Νέα

Αγαπημένες Android εφαρμογές ... free και μη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα VanPucerMan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 110
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Τα πιο απαραδεκτα ολων για μενα ειναι τα mac παντως

τι και αν εβγαλαν τα ipod2 πρωτη φορα βλεπω

λειτουργικο συστημα Γιουνιξοειδες να ειναι κλειστου κωδικα  :grin:

ποιος ο λογος να χρυσοπληρωσεις εναν mac pc ?

 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
μόδα είναι... δεν ξέρω αν θα περάσει και δεν με νοιάζει.
δεν είμαι ούτε υπερκαταναλωτικός τύπος αλλά ούτε και μου περισσεύουν.
γλίτωσα 1χιλιάρικο με το λαπτοπ που πήρα σε σχέση με το αντίστοιχο Macbook Pro
 

boobssucker

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
1.055
Κριτικές
1
Like
185
Πόντοι
16
To Android είναι το μέλλον στα κινητά. Προσωπικά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι σε 1-2 χρόνια -και για τα smartphones πάντα- θα έχει μείνει μόνο το Android στο 70% της αγοράς, ένα 20% θα είναι το IOS (Apple iphone) και 10% θα έχει η ΝΟΚΙΑ με το Windows mobile 7. Το Android είναι κάτι σαν τα Windows του Bill Gates, "το πεπρωμένον φυγείν αδύνατον". Η ΝΟΚΙΑ έκανε την στρατηγική πατάτα να πάει με τα Windows 7 και θα την πατήσει κανονικά.

Το Android είναι ανοικτού κώδικα λογισμικό, αλλά υπό τον αυστηρό έλεγχο της Google. Διαβάστε και εδώ:
[size=8pt]"Android is an open-source software stack for mobile devices that includes an operating system, middleware and key applications. Google Inc. purchased the initial developer of the software, Android Inc., in 2005. Android's mobile operating system is based upon a modified version of the Linux kernel. Google and other members of the Open Handset Alliance collaborated on Android's development and release. The Android Open Source Project (AOSP) is tasked with the maintenance and further development of Android.
Canalys reported that in Q4 2010 the Android operating system was the world's best-selling smartphone platform, dethroning Nokia's Symbian from the 10-year top position. Jumping from 23.5 percent, Android now represents 31.2 percent of the U.S smartphone market. According to Gartner, Symbian is still slightly ahead on sales if some legacy non-Nokia Symbian smartphones are included in the Q4 2010 figures.
Android has a large community of developers writing application programs ("apps") that extend the functionality of the devices. There are currently over 150,000 apps available for Android. Android Market is the online app store run by Google, though apps can also be downloaded from third-party sites. Developers write primarily in the Java language, controlling the device via Google-developed Java libraries."[/size]


Όσον αφορά αγαπημένες εφαρμογές βασικά όσες έχει φτιάξει η ίδια η Google είναι άψογες, εδώ μερικές :
Gesture search
Quick settings
Pulse
Android System Info
PhotoFunia
Google Sky Map και Star Chart Lite
9s-Weather
Rainy Days
GR Caller ID

και φυσικά η καταπληκτική Tricorder (για Trekkies)!!!

Αααα... και προφανώς όλες είναι επίσημες από το Market και ΔΩΡΕΑΝ.

Η υποστήριξη του Android (αλλά και του IOS, την αλήθεια να την λέμε) είναι α-σ-ύ-γ-κ-ρ-ι-τ-η.
Αυτο που περιγραφεις φιλε ειναι και για το andrid 2.2 για toshiba ac100?ΤΟ nETBOOK της TOSHIBA ΜΕ ΑNDROID
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.532
Κριτικές
209
Like
4.456
Πόντοι
9.035
Οι εταιρίες κάνουν συνήθως και ένα customization οπότε δεν είναι 100% σίγουρο αν μια εφαρμογή του Market (γενικά μιλώντας) είναι διαθέσιμη για όλους. Αν και το σύνηθες είναι να είναι (το δικό μου κινητό έχει την έκδοση 2.2). Το android netbook που αναφέρεις δεν το γνωρίζω για να έχω γνώμη.

Η απάντηση είναι όμως πάντα απλή και εύκολη : κάνεις ένα search στο market και αφού βρεις την εφαρμογή την κατεβάζεις. Αν δεν είναι συμβατή με το δικό σου θα σου το πει αμέσως. Απλά πράγματα.

@alex4mn : σωστά τα λες φίλε μου για την Nokia, αλλά επέλεξε λάθος συμμάχους, αν και με τέτοιο CEO τι θα επέλεγε; Σε 1-2 χρόνια η εταιρία θα είναι πολύ πίσω σε σχέση με την σημερινή της θέση. Οι εποχές άλλαξαν και τώρα είναι με το στρατόπεδο των μελλοντικά χαμένων. Θέλει μεγάλο θάρρος και δύναμη να αλλάζεις στα δύσκολα... Ή πρωτοπορείς (βλέπε Apple & Google) ή προσαρμόζεσαι άμεσα (βλέπε Samsung & Sony-Ericsson). Aλλοιώς μένεις στο περιθώριο (εδώ θα είναι η Nokia του μέλλοντος) ...
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.681
Κριτικές
3
Like
4.226
Πόντοι
606

stefanD

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.026
Κριτικές
4
Like
21
Πόντοι
16
Μάγκες αφου κάνετε προτάσεις καλό θα ήταν να γράφετε και μια μικρή περιγραφή γιατί αλλιώς τι νόημα έχει ?
Εγω σας προτείνω το google goggles, θα πάθετε πλάκα, σου ανοίγει την φωτογραφική, αν βγάλεις φωτογραφία κάτι γνωστό, μία γέφυρα, ένα άγαλμα, ενα ρολόι, ενα αυτοκίνητο, το αναγνωρίζει και σου βγάζει αποτελέσματα στο ιντερνετ.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Μάγκες αφου κάνετε προτάσεις καλό θα ήταν να γράφετε και μια μικρή περιγραφή γιατί αλλιώς τι νόημα έχει ?
Εγω σας προτείνω το google goggles, θα πάθετε πλάκα, σου ανοίγει την φωτογραφική, αν βγάλεις φωτογραφία κάτι γνωστό, μία γέφυρα, ένα άγαλμα, ενα ρολόι, ενα αυτοκίνητο, το αναγνωρίζει και σου βγάζει αποτελέσματα στο ιντερνετ.

παιζει μυστικοπαθεια σε ορισμενους τυπε  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
τσολια εχω μια ερωτηση ρε φιλε... αν και εκτος θεματος απο εδω αλλα δεν πειραζει.

Με SMTP πρωτοκολλο εχεις παιξει καθολου?  :grin:

ρε φιλε ειμαι στο τερματικο και εχω μπει σε εναν σερβερ SMTP

ΚΑΙ τρεχω ορισμενες εντολες του SMTP εχω "χαιρετησει" κανονικα τον σερβερ

του εχω πει πως θελω να στειλω ενα μειλ και μου ειπε οκ  :grin:

αμα συνεχισω την διαδικασια κανονικα θα σταλει το μειλ που θελω μεσω αυτου του σερβερ

ακομη και αν δεν εχω λογαριασμο σε αυτον?  :grin:

λες αμα το συνεχισω να γινει καμια μαλακια και να με βουτηξουν? ειναι παρανομο?

με telnet εχω ανοιξει την συνδεση οπου η IP φαινεται... μεσω αλλου σερβερ αν στειλεις μειλ ειναι παρανομο?  :-
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
μπορει να εχουν αφησει οι μαλακες κανα κενο

και να στειλω μειλ μεσω αυτωνων χωρις να εχω λογαριασμο στον δικο τους SMTP  :2funny: :2funny: :2funny:

αμα δεν φαινοταν η IP θα το εκανα!
 

alexm4n

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Αυγ 2009
Μηνύματα
9.036
Κριτικές
61
Like
14
Πόντοι
1.366
Πηρε και προικα η Νοκια!
Η MS εδωσε 1Δις δολλαρια στην Νοκια!Και οι Νοκια θα αναλαβει να αναπτυξει Hardsfree και εφαρμογες...
@alex4mn : σωστά τα λες φίλε μου για την Nokia, αλλά επέλεξε λάθος συμμάχους, αν και με τέτοιο CEO τι θα επέλεγε; Σε 1-2 χρόνια η εταιρία θα είναι πολύ πίσω σε σχέση με την σημερινή της θέση. Οι εποχές άλλαξαν και τώρα είναι με το στρατόπεδο των μελλοντικά χαμένων. Θέλει μεγάλο θάρρος και δύναμη να αλλάζεις στα δύσκολα... Ή πρωτοπορείς (βλέπε Apple & Google) ή προσαρμόζεσαι άμεσα (βλέπε Samsung & Sony-Ericsson). Aλλοιώς μένεις στο περιθώριο (εδώ θα είναι η Nokia του μέλλοντος) ...
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.681
Κριτικές
3
Like
4.226
Πόντοι
606
make me bald,fatbooth,scare your friends,talking tom
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.532
Κριτικές
209
Like
4.456
Πόντοι
9.035
Βρε alex πολύ εκλεκτικό σε βλέπω,
εσύ τις αγαπάς όλες (τις apps)  :2funny: :2funny: :2funny:
 

alexm4n

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Αυγ 2009
Μηνύματα
9.036
Κριτικές
61
Like
14
Πόντοι
1.366
everyday servival kit γατουλη! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stormbringer

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2011
Μηνύματα
431
Κριτικές
5
Like
22
Πόντοι
1
wher's my droid  σε δοηθαει να βρεις το κινητο σου ακομη κι αν ειναι στο αθορυβο!!!!!!!!! επεισης μπορει να σου στειλει πισω sms με συντεταγμενες για το που ειναι!!!!!!!
 

bk1981

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2011
Μηνύματα
2.489
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
26
Sinagonistes voitheia agorasa to tablet turbox spice alla to gamimeno den grafei ellinika me tipota.ta katevasa ap to anroid market alla sto pliktrologio den mpainoun ti prepei na kano gia na grapso ellinika gamo ta turbox :headbang:
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.681
Κριτικές
3
Like
4.226
Πόντοι
606
wher's my droidεπεισης μπορει να σου στειλει πισω sms με συντεταγμενες για το που ειναι!!!!!!!
πρεπει να'χεις ομως μονιμως ενεργοποιημενο το gps

εκτος αυτου παντου,μπορεις μ'ενα μηνυμα να κλειδωσεις το κινητο(αν στο εχουν κλεψει π.χ.)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom