Νέα

Τάβλι: τύχη πιο πολύ ή τέχνη;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pligomenos11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 589
  • Εμφανίσεις 33K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

πορτεσ πλακωτο η φευγα

  • πορτεσ

    Ψήφοι: 45 34,1%
  • πλακωτο

    Ψήφοι: 28 21,2%
  • φευγα

    Ψήφοι: 59 44,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    132
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
Για σας επανυρθα σημερα επαιξα με εναν βουλετη μεγαλου κοματος και εχασα 6-3 του πα να παιξουμε αλλο και δεν επαξε ειναι η τριτη μου ηττα απο αυτον μεσα σε ενα μηνα που εχουμε παιξει ειχα χασει αλλες 2 φορες με 5-2 κ 6-2 συμαινει οτι ειναι καλυτερος μου ? Η δεν λεει κατι στα ποσα παιχνιδια πιστευεται φενεται ο καλυτερος παικτης εχω παρατηρησει οτι σε δυνατους παικτες παιζω καπως φοβησμενα δεν θελω να πω κομπλεξικα πιτευεται οτι αμα παιζεις κομπλεξικα χανεις ? ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ η ψυχολογια ? σκεφτομαι να το κοψω το ριμαδι δεν την αντεχω την ηττα δεν μου παει :headbang:
 

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
217
Πόντοι
66
Για σας επανυρθα σημερα επαιξα με εναν βουλετη μεγαλου κοματος και εχασα 6-3 του πα να παιξουμε αλλο και δεν επαξε ειναι η τριτη μου ηττα απο αυτον μεσα σε ενα μηνα που εχουμε παιξει ειχα χασει αλλες 2 φορες με 5-2 κ 6-2 συμαινει οτι ειναι καλυτερος μου ? Η δεν λεει κατι στα ποσα παιχνιδια πιστευεται φενεται ο καλυτερος παικτης εχω παρατηρησει οτι σε δυνατους παικτες παιζω καπως φοβησμενα δεν θελω να πω κομπλεξικα πιτευεται οτι αμα παιζεις κομπλεξικα χανεις ? ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ η ψυχολογια ? σκεφτομαι να το κοψω το ριμαδι δεν την αντεχω την ηττα δεν μου παει :headbang:
Με τον Κλεων Γρηγοριαδη επαιζες τυπε....?
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
Με τον Κλεων Γρηγοριαδη επαιζες τυπε....?
χαχα δεν μπορω να πω παντως μεγαλου κομματος προκτες τον κερδισα 5-4 κ 5-1 και αρχιζε να βρυζει να κλεβει ελεγε είμαι ασχετος και με ανγχονει περνει τα πουλια και τα βαζει οπου θελει πανω από 10 φορες τον διορθοσα τη λετε να τον ξαναπαιξω εγω δεν θελω να τον παιζω ετσι όπως κανει όταν με κερδιζε ειχε να εμφανιστεί ένα μηνα σχεδόν τωρα που κερδισα εγω ερχεται και παραφιλαει για να με ξεσκισει τι να κανω τι δικαιολογια να βρω για να μην το παιξω ?
και κατι άλλο σημερα επαιξα με έναν που ειμαστε 80-20 στις νικες από παλια για μενα από την αρχη της χρονιας ειμαστε εξης με ειχε κερδισει 5-1 μια άλλη μερα τον κεδισα εγω 5-2 κ 5-4 σημερα είμασταν 2-2 και λεει πρεπει να φυγει γιατι τον περημενει η γυναικα του το χει κανει και ποιο πολλες φορες παλιοτερα μου περνει το φευγα μονο μετα μου παιρνει το πλακωτο μονο αλλα πως το πηρε δεν τον εποιασα 9 φορες μετρημένες και μου το πηρε με 2πλες στο τελος μετα το παιρνω τις πορτες μονο και το φευγα μονο και μου λεει φευγω και δεν συνεχησαμε!!!!!
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
Kαλημερα προκτες επαιξα με εναν που ειμαστε 70-30 στις νικες για μενα στο πρωτο σετ προηγηται 4-0 και τον κερδισα 6-4 στο 2ο σετ ηρθε η ρωσιδα απο πανω μας και τον βοηθαγε και τα παιζα και μαλακισμενα εξεπητιδες για να κερδισει ο αλλος τον βοηθαγε και η ρωσιδα και το πηρε το σετ σετ 5-3 γιατι ομως η ρωσιδα ηθελε να χασω ? γιατι μεσα σε τοσους αντρες παιζει ταβλι και ειναι η μοναδικη γυναικα στο μαγαζι ?
σημερα επαιξα παλι με τον συγκεκριμενο ηταν και κατι μαυρες γατες μπροστα στα σετ πηγαμε 1-1 αλλα με κερδισε 5-0 και μετα κερδισα εγω 5-3 αλλα δεν του πηρα κανενα φευγα δεν ξερω το φευγα τωρα τελευταια το χανω δεν ειχα ομως ιδιετερη ορεξη να παιξω σημερα τλπ σημερα ηρθε και ηρωσιδα μετα απο μερες ειχε και ενα κωλαρακι κολαση !!!!!!
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
χαχα δεν μπορω να πω παντως μεγαλου κομματος προκτες τον κερδισα 5-4 κ 5-1 και αρχιζε να βρυζει να κλεβει ελεγε είμαι ασχετος και με ανγχονει περνει τα πουλια και τα βαζει οπου θελει πανω από 10 φορες τον διορθοσα τη λετε να τον ξαναπαιξω εγω δεν θελω να τον παιζω ετσι όπως κανει όταν με κερδιζε ειχε να εμφανιστεί ένα μηνα σχεδόν τωρα που κερδισα εγω ερχεται και παραφιλαει για να με ξεσκισει τι να κανω τι δικαιολογια να βρω για να μην το παιξω ?
και κατι άλλο σημερα επαιξα με έναν που ειμαστε 80-20 στις νικες από παλια για μενα από την αρχη της χρονιας ειμαστε εξης με ειχε κερδισει 5-1 μια άλλη μερα τον κεδισα εγω 5-2 κ 5-4 σημερα είμασταν 2-2 και λεει πρεπει να φυγει γιατι τον περημενει η γυναικα του το χει κανει και ποιο πολλες φορες παλιοτερα μου περνει το φευγα μονο μετα μου παιρνει το πλακωτο μονο αλλα πως το πηρε δεν τον εποιασα 9 φορες μετρημένες και μου το πηρε με 2πλες στο τελος μετα το παιρνω τις πορτες μονο και το φευγα μονο και μου λεει φευγω και δεν συνεχησαμε!!!!!
σημερα επαιξα με τον πελατη μου χαχα με αυτον που ειμαστε 80-20 ειπαμε θα παιξουμε 2 σετ στο πρωτο τον κερδισα ανετα 5-1 αλλα ειμουν λιγο κολωφαρδος σε ενα φευγα δεν μπηκε μεσα στο δευτερο σετ εχανα εγω με 2-1 και μου λεει πρεπει να φυγω γιατι θα με μαλωσει η γυναικα μου του λεω γιατι το κανεις αυτο οπως την αλλη φορα μου λεει πρεπει να φυγω εχω την εντυπωση οτι εφυγε γιατι φοβοταν μην χασει παλι θα λεει απο μεσα του εχασα το πρωτο σετ 5-1 στο δευτερο προηγουμε 2-1 μην χασω και το δευτερο ας κρατησω σε χαμηλα επιπεδα την διαφορα !!!!!
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
για σας σημερα και κτες εχασα απο τον συγκεκριμενο κυριο κτες εχασα 5-1 στο πρωτο σετ στο δευτερο κερδισα 6-0 εγω και στο τριτο εχανα 4-0 και εφυγε παλι γιατι τον περημενε η γυναικα του σημερα εχασα 2-0 σετ στο πρωτο 5-1 στο δευτερο 5-4 αν και τον εκλεψα λιγο παιξα με και τριτο ειμασταν 4-4 και εφυγε η γυναικα του παλι αυτος ειναι πολλυ αδυναμος παικτης αλλα τωρα τελευτεα εχει ενα ζαρι απυστευτετο δεν το χω ξαναδει αυτο το πραμα σημερα εχασα την ψυχραιμια μου εκνευριστικα σκεφτομαι να το κοψω το ρημαδι στις τελευεται 3 μερες εχασα συνολικα 4-1 σετ η 5-1 σετ και στα παιχνιδια 25-17 η 27-17 κατι τετοιο :headbang: δεν ξερω κανεις στο καφενειο δεν μπορουσε να το πυστευσει οτι χανω απο αυτον μηπος ειμαι ασχετος τελικα αν χανω απο τον ασχετο δεν μπορω να το πιστεψω εσας σας εχει τυχει να χανεται απο ασχετο με βαρια σκορ?
θα το κοψω το μπουρδελο αν ξαναχασω παλι δεν γινεται αυτο το χαλι :uglystupid:
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
Καλημερα προκτεσ επαιξα με εναν παικτη που παιζει 50 χρονια ταβλι και μου λεει ειναι απο τουσ κορυφαιουσ παικτεσ του κοσμου του εχει κανει αφιερωση ο πρωην πρωταθλητησ backgammon bill robertiΕ στα 100 παιχνιδια λεει δεν το κερδιζει κανεισ τλπ παιξαμε 2 παρτιδεσ και με κερδισε 5-1κ 5-0 με ζαρι 90-10 για αυτον τον ρωταω που κανω λαθοσ και χανω μου λεει παιζεισ πολλυ καλα αλλα εγω ειμαι μαεστροσ πιπεσ μπλε παντωσ εχουμε παιξει 13 φορεσ και στα παιχνιδια ειμαιστε ακριβοσ 49-25 αυτοσ το βρισκεται μεγαλη διαφορα? και για να μην σασ κουραζω σκεφτομαι να το κοψω το ταβλι δεν το δεχομαι να χανω απο το ζαρι 100% και να μου λεει ο αλλοσ παιζει μαεστρικα.
Για σας κτες επαιξα με αυτον μου λεει θα παιξουμε πορτες με βιδο χανω στο πρωτο σετ 5-2 στο δευτερο χανω ενα 4πλο με τον κωλοβιδο και ενα μονο 5-0 και μετα του λεω θα παιξουμε φευγα ,πλακωτο ,πορτες χωρις βιδο και μαλακιες και τον κερδισα 5-1 και εκανε σαν μαλακας οτι εχω ζαρι και μαλακιες στα πρωτα που παιξαμε μονο πορτες και ειχε 100-0 ζαρι παλι εκανε σαν χαζος αν ηταν ο κορυφαιος στον κοσμο οπως λεει θα εκανε ετσι ?
και κατι αλλο λεει στα 100 παιχνιδια δεν το κερδιζει κανεις εδω και 43 χρονια μαλακιες λεει νομιζω
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16

τηλεφωνακι απο το ρωσιδι εχουμε?
θελω να την καλεσω για μια παρτιδα ταβλι!
αμαν πια, ο νους αμεσως στο πονηρο.... παπαπά!
Για σας ειχα πει  σε εναν φιλο οτι της ειχα δωσει καποια χρηματα για να την γαμησω σπιτι της του ειπα ψεματα ομως γιατι σπιτι της πηγαινα μονο για ταβλι αλλα ντραπηκα να του πω οτι πηγαινα σπιτι της μονο για ταβλι με ρωταγε αν την γαμησα και τραμπηκα να του πω για το ταβλι και του πως την γαμησα με λεφτα και εχω τυψεις τλπ.
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
Με τον Κλεων Γρηγοριαδη επαιζες τυπε....?
Σημερα επαιζε ο βουλευτης με εναν γνωστομου παιζανε φευγα και συμβουλεψα τον γνωστο μου να παιξει μια κηνιση που μαλλον ηταν λαθος γιατι του ανοιγε το εξαρι και θα περναγε ποιο ευκολα και ισως το εχανε γιατι εφερνε 4 -5 φορες εξι εγω μαλλον νομιζα οτι ειχε και αλλο πουλι στο χερι μετα που το ειδα σκεφτηκα οτι δεν θα επαιζα αυτην την κηνιση που του ειπα δεν κοιταξα καλα το τερεν .
τελικα μονο αυτο το παιχνιδι πηρε ο φιλος μου ο βουλευτης κερδισε 5-1 αλλα στα σετ 1-1 πηγαν .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom