παραμονης;
Θα πρεπει να υπαρχει καποια ιδιαιτερη αιτιολογια;
παντρεψου την τυπε :grin:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.005
Πόντοι
10.336
ετσι οπως το λες ΜΠΟΡΕΙ να ειναι.
αλλα με αγνωστο πολιτισμο και αγνωστη κουλτουρα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙΣ.
πχ και καποιος τσιγγανος μπορει να ειναι μιση μεριδα αλλα μπλεκεις σε καυγα με τσιγγανο?
να σου βγαλει κανα μαχαιρι ή να σε κολλησει καμια ηπατιτιδα μεσα στο ξυλο?

ΧΑΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.005
Πόντοι
10.336
Αυτο δεν προκειται να συμβει.

γιατι ρε ? θα σου μαγειρευει και κινεζικο. αν την βαρεθεις την βγαζεις στο κλαρι, πολλοι θελουν να σκισουν ενα κινεζακι.
σκεψου το.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.005
Πόντοι
10.336
γιατι δεν πας 2-3 ταξιδακια προς ασια μερια να γαμησεις καμια 20αρια να σου φυγει το απωθημενο ? πρεπει να την πηδας σε ελληνικο εδαφος ?
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
γιατι δεν πας 2-3 ταξιδακια προς ασια μερια να γαμησεις καμια 20αρια να σου φυγει το απωθημενο ? πρεπει να την πηδας σε ελληνικο εδαφος ?
γιατι νομιζεις οτι σε ολους περισσευουν λεφτα για αεροπορικα ταξιδια?
ο ανθρωπος μπορει να εχει κανα 20αρικο για φυλης ή κανα 80αρι για ξενοδοχειο και "ποιοτητα" με χρονο.
μαρουλοφυλα ειναι τα λεφτα να πεταμε ολοι 500αρικα και 1000ρικα για ταξιδια τοσο μακρια?


οι περισσοτεροι ελληνες εχουν λεφτα ισα ισα για

σουβλακι κλαρινο
και φρεντο καπουτσινο
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.005
Πόντοι
10.336
γιατι νομιζεις οτι σε ολους περισσευουν λεφτα για αεροπορικα ταξιδια?
ο ανθρωπος μπορει να εχει κανα 20αρικο για φυλης ή κανα 80αρι για ξενοδοχειο και "ποιοτητα" με χρονο.
μαρουλοφυλα ειναι τα λεφτα να πεταμε ολοι 500αρικα και 1000ρικα για ταξιδια τοσο μακρια?


οι περισσοτεροι ελληνες εχουν λεφτα ισα ισα για

σουβλακι κλαρινο
και φρεντο καπουτσινο

αφου θελει να φερει μια κινεζα εδω, να την νομιμοποιησει, να ΜΗΝ την παντρευτει αλλα να εχει τρυφερη σχεση μαζι της.

το ταξιδι δεν ειναι φτηνο, ομως ειναι κατι ρεαλιστικο !
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
3
Like
1.471
Πόντοι
216
Υπάρχουν κάποια karaoke bar στον Πειραιά αλλά έχω να πάω κάποια χρόνια...
Από εκεί και πέρα μαζεύονται σε διάφορα party - γιορτές που να οργανώνουν με τον σύλλογό τους οπότε πας μόνο αν έχεις τις κατάλληλες γνωριμίες.
Από εκεί και πέρα θα τις συναντήσεις στα malls μιας και είναι η κλασσική συνήθεια που τους έχει κολλήσει από την πατρίδα τους.
Ότι αφορά για το αν είναι μπάζα η όχι...τι να πω...όπως σε κάθε φυλή θα βρεις πανέμορφες και άσχημες...το μειονέκτημα είναι ότι η πλειοψηφία είναι 50+ μιας και έχουν έρθει για να δουλέψουν σε σπίτια.
Συμβουλή : Μάζεψε κάνα ευρουλάκι και με την πρώτη ευκαιρία κάνε κάνα ταξιδάκι στην Άπω Ανατολή :cum:

Φιλε, εισαι μεντορας εσυ! Καραοκε στον Πειραια, οντως, 2 μαγαζια θυμαμαι, αμφοτερα προς Καστελλα μερια, στο τελειωμα του κεντρικου δρομου...
Λοιπον, ειχα σκασει μυτη σ ενα απ αυτα μονος μου, λιγο στουπι παλια, οπου και μετα απο κοπο γνωριστηκα με μια μικτη παρεα Φιλλιπινεζων και Ελληνων, και περασαμε γαμω!
Γνωρισα και κοπελες μεσω της παρεας, Φιλλιπινεζες, αλλα μαλλον με κοψαν για περιεργο, και απο ενα σημειο και μετα δεν θελαν και πολλα-πολλα!
Απο εκτεταμενες κουβεντες που εχω κανει παντως, με τις ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ασιατισσες που χω γνωρισει εδω (2 Φιλλιπινεζες, 1 Ταυλανδη απο badoo, και μια Κινεζα) δυστυχως συμπερανα οτι οντως πουλανε μια αισχρη συντηριτηκοτητα, κι ενω βλεπεις οτι ψηνονται, καπου δισταζουν...Σαν να θελουν καποια 'εγγυηση' οτι θα υπαρξει καποια πιο 'επισημη' συνεχεια στο στορυ...
Ταξιδακι Απω Ανατολη οπως λες, ειναι η καλυτερη φαση για να σου ανοιξουν τα ματια-σωστος!
Ειδικα εαν κανεις καμμια καλη γνωριμια προς Κινα η Κορεα μερια και το παιξεις λιγο σοβαρος, μπορεις να φας ωραια γυναικοπουλα!
Κι εδω που τα λεμε, λογω νοοτροπιας (κι ας ειναι θεωρητικα βαρετες η ανεραστες που λενε) απτις δικες μας 1000 φορες καλυτερες ειναι γενικα!
Ακομα κι οι Ταυλανδες π.χ. που φημιζονται για τα 'τυλιγματα' και την προικοθηρια τους, τουλαχιστον την ασκουν στα ισα, και πολυ πιο ξεκαθαρα 'in your face'...Οσο οξυμωρο κι αν ακουγεται αυτο, μεσα στην αλητεια του, εχει μια τιμιοτητα...
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
O ανθρωπος εχει καψει φλαντζα,και εσεις καθεστε και του απαντατε σοβαρα.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Δηλαδη μπορω να γνωρισω μια κινεζα και να την φερω ελλαδα και να μεινει για παντα εδω με μονιμη αδεια παραμονης;
Θα πρεπει να υπαρχει καποια ιδιαιτερη αιτιολογια;
Θα πας στο υπουργειο εξωτερικων και θα τους πεις οτι εισαι ο cool11 και θελεις να φερεις μια κινεζα απο την κινα
για να εχεις να γαμας.Θα σου βγαλουν αμεσως.
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
3
Like
1.471
Πόντοι
216
O ανθρωπος εχει καψει φλαντζα,και εσεις καθεστε και του απαντατε σοβαρα.

Κουβεντα να γινεται, τυπε μου! Εαν δεν ειμαστε ενωμενοι, εα δεν εχουμε καποια αλληλεγγυη μεταξυ μας εμεις οι αρχιδοσακοι, τοτε ΠΩΣ θα τα καταφερουμε σ αυτη τη ζωη?:P
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Αυτο δεν προκειται να συμβει.
δηλαδη θες να φερεις το κοριτσι απτην κινα σε μια ξενη χωρα να την εκμεταλευτεις και μετα να την κανεις πακετο και να την στειλεις πισω? :think:
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
3
Like
1.471
Πόντοι
216
μαλλον επειδη ειμαι 'μορφοπαιδο και δεν συνοδευομουν ηδη με κανα γυναικακι σαββατοβραδο, τυπε μου!
Δεν νομιζω οτι επειδη εσκασα μονος μου βρωμοκοποντας ουισκι 2 το βραδυ τραγουδωντας, τις αποθαρρυνα..ισα-ισα, μυριζα και...περιπτεια για τις ασσιατουλες, που αρεσκονται στα γουστα των δυτικων εξερευνητων...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
μαλλον επειδη ειμαι 'μορφοπαιδο και δεν συνοδευομουν ηδη με κανα γυναικακι σαββατοβραδο, τυπε μου!
Δεν νομιζω οτι επειδη εσκασα μονος μου βρωμοκοποντας ουισκι 2 το βραδυ τραγουδωντας, τις αποθαρρυνα..ισα-ισα, μυριζα και...περιπτεια για τις ασσιατουλες, που αρεσκονται στα γουστα των δυτικων εξερευνητων...
τυπε αυτες ειναι πουριτανες δεν θελουν μεθυστακες :S
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.803
Like
1.252
Πόντοι
216
δηλαδη θες να φερεις το κοριτσι απτην κινα σε μια ξενη χωρα να την εκμεταλευτεις και μετα να την κανεις πακετο και να την στειλεις πισω? :think:


Πω ρε φιλε, λες κι ακουσα τον Νικο Ξανθοπουλο και τη Μαρθα Βουρτση σε ταινια του '60.

Ναι, αμα την φερω εδω και δεν την 'αποκαταστησω', θα θιξω την τιμη και την υποληψη της στην κινεζικη κοινωνια. Are you kidding me?

Κατ'εμε, δεν ειναι κακο που θελω μια πιο 'σοβαρη' συνεχεια, οπως ειπε πιο πανω ο ananias.
Για εμενα που θελω σχεση, αυτο ειναι καλο. Φαινεται οτι υπαρχει μια σοβαροτητα κι ενα επιπεδο, σε πιθανη σχεση.
Για καποιον βεβαια που θελει να πηδηξει και να φυγει, ειναι ασχημο, το καταλαβαινω.
Ακομη κι ετσι ομως, η ολη κατασταση ειναι πολυ πιο ειλικρινης.
Αυτη η μυξοπαρθενίαση των ελληνιδων, το 'παιζω δυσκολη', 'δεν ειμαι τυχαια', και οπως ειπωθηκε δεν θελει και πολυ μυαλο για να καταλαβεις οτι απειρες γυναικειες φυλες της γης ειναι πολυ καλυτερες απο τις ελλεεινιδες, ολα δειχνουν οτι ακομη και δυσκολη να ναι μια ασιατισα, καλυτερη απο την στριμενη ελληνιδα θα ειναι.

apolyto_arseniko, στοχος μου ειναι μονιμη σχεση, κι οταν λεω μονιμη εννοω οσο πάει, χρονια μπροστά, διχως όμως δεσμεύσεις στυλ γάμου.
Δεν νομιζω οτι σε μια τετοια σχεση, και μαλιστα μακροχρονια, τιθεται θεμα εκμεταλλευσης.
Ισα ισα, που επειδη ακριβως, θελω κατι σταθερο και μονιμο, γι'αυτο ρωτω και για μονιμη αδεια παραμονης, εκτος κι αν δεν το προσεξες.
Αλλιως δεν θα ασχολουμουνα καν. Για πηδημα, και με τουριστικη βιζα την κανεις τη δουλεια σου.
Μην λετε λοιπον οτι να ναι.



 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom