Νέα

Τάβλι: τύχη πιο πολύ ή τέχνη;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pligomenos11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 589
  • Εμφανίσεις 33K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

πορτεσ πλακωτο η φευγα

  • πορτεσ

    Ψήφοι: 45 34,1%
  • πλακωτο

    Ψήφοι: 28 21,2%
  • φευγα

    Ψήφοι: 59 44,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    132

marko_kolo

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2018
Μηνύματα
569
Like
26
Πόντοι
6
Τελικα δεν μου ειπε κανεις οταν παιζουν 2 ταβλι και ενας τριτος απο εξω λεει στον εναν τι να παιξει και τα παιζει ο αλλος και κερδιζει ποιος μετρα οτι κερδισε ο απεξω η αυτος που επαιζε? επισης σας εχει τυχη οταν σας παρακωλουθουν καπιοι συγκεκριμενοι να χανεται δηλαδη να σας φερνουν καντεμια?

στην πρωτη περιπτωση γαμωσταυριζεις τον τριτο αν δε συνετιστει του πετασ το ταβλι στη κεφαλα ,στη δευτερη περιπτωση ισχυει η γκαντεμια η κακη ενεργεια οποτε λυνεις το προβλημα οπως στην πρωτη περιπτωση.
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
στην πρωτη περιπτωση γαμωσταυριζεις τον τριτο αν δε συνετιστει του πετασ το ταβλι στη κεφαλα ,στη δευτερη περιπτωση ισχυει η γκαντεμια η κακη ενεργεια οποτε λυνεις το προβλημα οπως στην πρωτη περιπτωση.
XAXA ωραιος κτες επαιζε ο πατερας μου επαιζε με μια κυρια το σκορ 3-3 παιζουν πορτες ο πατερας μου μενει ανοικτοσ και η αλλη τον βαραει με τα τα 2 πουλια που ειχε πισω ο πατερας μου ξαναμπαινει και του πα να βαρεσει παλι με ενα ανοικτο πουλι στην περιοχη του του ειπα οτι ειχα δει ενα παγκοσμιο πρωταθλητη να το παιζει ετσι τελοος παντων η αλλη φερνει παλι 2 και τον βαραει μετα του πα μια δυο κινησεις εν τελει το εχασε ο πατερας μου μονο λετε να το χασε εξαιτιας μου που του ειπα να βαρεσει ? μετα τον ρωτησα σε παρεσιρα και μου λεει ετσι θα το παιζε μαλλον αλλα εγω νομιζω οτι ισως να τον επηρεασα αυτος μου πε οχι δεν τον επηρεασα γιατι αυτος ειναι υπευθινος για τα πουλια του εσυς τι λετε το χασε εξαιτιας μου?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης

τεχνη ειναι αν παιζεις με κατωτερο τεχνικα, που ανοιγεται πχ χωρις να χρειαζεται ή ρισκαρει να χασει πολλα πολλες φορες, μηπως κερδισει λιγα τις λιγες φορες που το ζαρι ερθει εναντια στις πιθανοτητες.
σε ισαξιους παικτες για λιγους αγωνες παιζει ρολο η τυχη, σε πολλους αγωνες τα αποτελεσματα είναι 50-50
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
XAXA ωραιος κτες επαιζε ο πατερας μου επαιζε με μια κυρια το σκορ 3-3 παιζουν πορτες ο πατερας μου μενει ανοικτοσ και η αλλη τον βαραει με τα τα 2 πουλια που ειχε πισω ο πατερας μου ξαναμπαινει και του πα να βαρεσει παλι με ενα ανοικτο πουλι στην περιοχη του του ειπα οτι ειχα δει ενα παγκοσμιο πρωταθλητη να το παιζει ετσι τελοος παντων η αλλη φερνει παλι 2 και τον βαραει μετα του πα μια δυο κινησεις εν τελει το εχασε ο πατερας μου μονο λετε να το χασε εξαιτιας μου που του ειπα να βαρεσει ? μετα τον ρωτησα σε παρεσιρα και μου λεει ετσι θα το παιζε μαλλον αλλα εγω νομιζω οτι ισως να τον επηρεασα αυτος μου πε οχι δεν τον επηρεασα γιατι αυτος ειναι υπευθινος για τα πουλια του εσυς τι λετε το χασε εξαιτιας μου?
 

tiger 40

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2015
Μηνύματα
113
Κριτικές
4
Like
56
Πόντοι
1
Καλα παιξε με κολοφαρδο που μιλαει με το ζαρι κι ελα πες μου,παιζω 26 χρονια ταβλι κι εχω σπασει ταβλι σε κεφαλι αντιπαλου "ζαρακια". 80% ζαρι ειναι.Οσο κι αν ξερεις καλα αν ο αλλος εχει ζαρι τελος.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Καλα παιξε με κολοφαρδο που μιλαει με το ζαρι κι ελα πες μου,παιζω 26 χρονια ταβλι κι εχω σπασει ταβλι σε κεφαλι αντιπαλου "ζαρακια". 80% ζαρι ειναι.Οσο κι αν ξερεις καλα αν ο αλλος εχει ζαρι τελος.
ζαρακιας δεν υπαρχει.
αν επαιξες μαζι του 5-10-100 φορες ετσι ετυχε.
αμα παιζεις μαζι του χρονια η στατιστικη και οι πιθανότητες δεν σε αφηνουν να χασεις.

παιζω χρονια με ένα αντιπαλο. ανοίγεται και χαιρεται όταν φερνει πχ 5ρες που ζητα ή διπλες στο βγαλσιμο.

ελεγε μαλιστα ο μαλακας ότι εγω ημουν ο τυχερακιας και ότι μολις επαιρνα κεφαλι έναν εγωνα εφευγα κλπ κλπ.

εν τω μεταξυ υπηρξαν και χρονιες που δεν με νικησε ουτε μια μερα γιατι παιζαμε στα 21 , στα 15 κλπ.


ε 2 χρονια τωρα που μετραμε το σκορ συνολικα σαν διαφορα αγωνων , αυξανω την διαφορα περι τις 100 νικες το χρονο και λειπει τα 3/4 του χρονου αλλου. δηλαδη αν παιζαμε καθημερινα δεν θα του ειχα διαφορα τωρα 200 αγωνες αλλα 800!!! και αν μετραγαμε απο τα 19 που αρχισαμε να παιζουμε, μπορει να ειναι το σκορ 3-4 χιλιαδες διαφορά. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩΤΕΡΟΣ ΤΕΧΝΙΚΑ. με κοπελα μου που παιζαμε πχ καθε μερα 10 μηνες ή 7 χρονια μερα παρα μερα το σκορ ηταν μισο μισο γιατι ηταν ιδιες τεχνικα με εμενα, ειχαν καλο υποβαθρο μαθηματικα σαν εμενα δεν ηταν κουμπουρες σαν τον φιλο μου.
 

tiger 40

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2015
Μηνύματα
113
Κριτικές
4
Like
56
Πόντοι
1
ζαρακιας δεν υπαρχει.
αν επαιξες μαζι του 5-10-100 φορες ετσι ετυχε.
αμα παιζεις μαζι του χρονια η στατιστικη και οι πιθανότητες δεν σε αφηνουν να χασεις.

παιζω χρονια με ένα αντιπαλο. ανοίγεται και χαιρεται όταν φερνει πχ 5ρες που ζητα ή διπλες στο βγαλσιμο.

ελεγε μαλιστα ο μαλακας ότι εγω ημουν ο τυχερακιας και ότι μολις επαιρνα κεφαλι έναν εγωνα εφευγα κλπ κλπ.

εν τω μεταξυ υπηρξαν και χρονιες που δεν με νικησε ουτε μια μερα γιατι παιζαμε στα 21 , στα 15 κλπ.


ε 2 χρονια τωρα που μετραμε το σκορ συνολικα σαν διαφορα αγωνων , αυξανω την διαφορα περι τις 100 νικες το χρονο και λειπει τα 3/4 του χρονου αλλου. δηλαδη αν παιζαμε καθημερινα δεν θα του ειχα διαφορα τωρα 200 αγωνες αλλα 800!!! και αν μετραγαμε απο τα 19 που αρχισαμε να παιζουμε, μπορει να ειναι το σκορ 3-4 χιλιαδες διαφορά. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩΤΕΡΟΣ ΤΕΧΝΙΚΑ. με κοπελα μου που παιζαμε πχ καθε μερα 10 μηνες ή 7 χρονια μερα παρα μερα το σκορ ηταν μισο μισο γιατι ηταν ιδιες τεχνικα με εμενα, ειχαν καλο υποβαθρο μαθηματικα σαν εμενα δεν ηταν κουμπουρες σαν τον φιλο μου.
αν παιζεις χρονια με καποιον θα μαθεις και εσυ κι εκεινος το παιχνιδι ο ενας του αλλου,οποτε εκει θα παιξει ρολο παλι το ζαρι ανα παρτιδα και ανα μερα.τωρα αν παιξεις ενα τουρνουα και εισαι σε κακη μερα απο ζαρι ή πετυχεις αλλον με κωλοφαρδία καπου εκει τελειωνουν ολα.
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
ζαρακιας δεν υπαρχει.
αν επαιξες μαζι του 5-10-100 φορες ετσι ετυχε.
αμα παιζεις μαζι του χρονια η στατιστικη και οι πιθανότητες δεν σε αφηνουν να χασεις.

παιζω χρονια με ένα αντιπαλο. ανοίγεται και χαιρεται όταν φερνει πχ 5ρες που ζητα ή διπλες στο βγαλσιμο.

ελεγε μαλιστα ο μαλακας ότι εγω ημουν ο τυχερακιας και ότι μολις επαιρνα κεφαλι έναν εγωνα εφευγα κλπ κλπ.

εν τω μεταξυ υπηρξαν και χρονιες που δεν με νικησε ουτε μια μερα γιατι παιζαμε στα 21 , στα 15 κλπ.


ε 2 χρονια τωρα που μετραμε το σκορ συνολικα σαν διαφορα αγωνων , αυξανω την διαφορα περι τις 100 νικες το χρονο και λειπει τα 3/4 του χρονου αλλου. δηλαδη αν παιζαμε καθημερινα δεν θα του ειχα διαφορα τωρα 200 αγωνες αλλα 800!!! και αν μετραγαμε απο τα 19 που αρχισαμε να παιζουμε, μπορει να ειναι το σκορ 3-4 χιλιαδες διαφορά. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩΤΕΡΟΣ ΤΕΧΝΙΚΑ. με κοπελα μου που παιζαμε πχ καθε μερα 10 μηνες ή 7 χρονια μερα παρα μερα το σκορ ηταν μισο μισο γιατι ηταν ιδιες τεχνικα με εμενα, ειχαν καλο υποβαθρο μαθηματικα σαν εμενα δεν ηταν κουμπουρες σαν τον φιλο μου.
οταν λες 100 νικες το χρονο τι εννοεις 100 παιχνιδια η σετ?
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
ζαρακιας δεν υπαρχει.
αν επαιξες μαζι του 5-10-100 φορες ετσι ετυχε.
αμα παιζεις μαζι του χρονια η στατιστικη και οι πιθανότητες δεν σε αφηνουν να χασεις.

παιζω χρονια με ένα αντιπαλο. ανοίγεται και χαιρεται όταν φερνει πχ 5ρες που ζητα ή διπλες στο βγαλσιμο.

ελεγε μαλιστα ο μαλακας ότι εγω ημουν ο τυχερακιας και ότι μολις επαιρνα κεφαλι έναν εγωνα εφευγα κλπ κλπ.

εν τω μεταξυ υπηρξαν και χρονιες που δεν με νικησε ουτε μια μερα γιατι παιζαμε στα 21 , στα 15 κλπ.


ε 2 χρονια τωρα που μετραμε το σκορ συνολικα σαν διαφορα αγωνων , αυξανω την διαφορα περι τις 100 νικες το χρονο και λειπει τα 3/4 του χρονου αλλου. δηλαδη αν παιζαμε καθημερινα δεν θα του ειχα διαφορα τωρα 200 αγωνες αλλα 800!!! και αν μετραγαμε απο τα 19 που αρχισαμε να παιζουμε, μπορει να ειναι το σκορ 3-4 χιλιαδες διαφορά. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩΤΕΡΟΣ ΤΕΧΝΙΚΑ. με κοπελα μου που παιζαμε πχ καθε μερα 10 μηνες ή 7 χρονια μερα παρα μερα το σκορ ηταν μισο μισο γιατι ηταν ιδιες τεχνικα με εμενα, ειχαν καλο υποβαθρο μαθηματικα σαν εμενα δεν ηταν κουμπουρες σαν τον φιλο μου.
3-4 χιλιαδες εννοεις παιχνιδια ? λυπαμαι που στο λεω ο φιλο σου δεν ξερει καθολου ταβλι . και εγω επαιζα με εναν ασχετο και ειμασταν 90-10 στις νικες για 10χρονια παιζαμε πρεπει να εχουμε γυρω στι 6με7000 παιχνιδια διαφορα
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
KAi επιδη με εχει πρυξει ενασ φιλος μου οταν παιζουν 2 ατομα και ενας τριτος απεξω λεει τι πρεπει να παιξει ο ενας και τον ακουει και κερδιζει η το αντιστροφο τον ακουει και χανει αυτος που παιζει μετρα οτι κερδιζει η χανει και οχι ο τριτος που του κανει υποδιξεις τι θα παιξει ετσι δεν ειναι ? απαντηστε αμα ειναι γιατι εχει τρελαθει ο φιλος μου με αυτο πεστε ετσι δεν ειναι?
 

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
217
Πόντοι
66
Οταν παιζουν δυο και ο τριτος μιλαει και ειναι να παιξει ο πρωτος δεν θα πρεπει να μιλαει στον δευτερο εκτος ισως αν συμφωνησουν ολοι κ μιλανε ταυτοχρονα χωρις ομως ο πρωτος να δει ισως κατι που δεν εχει δει ο δευτερος κ χωρις να επηρεαζει ισως το παιχνιδι π.χ στο μαζεμα κ μονο αν παιζει ο τριτος με τον πρωτο... :hi:...αυτη ειναι η γνωμη μου... :S :S :S
 

Celebc

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2017
Μηνύματα
6.390
Like
100
Πόντοι
66
Οταν παιζουν δυο και ο τριτος μιλαει και ειναι να παιξει ο πρωτος δεν θα πρεπει να μιλαει στον δευτερο εκτος ισως αν συμφωνησουν ολοι κ μιλανε ταυτοχρονα χωρις ομως ο πρωτος να δει ισως κατι που δεν εχει δει ο δευτερος κ χωρις να επηρεαζει ισως το παιχνιδι π.χ στο μαζεμα κ μονο αν παιζει ο τριτος με τον πρωτο... :hi:...αυτη ειναι η γνωμη μου... :S :S :S
μια χαρα ηταν το νημα..εγαφε ενας μονος του,ρωτουσε μονος του,απαντουσε μονος του,απορουσε μονος του και μπηκες ρε νιμου να γραψεις για να μπαχαλεψεις ε? :tickedoff: :S :S :S
 

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
217
Πόντοι
66
μια χαρα ηταν το νημα..εγαφε ενας μονος του,ρωτουσε μονος του,απαντουσε μονος του,απορουσε μονος του και μπηκες ρε νιμου να γραψεις για να μπαχαλεψεις ε? :tickedoff: :S :S :S
ειναι pligomeno το παιδι ρε νιμου.....μπηκα να στηριξω...... :S
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
Οταν παιζουν δυο και ο τριτος μιλαει και ειναι να παιξει ο πρωτος δεν θα πρεπει να μιλαει στον δευτερο εκτος ισως αν συμφωνησουν ολοι κ μιλανε ταυτοχρονα χωρις ομως ο πρωτος να δει ισως κατι που δεν εχει δει ο δευτερος κ χωρις να επηρεαζει ισως το παιχνιδι π.χ στο μαζεμα κ μονο αν παιζει ο τριτος με τον πρωτο... :hi:...αυτη ειναι η γνωμη μου... :S :S :S
Ναι φιλε μου συμφωνω ο φιλος μου εχει μια εμονβη ιδεα οταν παιζουν 2 και μιλαει ο τριτος απο εξω και λεει στον εναν τι να παιξει και τον ακουει ο αλλος και κερδιζει μετρα οτι κερδιζε αυτος που παιζει και οχι ο απαιξω αυτο θελω να μου απαντησετε να του φυγει η ιδεα του αλλου
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
εσας δηλαδη ποια ειναι η γνωμισα ς οτι ο απαιξω μετρα οτι κερδισε επιδη λεει στον αλλον τι θα παιξει η αυτος που παιζει>? πητε μου σας παρακαλω να του φυγει η ιδεα του αλλου
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
τελικα θα μου απαντηση κανεις να τελειωνουμε?
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
ναι ρε φιλε αλλο ρωτησα ομως θα μου πει κανεις ποιος μετρα οτι κερδισε αυτος που επαιζε η ο τριτος που ειπε στον αλλον τι να παιζει για να κερδισει αυτο ρωταω το γαμημενο?
 

digger

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.659
Κριτικές
34
Like
4.411
Πόντοι
7.195
φίλε η παρτίδα κερδίζεται ή χάνεται από 2-3 κρίσιμα παιξίματα, άμα μιλάει ο απέξω δικό του μετράει το παιχνίδι. 
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.595
Κριτικές
12
Like
6.499
Πόντοι
2.646
Οταν παιζουν δυο και ο τριτος μιλαει και ειναι να παιξει ο πρωτος δεν θα πρεπει να μιλαει στον δευτερο εκτος ισως αν συμφωνησουν ολοι κ μιλανε ταυτοχρονα χωρις ομως ο πρωτος να δει ισως κατι που δεν εχει δει ο δευτερος κ χωρις να επηρεαζει ισως το παιχνιδι π.χ στο μαζεμα κ μονο αν παιζει ο τριτος με τον πρωτο... :hi:...αυτη ειναι η γνωμη μου... :S :S :S
μια χαρα ηταν το νημα..εγαφε ενας μονος του,ρωτουσε μονος του,απαντουσε μονος του,απορουσε μονος του και μπηκες ρε νιμου να γραψεις για να μπαχαλεψεις ε? :tickedoff: :S :S :S
ρε νιαμου
:takethis: :takethis: :takethis:
Τυπε,αν μιλάει ο απέξω,πρέπει να μιλάει σε όλους.Αλλα αν είναι νιμου,θα λέει στον ένα σωστά τι πρέπει να κάνει και στον αλλο λάθος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom