Νέα

Αργεντινή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 82
  • Εμφανίσεις 28K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

el gato volador

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2011
Μηνύματα
104
Like
4
Πόντοι
1
BUENOS DIAS=καλημερα

Μα δεν υπαρχει καμμια αντιρρηση, η Αργεντινη ισως είναι από τις πιο ενδιαφέρουσες χωρες στον κοσμο, περναει δυστυχως τα τελευταια χρονια μια σοβαρη κριση που παρα την γιγαντιαια της παραγωγικη δυναμη φαινεται ότι δεν ξεπερνα ευκολα.σε μια χωρα με περιπου 35 εκατ. κατοικους και σοβαρα οικονομικα προβλήματα λοιπον καλα είναι οποιος παει να προσεχει και ειδικα στην αλλαγη των χρηματων, σου δινω παλι το σιτε να παρακολουθείς τις τιμες αλλαγης  a la calle=στον δρομο μεταξυ ευρω δολλαριου και πεσο, σημειωσε ότι στην αργεντινη αλλα και γενικα στην λατινα περναει καλλυτερα το αμερικανικο δολλαριο, ετσι αν εχεις δολλαρια μην τα κανεις ευρω, παρτα μαζι σου όπως είναι για να μην χανεις 2 φορες αλλαζωντας χρηματα.Συγκριτικο πλεονεκτημα εχει σε ολη την λατινα οποιος μιλαει ισπανικα, αυτό να είναι κατανοητο σε οποιπον την επισκέπτεται. επειδή εχω περπατησει πολύ στην ζωη μου σου λεγω ότι γυναικες σαν την λ.αμερικη δεν θα βρεις πουθενα,καλες οι ρωσιδες και οι ουκρανεζες αλλα μπρος στις λατινες δεν πιανουνε μια στο κρεββατι.α να μην ξεχασω ακομα μια χωρα που γαμας στο τσακ μπαμ είναι το ΠΕΡΟΥ,και ελληνας λευκος και ευρωπαιος αερας λεμε.εκει πηγε και ο Δημητράκης και τον χασαμε τελειως από μουνι μαλλον θα εγινε αχαχαχαχαχαχα.

 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
BUENOS DIAS=καλημερα

Μα δεν υπαρχει καμμια αντιρρηση, η Αργεντινη ισως είναι από τις πιο ενδιαφέρουσες χωρες στον κοσμο, περναει δυστυχως τα τελευταια χρονια μια σοβαρη κριση που παρα την γιγαντιαια της παραγωγικη δυναμη φαινεται ότι δεν ξεπερνα ευκολα.σε μια χωρα με περιπου 35 εκατ. κατοικους και σοβαρα οικονομικα προβλήματα λοιπον καλα είναι οποιος παει να προσεχει και ειδικα στην αλλαγη των χρηματων, σου δινω παλι το σιτε να παρακολουθείς τις τιμες αλλαγης  a la calle=στον δρομο μεταξυ ευρω δολλαριου και πεσο, σημειωσε ότι στην αργεντινη αλλα και γενικα στην λατινα περναει καλλυτερα το αμερικανικο δολλαριο, ετσι αν εχεις δολλαρια μην τα κανεις ευρω, παρτα μαζι σου όπως είναι για να μην χανεις 2 φορες αλλαζωντας χρηματα.Συγκριτικο πλεονεκτημα εχει σε ολη την λατινα οποιος μιλαει ισπανικα, αυτό να είναι κατανοητο σε οποιπον την επισκέπτεται. επειδή εχω περπατησει πολύ στην ζωη μου σου λεγω ότι γυναικες σαν την λ.αμερικη δεν θα βρεις πουθενα,καλες οι ρωσιδες και οι ουκρανεζες αλλα μπρος στις λατινες δεν πιανουνε μια στο κρεββατι.α να μην ξεχασω ακομα μια χωρα που γαμας στο τσακ μπαμ είναι το ΠΕΡΟΥ,και ελληνας λευκος και ευρωπαιος αερας λεμε.εκει πηγε και ο Δημητράκης και τον χασαμε τελειως από μουνι μαλλον θα εγινε αχαχαχαχαχαχα.

Εγω πηγα γιατι με κάλεσε μια συμφοιτητρια Περουβιανή που ειχα γκόμενα.Τη δεκαετια του '90 ηταν κουκλίτσα τωρα εχει γίνει σαν τον Έβο Μοράλες  :2funny: Εκει γαμαγες ευκολα το 2001 τωρα δεν ξέρω τι παίζει?Το θέμα είναι οτι οι περισσότερες ειναι τόσο άσχημες που καλήτερα να  :knockinb: κανένα Λλάμα  :2funny: Εμένα οταν γάμαγα το Λλάμα με κράταγε και με χά'ι'δευε η Γκαμπριέλα και η μικρότερη της ξαδερφουλα (18 ετων) .Μου αρέσει πολυ οταν κτηνοβατώ  :zfuck: να ειναι δίπλα μου μια κοπελίτσα και να με χα'ι'δεύει και να μου λέει γλυκόλογα  :2funny:
 

Επισκέπτης
BUENOS DIAS=καλημερα

Μα δεν υπαρχει καμμια αντιρρηση, η Αργεντινη ισως είναι από τις πιο ενδιαφέρουσες χωρες στον κοσμο, περναει δυστυχως τα τελευταια χρονια μια σοβαρη κριση που παρα την γιγαντιαια της παραγωγικη δυναμη φαινεται ότι δεν ξεπερνα ευκολα.σε μια χωρα με περιπου 35 εκατ. κατοικους και σοβαρα οικονομικα προβλήματα λοιπον καλα είναι οποιος παει να προσεχει και ειδικα στην αλλαγη των χρηματων, σου δινω παλι το σιτε να παρακολουθείς τις τιμες αλλαγης  a la calle=στον δρομο μεταξυ ευρω δολλαριου και πεσο, σημειωσε ότι στην αργεντινη αλλα και γενικα στην λατινα περναει καλλυτερα το αμερικανικο δολλαριο, ετσι αν εχεις δολλαρια μην τα κανεις ευρω, παρτα μαζι σου όπως είναι για να μην χανεις 2 φορες αλλαζωντας χρηματα.Συγκριτικο πλεονεκτημα εχει σε ολη την λατινα οποιος μιλαει ισπανικα, αυτό να είναι κατανοητο σε οποιπον την επισκέπτεται. επειδή εχω περπατησει πολύ στην ζωη μου σου λεγω ότι γυναικες σαν την λ.αμερικη δεν θα βρεις πουθενα,καλες οι ρωσιδες και οι ουκρανεζες αλλα μπρος στις λατινες δεν πιανουνε μια στο κρεββατι.α να μην ξεχασω ακομα μια χωρα που γαμας στο τσακ μπαμ είναι το ΠΕΡΟΥ,και ελληνας λευκος και ευρωπαιος αερας λεμε.εκει πηγε και ο Δημητράκης και τον χασαμε τελειως από μουνι μαλλον θα εγινε αχαχαχαχαχαχα.


¡HOLA!

Εἷς ὑπέροχος λαός.

Τὰ οἰκονομικὰ προβλήματα εἶναι μόνιμον μέρος τῆς ἱστορίας του.

Αἱ γυναὶ εἶναι ὄντως θερμόταται, θὰ μοῦ ἐπιτρέψετε ὅμως νὰ διαφωνήσω ὡς πρὸς τὴν ἀξιολόγησιν τῆς ἐμφανίσεὼς των ἐν σχέσει πρὸς τὰς Ῥωσσίδας.

Ἐν πάσῃ περιπτώσει, ὡς περιηγητικὸς προορισμὸς θὰ ἀποτελῇ (πλέον ἤ ἐν τῷ παρελθόντι) ὄνειρον θερινῆς νυκτὸς διὰ τοὺς Ἕλληνας.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.576
Πόντοι
4.765
Αἱ γυναὶ εἶναι ὄντως θερμόταται, θὰ μοῦ ἐπιτρέψετε ὅμως νὰ διαφωνήσω ὡς πρὸς τὴν ἀξιολόγησιν τῆς ἐμφανίσεὼς των ἐν σχέσει πρὸς τὰς Ῥωσσίδας.
Προφανώς υπερβάλει ο φίλος αλλά σιγουρα τα λευκα μωρα της Αρτζεντινα όπως και όλα λιγο πολυ τα λευκα της Ν.Αμερικης- όσα υπάρχουν- εχουν επηρεαστει απο τις γηγενεις και εχουν αλλο ταμπεραμεντο απο τις ομοφυλες τους της Μεσογείου.. ξανθουλι απο μεχικο παρακατω σε βιντεο απο αρτζεντινα
 

Επισκέπτης
Προφανώς υπερβάλει ο φίλος αλλά σιγουρα τα λευκα μωρα της Αρτζεντινα όπως και όλα λιγο πολυ τα λευκα της Ν.Αμερικης- όσα υπάρχουν- εχουν επηρεαστει απο τις γηγενεις και εχουν αλλο ταμπεραμεντο απο τις ομοφυλες τους της Μεσογείου.. ξανθουλι απο μεχικο παρακατω σε βιντεο απο αρτζεντινα

Ναί, βεβαίως. Ἡ μεγάλη πλειοψηφία τῶν Ἀργεντινῶν εἶναι λευκοί.
 

el gato volador

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2011
Μηνύματα
104
Like
4
Πόντοι
1
Ρε Δημητρη29 Ρωσοφωνε  όταν εγραψα Δημητρη δεν εννουσα εσενα για Περου, τον άλλο δημητρη εγραψα, έναν με ένα σακιδιο που γυριζει ολο τον κοσμο,σορρυ αν καταλαβες λαθος.Οι ρωσιδες ναι μεν είναι πιο ψηλες και πιο ομορφες αλλα οσες τουλάχιστον γνωρισα εγω δεν εχουνε την τρελλα και το ταμπεραμεντο των λατινων γυναικων,και στην καψουρα τους είναι ικανες αν κοιτάξεις άλλη να σε φανε ζωντανο.Η αργεντινα ισως είναι το μονο μερος που θα αντεξεις δημητρακη λογω κλιματος διοτι όπως ειπαμε δεν την αντεχεις την ζεστη,εισαι και κτηνοβάτης αστα να πανε λεμε αχαχαχαχαχα.Παντως για να ξερεις Κολομβια και ειδικα  στην ακτη του ατλαντικου είναι της μοδας οι νεοι να γαμανε γαιδουρια,βαλτο στο ρεπερτοριο ισως γουστάρεις.
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.366
Κριτικές
3
Like
3.172
Πόντοι
786

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.684
Κριτικές
178
Like
39.162
Πόντοι
21.896
helpppppp
τι λεν οι αργεντινεζες και ουρουγουανες ? ειναι ευκολοπηδηχτες ή οχι? γενικα μιλαω
διοτι θα ειμαι μεξικο και μεσω τιντερ σκασαν μυτη πολλες ουρουγουανες και αργεντινεζες
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.313
Πόντοι
1.706
helpppppp
τι λεν οι αργεντινεζες και ουρουγουανες ? ειναι ευκολοπηδηχτες ή οχι? γενικα μιλαω
διοτι θα ειμαι μεξικο και μεσω τιντερ σκασαν μυτη πολλες ουρουγουανες και αργεντινεζες
Οχι
Ειναι αδιαφορες κατα κανονα
 

jeaneast

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2019
Μηνύματα
16
Like
24
Πόντοι
0
Καλησπέρα, νεο μέλος,θα ήθελα να γράψω την εμπειρία μου απο την Αργεντινή (Σαν λορέντζο) .Επίσκεψη το προηγούμενο καλοκαιρι, ως ναυτικός 2 σκέψεις σου έρχονται στο μυαλό οταν πιάνεις στεριά φαγητο και γυναικες .Επισκεψη σε τοπικη ταβερνα ,ελληνικες σημαιες παντου στο μαγαζι ,ξαφνιασμενος μου εξηγουν οτι ο Ελληνισμος εχει επηρεασει πολυ την Αργεντινη κατι που διαπιστωσα αργοτερα .Ασαδο λοιπον για κυριος και υστερα απο το φαγοποτι βουρ για διασκεδαση.Επισκεψη σε καζα(σπιτι με γυναικες οπου γινετε ενα μικρο παρτυ με μουσικη και ποτα) οπου υστερα απο αρκετες ωρες χορου ,μουσικης(σκεφτειτε ποσοι ελληνες ναυτικοι ειχαν περασει που οχι μονο ξερανε τον Καρρα και τον Παντελιδη αλλα τραγουδουσαν και ελληνικα οι τυπισες) και ποτου κανονισαμε τα διαδικστηκα και φυγαμε για χοτελι.Έντονο συναισθημα απο την μερια της  πολλα φιλια και αγκαλιες,3 ωρες λες και εισαι με την κοπελα σου ,λογικα το εχουν στο αιμα τους.Εντονοι αποχαιρετησμοι και ξανα μεσα για αναχωρηση με γεμισμενες ομως μπαταριες.Γενικα μια χωρα κατα την αποψη μου πολυ κοντα σε Ελλαδα.
 

barkaroutsos

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2015
Μηνύματα
46
Like
34
Πόντοι
0
Καλησπέρα, νεο μέλος,θα ήθελα να γράψω την εμπειρία μου απο την Αργεντινή (Σαν λορέντζο) .Επίσκεψη το προηγούμενο καλοκαιρι, ως ναυτικός 2 σκέψεις σου έρχονται στο μυαλό οταν πιάνεις στεριά φαγητο και γυναικες .Επισκεψη σε τοπικη ταβερνα ,ελληνικες σημαιες παντου στο μαγαζι ,ξαφνιασμενος μου εξηγουν οτι ο Ελληνισμος εχει επηρεασει πολυ την Αργεντινη κατι που διαπιστωσα αργοτερα .Ασαδο λοιπον για κυριος και υστερα απο το φαγοποτι βουρ για διασκεδαση.Επισκεψη σε καζα(σπιτι με γυναικες οπου γινετε ενα μικρο παρτυ με μουσικη και ποτα) οπου υστερα απο αρκετες ωρες χορου ,μουσικης(σκεφτειτε ποσοι ελληνες ναυτικοι ειχαν περασει που οχι μονο ξερανε τον Καρρα και τον Παντελιδη αλλα τραγουδουσαν και ελληνικα οι τυπισες) και ποτου κανονισαμε τα διαδικστηκα και φυγαμε για χοτελι.Έντονο συναισθημα απο την μερια της  πολλα φιλια και αγκαλιες,3 ωρες λες και εισαι με την κοπελα σου ,λογικα το εχουν στο αιμα τους.Εντονοι αποχαιρετησμοι και ξανα μεσα για αναχωρηση με γεμισμενες ομως μπαταριες.Γενικα μια χωρα κατα την αποψη μου πολυ κοντα σε Ελλαδα.

Την επόμενη φορά να πας στο black cat. Δεν μπορώ να πιστέψω πως πήγες στο Σαν Λορέντζο και δεν πήγες στο black cat
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.313
Πόντοι
1.706
Καλησπέρα, νεο μέλος,θα ήθελα να γράψω την εμπειρία μου απο την Αργεντινή (Σαν λορέντζο) .Επίσκεψη το προηγούμενο καλοκαιρι, ως ναυτικός 2 σκέψεις σου έρχονται στο μυαλό οταν πιάνεις στεριά φαγητο και γυναικες .Επισκεψη σε τοπικη ταβερνα ,ελληνικες σημαιες παντου στο μαγαζι ,ξαφνιασμενος μου εξηγουν οτι ο Ελληνισμος εχει επηρεασει πολυ την Αργεντινη κατι που διαπιστωσα αργοτερα .Ασαδο λοιπον για κυριος και υστερα απο το φαγοποτι βουρ για διασκεδαση.Επισκεψη σε καζα(σπιτι με γυναικες οπου γινετε ενα μικρο παρτυ με μουσικη και ποτα) οπου υστερα απο αρκετες ωρες χορου ,μουσικης(σκεφτειτε ποσοι ελληνες ναυτικοι ειχαν περασει που οχι μονο ξερανε τον Καρρα και τον Παντελιδη αλλα τραγουδουσαν και ελληνικα οι τυπισες) και ποτου κανονισαμε τα διαδικστηκα και φυγαμε για χοτελι.Έντονο συναισθημα απο την μερια της  πολλα φιλια και αγκαλιες,3 ωρες λες και εισαι με την κοπελα σου ,λογικα το εχουν στο αιμα τους.Εντονοι αποχαιρετησμοι και ξανα μεσα για αναχωρηση με γεμισμενες ομως μπαταριες.Γενικα μια χωρα κατα την αποψη μου πολυ κοντα σε Ελλαδα.
Τυπε οι γκομενες μηπως ηταν βραζιλιανες?
Γιατι οι αργεντινες ουτε σαν πουτανες εχουν παθος
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.684
Κριτικές
178
Like
39.162
Πόντοι
21.896
συνηθως ουρουγουανες και αργεντινες εινια σαν ελληνιδες ιταλιδες πορτογαλες
 

jeaneast

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2019
Μηνύματα
16
Like
24
Πόντοι
0
Την επόμενη φορά να πας στο black cat. Δεν μπορώ να πιστέψω πως πήγες στο Σαν Λορέντζο και δεν πήγες στο black cat
.        Την μαμασά ακολουθήσαμε τυφλά μας τα είχε κανονίσει ολα ασε που ηταν και 1-2 ωρες δρόμος μια χαρά ηταν!!!
 

jeaneast

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2019
Μηνύματα
16
Like
24
Πόντοι
0
Τυπε οι γκομενες μηπως ηταν βραζιλιανες?
Γιατι οι αργεντινες ουτε σαν πουτανες εχουν παθος
.  Εν συγκρίση με τις ελλεηνίδες παντα μάστορα , Βενεζουέλα που πήγα φέτος ενα σκαλί ανώτερα
 

Pasidis

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2022
Μηνύματα
7
Κριτικές
2
Like
20
Πόντοι
0
Γνωρίζει κανείς αν παίζουν όπως στν Ελλάδα φάση μπουρδελα ή στούντιο;;;
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.743
Κριτικές
6
Like
3.401
Πόντοι
736

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.684
Κριτικές
178
Like
39.162
Πόντοι
21.896
Γνωρίζει κανείς αν παίζουν όπως στν Ελλάδα φάση μπουρδελα ή στούντιο;;;
Buenos Aires - Patagonia 2022 do not cry for me argentina - Page 2 - bourdela.com forum

Maipu street αξιζει
Screenshot_2022-11-23-12-10-39-255_com.google.android.apps.maps.jpg
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.654
Κριτικές
15
Like
11.226
Πόντοι
3.846
ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΙΠΟΤΑ!

ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΤΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ!


ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ:

ΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΝΤΟΠΙΟΥΣ ΤΑΞΙΤΖΗΔΕΣ ΤΗΣ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗΣ!

ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΤΑΞΙΤΖΗΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΚΑΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΣΚΥΛΑ!

ΞΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ ΚΑΛΑ!


:woldman:
Για αυτό εσύ έκανες 200 ποστ σε 4 διαφορετικές χώρες ρωτώντας για κονέ, έτοιμες γκόμενες κλπ; :confused: :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom