Νέα

Τάβλι: τύχη πιο πολύ ή τέχνη;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pligomenos11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 589
  • Εμφανίσεις 33K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

πορτεσ πλακωτο η φευγα

  • πορτεσ

    Ψήφοι: 45 34,1%
  • πλακωτο

    Ψήφοι: 28 21,2%
  • φευγα

    Ψήφοι: 59 44,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    132

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.947
Like
23.446
Πόντοι
6.056
τελικα θα μου πει κανεις ποιος μετρα οτι το χασε αυτος που επαιζε η εγω που ισως τον επηρεασα και το χασε 2πλο?
δεν θα μαθουμε ποτε μαν..
ξεπερασε το και συνεχισε την ζωη σου  :thumbsup:
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.595
Κριτικές
12
Like
6.499
Πόντοι
2.646
Ρε τυπε,είπαμε,το χάσατε μαζί. Ρώτησα άλλους 2 εδώ στη δουλειά και είπαν το ίδιο.Τη Ρωσίδα την βγάζεις στη βιζιτα?
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
Ρε τυπε,είπαμε,το χάσατε μαζί. Ρώτησα άλλους 2 εδώ στη δουλειά και είπαν το ίδιο.Τη Ρωσίδα την βγάζεις στη βιζιτα?
ρε φιλε δλδ εγω εριχνα τα ζαρια δλδ εγω ποσο τις εκατο μετραει οτι εχω ευθινη? δεν την βγαζω εγω ενας γερος γκομενος που εχει εχει ακουστει και θα σας πω περισοτερα μονο αν μου πεις ?
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
αυτος το εχασε... *P
οκ θενκς η ρωσιδα εχει ακουστει οτι δουλεει στην κωλονου στα προς τα πανω μπουρδελα μεταμεσονυκτια νομιζω ποτε στο 30β και ποτε στο 15 δεν το χω ελενξει καποιος αλλος μου το εχει πει και μου εχει πει οτι μερικες φορες απογευματινες οταν εχει ρεπο απα το μπουρδελο κανει βυζιτες στην κηφισια σε ενα ξεναδοχειο δεν θυμαμαι ακριβως πρεπει να ξαναρωτησω τον αλλον παντως και μενα με ενδιαφερει η περιπτωση εχει απυστευτο κωλο και βυζια αλλα ειναι 45αρα
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.595
Κριτικές
12
Like
6.499
Πόντοι
2.646
ρε φιλε δλδ εγω εριχνα τα ζαρια δλδ εγω ποσο τις εκατο μετραει οτι εχω ευθινη? δεν την βγαζω εγω ενας γερος γκομενος που εχει εχει ακουστει και θα σας πω περισοτερα μονο αν μου πεις ?
ρε τυπε,σου έχω πει από χτες μισό μισό το χάσατε.Βγαλε φώτο τη Ρωσίδα και ρωτά για πρόγραμμα και τιμές.
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
ρε τυπε,σου έχω πει από χτες μισό μισό το χάσατε.Βγαλε φώτο τη Ρωσίδα και ρωτά για πρόγραμμα και τιμές.
Τι μισο μισο ρε φιλε λες και επαιζα εγω ας μη το παιζε ετσι.
λιπον θελω να κανω 2 ερωτησεις τη μια την εχω ξανακανει αν επαιζαν 2 ταβλι δλδ αν επαιζα εγω απεναντι στη ρωσιδα την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη θα εφερνα τα ιδια ακριβως ζαρια που εφερε και ο αντιπαλος τις ειναι σιγουρο οτι θα εφερνα τα ιδια ακριβως ζαρια δηλαδη ζαριες?
η ρωσιδα ειναι παραδειγμα ας που αλλο επαιζε ο πατερας μου ταβλι με εναν φιλο του και εχασε ο πατερας μου 2 φορες 6-1 και 3-2 αν επαιζα εγω την ιδια χρονικη στιγμη θα εριχνα της ιδιες ακριβως ζαριες η μπορει να εριχνα καλυτερες η χειροτερες ? δεν ριχνουν ολοι οι ανθρωποι τις ιδιες ζαριες ετσι δεν ειναι? και κατι αλλο παιζει ρολο αν θες να φερνεις καλες ζαριες πως θα πεταξεις τα ζαρια το λεγομενο τσιμπιμα η δεν υπαρχει καν αυτο?
 
OP
OP
P

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
Για σας και καλο μηνα εκτες επαθα μεγαλη πανολεθρια εχασα 4_1 σετ απο εναν αδυναμο παιχτη  και 3_σετ απο τον πατερ α μου δηλΑδη  συνολικα 7_1 σετ δεν ειχα καθολου ζαρι 
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
354
Πόντοι
326
Πρώτα η τέχνη
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.176
Κριτικές
2
Like
1.792
Πόντοι
216
Ναι??Και αμα φέρνεις σκατοζαριες??Η τύχη?? Μήπως παίζει πρωταρχικό ρόλο??

H τεχνη είναι στο να κάνεις το καλύτερο που μπορείς ανάλογα με τις ζαριές και να ξέρεις πότε σε παίρνει να παίξεις ανοιχτά, η να περιμένεις να κάνει πατατιά ο άλλος και να τον έχεις κλεισμένο μέχρι νεοτέρας
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.896
Πόντοι
3.506
H τεχνη είναι στο να κάνεις το καλύτερο που μπορείς ανάλογα με τις ζαριές και να ξέρεις πότε σε παίρνει να παίξεις ανοιχτά, η να περιμένεις να κάνει πατατιά ο άλλος και να τον έχεις κλεισμένο μέχρι νεοτέρας
Όσο άσχετος και να είναι.ο αντίπαλος αν εσύ δεν έχεις ""ζαριά"" και ο βλάκας έχει ...να χέσω ""(συγνώμη)"" και την τέχνη και τα πάντα της!!
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.176
Κριτικές
2
Like
1.792
Πόντοι
216
Όσο άσχετος και να είναι.ο αντίπαλος αν εσύ δεν έχεις ""ζαριά"" και ο βλάκας έχει ...να χέσω ""(συγνώμη)"" και την τέχνη και τα πάντα της!!
όταν ο βλάκας με τις εξάρες βρεθεί με ένα πούλι ανοιχτό, και του το χτυπήσεις, ενω στήνεις εξάπορτο κλειστό, και με ασόδυο παίρνεις διπλό παιχνίδι... αλλά, οκ, για τάβλι μιλάμε, παίζει και η τύχη το (σοβαρό) της ρόλο
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.896
Πόντοι
3.506
όταν ο βλάκας με τις εξάρες βρεθεί με ένα πούλι ανοιχτό, και του το χτυπήσεις, ενω στήνεις εξάπορτο κλειστό, και με ασόδυο παίρνεις διπλό παιχνίδι... αλλά, οκ, για τάβλι μιλάμε, παίζει και η τύχη το (σοβαρό) της ρόλο
Οκ!! Πάντως η άποψη μου είναι (και πιστεύω και πολλών) ότι μόνο στο Σκάκι μετράει η γνώση και η ""τέχνη"".Σε όλα τα άλλα θεωρώ ότι βασικός παράγοντας είναι πρώτα η τύχη και έπειτα η τέχνη!
:hi:
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.595
Κριτικές
12
Like
6.499
Πόντοι
2.646
Για σας και καλο μηνα εκτες επαθα μεγαλη πανολεθρια εχασα 4_1 σετ απο εναν αδυναμο παιχτη  και 3_σετ απο τον πατερ α μου δηλΑδη  συνολικα 7_1 σετ δεν ειχα καθολου ζαρι 
:takethis: :takethis: :takethis:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom