Νέα

CUCKOLD εμπειρία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dimik
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 262
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Giannis130

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2023
Μηνύματα
7
Like
4
Πόντοι
0
Είναι κάτι που δεν έχω κάνει και με καυλωνει η ιδέα...!.
 

xdx

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2022
Μηνύματα
42
Like
65
Πόντοι
0
Νομιζω οτι το cuckold πηγαζει απο το πολυ πορνο που βλεπουμε. Η συνηθεια να ημαστε θεατες μπροστα σε μια σκηνη σεξ μας εκανε παθητικους και ανεπτυξε αλλες διαδρομες για να ερεθιστουμε και τις οποιες προτιμαμε, δεν χαλαμε την αδρανη βολεψη μας.
Συνεχιζουμε να βλεπουμε πορνο αλλαζοντας πρωταγωνιστρια κ βαζοντας τη συζυγο μας.
Συνηθισαμε και εμμενουμε σ αυτο.
Καλος ή κακως δεν ξερω
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.430
Πόντοι
3.296
Βλέπω ότι παγκοσμίως η ορολογία για τον άνδρα που η γυναίκα του επιλέγει άλλον για πρόσκαιρη σωματική απόλαυση είναι "κακόηχη"
"Cuckold" έχει μέσα το old και ακούγεται "κάπως" σα ξεπεσμός.
Έψαξα στη wikipedia και σας κάνω copy paste το εξής:
A cuckold is the husband of an adulterous wife; the wife of an adulterous husband is a cuckquean. In biology, a cuckold is a male who unwittingly invests parental effort in juveniles who are not genetically his offspring.[1] A husband who is aware of and tolerates his wife's infidelity is sometimes called a wittol or wittold.[2]
Επιβεβαίωσα την "αρνητική" εντύπωση της λέξης λοιπόν.
Στη βιολογία cuckold σημαίνει εκείνος που μεγαλώνει παιδιά που δεν είναι γενετικά δικά του.
Προφανώς αυτό αποτελεί συνέπεια των επιλογών του θηλυκού της εστίας του του να ζευγαρώσει και με άλλα αρσενικά.
Από αυτό προκύπτουν τα εξής:
1)Η έννοια της εστίας και της συζυγικότητας ως κτήση άλλου ανθρώπου.
2)Αυτό εξυπηρετεί τη δόμηση της κοινωνίας με τέτοιο τρόπο ώστε να νεογέννητα να μεγαλώνουν σε μια ασφαλή εστία με πατέρα και μητέρα.
3)Τυχόν παρεκκλίσεις από το πρότυπο της υγειούς οικογένειας που θέλει αμοιβαία "πίστη" και αφοσίωση χαρακτηρίζονται ως κατακριτέες και λαμβάνουν αρνητικούς χαρακτηρισμούς.
Βλέπε "κερατάς" στην ελληνική
"Άπιστη" που παραπέμπει σε θρησκευτικού χαρακτήρα ατόπημα.
Δε θίγεται όμως μόνο η κοινωνία και η θρησκεία αλλά και η πολιτεία:
Η τεκμηρίωση από τον σύζυγο μιας απιστίας είναι λόγος διαζυγίου και νομικού ξεκαθαρίσματος μεταξύ των συζύγων αντιδίκων με ευνοικούς όρους για τον "απατημένο".
4)Ταυτόχρονα όμως αποτελεί το πιο φυσικό πράγμα του κόσμου να μην έχει μια γυναίκα μάτια μόνο για τον σύζυγο και πατέρα των παιδιών της.
Έτσι λόγω αυτής της ασφυκτικής κοινωνικής πίεσης όλα γίνονται στα "μουλωχτά".
Από άνδρες και γυναίκες.
Όταν δε αποκαλυφθούν υφίστανται αρνητικότατη κριτική και μάλιστα από ανθρώπους που θα απιστούσαν και οι ίδιοι.
Επομένως στα μάτια της κοινής γνώμης η απιστία παραμένει κατακριτέα και το να γίνεται εν γνώση σου διαστροφή.
Δυστυχώς.
Ενώ θα μπορούσε να υπάρχει μια άλλη οπτική γωνία και διαφορετική ορολογία να περιγράψει το εντελώς φυσικό φαινόμενο της πολυσυντροφικότητας
Πχ αντί "άπιστη" "ελεύθερη" ή "άπιαστη"
Αντί "κερατάς" "κυρίαρχο αρσενικό" μια και αυτός κυριαρχεί αφού η "ελεύθερη" γυναίκα που έχει δίπλα του προτιμά εκείνον για την πλειοψηφία των σεξουαλικών επαφών της.
Όσο το αν θα σ αρέσει να είσαι θεατής της ελευθερίας της γυναίκας που κατ εξακολούθηση επιλέγει εσένα να σου κάθεται είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό όπως σωστά έγραψε ο συναγωνιστής @Nubic.
Προσωπικά έχω πιάσει την "κοπέλα" μου να γαμιέται και ήταν από τις πιο καυλωτικές εμπειρίες.
Η δε περιποίηση που μου κανε μετά ήταν άλλο πράγμα...
Άσε που έτσι παίρνεις και το δικό σου "ελεύθερο" να γαμήσεις κι εσύ όποια θες χωρίς να αναγκαστείς να κρύβεσαι!
Γι αυτό ξεκολλήστε μάγκες και απελευθερώστε τες!!Γιατί αυτό σημαίνει και τη δική σας ελευθερία!!
 
Τελευταία τροποποίηση:

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.457
Κριτικές
8
Like
11.328
Πόντοι
3.786
παικτίνιο καλά όλα αυτά ,αλλά το μυαλό του ανθρώπου είναι ανεξερεύνητη περιοχή. Αν λοιπόν ο σύζυγος γουστάρει τη φάση ,για τον ίδιο μόνο θετική μπορεί να είναι η έννοια.
 

fstergios

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2023
Μηνύματα
28
Like
26
Πόντοι
0
εγώ θέλω να κάνω τρίο με την κοπέλα μου και μια άλλη γυναίκα - επαγγελματία ή μη - αλλά η κοπέλα μου ούτε να ακούσει δεν θέλει.
ζηλεύει μόνο και μόνο και τσαντίζεται με την φαντασίωση που έχω, όχι να το κάνουμε και πράξη...
πώς τις πείθετε για κάτι τέτοιο;
Βασικά τώρα που το σκέφτομαι μάλλον θα αναγκαστώ να το κάνω το τρίο χωρίς την κοπέλα μου :happy:
μια απο τα ιδια και εγω
 
Εγγρ.
23 Ιαν 2022
Μηνύματα
51
Like
77
Πόντοι
0
Εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με σένα. Το συζητάμε με την κοπέλα μου, και θέλουμε να το κάνουμε, αλλά ακόμα δεν είμαστε σίγουροι ποια θα ήταν η καλύτερη επιλογή του άνδρα, να απευθυνθούμε σε κάποιον γνωστό, ή να τον ψάξουμε online.
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.507
Like
65.506
Πόντοι
11.956
Εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με σένα. Το συζητάμε με την κοπέλα μου, και θέλουμε να το κάνουμε, αλλά ακόμα δεν είμαστε σίγουροι ποια θα ήταν η καλύτερη επιλογή του άνδρα, να απευθυνθούμε σε κάποιον γνωστό, ή να τον ψάξουμε online.
Εδώ είμαι... έμπειρος εχεμυθος ...και με συστάσεις!!???
 

athen

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2018
Μηνύματα
90
Κριτικές
1
Like
125
Πόντοι
0
Εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με σένα. Το συζητάμε με την κοπέλα μου, και θέλουμε να το κάνουμε, αλλά ακόμα δεν είμαστε σίγουροι ποια θα ήταν η καλύτερη επιλογή του άνδρα, να απευθυνθούμε σε κάποιον γνωστό, ή να τον ψάξουμε online.
Και τα δύο έχουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα. Πάρτε το χρόνο σας και κλείστε ραντεβού σε ένα μπαρ για να δείτε την αμοιβαία συμπάθειά σας. Όλοι πρέπει να διασκεδάσουν.
 
Εγγρ.
23 Ιαν 2022
Μηνύματα
51
Like
77
Πόντοι
0
Και τα δύο έχουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα. Πάρτε το χρόνο σας και κλείστε ραντεβού σε ένα μπαρ για να δείτε την αμοιβαία συμπάθειά σας. Όλοι πρέπει να διασκεδάσουν.
Ευχαριστώ πολύ για την ιδέα και την υποστήριξη
 

Sir Dmitry

Νέο Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2023
Μηνύματα
2
Like
5
Πόντοι
0
Εγώ της έψηνα το ψάρι στα χείλη και δεν το έκανε. Και έμαθα πηγε τουαλέτα και πήρε τσιμπουκι σε κάποιον και μετά βρεθήκαμε και κάναμε σεξ εχυσα τόσο πολυ που έφτασαν μέχρι την κωλοτρυπίδα μου
 

zeygos1983

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2016
Μηνύματα
360
Like
2.037
Πόντοι
441
Εγώ της έψηνα το ψάρι στα χείλη και δεν το έκανε. Και έμαθα πηγε τουαλέτα και πήρε τσιμπουκι σε κάποιον και μετά βρεθήκαμε και κάναμε σεξ εχυσα τόσο πολυ που έφτασαν μέχρι την κωλοτρυπίδα μου
Καλό κορίτσι
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.507
Like
65.506
Πόντοι
11.956
Εγώ της έψηνα το ψάρι στα χείλη και δεν το έκανε. Και έμαθα πηγε τουαλέτα και πήρε τσιμπουκι σε κάποιον και μετά βρεθήκαμε και κάναμε σεξ εχυσα τόσο πολυ που έφτασαν μέχρι την κωλοτρυπίδα μου
Δεν γίνονται αυτά !!!!!πως το έμαθες ....τους είδες στο είπε η ίδια ...μήπως σου έφτιαχνε φαντασιώσεις
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom