Νέα

Άρης ο Ένας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 46K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
και για το ζωο που εστειλε την φωτογραφια με τον αρειανο που εχει καει εχω να του πω καποια πραγματα!!για σενα μαγκια ειναι να πετας απο μακρυα βομβα μολοτοφ γιατι δεν φορας παντελονια να  πας κοντα να παξεις τσαμπουκα!!πριν χρονια σκοτωθηκε ενας φιλαθλος στη λαρισα,ο ολυμπιακος εχει την τραγωδια στη θυρα 7, η αεκ εχει τον ξηροκωστα που εγινε κιολας στο χαριλαου και λυπαμαι πολυ!!!μακαρι να μην υπαρχουν αλλα θυματα!!!αλλα τετοιο ζωο και σκατοψυχος εισαι!!!να σε χαιρεται ρε η μανα σου  ???!!!!
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
το είχα σαν αρχή να μη μιλήσω ποτέ σε οπαδικό thread και μαλακία που το έκανα αλλα τεσπα
καταρχάς ξαναδιάβασε τα posts όλων όσων σου απαντάμε και τα δικά σου.
σου μιλάμε για συγκεκριμένα πράγματα τα οποία δεν απαντάς επι της ουσίας, απεναντίας βγάζεις το άχτι σου μιλώντας για παράγκες βαρδινογιάννηδες ευρώπη και γενικολογίες που ακούγουνται απο 60αρηδες σε καφενεία.
σου λέω δεν έχετε πρόεδρο να κάνετε επενδύσεις μυ λες ξεπουλάτε όταν έχετε οικονομικά .προβλήματα.
σου είπα κάτι διαφορετικό?
δεν θεωρείς πρόβλημα οι αθηναικές να έχουν ριβάλντο τζιοβάνι γκονζάλες κλπ και εσείς τον κουτσομήτρα? αμα σας αναλαμβάνουν λαμόγια είτε άτομα χωρις χρήματα και δεν μπορείτε να μας κοντράρετε ποιος σας φταίει? πάλι η εκάστοτε παράγκα?
και στην τελική εφόσον έτσι είναι εσείς γιατι μυξοκλαίτε? για να πάρετε μερίδιο στην παράγκα? για να σταματησουμε να αγοράζουμε ακριβούς παίχτες?
αμα ο απέναντι μαγαζάτορας πάει καλα με πουστιές, κοίτα να κάνεις το ίδιο. αμα δεν θες να κάνεις το ίδιο, κοίτα να τον προσπεράσεις με το να γίνεις καλύτερος. αμα κάθεσαι με σταυρωμένα χέρια ούτε να τους ζηλεύεις δικαιούσαι ούτε να παραπονιέσαι, κλείστο και γίνε καστανάς.
όσον αφορά για την Αγγλία θα μπορούσα να μπω σε ένα site και να σου αδειάσω μερικά ονόματα για να στο παίξω μάγκας.
σου προτείνω να το κάνεις εσύ. αμα δεν γνωρίζεις κάποιους απο αυτούς ε τότε καλύτερα άλλαξε άθλημα να παρακολουθείς, εκτός αν ψάχνεις ονόματα του στυλ ζινταν ροναλντίνιο κλπ
και για το μπάσκετ ναι ο γκάλης και ο άρης μας θύμισε οτι υπάρχει άθλημα που λέγεται μπάσκετ. τι να κάνουμε τωρα δηλαδή να σας πάρουμε πίπα για ευχαριστώ? μήπως τελικά εκεί βρίσκεται το πρόβλημά σας?
αμα έρθεις σε κόντρα με αρειανό στα ζαλίζει με το μπάσκετ.
αμα έρθεις σε κόντρα με παοκτζή στο πάει στην προσφυγιά.
2006 έχουμε!!!
 

Επισκέπτης
σπυ εκανα μια ερωτηση για την αγγλια και πολυ απλα δεν ξερεις να απαντησεις!!αν θες μπες και κοιτα ενα ονομα στην τυχη και πες το!!αλλα στο ξαναλεω να ειναι γνωστος και γνωστης αξιας!!εγω σου μιλησα με παραδειγματα και εσυ λες οτι γκρινιαζω κτλ!!ενα παραδειγμα δεν λες!!δηλαδη δεν καταλαβα ρε μεγαλε γιατι να ανοιγουν οι τραπεζες κυριακη?αν εχω θελω δανειο θα ανοιξουν για παρτυ μου?δεν το νομιζω!!δεν εχουν δειρει διαιτητη σε αγωνα παραγοντες του παναθηναικου?και μαλιστα ο προεδρος σας!!δεν παιζανε ξυλο οι παιχτες του ολυμπιακου με του ιωνικου και ειχαν μπει μεσα και οπαδοι των 2 ομαδων?και γιατι ρε μεγαλε καποιος να δωσει φραγκα στον αρη?αφου υπαρχει ο κοκκαλης και ο βαρδιγιαννης και κανονιζουν τα παντα!!μπορω εγω να παρω πρωταθλημα ακομα και αν παιξω καλυτερη μπαλα?με τιποτα δεν θα γινει αυτο!!και επειδη εσενα σε βολευει αυτη η κατασταση δεν λες τιποτα και τα βλεπεις ολα καλα!!!ομως σε βολευει!!
 

Επισκέπτης
και στην τελικη ναι ρε στα ζαλιζω με το μπασκετ γιατι ειμαι πανω απο ολους σας!!!!!!!!!!!!!!!! :grin:!!γιατι ολη η ελλαδα στο μπασκετ ηταν αρης!!!γιατι τις πεμπτες που επαιζε στην ευρωπη,την κανανε αυτη τη μερα αργια!!γιατι επαιρνα αβερτα πρωταθληματα και μαλιστα 4 απο αυτα αηττητος!!!γιατι υπηρχαν μεγαθηρια στην ευρωπη και τους παιζαμε στα ισια!!γιατι κερδισαμε γιουγκοπλαστικα!!γιατι πολυ απλα ο αρης στο μπασκετ ηταν και ειναι ο αυτοκρατορας!!!και επειδη ολα ειναι καλα και αγια στο ποδοσφαιρο τα παμε τοσο καλα με την εθνικη,λαο οι ομαδες μας κανουν πορειες στην ευρωπη!!!ενα ευρωπαικο πρωταθλημα εχουμε παρει στο ποδοσφαιρο και μετα τιποτα!!!!κοιτα τι εχουμε σηκωσει στη μπασκετ!!!!!οποτε ναι θα στα πρηζω!!!
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Δεν ξέρω και πολλά για μπάλα, και πρώτη φορά πέφτει στην αντίληψή μου αυτή η έντονη κόντρα Βορρά-Νότου.

Απαντώ/ρωτώ όμως σε 2 πραγματάκια που μου έκαναν εντύπωση.

δηλαδη δεν καταλαβα ρε μεγαλε γιατι να ανοιγουν οι τραπεζες κυριακη?αν εχω θελω δανειο θα ανοιξουν για παρτυ μου?δεν το νομιζω!!
Νομίζω ότι στο Mall γίνεται, όποιος και να είσαι...

και γιατι ρε μεγαλε καποιος να δωσει φραγκα στον αρη?αφου υπαρχει ο κοκκαλης και ο βαρδιγιαννης και κανονιζουν τα παντα!!
Αυτοί είναι οι πλουσιότεροι στην Ελλάδα? Δεν υπάρχουν άλλοι? Δεν ξέρω...ρωτάω. Όποιος έχει πρόσβαση στο Taxisnet και μπορεί να απαντήσει υπεύθυνα, ας απαντήσει.
 

Επισκέπτης
ωρα για μαθημα μπασκετ!!!οταν ο αρης επαιζε στο πρωταθλητριων ειχε δικαιωμα να χρησιμοποιει ξενους παιχτες !!!στο ελληνικο πρωταθλημα απαγορευταν!!αρα δεν ειχαν παιχνιδια οι ξενοι παιχτες και δεν ειχε καλη συνοχη η ομαδα!!!κοιτα τι ομαδες υπηρχαν τοτε στην ευρωπη και τι παιχτες και κοιτα τι αντιμετωπιζατε εσεις οταν παιρνατε το πρωταθλητριων!!η μερα με τη νυχτα!!!τοτε υπηρχε μια γιουγκοπλαστικα,μια μπαρυσελονα καλυτερη απο την εθνικη ισπανιας,μια λιμοζ!!!εδω σας μαθαμε το ζεσταμα ρε!!!μεχρι τοτε δεν κανανε οι ελληνικες ομαδες ζεσταμα πριν το αγωνα!!σας μαθαμε την καλοκαιρινη προετοιμασια !!δεν ξερατε τι ηταν καν!!οταν παιζαμε στο αλεξανδρειο και καναμε εκστρατειες στην ευρωπη εσεις παιζατε στο ταφο του ινδου!!ο γιανακοπουλος σας παρακαλαγε ενω ειχατε σηκωσει αυρωπαικες κουπες να πηγαινετε στο γηπεδο και εμεις βγαινουμε σταθερα πρωτοι στα εισιτηρια!!εγω σηκωσα κουπα μεσα στην τουρκια ενω ειχαν δολοφονηθει οι 2 κυπριοι!!υπερτατη καυλα!!!εγω εχω σηκωσει 4 πρωταθληματα αητητος!!!!!!!!!εσεις ποσα?για αυτο σου λεω στο μπασκετ ο αρης ειναι ο αυτοκρατορας!!!!!!!
 

Επισκέπτης
βεβαια παραδεχομαι οτι ο παναθηναικος εχει μεγαλη ιστορια στο μπασκετ και οτι ειναι μεγαλη υποθεση που υπαρχει ο γιανακοπουλος στο μπασκετ!!εχει δωσει παρα πολλα!!!και ατη τι στιγμη ο παναθηναικος εχει τη καλυτερη ομαδα στην ελλαδα!!
 

Επισκέπτης
νομιζω οτι σου απαντησα!!οταν παιρνατε πρωταθληματα πριν το 80 ,παιζατε στο ταφο του ινδου,δεν ξερατε τι ειναι το ζεσταμα πριν το αγωνα ουτε η προετοιμασια το καλοκαιρι!!!αυτα εμεις τα καναμε πρωτοι!!για αυτο ριχναμε σε ολους σας διαφορες της ταξεως των 30 ποντων!!οσον αφορα τα εισιτηρια,στο φαιναλ 4 του κυπελλου ελλαδας στη λαρισα ειδαμε ποιος κατεβασε τον περισσοτερο κοσμο!!!!εμας δεν μας φτανανε τα εισιτηρια και ζηταγαμε και αλλα και εσεις επιστρεψατε κιολας!περυσι δεκαπενταυγουστο 5000 κοσμος για να δουμε φιλικο του αρη!!τα λεει ολα αυτο!!το 87 ο γκαλης εκανε οργια με την εθνικη,ο γιαννακης  εβγαλε πολλα γουστα.οπως και ο φασουλας και ο χριστοδουλου!!πριν το 87 ομως ειχαμε μαλλον πολλες επιτυχιες ε?ΥΓ.ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΑΣ δεν ασχολιοταν με το μπασκετ,σας παρακαλαγανε να πατε γηπεδο,οχι να το γεμισετε αλλα να πατε τουλαχιστον 2000,3000 εμεις γεμιζαμε σε καθε αγωνα το αλεξανδρειο!!!!!!δεν υπαρχει πιο  μπασκετικος κοσμος απο του αρη!!!!
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
ρε warhol είσαι σε παραλήρημα! αντε ξανα μανα οι τράπεζες και το ξύλο και και... μέχρι και νεκρούς κύπριους θυμήθηκες. 7 posts και τα ίδια λες.
ε καθήστε με την λαμπρή ιστορία στο μπάσκετ, θα πάτε μπροστά έτσι.
ίσως δεν το έχεις καταλάβει αλλα δίνεις την απάντηση μόνος σου.
είσασταν αυτοκράτορες γιατί είχατε παιχταράδες.
τώρα είναι στα πάνω του ο παναθηναικός γιατί ο γιανακο τα χώνει.
ε τι λέμε τόσες μέρες? αμα δεν φέρεις παίχτουρες, ομάδα δεν φτιάχνεις.
πόσο απλά να στο ξαναπώ. για όποιο λόγο και να είναι απο πάνω σου ο άλλος κοίτα να γίνεις καλύτερος.

 

Επισκέπτης
διαβαζεις τι γραφω?καποιος εβαλε μια φωτογραφια με εναν αρειανο ,20αρη που πηγαν να τον καψουν!!!αν εσενα σου αρεσε αυτο το θεαμα τοτε παω πασο!!!μακαρι ομως να μην βρεθεις στην θεση του παιδιου!και κατι αλλο!!ορισμενα πραγματα δεν αγοραζονται!!ΥΓ.δεν σε καταλαβαινω ρε μεγαλε,πραγματικα!!οκ λοιπον,ολα ειναι καλα,παιζετε φοβερη μπαλα,δεν υπαρχει παραγκα και οι κασετες ειναι ψευτικες που σαν σκοπο εχουν να μειωσουν τις επιτυχιες των ομαδων που εμπλεκονταν!!φυσικα στα παραδειγματα μου δεν απαντησες αλλα δεν πειραζει μωρε!!εσεις να ειστε καλα και να συνεχισετε ετσι!!!ο παυλος μεγαλε αν και ειμαι αρειανος τον παραδεχομαι σε ενα πραγμα!!απλως τα χωνει μεγαλε!!!μονο σε παιχτες!!!!
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
θυμάσαι τι γράφεις και τι γράφω? ακόμα και τώρα επί της ουσίας τίποτα δεν απαντάς, σε κάθε post περιστρέφεσαι γύρω απο παράγκες τράπεζες και τώρα μου βάζεις χέρι για φωτό που έβαλε κάποιος. σου είπα τίποτα γι' αυτό?
γάμα το δεν βγάζουμε άκρη
 

doken

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2005
Μηνύματα
194
Like
0
Πόντοι
1
Παιδιά χαλαρώστε.Για ποια ιστορία και για πιο μπάσκετ μιλάει ο άρης?
Για 10 με 15 χρόνια; Αυτά εδω τα ξέρει για το μπάσκετ?Δύο παρουσίες στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Κυπελλούχων (1969, 1998), η πορεία έως την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Πρωταθλητριών της περιόδου 1971-72 (αποκλεισμός από την πανίσχυρη ΙΝΙΣ-ΒΑΡΕΣΕ (78-70, 55-69). Την σεζόν 1981-82 ο Παναθηναϊκός αποκλείοντας διαδοχικά τις ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ και ΛΕΦΣKΙ ΣΟΦΙΑΣ συμμετείχε στην τελική φάση του τότε Κυπέλλου Πρωταθλητριών. Ποιος έφερε τον Γκάλη για να μπορει να μιλάει;Κάθεται τώρα και μιλάει για καλοκαιρινές προετοιμασίες!!!Για πες μας για τον Μητρούδη καλύτερα!!
 

Επισκέπτης
που ηταν το ελληνικο μπασκετ πριν τον αρη?για πες μου?που καθεσαι και πανυγηριζεις τωρα για την εθνικη και δεν καταλαβαινεις τα απλα πραγματα!!αντι να πεις και ευχαριστω εχεις το θρασσος να μιλας για τον μπασκετικη αυτη ομαδα που καλως η κακως αλλαξε την ιστορια του αθληματος στη χωρα μας!!μας πηρε απο το χερακι και μας εκανε υπηρηφανους στην ευρωπη!!και καθεσαι και μιλας και απο πανω!!!
 

doken

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2005
Μηνύματα
194
Like
0
Πόντοι
1
Δες τα πρωταθλήματα δες τα κύπελα δες και τα ευρωπαΐκά και μετά .... Α , και στο τέλος δες και ποιος έφερε τον Γκάλη στην Ελλάδα για να μάθουν οι Αρειανοί μπάσκετ μετά το 1984  και μετα άντε γειαααα.Οταν ξαναδεις πρωτάθλημα ξαναέλα να τα πούμε....αν ζεις βέβαια μέχρι τότε. :grin:
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.225
Like
393
Πόντοι
36
Ρε μάγκες Άρης και Άρης ......

Για ρωτήστε το Συμεωνίδη που έχει το μαγαζί με τα αθλητικά στηνΤαξιαρχών στον Κορυδαλλό αν είπε ή όχι (και με ποιές πλάτες, αφού ήταν κομματικό στέλεχος) "Η πας στον Άρη ή σου κόβουμε το μπάσκετ"?

Και για ποιό λόγο βγήκε τότε ο Νομος-Φωτογραφία (το μπάσκετ ήταν ερασιτεχνικό τότε και τα δελτία ήταν δεσμευτικά) για "απελευθέρωση παλαών αθλητών" που ίσχυε ουσιαστικά μόνο για 3 παίκτες του ΠΑΟ: για τους Κόντο (πήγε ΑΕΚ), Κορωναίο (πήγε ΠΑΟΚ) και Κοκολάκη (πήγε Άρη)?

Και ψαχτείτε λίγο για το πως έγινε η χρηματοδότηση του Άρη εκείνα τα χρόνια...

Ήταν ή όχι ο μεγάλος Άρης πολιτικό δημιούργημα?

Και αν βρείτε τις απαντήσεις έχετε κάνει ένα βήμα προς την αλήθεια.

Ομαδάρα ήταν ο Άρης τότε, αλλά το Ελληνικό μπάσκετ ούτε άρχισε ούτε σταμάτησε επί Άρη....

Έλεος!

Να είμαστε πάντα καλά και να διαφωνήσουμε και σ΄άλλα. (Άμα συμφωνούμε δεν ποστάρουμε κιόλας!)
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.225
Like
393
Πόντοι
36
Και ένα μπασκετικό κουίζ:

Σε ποιάς ομάδας γήπεδο (που είναι κοντά σε καπνοβιομηχανία και θυμίζει άλλη καπνοβιομηχανία) οι οπαδοί σε επιτυχία καλαθιού φώναζαν "ΓΚΟΟΟΟΛ!!!!!" και όταν ο αντίπαλος έφευγε στον αιφνιδιασμό χωρίς τη μπάλα και έπαιρνε την ασίστ φώναζαν "ΟΦΣΑΙΝΤ!!!"  ???????


 

Επισκέπτης
θα σου απαντησω αμεσως!!ποιος μεγαλος προεδρος που τα χωνει στην ομαδα του αφηνε επιτηδες τις πυλες του προπονητικου κεντρου ανοιχτες μετα απο ατυχο αποτελεσμα ,για να πανε οι οπαδοι να φοβησουν λιγακι τους παιχτες?για ρωτηστε τι συμφωνια εχει γινει για το καραισκακη αναμεσα σε κοκκαλη πολιτεια!!ξερει κανεις πως ο κοκκαλης πηρε τον ολυμπιακο στο μπασκετ?τι νομοι ψηφιστηκαν για να μπορεσει να τον αγορασει?η μηπως τι σχεση εχουν οι επιχειρησεις του με το κρατος?μηπως εχει κλεισει κρατικες συμφωνιες?στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλαμε για σχοινι!!
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Πολλά quiz βάζετε...γιατί δεν απαντάτε για να διαφωτίσετε και εμάς τους άσχετους?
 

Επισκέπτης
παρε πρωτα 4 πρωταθληματα αητητος και μετα ελα να μου μιλησεις!!!και εγω ξερω πολυ καλα ποιος εφερε τον γκαλη στην ελλαδα!εσυ μαλλον δεν ξερεις!!τουλαχιστον εμεις αποσυραμε τη φανελα του ,εσεις ρε τι κανατε για να τον τιμησετε?του κοψατε το μπασκετ!!εμεις σας μαθαμε το αθλημα ειτε το θελετε ειτε οχι!!στον ταφο του ινδου παιζατε μεταξυ συγγενων και φιλων!!τετοια χαλια ειχατε!!εδω την πεμπτη που παιζαμε ευρωπη την κανανε αργια!!!!!ΥΓ.θα αποφασισετε επιτελους τι σταση θα κρατησετε?η χωνουμε φραγκα και προχωραμε η δεν χωνουμε και μενουμε πισω!!ετσι μου ειπαν μερικοι!!αναλογα βεβαια τι συμφερει ε?και να μιλανε ρε παιδια οι ολυμπιακοι και οι παναθηναικοι για κρατικες παρεμβασεις ειναι το λιγοτερο αστειο!!!!!!μην τα λετε αυτα παραεξω  :cheesy:!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom