Νέα

Τάβλι: τύχη πιο πολύ ή τέχνη;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pligomenos11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 589
  • Εμφανίσεις 33K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

πορτεσ πλακωτο η φευγα

  • πορτεσ

    Ψήφοι: 45 34,1%
  • πλακωτο

    Ψήφοι: 28 21,2%
  • φευγα

    Ψήφοι: 59 44,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    132
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
Για σας σημερα θελω να μου πητε αν ξερεται βαιβαια για ενα αλλο παιχνιδι με χαρτια την δηλωτη ποσο τυχη πιστευεται τις εκατο οτι ειναι ?
και επισης ποιο ειναι το μυστικο για την επιτυχια να θυμασαι τα φυλλα να εισαι αριθμομνημον επισης να σου κοβει το μυαλο για το τη εχει ο αντιπαλος φυλλα να τον ψαρευεται με μπολφες και επισης αν αεχεται γνωμη ποιο τυχερο παιχνιδι ειναι η δηλωτη η το ταβλι και ποιο σας αρεσει περισοτερο?
 

aetos56

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2019
Μηνύματα
128
Κριτικές
2
Like
177
Πόντοι
1
ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Η ΤΥΧΗ, ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ... Η ΤΕΧΝΗ!!!
 

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
638
Κριτικές
1
Like
272
Πόντοι
26
ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Η ΤΥΧΗ, ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ... Η ΤΕΧΝΗ!!!

σωστός, πάντως ό,τι και να κάνεις δεν μπορείς να κερδίσεις όταν έρχεται στον αντίπαλο αυτά ακριβώς που χρειάζεται για να ξεφύγει από τις δύσκολες θέσεις που του στήνεις
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
σωστός, πάντως ό,τι και να κάνεις δεν μπορείς να κερδίσεις όταν έρχεται στον αντίπαλο αυτά ακριβώς που χρειάζεται για να ξεφύγει από τις δύσκολες θέσεις που του στήνεις
για ταβλι μηλατε μαλλον το ιδιο ειναι και στη δηλωτη ? ποιο παιχνιδι πυστευεται οτι ειναι ποιο δυσκολο η δηλωτη η το ταβλι?
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
Για σας πριν λιγο επαιξα με εναν μετριο παιχτη και στις δυο πρωτες παρτιδες το πηρα 6-0 κ 5-0 και μου λεει ελα να παιξουμε μια ακομη προηγουμε εγω και στην τριτη παρτιδα 3-1 και ερχεται να μας δει ενας αλλος μακρυνος ξανδερφος του και τελικα απο 3-0 εχασα 5-4 δεν του λεγε τι να παιζει μονο 2-3 παιξιματα αλλα εχασα οταν ηρθε ο αλλος να μας δει οπως εχω αναφερει και παλιοτερα οταν μας κοιταει αυτος χανω πως το εξηγιται αυτο τυχαινει η ειναι γκαντεμης ο αλλος ?
κ γενικα οταν μας κοιτανε αλλοι απαιξω χανω πως γινεται αυτο? οταν ειμαστε μονοι μας τον κερδιζω ειναι ψυχολογικο λετε μπροστα στους αλλους η τυχαινει ποια ειναι η γνωμη σας ?
σας εχει τυχη κατι αναλογο?
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
φίλε η παρτίδα κερδίζεται ή χάνεται από 2-3 κρίσιμα παιξίματα, άμα μιλάει ο απέξω δικό του μετράει το παιχνίδι. 
toτε εγω εχω κερδισει κιολας γιατι εχω πει σε αλλον τι να παιξει και το πηρε 2πλο δλδ μετραει οτι το πηρα εγω ?
μην ακουω χαζα αυτος που παιζει το παιρνει οχι ο απαιξω και ας βαζουν χερι οι απαιξω στα πουλια του αλλου νου ετσι δεν ειναι?
 

Intruder1980

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2019
Μηνύματα
351
Like
1.742
Πόντοι
201
Μετά από 27.000 εφτάδες μπορώ να πω ότι αν ο ένας από τους δύο έχει καλύτερο ζάρι και είναι ίδιου επιπέδου σε σκιλλς τότε το 7-0 είναι σίγουρο...
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
Σημερα επαιζε η ρωσιδα με εναν φιλο μου πλακωτο και σκεφτηκα να αφησει τι μανα αλλα την εποιανε η ρωσιδα με 3-4 ζαριες ο αλλος δεν την αφησε και το πηρε αν την αφηνε θα του την εποιανε ευτυχως δεν μηλισα , μετραει οτι θα το εχανα εγω η οχι δεν μηλισα ομως αμα επαιζα εγω δεν ξερω αν θα το αφηνα δεν θα το αφηνα τωρα που το σκεφτομαι  γιατι ηταν κερδισμενο την ειχε ποιασμενη αυτος . 
Αλλα αν μηλαγα και του ελεγα να την αφησει θα μετραει οτι το εχασα εγω ? αμα επαιζα δεν θα εφερνα τα ιδια ζαρια με αυτον ετσι δεν ειναι οποιος παιζει μετραει οτι το παιρνει η το χανει ετσι δεν ειναι οτι και να λεει ο απαιξω?
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
Σημερα επαιζε η ρωσιδα με εναν φιλο μου πλακωτο και σκεφτηκα να αφησει τι μανα αλλα την εποιανε η ρωσιδα με 3-4 ζαριες ο αλλος δεν την αφησε και το πηρε αν την αφηνε θα του την εποιανε ευτυχως δεν μηλισα , μετραει οτι θα το εχανα εγω η οχι δεν μηλισα ομως αμα επαιζα εγω δεν ξερω αν θα το αφηνα δεν θα το αφηνα τωρα που το σκεφτομαι  γιατι ηταν κερδισμενο την ειχε ποιασμενη αυτος . 
Αλλα αν μηλαγα και του ελεγα να την αφησει θα μετραει οτι το εχασα εγω ? αμα επαιζα δεν θα εφερνα τα ιδια ζαρια με αυτον ετσι δεν ειναι οποιος παιζει μετραει οτι το παιρνει η το χανει ετσι δεν ειναι οτι και να λεει ο απαιξω?
 

arpagas

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2019
Μηνύματα
16
Κριτικές
2
Like
63
Πόντοι
0
Θελω να σχολιασω ενα comment που διαβασα...Καποιος εγραψε πως το ταβλι ειναι κατα την αποψη του "αθλημα τεμπεληδων"
Ασχημος χαρακτηρισμος νομιζω...Ειναι παγκοσμιως διαδεδομενο κ γινονται ενα καρο τουρνουα με επαγγελματιες παικτες οπως
κ στο Ποκερ,οπως κ στο σκακι!!Κ αυτοι τεμπεληδες ειναι????  :happy:
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
Σημερα επαιζε η ρωσιδα με εναν φιλο μου πλακωτο και σκεφτηκα να αφησει τι μανα αλλα την εποιανε η ρωσιδα με 3-4 ζαριες ο αλλος δεν την αφησε και το πηρε αν την αφηνε θα του την εποιανε ευτυχως δεν μηλισα , μετραει οτι θα το εχανα εγω η οχι δεν μηλισα ομως αμα επαιζα εγω δεν ξερω αν θα το αφηνα δεν θα το αφηνα τωρα που το σκεφτομαι  γιατι ηταν κερδισμενο την ειχε ποιασμενη αυτος . 
Αλλα αν μηλαγα και του ελεγα να την αφησει θα μετραει οτι το εχασα εγω ? αμα επαιζα δεν θα εφερνα τα ιδια ζαρια με αυτον ετσι δεν ειναι οποιος παιζει μετραει οτι το παιρνει η το χανει ετσι δεν ειναι οτι και να λεει ο απαιξω?
Λιπον να θεσω την ερωτηση μου ποιο απλα οταν παιζουν 2 ατομα ταβλι και κερδιζει ενας απο τους 2 αν π,χ επαιζα εγω στη θεση ας πουμε του χαμενου θα εφερνα ακριβως τις ιδιες ζαριες σε ενα παιχνιδι και οταν λεω τις ιδιες εννοω ακριβως τις ιδιες ναι η οχι?
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
Για σας και χρόνια πολλά τις τελευταίες μέρες παίζω με νευρωνικό πρόγραμμα τάβλι στον υπολογιστή Παλαμήδης λέγεται είναι το μόνο πρόγραμμα για υπολογιστή που παίζει και τα τρία παιχνίδια λοιπόν φέρνει κατά την άποψη μου πόλου ευνοϊκό ζαρι ίσως κάνω και εγώ λάθη γιατί τα παίζω επιθετικά εξεπυτιδες κάνω και δοκιμές έπαιζα ένα πλακωτό στο τέλος του παιχνιδιού του κράταγα τρία πουλιά έξω από την περιοχή που μάζεψα και το χασα ίσως το παιξα λάθος έπρεπε να το ξεπλακωσω ποιο γρήγορα και να μαζέψω εγώ ψινομουνα και άργησα να μαζέψω έφερε και δύο διπλές στο μάζεμα τλπ θέλω να μου πείτε την άποψη σας είναι σοβαρό λάθος να παίζεις επίθεση π.χ στο πλακωτό 6_5 πρώτη ζάρια όπου πάει κτλπ πιστεύεται είναι λάθος;
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
Kαλημερα προκτες επαιξα με εναν που ειμαστε 70-30 στις νικες για μενα στο πρωτο σετ προηγηται 4-0 και τον κερδισα 6-4 στο 2ο σετ ηρθε η ρωσιδα απο πανω μας και τον βοηθαγε και τα παιζα και μαλακισμενα εξεπητιδες για να κερδισει ο αλλος τον βοηθαγε και η ρωσιδα και το πηρε το σετ σετ 5-3 γιατι ομως η ρωσιδα ηθελε να χασω ? γιατι μεσα σε τοσους αντρες παιζει ταβλι και ειναι η μοναδικη γυναικα στο μαγαζι ?
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36

τηλεφωνακι απο το ρωσιδι εχουμε?
θελω να την καλεσω για μια παρτιδα ταβλι!
αμαν πια, ο νους αμεσως στο πονηρο.... παπαπά!
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
Kαλημερα προκτες επαιξα με εναν που ειμαστε 70-30 στις νικες για μενα στο πρωτο σετ προηγηται 4-0 και τον κερδισα 6-4 στο 2ο σετ ηρθε η ρωσιδα απο πανω μας και τον βοηθαγε και τα παιζα και μαλακισμενα εξεπητιδες για να κερδισει ο αλλος τον βοηθαγε και η ρωσιδα και το πηρε το σετ σετ 5-3 γιατι ομως η ρωσιδα ηθελε να χασω ? γιατι μεσα σε τοσους αντρες παιζει ταβλι και ειναι η μοναδικη γυναικα στο μαγαζι ?
Για σας σημερα επαιξα με τον συγκεκριμενο παιχτη 4 σετ στα 2 πρωτα τον κερδισα 5-3κ 6-2 α ηρθε ενας που εχω πει και ποιο παλια οταν μας βλεπει χανω και μπροστα του δεν ξερω ειναι γκαντεμης και τον πατερα μου οταν τον παρακολουθει χανει δεν ξερω τι να πω εν τελει εχασα τα επομενα 2 σετ 5-0 κ 5-2 και πηγαμε 2-2 σετ βεβαια βαριομουν δεν ειχα ορεξη του αφηνα μανες κτλπ τελος παντων,
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
θελω να μου πητε την αποψη σας λιπον οταν παιζουν 2 ατομα ταβλι και ενας τριτος παρακολουθει απαιξω πυστευεται οτι ειναι το ιδιο με το να παιζει δλδ βλεπει τις κηνησεις καλυτερα οταν ειναι απαιξω η οταν παιζει π,χ εβλεπα εναν αγωνα ταβλι και ειχε να παιξει μια ζαρια ο ενας παιχτης και εγω απαιξω δεν σκεφτηκα το σωστο παιξιμο η μαλλον το ποιο σωστο αν επαιζα εγω θα εβλεπα το ποιο σωστο παιξιμο πιστευεται ?
γιατι αλλο να παιζεις και αλλο να βλεπεις ετσι δεν ειναι?
και κατι αλλο αν επαιζα εγω στη θεση του ενος απο τους 2 παιχτες πιστευεται θα εφερνα ακριβως τις ιδιες ζαριες οχι παρομοιες τις ιδιες/?
 

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
217
Πόντοι
66
θελω να μου πητε την αποψη σας λιπον οταν παιζουν 2 ατομα ταβλι και ενας τριτος παρακολουθει απαιξω πυστευεται οτι ειναι το ιδιο με το να παιζει δλδ βλεπει τις κηνησεις καλυτερα οταν ειναι απαιξω η οταν παιζει π,χ εβλεπα εναν αγωνα ταβλι και ειχε να παιξει μια ζαρια ο ενας παιχτης και εγω απαιξω δεν σκεφτηκα το σωστο παιξιμο η μαλλον το ποιο σωστο αν επαιζα εγω θα εβλεπα το ποιο σωστο παιξιμο πιστευεται ?
γιατι αλλο να παιζεις και αλλο να βλεπεις ετσι δεν ειναι?
και κατι αλλο αν επαιζα εγω στη θεση του ενος απο τους 2 παιχτες πιστευεται θα εφερνα ακριβως τις ιδιες ζαριες οχι παρομοιες τις ιδιες/?
Ισως.... :S :S :S
 

Iso14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2012
Μηνύματα
4.326
Κριτικές
8
Like
2.958
Πόντοι
456
Γιατι δεν διοργανωνει το μπου ενα τουρνουα με ενα επαθλο να γουσταρουμε?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom