Νέα

Αγαπημένες Android εφαρμογές ... free και μη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα VanPucerMan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 110
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nekrothaftis

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2009
Μηνύματα
147
Κριτικές
6
Like
26
Πόντοι
1
hello, κανένα πρόγραμμα gps δωρεάν ξέρετε.. ?
Έχω το xperia x8 2.1
Eγώ έχω το RMAPS μετα από δυο τρία που δοκίμασα (Brut mapdroyd και ένα άλλο που δεν θυμάμαι).
Μπες www.takistmr.com/index.php?option=com_content&view=article&id=14:android-offline-google-maps&catid=2:guides&Itemid=2]εδώ[/url] για να δεις οδηγίες πως να φορτώσεις τους χάρτες στο κινητό.Το μειονέκτημα  είναι η έλλειψη πλοήγησης :huh:
 

pepe(1)

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
259
Like
0
Πόντοι
1
Από Ελληνικές έχουμε;;;
 

FiD

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2005
Μηνύματα
114
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
το Barcode Scanner που ακριβως σου χρησιμευει ?

Σκαναρεις το προιον και σου βγαζει τις τιμες που το πουλανε καταστηματα στη πολη σου.

Επισης, οταν ψαχνεις εφαρμογες απο το PC σου, μπορεις απλα να στρεψεις την καμερα στην οθονη του PC και να αρχισεις το download αμεσως (χωρις καλωδια και μεταφορες αρχειων απο card readers).
 

alexm4n

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Αυγ 2009
Μηνύματα
9.036
Κριτικές
61
Like
14
Πόντοι
1.366
κανε update...
Ctrl+Space γίνεται εναλλαγή γλώσσας!

Φιλοι μου μια βοηθεια...
Αγορασα χθες το Λειτουργικό ANDROID 2.1
Λοιπον,εχει προβλημα με τα ελληνικα.1. δΕΝ ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙς ΓΛΩΣΣΕς
2. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δεν γινεται μετατροπή του πληκτρολογιου στα ελληνικά
Γνωριζει καποιος τιποτα? Το πηγα πισω να το δουνε.....Αν ειναι πρόβλημα λειτουργικού με βλεπω να το αφηνω πισω και να παιρνω ενα κλασικο με WINDOWS (που δεν θελω)
Επισης,το android ανοιγει αρχεια WORD-EXCEL-PPS-PDF?Μου ειπαν ότι ναι,αλλα θελω καμια πληροφορια και απο χρηστες...
Σας ευχαριστω....Οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη
 

boobssucker

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
1.055
Κριτικές
1
Like
185
Πόντοι
16
κανε update...
Ctrl+Space γίνεται εναλλαγή γλώσσας!
Φιλε μου ευχαριστω...τΕΛΙΚΆ ΉΤΑΝ CTRL+ALT+SPACE για ελληνικά.Ομως νω ειναι γυρισμενο στα ελληνικά,δεν μπαινουν οι τόνοι.Δεν ξερω γιατί...Δηλαδή δεν δεχτεται τον τόνο πάνω απο το γράμμα αλλα τον βγαζει πριν ή μετα..(΄η ετσι βγαινει και όχι ή)
Επισης μια απορια...FLASH PLAYER ποιο εχετε κατεβασει?Το ADOBE FLASH PLAYER δεν ειναι απ ο,τι βλεπω για android.Υπαρχει κατι αντιστοιχο για videakia?
 

alexm4n

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Αυγ 2009
Μηνύματα
9.036
Κριτικές
61
Like
14
Πόντοι
1.366
Ο Adobe Flash Player 10.2 θα βγει για Android συσκευές στις 18-3-2011! απο εκδοση Android 2.2 και πανω!
 

boobssucker

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
1.055
Κριτικές
1
Like
185
Πόντοι
16
Ο Adobe Flash Player 10.2 θα βγει για Android συσκευές στις 18-3-2011! απο εκδοση Android 2.2 και πανω!
Νομιζω οτι κανεις λαθος...Θ αναβαθμίσει σε ANDROID 2.1 εως 2.3....Δεν ειναι δυαντον να βγαλουν αναβαθμιση για 2.2 μονο....Απλα δεν μπορω να βρω κατι να παιζει internet radio και you tube videos...Ψαχνω και στο μαρκετ και δεν βγαζει κατι....
 

pepe(1)

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
259
Like
0
Πόντοι
1
Νομιζω οτι κανεις λαθος...Θ αναβαθμίσει σε ANDROID 2.1 εως 2.3....Δεν ειναι δυαντον να βγαλουν αναβαθμιση για 2.2 μονο....Απλα δεν μπορω να βρω κατι να παιζει internet radio και you tube videos...Ψαχνω και στο μαρκετ και δεν βγαζει κατι....

TuneIn Radio για internet radio
 

alexm4n

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Αυγ 2009
Μηνύματα
9.036
Κριτικές
61
Like
14
Πόντοι
1.366
απο εκδοση Android 2.2 [size=20pt]και πανω![/size] τι δεν καταλαβαινεις? :think: και σε τι κανω λαθος(αφου διαβασα τε specs και τα εβαλα)? θα βγει και Android 3.0 μεχρι τα μεσα της χρονιας μαζι με νεο tablet της Google και αλλων εταιριων...! και πιο πολυ εχει μα κανει με αυτο! Google promises full internet experience but without flash video is lacking! ;)
Νομιζω οτι κανεις λαθος...Θ αναβαθμίσει σε ANDROID 2.1 εως 2.3....Δεν ειναι δυαντον να βγαλουν αναβαθμιση για 2.2 μονο....Απλα δεν μπορω να βρω κατι να παιζει internet radio και you tube videos...Ψαχνω και στο μαρκετ και δεν βγαζει κατι....
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
ρε μαγκες μιας και εχετε εξελιγμενα κινητα

επειδη δεν εχω νεας τεχνολογιας κινητο

ανοικτου κωδικα ειναι το Android????
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
ρε μαγκες μιας και εχετε εξελιγμενα κινητα

επειδη δεν εχω νεας τεχνολογιας κινητο

ανοικτου κωδικα ειναι το Android????
ναι, linux kernel τροποποιημένος για να καταναλώνει λιγότερους πόρους και κομμένες τις περιττές λειτουργίες που δεν υποστηρίζονται στο κινητό, και από πάνω έχει ένα γραφικό περιβάλλον όλο σε java
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
ναι, linux kernel τροποποιημένος για να καταναλώνει λιγότερους πόρους και κομμένες τις περιττές λειτουργίες που δεν υποστηρίζονται στο κινητό, και από πάνω έχει ένα γραφικό περιβάλλον όλο σε java

:rockon:

και τα ρουτερακια που εχουμε στο σπιτι
καπου διαβαζα οτι παιζουν σε λινουξακι.

ΠΟυ να δεις τα WIndows ποσο φορτωνουν με τις περιττες λειτουργιες  :2funny: :2funny: :2funny:
επαιζα με την registry πριν καμια βδομαδα και τα ελαφρυνα καπως με 2-3 απλα κολπακια.
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.532
Κριτικές
209
Like
4.456
Πόντοι
9.035
To Android είναι το μέλλον στα κινητά. Προσωπικά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι σε 1-2 χρόνια -και για τα smartphones πάντα- θα έχει μείνει μόνο το Android στο 70% της αγοράς, ένα 20% θα είναι το IOS (Apple iphone) και 10% θα έχει η ΝΟΚΙΑ με το Windows mobile 7. Το Android είναι κάτι σαν τα Windows του Bill Gates, "το πεπρωμένον φυγείν αδύνατον". Η ΝΟΚΙΑ έκανε την στρατηγική πατάτα να πάει με τα Windows 7 και θα την πατήσει κανονικά.

Το Android είναι ανοικτού κώδικα λογισμικό, αλλά υπό τον αυστηρό έλεγχο της Google. Διαβάστε και εδώ:
[size=8pt]"Android is an open-source software stack for mobile devices that includes an operating system, middleware and key applications. Google Inc. purchased the initial developer of the software, Android Inc., in 2005. Android's mobile operating system is based upon a modified version of the Linux kernel. Google and other members of the Open Handset Alliance collaborated on Android's development and release. The Android Open Source Project (AOSP) is tasked with the maintenance and further development of Android.
Canalys reported that in Q4 2010 the Android operating system was the world's best-selling smartphone platform, dethroning Nokia's Symbian from the 10-year top position. Jumping from 23.5 percent, Android now represents 31.2 percent of the U.S smartphone market. According to Gartner, Symbian is still slightly ahead on sales if some legacy non-Nokia Symbian smartphones are included in the Q4 2010 figures.
Android has a large community of developers writing application programs ("apps") that extend the functionality of the devices. There are currently over 150,000 apps available for Android. Android Market is the online app store run by Google, though apps can also be downloaded from third-party sites. Developers write primarily in the Java language, controlling the device via Google-developed Java libraries."[/size]


Όσον αφορά αγαπημένες εφαρμογές βασικά όσες έχει φτιάξει η ίδια η Google είναι άψογες, εδώ μερικές :
Gesture search
Quick settings
Pulse
Android System Info
PhotoFunia
Google Sky Map και Star Chart Lite
9s-Weather
Rainy Days
GR Caller ID

και φυσικά η καταπληκτική Tricorder (για Trekkies)!!!

Αααα... και προφανώς όλες είναι επίσημες από το Market και ΔΩΡΕΑΝ.

Η υποστήριξη του Android (αλλά και του IOS, την αλήθεια να την λέμε) είναι α-σ-ύ-γ-κ-ρ-ι-τ-η.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
:rockon:

και τα ρουτερακια που εχουμε στο σπιτι
καπου διαβαζα οτι παιζουν σε λινουξακι.

ΠΟυ να δεις τα WIndows ποσο φορτωνουν με τις περιττες λειτουργιες  :2funny: :2funny: :2funny:
επαιζα με την registry πριν καμια βδομαδα και τα ελαφρυνα καπως με 2-3 απλα κολπακια.
windows κρατιούνται πάνω από 2 μήνες στα χέρια μου... 1TB read/write έχω στο δίσκο κάθε 4 μέρες... το fragmentation δεν περιγράφεται.
το linux-άκι δεν νιώθει τον κώλο του από τέτοια πράγματα αλλά για να σου πω την αμαρτία μου, το kde την έκδοση 3 δεν την αλλάζω με τίποτα... ότι πιο σταθερό λιτό και απέριττο έχει βγει σε DE.

αν θες λειτουργικό κινητού που να κάνει ότι κάνει και το debian πάρε συσκευή με λειτουργικό maemo.
περιμένω να βγει το επόμενο του n900 της nokia με 2πύρηνο επεξεργαστή.
εννοείται ότι όποιος έχει πετάξει τον τελευταίο μήνα πάνω από 300 ευρώ σε smartphone έχει πετάξει τα λεφτά του... περιμένω σε μερικούς(λίγους) μήνες να βγει.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
windows κρατιούνται πάνω από 2 μήνες στα χέρια μου... 1TB read/write έχω στο δίσκο κάθε 4 μέρες... το fragmentation δεν περιγράφεται.
το linux-άκι δεν νιώθει τον κώλο του από τέτοια πράγματα αλλά για να σου πω την αμαρτία μου, το kde την έκδοση 3 δεν την αλλάζω με τίποτα... ότι πιο σταθερό λιτό και απέριττο έχει βγει σε DE.

αν θες λειτουργικό κινητού που να κάνει ότι κάνει και το debian πάρε συσκευή με λειτουργικό maemo.
περιμένω να βγει το επόμενο του n900 της nokia με 2πύρηνο επεξεργαστή.
εννοείται ότι όποιος έχει πετάξει τον τελευταίο μήνα πάνω από 300 ευρώ σε smartphone έχει πετάξει τα λεφτά του... περιμένω σε μερικούς(λίγους) μήνες να βγει.

Καλα το οτι ειναι για τον πουτσο τα γουιντοους αυτο το εχουμε πει απειρες φορες  :grin:

Θα δεις με τον καιρο... οσο πιο απαιτητικοι γινονται οι απλοι χρηστες

στο τελος θα φυγουν ολοι στο Ubuntu , η μονη μαλακια που ακουγεται στο λινουξ

και την εχω δει και απο αλλους ειναι η ασυμβατοτητα με την i3 ακομη δεν εχουν συμπεριλαβει οι kernel developers καποια modules για τους i3 που παιζουν με virtulization ως ενα βαθμο.

Μας σαμποταρει η πουτανα η Ιντελ  :sunglasses:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Αλλα αν θες να φτιαχνεις κανα πισακι που δουλευει Windows

κατσε διαβασε για την registry (αν δεν εχεις διαβασει δηλαδη ως τωρα)

να του το ελαφρυνεις στο πι και φι αποφευγοντας το φορματ

εκτος και αν ο σκληρος εχει φτασει στο εσχατο σημειο και ειναι ετοιμος

να αλλαξει συστημα αρχειων απο μονος του ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ
 

alexm4n

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Αυγ 2009
Μηνύματα
9.036
Κριτικές
61
Like
14
Πόντοι
1.366
Τωρα εγω εχω καποιοες αμφιβολιες παιχτη! To Android εχει διαφορετικη υλοποιηση για καθε εταιρια και για καθε κινητο!
Σαφεσττα υπαρχουν πολλες εφαρμογες που ειναι και η δυναμη του mazi me to open source!
Η νοκια παραμενει πρωτη στα smartphones!Σιγουρα επεσε αλλα απο 45% πηγε στο 37%!  Aυτη που εχασε πολυ ειναι h Rim που βγαζει τα blackberry που πηγε τριτη πισω απο την Apple!μιλαμε μονο για smartphones και αριθμο συσκευωνν!Η νοκια αναγκαστηγκε γιατι εμεινε απο συμαχους!
Η samsung εγκατελειψε το symbian στις  31-12-2010!Και το καινουργιο Galaxy θεωρειται σαν το νε iphone killer!Οποτε Η Nokia στραφηκε αλλουγια συμμαχους!

To Android είναι το μέλλον στα κινητά. Προσωπικά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι σε 1-2 χρόνια -και για τα smartphones πάντα- θα έχει μείνει μόνο το Android στο 70% της αγοράς, ένα 20% θα είναι το IOS (Apple iphone) και 10% θα έχει η ΝΟΚΙΑ με το Windows mobile 7. Το Android είναι κάτι σαν τα Windows του Bill Gates, "το πεπρωμένον φυγείν αδύνατον". Η ΝΟΚΙΑ έκανε την στρατηγική πατάτα να πάει με τα Windows 7 και θα την πατήσει κανονικά.
......
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
Τωρα εγω εχω καποιοες αμφιβολιες παιχτη! To Android εχει διαφορετικη υλοποιηση για καθε εταιρια και για καθε κινητο!
Σαφεσττα υπαρχουν πολλες εφαρμογες που ειναι και η δυναμη του mazi me to open source!
Η νοκια παραμενει πρωτη στα smartphones!Σιγουρα επεσε αλλα 45% πηγε στο 37%!  Aυτη που εχασε πολυ ειναι h Rim που βγαζει τα blackberry που πηγε τριτη πισω απο την Apple!<ιλαμε για smartphones!Η νοκια αναγκαστηγκε γιατι εμεινε απο συμαχους!
Η samsung εγκατελειψε το symbian stiw 31-12-2010!Και το καινουργιο Galaxy θεωρειται σαν το νε iphone kille!Οποτε Η Nokia στραφηκε αλλουγια συμμαχους!
έχω την πεποίθηση ότι σε λίγο καιρό θα μιλάμε και για format κινητών.
ήδη έχουν βάλει μερικές διανομές linux (λειτουργικά υπολογιστων)σε κινητά τηλέφωνα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom