Νέα

Lviv the best

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα davarits
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 613
  • Εμφανίσεις 53K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ypostratigos

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2015
Μηνύματα
342
Like
0
Πόντοι
1
εγω τους γραφω στ αρχιδια μου
1.γιατι τα λεφτα που απαιτουνται για ουκρανια ειναι τριχες γενικως κ 1000 ναχεις για μια βδομαδα εισαι βιπ,ας εχει 10χιλ ο αλλος το ιδιο ειναι
2.γιατι ειναι ζαμπες ολοι 1.65 ο πιο ψηλος και
3.ειναι τουρκοι,,αυτο φτανει... :grin:
συμφωνω! μαζι σου ειμαι ουτε εγω τους γουσταρω!  :headbang: στον στρατο υπηρετησα ως αλεξιπτωτιστης και τους εχω συρει πολλα μπινελικια  :2funny: :2funny: :2funny: Αλλα ελα που ανεβηκαν κλιμακα και οι Ουκρανοι [οχι ολοι] και ετσι και πας με 1000 για μια εβδομαδα μονο VIP δεν εισαι  :2funny:  :hi:
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
6
Πόντοι
16
Σεβαστη η αποψη σου αλλα δεν λεω μαλακιες...Οταν θα πας σε χαι κλας μαγαζια βλεπεις ξενους αλλα βλεπεις και Ουκρανους επιχειρηματιες κουστουματους με μουναρες... Αρα σαν Ελληνας νεοπτωχος μπορει εκει μεσα να εισαι χειροτερος και απο τον συγκεκριμενο Ουκρανο νεοπλουτο  :2funny: :2funny: :2funny:
4000 το μηνα η 1000 την βδομ,αδα δεν σου φτανουν στο λβοβ?? :grin: :grin: :grin:
αυτο ειπες
σου ευχομαι καποια στιγμη να τα διαθετεις κι εσυ,,το μηνα,οχι το χρονο... ;)
νεοπτωχος...
κι απο ελλαδα.
.κατι εχεις μπερδεψει,,,, ;) :grin: :grin:
ποιο ειναι το χαι κλας μαγαζι στο λβοβ??? :grin: :grin: :grin:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Σεβαστη η αποψη σου αλλα δεν λεω μαλακιες...Οταν θα πας σε χαι κλας μαγαζια βλεπεις ξενους αλλα βλεπεις και Ουκρανους επιχειρηματιες κουστουματους με μουναρες... Αρα σαν Ελληνας νεοπτωχος μπορει εκει μεσα να εισαι χειροτερος και απο τον συγκεκριμενο Ουκρανο νεοπλουτο  :2funny: :2funny: :2funny:

Σιγά τους φραγκάτους στο Λβωφ.Μουνάρες που πάνε με χάλιες Ουκρανούς ναι έχει.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Αγαπητε γειτονα,εχω φαει σε αυτην την πιτσαρια αλλα δεν ηξερα οτι την ειχε Ελληνας!  :think: Οντως ειναι πιο καλοντυμενος ο κοσμος εκει! Οι Τουρκοι βεβαια οπως εχω ξαναπει το εχουνε ΓΑΜΗΣΕΙ ΕΚΕΙ τον περασμενο μαιο 200.000 Τουρκοι πηγαν για τουρισμο στο Λβοφ! Κατι μου ειχε μεταφρασει μια Ουκρανεζα απο μια τοπικη εφημεριδα οτι κανανε παραπονα στο Δημαρχειο γιατι μεθανε,την πεφτουνε σε γκομενες,δεν σεβονται τον τοπικο κοσμο και τετοιες μαλακιες! :2funny:

Ναί, Έλληνας την έχει. Είναι παντρεμένος με Ουκρανή και παίζει γερά στις επιχειρήσεις εκεί. Έχει νομίζω και άλλα μαγαζιά (αν είδες απέναντι
έχει και κάτι τρενάκια που κάνουν τουρ στην πόλη, και αυτά δικά του είναι). Πολύ ευχαριστημένος από Λβόβ, ήταν ξύπνιος και την έκανε
από Ελλάδα εγκαίρως. Πάντως, μου έκανε μεγάλη εντύπωση το γεγονός, ότι στο Λβόβ, ο κόσμος έχει πολύ ανεπτυγμένη την εθνική συνείδηση
και υπάρχει πολύ μιλιταρισμός παντού, και μέσα στους δρόμους βλέπεις παντού ένστολους και γενικά ένα κλίμα ξεσηκωμού.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Ναί, Έλληνας την έχει. Είναι παντρεμένος με Ουκρανή και παίζει γερά στις επιχειρήσεις εκεί. Έχει νομίζω και άλλα μαγαζιά (αν είδες απέναντι
έχει και κάτι τρενάκια που κάνουν τουρ στην πόλη, και αυτά δικά του είναι). Πολύ ευχαριστημένος από Λβόβ, ήταν ξύπνιος και την έκανε
από Ελλάδα εγκαίρως. Πάντως, μου έκανε μεγάλη εντύπωση το γεγονός, ότι στο Λβόβ, ο κόσμος έχει πολύ ανεπτυγμένη την εθνική συνείδηση
και υπάρχει πολύ μιλιταρισμός παντού, και μέσα στους δρόμους βλέπεις παντού ένστολους και γενικά ένα κλίμα ξεσηκωμού.

Ποια Ελλάδα?Ο τύπος την έκανε από Γερμανία.Και δεν είναι πιτσαρία εστιατόριο είναι.Βέβαια έχουν χωριάτικη χωρίς λάδι αλλά έτσι είναι στην Ουκρανία.
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
6
Πόντοι
16
Αγαπητε γειτονα βεβαια και σου φτανουν,ΖΩΑΡΑ ΚΑΝΕΙΣ απλα μην νομιζεις οτι δεν υπαρχουν και ανωτεροι! Μηπως εχεις εσυ τετοιο εισοδημα? νοικιαζεις15 διαμερισματα στο χωριο σου? :2funny: :2funny: :2funny:
εχω..αυτο δεν καταλαβες
το χωριο λεγεται Ζυριχη κ 5000 ειναι απλα ο βασικος... :hi:
μειον 1000 το νοικι..4... ;)
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
6
Πόντοι
16
Ποια Ελλάδα?Ο τύπος την έκανε από Γερμανία.Και δεν είναι πιτσαρία εστιατόριο είναι.Βέβαια έχουν χωριάτικη χωρίς λάδι αλλά έτσι είναι στην Ουκρανία.
εχει κ δρεσδη ενα μαγαζι αν μιλαμε γι αυτον που ειναι στα μακ πιο περα 300μ
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Είναι καλό μαγαζί πάντως του Ελληνα για να πας γκόμενα θεωρείται high class και οι γκόμενες φτιάχνονται με το φαί την ελληνική μουσική κτλ.Μου έκαναν όμως δύο σκηνικά μια φορά με διέκοψαν εκεί που δακτύλιαζα τη γκόμενα ρωτώντας με αν ήρθα να φάω ή να γαμήσω και την άλλη φορά κάρφωσαν σε μια γκόμενα οτι έφερνα άλλη στο μαγαζί πριν από αυτή.Συνεπώς καλοί οι Ελληνες αλλά θέλει προσοχή.
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
6
Πόντοι
16
Φιλτατε, εχω ερθει στο χωριο σου λοιπον! με αυτα τα χρηματα εκει που ενα κλαμπ σαντουιτσ εχει 25 ευρω παλι καλα που σου μενουν και για λβοφ! :2funny: :2funny: :2funny: Περα απο την πλακα κατσε εκει καλα ειναι και εγω θα την κοπανησω  :hi:
7φραγκα  εχει το κλαμπ σαντουιτς στο μοττα πουναι φατσα καρτα λιμνη..25 δεν ξερω ναχει ουθενα ,,ισως στην σουιτα του ντολντερ... δεν μενω εκει :grin:
εχει ,οσο ειχε και γλυφαδα προ 2008... ;)
οποτε μενουν οσα κι ελλαδα προ 5ετιας... μην ανυσηχεις.. ;)
 

ypostratigos

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2015
Μηνύματα
342
Like
0
Πόντοι
1
Στο Λβοβ, είδα πολύ καλοντυμένες γυναίκες! Παντού υπάρχει η επίδραση της Ευρώπης. Ευγενέστατοι άνθρωποι
και πολύ φιλικοί καμία σχέση με τους αγενείς στα ανατολικά. Το μόνο άσχημο, είναι ο τρελός καιρός που έχει, λόγω των Καρπαθίων.
Όσοι έχουν πάει, ξέρουν τι εννοώ. 15 βαθμοί ανεβοκατέβασμα θερμοκρασίας, για πλάκα, μέσα στο μισάωρο...

Φυσικά, όποια πέτρα και αν σηκώσει κάποιος, παντού θα βρεί κάποιον Έλληνα. Στην κεντρική πλατεία υπάρχει -για όσους δεν το γνωρίζουν- μια ελληνική πιτσαρία, El Greco. Την έχει ένας Αθηναίος, Νίκος νομίζω, εδώ και εφτά χρόνια. Ωραίος τύπος και ξέρει πολλά για τη ζωή στην πόλη. Μπορεί κάλλιστα να κατατοπίσει τα πατριωτάκια.
Αγαπητε γειτονα,εχω φαει σε αυτην την πιτσαρια αλλα δεν ηξερα οτι την ειχε Ελληνας!  :think: Οντως ειναι πιο καλοντυμενος ο κοσμος εκει! Οι Τουρκοι βεβαια οπως εχω ξαναπει το εχουνε ΓΑΜΗΣΕΙ ΕΚΕΙ τον περασμενο μαιο 200.000 Τουρκοι πηγαν για τουρισμο στο Λβοφ! Κατι μου ειχε μεταφρασει μια Ουκρανεζα απο μια τοπικη εφημεριδα οτι κανανε παραπονα στο Δημαρχειο γιατι μεθανε,την πεφτουνε σε γκομενες,δεν σεβονται τον τοπικο κοσμο και τετοιες μαλακιες! :2funny:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Επίσης στο Λβωφ είναι μεγάλες ψώλες και ας ισχυρίζονται το αντίθετο.Εχουν πάρει από τις Πολωνέζες.Είχα γνωρίσει έναν Ουκρανό και μου έδειχνε τις γκόμενες που ξεκώλιασε όλες από το Λβωφ ήτανε.Γενικά Λβωφ είναι από τις λίγες πόλεις Ουκρανία όπου μπορεί να γαμήσεις τζάμπα.(γενικά αυτό παίζει δυτική Ουκρανία).
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
6
Πόντοι
16
Επίσης στο Λβωφ είναι μεγάλες ψώλες και ας ισχυρίζονται το αντίθετο.Εχουν πάρει από τις Πολωνέζες.Είχα γνωρίσει έναν Ουκρανό και μου έδειχνε τις γκόμενες που ξεκώλιασε όλες από το Λβωφ ήτανε.Γενικά Λβωφ είναι από τις λίγες πόλεις Ουκρανία όπου μπορεί να γαμήσεις τζάμπα.(γενικά αυτό παίζει δυτική Ουκρανία).
το σπαστικο γι αυτο σταματησα ειναι μετα το μαινταν η πορωση με τα ουκρανικα..κατανταει σπαστικο..γι αυτο κ τους αποφευγω πλεον
ψωλες οσο δεν παει..εχω γαμησει 3-4 φορες σε μιση ωρα μεσα ,οχι πουτανες,απλα 30αρες-35αρες
οχι το συνηθες μου ταργκετ 18-22..αλλα λβοβ με τραβανε τα ημι-μιλφ πιο πολυ απο τις μικρες :fuck1: :fuck1: :fuck1:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
το σπαστικο γι αυτο σταματησα ειναι μετα το μαινταν η πορωση με τα ουκρανικα..κατανταει σπαστικο..γι αυτο κ τους αποφευγω πλεον
ψωλες οσο δεν παει..εχω γαμησει 3-4 φορες σε μιση ωρα μεσα ,οχι πουτανες,απλα 30αρες-35αρες
οχι το συνηθες μου ταργκετ 18-22..αλλα λβοβ με τραβανε τα ημι-μιλφ πιο πολυ απο τις μικρες :fuck1: :fuck1: :fuck1:

Και εγώ δαχτυλιάσματα στη ντίσκο σε dt.Απλά πιο πουτανοειδείς είναι Οντέσσα,Κίεβο,Χάρκοβο κτλ.Για καθαρές ψώλες Λβωφ.Γενικά γουστάρω τη φάση δυτική Ουκρανία.
Λβωφ πάω μόνο με μικρές κάτω των 25.
Για εμένα Ουκρανία είναι η απόλυτη μαλακία να γαμάς ΜΙΛΦ.Εχει τόσες πολλές μικρές διαθέσιμες γιατί να χαλάς το χρόνο σου με ΜΙΛΦ?Κλασσικές ΜΙΛΦΟχώρες είναι Πολωνία,Τσεχία.Εκεί αλλάζει το σκηνικό και η ΜΙΛΦάρα θα σου βγάλει γούστα που η μικρή ούτε στον ύπνο της.
 

ypostratigos

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2015
Μηνύματα
342
Like
0
Πόντοι
1
τις ιδιες μαλ..ες λετε γi aυτο ρωτσω... :grin:
sorry  :hi:
Σεβαστη η αποψη σου αλλα δεν λεω μαλακιες...Οταν θα πας σε χαι κλας μαγαζια βλεπεις ξενους αλλα βλεπεις και Ουκρανους επιχειρηματιες κουστουματους με μουναρες... Αρα σαν Ελληνας νεοπτωχος μπορει εκει μεσα να εισαι χειροτερος και απο τον συγκεκριμενο Ουκρανο νεοπλουτο  :2funny: :2funny: :2funny:
 

ypostratigos

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2015
Μηνύματα
342
Like
0
Πόντοι
1
4000 το μηνα η 1000 την βδομ,αδα δεν σου φτανουν στο λβοβ?? :grin: :grin: :grin:
αυτο ειπες
σου ευχομαι καποια στιγμη να τα διαθετεις κι εσυ,,το μηνα,οχι το χρονο... ;)
νεοπτωχος...
κι απο ελλαδα.
.κατι εχεις μπερδεψει,,,, ;) :grin: :grin:
Αγαπητε γειτονα βεβαια και σου φτανουν,ΖΩΑΡΑ ΚΑΝΕΙΣ απλα μην νομιζεις οτι δεν υπαρχουν και ανωτεροι! Μηπως εχεις εσυ τετοιο εισοδημα? νοικιαζεις15 διαμερισματα στο χωριο σου? :2funny: :2funny: :2funny:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Τωρα που ειπες για δαχτυλιασμα,τι μου θυμισες? Εχω την αλλη ρουφηχτο φιλι στον εξωτερικο χωρο του metro club δαχτυλακι να γαργαλαει την υγρα σχισμη και να της λεω παμε κοριτσαρα μου στην κοτλυαρσκα που εχω νοικιασει να σου φτιαξω μπορσ. Νιετ μου ελεγε,αναγκαστικα να παω μεσα να την μουρλανω στα κερασματα οπου το πρωι μας βρηκε αγκαλια η μερα στο διαμερισμα της κοτλυαρσκα... Τι να το κανεις? Με τοσα ξυδια δεν το ευχαριστηθηκα!!! :2funny:

Τι μου λες τώρα.Εδώ δαχτύλιαζα τη μία στο Milenium και ταυτόχρονα γλωσσοφύλαγα τη φίλη της.Και όλα αυτά σε κοινή θέα μπροστά στο μπαρ.Απίστευτες αναμνήσεις.Ετσι είναι οι σλαβικές χώρες όλα είναι δυνατά.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Ποια Ελλάδα?Ο τύπος την έκανε από Γερμανία.Και δεν είναι πιτσαρία εστιατόριο είναι.Βέβαια έχουν χωριάτικη χωρίς λάδι αλλά έτσι είναι στην Ουκρανία.

Φίλε δεν αντιλέγω, ίσως να γνωρίζεις καλύτερα πως έχουν τα πράγματα. Απλώς μετέφερα μερικές γενικές εντυπώσεις που μου έμειναν
από τη σύντομη γνωριμία μου με τον τύπο. Είναι εστιατόριο μεσογειακής κουζίνας, αλλά διαφήμιζε πολύ και τις πίτσες.
 

ypostratigos

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2015
Μηνύματα
342
Like
0
Πόντοι
1
Ναί, Έλληνας την έχει. Είναι παντρεμένος με Ουκρανή και παίζει γερά στις επιχειρήσεις εκεί. Έχει νομίζω και άλλα μαγαζιά (αν είδες απέναντι
έχει και κάτι τρενάκια που κάνουν τουρ στην πόλη, και αυτά δικά του είναι). Πολύ ευχαριστημένος από Λβόβ, ήταν ξύπνιος και την έκανε
από Ελλάδα εγκαίρως. Πάντως, μου έκανε μεγάλη εντύπωση το γεγονός, ότι στο Λβόβ, ο κόσμος έχει πολύ ανεπτυγμένη την εθνική συνείδηση
και υπάρχει πολύ μιλιταρισμός παντού, και μέσα στους δρόμους βλέπεις παντού ένστολους και γενικά ένα κλίμα ξεσηκωμού.
Ωραιος ο Ελληνας!!! Οντως εχουν εντονη εθνικη συνειδηση οι γκομενες...Μια μου ελεγε ειμαι
πατριοτ εγω :2funny: Αγαμησου τοτε και γω πατριοτ ειμαι  :2funny: Το λβοφ αν δεν κανω λαθος εχει στρατιωτικη σχολη,μου την ειχε δειξει ενας ταξιντζης
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom