Νέα

απόρριψη απο ΟΤΕ ... Η πασοκιλα καλα κρατει γαμω το σπιτι τους .

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Panos13

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.182
Like
184
Πόντοι
16
εχουν καλύτερη γιατί βάζουν priorities στην κίνηση των πακέτων ... επίσης έχουν απευθείας διασύνδεση και όχι μέσω tandem που πολλές φορές έχουν οι πάροχοι...

και το κυριώτερο τα DSLAM τους δεν είναι μπουκωμένα γιατί έχουν κρατήσει χώρο στα τοπικά κέντρα και μπορούν και επεκτείνονται...

Να κάνω αίτηση να πάω στον ΟΤΕ λοιπόν.

Αν δεν συγκρονίσω παραπάνω απο τα 11500kbps που συγχρονίζω τώρα αναλάμβανεις όλα τα έξοδα μέχρι να τελειώσει το συμβόλαιο αν συγχρονίσει έστω 500kbps πιο πάνω σου πληρώνω το δικό σου συμβόλαιο για τον αντιστοιχο χρόνο. Έφυγε?

(το downtime που έχω όσο καιρό είμαι με voda home είναι ανάξιο λόγου, κάτι έργα που έκανε ο ΟΤΕ που απ'ότι ξέρω κόπηκαν οι πάντες)
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.844
Πόντοι
6.796
το κουτι που λες  ειναι μολις ενα μετρο απο  τη πορτα μου!!!
ρωτησα  τη βλαμενη τηλεφωνητρια  και  ειπε πως πρεπει να γινει  καποια κατασκευη .. .( μονο αυτο  γνωριζε και  ουτε το ποτε) .

Ρώτα τι κατασκευή να γίνει; μιλα με τεχνικό τμήμα καλύτερα..

Μήπως δεν έχεις ατομική γραμμή; (ετσι τι λένε)

Ρεκλέτα έχεις να αφήσουν καλώδια οι ΟΤΕτζήδες;

ΑΦούς λές ειχες τηλ εκει που είσαι άρα τι παπάτζες λένε;

Μπορεί να μήν έχει γραμμές ο ΟΤΕ εκει να δώσει ή να τις κρατάει καβάτζα για δικές του αιτήσεις πελατών..
 
OP
OP
ΕΑΤ/ΕΣΑ ΜΑΛΛΙΟΣ
Εγγρ.
11 Μαρ 2017
Μηνύματα
191
Like
1
Πόντοι
1
Ρώτα τι κατασκευή να γίνει; μιλα με τεχνικό τμήμα καλύτερα..

Μήπως δεν έχεις ατομική γραμμή; (ετσι τι λένε)

Ρεκλέτα έχεις να αφήσουν καλώδια οι ΟΤΕτζήδες;

ΑΦούς λές ειχες τηλ εκει που είσαι άρα τι παπάτζες λένε;

Μπορεί να μήν έχει γραμμές ο ΟΤΕ εκει να δώσει ή να τις κρατάει καβάτζα για δικές του αιτήσεις πελατών..

τι  ειναι  η ρεκλετα ;
ειχε  τηλεφωνο  ο προηγουμενος που ειχε  το μαγαζι  οχι  εγω !
γιαυτο  εκανα αιτηση  στον οτε πριν λιγο για να δω τι  στα αληθεια παιζει ..
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.844
Πόντοι
6.796
τι  ειναι  η ρεκλετα ;
ειχε  τηλεφωνο  ο προηγουμενος που ειχε  το μαγαζι  οχι  εγω !
γιαυτο  εκανα αιτηση  στον οτε πριν λιγο για να δω τι  στα αληθεια παιζει ..


Ναι η Cyta γιατι σου λεει οτι έγινε απορριψη κατασκευής βρόγχου;
 
OP
OP
ΕΑΤ/ΕΣΑ ΜΑΛΛΙΟΣ
Εγγρ.
11 Μαρ 2017
Μηνύματα
191
Like
1
Πόντοι
1
Ναι η Cyta γιατι σου λεει οτι έγινε απορριψη κατασκευής βρόγχου;
τους ειπε ο οτε οτι  πρεπει να γινει μια  κατασκευη ...
δε μου ειπε πια ...
δε μπορω να καταλαβω ομως τι  στο πουτσο κατασκευη χρειαζεται ... αφου υπαρχουν ολα τα γαμωκουτια στο δρομο ... και  ειμαι και  100 μετρα απο  το γαμω κτιριο του οτε.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.844
Πόντοι
6.796
τους ειπε ο οτε οτι  πρεπει να γινει μια  κατασκευη ...
δε μου ειπε πια ...
δε μπορω να καταλαβω ομως τι  στο πουτσο κατασκευη χρειαζεται ... αφου υπαρχουν ολα τα γαμωκουτια στο δρομο ... και  ειμαι και  100 μετρα απο  το γαμω κτιριο του οτε.

Για δες τώρα ο ΟΤΕ που θα σου φέρει γραμμή καπάκια.. κατασκευή και πούτσες μπλέ..

Αφού δε στέλνουν οι άλλοι πάροχοι δικούς τους τεχνικούς να επιβεβαιώνουν αυτο που λένε οι ΟΤΕτζήδες καλά κάνουν και τους κοροιδεύουν οι ΟΤΕτζήδες και δε βάζουν πελάτες σε τρίτους..
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.731
Κριτικές
8
Like
2.438
Πόντοι
506
Μπορεί πλέον να μην υπάρχει διαθέσιμη ρεκλετα εκει. Μπορεί το πρόβλημα να είναι καλωδιακο και να θέλει και υπόγεια δουλεια. Μπορεί η κατασκευή να είναι στο καφαο και να θέλει να περάσει νέα ρεκλετα. Όπως σου είπαν και παραπάνω μιλά με τεχνικό τμήμα όχι με την τηλεφωνιτρια. Σε πια περιοχή είσαι?
 
OP
OP
ΕΑΤ/ΕΣΑ ΜΑΛΛΙΟΣ
Εγγρ.
11 Μαρ 2017
Μηνύματα
191
Like
1
Πόντοι
1
Μπορεί πλέον να μην υπάρχει διαθέσιμη ρεκλετα εκει. Μπορεί το πρόβλημα να είναι καλωδιακο και να θέλει και υπόγεια δουλεια. Μπορεί η κατασκευή να είναι στο καφαο και να θέλει να περάσει νέα ρεκλετα. Όπως σου είπαν και παραπάνω μιλά με τεχνικό τμήμα όχι με την τηλεφωνιτρια. Σε πια περιοχή είσαι?
περιστερι .
οπως εγραψα  πιο πανω εκανα αιτηση  στον οτε  το μεσημερι .
τη πεμπτη μου ειπαν το πρωι θα ερθει τεχνικος .. για να δω  τι θα μου πουν τωρα  που ειμαι  " δικος  "  τους  πελατης ..
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.844
Πόντοι
6.796
περιστερι .
οπως εγραψα  πιο πανω εκανα αιτηση  στον οτε  το μεσημερι .
τη πεμπτη μου ειπαν το πρωι θα ερθει τεχνικος .. για να δω  τι θα μου πουν τωρα  που ειμαι  " δικος  "  τους  πελατης ..

"Welcome to OTE" θα σου πουνε και θα παίξεις καπάκια..
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.731
Κριτικές
8
Like
2.438
Πόντοι
506
περιστερι .
οπως εγραψα  πιο πανω εκανα αιτηση  στον οτε  το μεσημερι .
τη πεμπτη μου ειπαν το πρωι θα ερθει τεχνικος .. για να δω  τι θα μου πουν τωρα  που ειμαι  " δικος  "  τους  πελατης ..
για περιστέρι δεν έχω εικόνα να σου πω. Για οτιδήποτε παντωσ ενημέρωσε να δούμε τι έγινε
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.113
Κριτικές
81
Like
7.076
Πόντοι
6.265
Όλα αυτα είναι πίπες.Το ίδιο μου είχε πεί και εμένα η cyta πριν καναδυο χρόνια.Πήγα HOL,Vodafone Πλέον και μέσα στο 15μερο με είχαν φτιάξει.Απλά δεν έχουν τεχνικούς πεδίου και λένε πιπες για να μην ξεφτυλιστούν.Δεν γίνεται προηγούμενος ιδιοκτήτης να είχε τηλέφωνο και εσύ να μην μπορείς.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.441
Κριτικές
31
Like
12.125
Πόντοι
5.097
ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ....


κανω αιτηση  στην  cyta πριν κανα μηνα για νεο νουμερο σταθερου και  ιντερνετ για επαγγελματικο  χωρο .
ερχονται  εχτες 2  βλαμενα απο  τον ΟΤΕ και κοιταγαν εξω τα καλωδια λες και  ηταν τιποτα διαστημικοι  σταθμοι ..
ο  χωρος εν τω μεταξυ  παλαιοτερα ειχε τηλεφωνο απο  προηγουμενο ιδιοκτητη ...  και  το ακινητο  ειναι μολις 100 μετρα απο
το κτηριο  του ΟΤΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με  παιρνουν τηλ σημερα απο  την cyta και μου λενε  τι ;;;;;
οτι  ο οτε εδωσε απορριψη !!!! γιατι  λεει πρεπει να κανει μια ειδικη κατασκευη ..
ωραια  .. λεω και ποτε  θα τη  κανει  ; ; ;; δε ξερουμε  λενε .... θα περιμενουμε μεχρι 6 μηνες . ...!!!!!

γαμω τα σπιτια  τους  .. γαμω τη δημοσιουπαλληλικη νοοτροπια τους  και το μουνι της μανας  τους  .
Υπάρχει περίπτωση να είναι όλες οι γραμμές καπαρωμένες στο συγκεκριμένο καφάο της περιοχής και να θέλει σκαψίματα για πέρασμα νέων καλωδιώσεων η ακόμα και αντικατάσταση του καφάο.Σε αυτές τις περιπτώσεις στο λένε οι τεχνικοί του οτε που έρχονται.
 

Kavlarxis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
2.356
Κριτικές
4
Like
1.271
Πόντοι
216
Όλα αυτα είναι πίπες.Το ίδιο μου είχε πεί και εμένα η cyta πριν καναδυο χρόνια.Πήγα HOL,Vodafone Πλέον και μέσα στο 15μερο με είχαν φτιάξει.Απλά δεν έχουν τεχνικούς πεδίου και λένε πιπες για να μην ξεφτυλιστούν.Δεν γίνεται προηγούμενος ιδιοκτήτης να είχε τηλέφωνο και εσύ να μην μπορείς.


Ενώ ο ΟΤΕ τύπε έχει τσακαλάκια.....

Από προσωπική εμπειρία σε σπίτι στην επαρχία, που όποτε βρέχει και φυσάει η τηλεφωνική γραμμή λειτουργεί σύμφωνα με την αναρρίπιση του ανέμου, τηλεφώνησα στις βλάβες να το αναφέρω.... Απάντηση???
Ήρθε μετά από 3 μέρες ένας "τεχνικός"  :2funny: :2funny: :2funny: και τι έκανε??? Κούνησε λίγο το καλώδιο του τηλεφώνου κι έκανε κι αυτός την διαπίστωση πώς έχει πρόβλημα η γραμμή κι ό,τι θα το αναφέρει σε κλιμάκιο να ελέγξει την ποιότητα της γραμμής.......


Ε λοιπόν 3 χρόνια μετά τα πράγματα είναι ακριβώς όπως ήταν και τότε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:headbang:
 

bourdgeorge

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
142
Κριτικές
1
Like
343
Πόντοι
21
Διαφορα στη ποιοτητα δεν υπαρχει πλεον (εδω και χρονια δηλαδη) σε κανενα παροχο ...

Οι καινουριες συνδεσεις του ΟΤΕ δεν ειναι PSTN, η τηλεφωνια περναει πλεον πανω απο τον router.

Η συμβουλη μου ειναι να πατε στον πιο φτηνο, μονο ετσι θα πεσουν οι τιμες και θα απαλλαγουμε απο τους δεινοσαυρους των ΔΕΚΟ ...
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.113
Κριτικές
81
Like
7.076
Πόντοι
6.265
Ενώ ο ΟΤΕ τύπε έχει τσακαλάκια.....

Από προσωπική εμπειρία σε σπίτι στην επαρχία, που όποτε βρέχει και φυσάει η τηλεφωνική γραμμή λειτουργεί σύμφωνα με την αναρρίπιση του ανέμου, τηλεφώνησα στις βλάβες να το αναφέρω.... Απάντηση???
Ήρθε μετά από 3 μέρες ένας "τεχνικός"  :2funny: :2funny: :2funny: και τι έκανε??? Κούνησε λίγο το καλώδιο του τηλεφώνου κι έκανε κι αυτός την διαπίστωση πώς έχει πρόβλημα η γραμμή κι ό,τι θα το αναφέρει σε κλιμάκιο να ελέγξει την ποιότητα της γραμμής.......


Ε λοιπόν 3 χρόνια μετά τα πράγματα είναι ακριβώς όπως ήταν και τότε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:headbang:
Αυτό που άλλα λέμε και άλλα λέτε...Χεστήκαμε τι κάνετε στην βλαχουριά σας.Εδώ μιλάμε περί περιπτώσεως εν Αθήναις.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Διαφορα στη ποιοτητα δεν υπαρχει πλεον (εδω και χρονια δηλαδη) σε κανενα παροχο ...

Οι καινουριες συνδεσεις του ΟΤΕ δεν ειναι PSTN, η τηλεφωνια περναει πλεον πανω απο τον router.

Η συμβουλη μου ειναι να πατε στον πιο φτηνο, μονο ετσι θα πεσουν οι τιμες και θα απαλλαγουμε απο τους δεινοσαυρους των ΔΕΚΟ ...

έχεις επιλογή παίκτη μου
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.576
Πόντοι
4.765
Οι καινουριες συνδεσεις του ΟΤΕ δεν ειναι PSTN, η τηλεφωνια περναει πλεον πανω απο τον router.
τύπε η φαση με τα router ειναι μεγαλη ηττα,οι μισοι δεν εχουν τηλεφωνο :grin: αλλο ενα σπουδαιο project του και καλα ιδιωτικου οτε
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.844
Πόντοι
6.796
έχεις επιλογή παίκτη μου

Επειδή επαγγελματικά έχω περάσει απ το κλάδο.. εχω στήσει κέντρα της hol, παλιοτερα intracom και αττικές τηλεπικοινωνίες, VF κτλ κτλ.. το πιο προηγμένο δίκτυο αυτή τη στιγμή οσο αφορά το backbone κι οχι το δικτυο χαλκου του ΟΤΕ που γινετε η ολη κουβεντα.. το εχει η Cyta.. έστησε το  δίκτυο της με προηγμένες τεχνολογίες(η VoIP ειναι το μέλλον), εξού και ζητάνε πολλά για εξαγορά ή συγχώνευση.. κι νομίζω ειναι κι ο πιο φθηνός πάροχος;
 

proedros46

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2010
Μηνύματα
774
Κριτικές
12
Like
267
Πόντοι
606
Όλα αυτα είναι πίπες.Το ίδιο μου είχε πεί και εμένα η cyta πριν καναδυο χρόνια.Πήγα HOL,Vodafone Πλέον και μέσα στο 15μερο με είχαν φτιάξει.Απλά δεν έχουν τεχνικούς πεδίου και λένε πιπες για να μην ξεφτυλιστούν.Δεν γίνεται προηγούμενος ιδιοκτήτης να είχε τηλέφωνο και εσύ να μην μπορείς.

Ποιος στο λεει αυτο οτι Δεν γίνεται προηγούμενος ιδιοκτήτης να είχε τηλέφωνο και εσύ να μην μπορείς.ειναι απλα τα πραγματα...μολις εφυγε ο..προηγούμενος ιδιοκτήτης και φυσικα πριν το box ηταν γεματο...ελευθερωθηκε 1 ζευγαρι το οποιο το πηρε αμεσως ο επομενος που περιμενε για ελευθερο ζευγαρι...ετσι απλα.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom