Νέα

Βαλανοποσθίτιδα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 157
  • Εμφανίσεις 72K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

clubman

Νέο Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2012
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Παιδια ελειπα και τωρα ειδα τις απαντησεις και σας ευχαριστω πολυ απο καρδιας!

Φιλε kkgg εκανα προσφατα καμπυλη ζαχαρου με 60gr γλυκοζης και 4 αιματοληψιες και βγηκαν πολυ  καλα τα αποτελεσματα, σιγουρα δεν εχω ζαχαρο δηλαδη.. Tην εκανα καθαρα για αυτον το λογο ωστε τουλαχιστον να ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι απο αυτο..

Φιλε nik030866 σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.. Και μονο που μου ειπες για το γιατρο ειναι τεραστια βοηθεια! Αν χρειαστω και κατι παραπανω θα επικοινωνησουμε και παλι ευχαριστω! Ηθελα να μου διευκρινισεις αν μπορεις τι εννοεις για το δερμα που λεπταινει.. Θα σου πω τι εγινε με μενα.. Γενικα η βαλανος πχ ειχε χρωμα ροζ και φαινοταν συμπαγες το δερμα.. Μετα απο ολη τη φαση με τη βαλανοποσθιτιδα και την πρωτη θεραπεια με την travogen φαινονται πολυ ολες οι φλεβιτσες πανω της, ολα τα τριχοειδη αγγεια δηλαδη.. Οταν δε εχω στυση γινεται πατζαρι! 3 δερματολογοι μου ειπαν οτι ειναι φυσικο αυτο λογω της αιματωσης της περιοχης αλλα εγω δε θυμαμαι να γινοταν ετσι αυτο παλια.. Ουτε να βλεπω φλεβιτσες! Απλα κοκκινιζε λιγο πιο πολυ διατηρωντας το ροζ χρωμα.. Και αυτο ηταν το προβλημα το χειμωνα, ναι μεν δεν ειχα βαλανοποσθιτιδα αλλα ολη αυτη η κοκκινιλα, ερεθισμος απο τη στυση, δε μου πηγαινε καλα.. Αυτο γινεται επειδη πχ λεπτυνε το δερμα? Αλοιφη με υδροκορτιζονη εχω χρησιμοποιησει μονο την daktodor.. Ολες οι αλλες (travogen, daktarin) δεν ειχαν κορτιζονη.. Σχετικα με το στεγνωμα, το στεγνωνω με χαρτι υγειας μιας και τις πετσετες τις φοβαμαι λιγο.. Αλλα στη θαλασσα τι κανουμε? Μου εχει τυχει 2 φορες την επομενη της θαλασσας να βγει ενα πολυ μικρο κοκκινακι που υποχωρει σε 3-4 μερες.. Οσο για τα σεξουαλικα, μετα την τελευταια επαφη με κοπελα (παντα με καποτα απο μικρος) εμεινε κοκκινιλα (οχι candida) για 2-3 ωρες και μετα εφυγε.. Μετα απο 4-5 ειχα το πρωτο κρουσμα βαλανοποσθιτιδας παλι, μετα απο αρκετο καιρο (3 μηνες).. Σε πιπα βλεπω οτι δε ζοριζεται τοσο, σε μαλακια ειναι το χειροτερο.. Λες και η τριβη πυροδοτει το μυκητα.. Παντα σε 3-4 μερες υποχωρει.. Αλλα πολλες φορες ειδικα το πρωι βλεπω το δερμα της ποσθης να ειναι κοκκινοροζ.. Οχι πολυ αλλα ειναι.. Και μπορει μετα απο μια ωρα να ειναι κατασπρο, δε βγαινει ακρη..

Το θεμα λοιπον δεν ειναι οτι δεν αντιμετωπιζεται το προβλημα αλλα οτι εμφανιζεται συνεχεια! Θυμασαι κιολας πως σου ξεκινησε? Εγω δεν μπορω να συλλαβω οτι 26 χρονια δεν ειχα το παραμικρο και μετα απο μια ισχυρη κωλοαντιβιωση λογω ασχετης μικροεγχειρησης ξεκινησε τετοιος γολγοθας! Πρεπει να βρω το αιτιο, εσυ 30 χρονια τωρα καταφερες να το εντοπισεις? Η εστω να μου πεις καποια τακτικη να προσπαθησω να το βρω.. Στον καθενα μπορει να ειναι διαφορετικο.. Γενικα τα τελευταια 2 χρονια ειμαι συνεχως αγχωμενος χωρις να το καταλαβαινω κιολας πολλες φορες αλλα υπαρχει μια γενικοτερη δυσαρεσκεια που το φανερωνει.. Ειδικα στις μερες που ζουμε που φορτωνομαστε αγχος για 1002 πραγματα.. Ισως φταιει το αγχος, που ειναι και το χειροτερο να αντιμετωπισεις..

Φιλε Α-Ω, κανω ομοιοπαθητικη εδω και 1,5 χρονο σχεδον επειδη ειχα συχνους πονοκεφαλους.. Η αληθεια ειναι οτι εχει βοηθησει πολυ.. Παρολαυτα θα επρεπε πιστευω να ειχε κανει κατι και στο θεμα της βαλανοποσθιτιδας εφοσον θεωρητικα ο ομοιοπαθητικος εχει βρει το ιδιοσυγκρασιακο μου.. Του εχω αναφερει το θεμα 2-3 φορες και παντα μου λεει οτι απλως θα περασει.. Το Σεπτεμβρη που θα ξαναπαω θα του πω να το δουμε πιο διεξοδικα..

Ευχαριστω και παλι παιδια και καλες διακοπες να εχετε οσοι καταφερετε να πατε!
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.992
Κριτικές
38
Like
451
Πόντοι
6.055
Να χεις την υγειά σου ΑΛΑΝΙ,όλα θα πάνε καλά,ΑΝΤΑΠΟΔΙΔΩ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ.
 

keyfinas

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2012
Μηνύματα
162
Like
10
Πόντοι
1
Αυτά τα παθαίνετε επειδή παίρνετε αντιβιώσεις και λογικό είναι να αναπτύσσονται μύκητες στην περιοχή αφού σκοτώνετε ότι καλό βακτήριο υπάρχει αφήνοντας το πεδίο ελεύθερο. Η λύση είναι η εξής: Φροντίστε για μερικές μέρες η περιοχή να είναι εντελώς στεγνή. Δεν απορείτε γιατί οι μύκητες δεν αναπτύσσονται και στο υπόλοιπο δέρμα; Επειδή δεν υπάρχει υγρασία. Στεγνώστε το καλά (ναι, με πιστολάκι!) και τυλίξτε το με απορροφητικό χαρτί τρεις φορές τη μέρα (και τη νύχτα). Σε 2-3 μέρες θα υποχωρήσει.
Οι τοπικές αντιβιώσεις σε μορφή αλοιφής δεν βοηθάνε γιατί ο μύκητας δεν επηρεάζεται από αυτές.

Αν κανένας το δοκιμάσει και τα καταφέρει, ας ποστάρει.
 

clubman

Νέο Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2012
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Εγω απλα το στεγνων καλα με χαρτι μετα το πλυσιμο.. Παλιοτερα δοκιμαζα και το κολπο με την ταλκ πουδρα ωστε να μενει στεγνο παντα.. Ομως ολα αυτα επηρεαζουν το ph της περιοχης αφου δεν αφηνει τα φυσικα υγρα να εκκριθουν στην περιοχη..
 

nikos519

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2006
Μηνύματα
311
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Και εγώ το είχα για ένα φεγγάρι στα νιάτα μου και μου πέρασε με daktarin και συμβουλές που μου έδωσε ένας γιατρός παλαιών προδιαγραφών.

Όπως έγραψαν και άλλοι, το πιο σημαντικό είναι να διατηρείς την περιοχή ΠΟΛΥ στεγνή χωρίς ταλκ. Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι μετά το σεξ κατ' ευθείαν στο μπάνιο για πλύσιμο. Αν χρησιμοποιηθεί προφυλακτικό εννοείτε ότι το βγάζεις άμεσα και πλύσιμο.

Προσωπικά τα προφυλακτικά επιδρούσαν αρνητικά σ' εμένα και βρήκα της Durex χωρίς λάτεξ (avanti νομίζω) που δεν προκαλούσαν ερεθισμό.

Θυμάμαι ότι οι κόκκινες κηλίδες κράτησαν καιρό αλλά με αυτά που έκανα σιγά-σιγά εξαφανίστηκαν (και έκανα σεξ).

Αυτά τα λίγα και περαστικά. 
 

hammerb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
80
Κριτικές
4
Like
183
Πόντοι
280
παιδες διαγνωστηκα με κονδυλωματα και βαλανοποσθιτιδα.. τα κονδυλωματα δειχνουν να εχουν υποχωρησει αλλα η βαλανοποσθιτιδα μενει για 2 βδομαδερς περιμου... κανω πλυση με βορικο οξυ και αλοιφη verdal , βεβαια ειναι ελαφρυας μορφης και ποναει ελαχιστα.. εχει κανεις αναλογη εμπειρια να μου πεισε ποσο καιρο εφυγε και ηταν παλι μαχιμος??
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
8.535
παιδες διαγνωστηκα με κονδυλωματα και βαλανοποσθιτιδα.. τα κονδυλωματα δειχνουν να εχουν υποχωρησει αλλα η βαλανοποσθιτιδα μενει για 2 βδομαδερς περιμου... κανω πλυση με βορικο οξυ και αλοιφη verdal , βεβαια ειναι ελαφρυας μορφης και ποναει ελαχιστα.. εχει κανεις αναλογη εμπειρια να μου πεισε ποσο καιρο εφυγε και ηταν παλι μαχιμος??
το παθα εγω πιο παλια,καμμια βδομαδα κρατησε,αλλα λογικα επρεπε να παρεις κ αζυθρομυκινη...θα φυγει μη αγχωνεσαι.
 

hammerb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
80
Κριτικές
4
Like
183
Πόντοι
280
σε αυτη την περιοδο και αποχη απο το σεξ και απο μαλακια/????
 

hammerb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
80
Κριτικές
4
Like
183
Πόντοι
280
οχι μονο ενα πονο σαν καψιμο στην βαλανο και μια ελαφρυα κοκκινιλα....

 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
8.535
οχι μονο ενα πονο σαν καψιμο στην βαλανο και μια ελαφρυα κοκκινιλα....
μια βδομαδα το πολυ...μετα θα εισαι ξανα μαχιμος.... ;)
παρε κ ενα λακτασιντ για να πλενεις το πεος,οχι αφρολουτρα στην περιοχη κ με το λουτρο σε βορικο οξυ θα εισαι οκ...χρησιμοποιησε ουροσυλλεκτη για το βορικο. ;)
περαστικα μαν,.
 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
11
Πόντοι
16
παιδες διαγνωστηκα με κονδυλωματα και βαλανοποσθιτιδα.. τα κονδυλωματα δειχνουν να εχουν υποχωρησει αλλα η βαλανοποσθιτιδα μενει για 2 βδομαδερς περιμου... κανω πλυση με βορικο οξυ και αλοιφη verdal , βεβαια ειναι ελαφρυας μορφης και ποναει ελαχιστα.. εχει κανεις αναλογη εμπειρια να μου πεισε ποσο καιρο εφυγε και ηταν παλι μαχιμος??
Φίλε περαστικά καταρχήν. Πώς τα άρπαξες αν θες να μας πεις?
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
8.535
εβαζα κ γω παραλληλα αλοιφη μπακτρομπαν αλλα δεν εκανε τιποτα...την σταματησα με τα απο κανα δυο μερες....
 

hammerb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
80
Κριτικές
4
Like
183
Πόντοι
280
ευχαριστω dimmits

τωρα πως την αρπαξα, η απο την μαρινα το call girl με τα 60 ευρο που μου τον εγλειψε λιγο χωρις προφυλακτικο αν και δεν αφηνω...

η επειδη εκανα πλυσεις με bedadin και anibakter εναλλαξ..

εμαφανιστηκε 10 μερες μετα την συνευρεση με την μαρινα και ενω εκανα αυτες τις πλυσεις....

τωρα δεν ξερω ακριβως...
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
8.535
ευχαριστω dimmits


η επειδη εκανα πλυσεις με bedadin και anibakter εναλλαξ..
:thumbsup:
αν εκανες συνεχως πλυσεις με αυτα τα δυο,αποσταθεροποιησες την φυσικη χλωριδα του πεους...λογικα απο κει το παθες...δεν κανει να τα χρησιμοποιεις συνεχεια αυτα.
Επισης στο μελλον εαν χρησιμοποιεις ΄΄σκληρα΄΄ αντρικα αφρουλουτρα θα παρουσιαζεις κοκκινιλες στην βαλανο...οπως επισης κ με το πολυ ζεστο-καυτο νερο...θα φαινεται σαν εγκαυμα.
 

hammerb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
80
Κριτικές
4
Like
183
Πόντοι
280
ετσι εχω αρχισει να πιστευω οτι με αυτες τις πλυσεις το επαθα, γιατι η αλλη ουτε 5 λεπτα δεν τον εβαλε στο στομα της :-(
 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
11
Πόντοι
16
Κοίτα, το bedadin να σου προκάλεσε κονδυλώματα λίγο δύσκολο. Μάλλον απ'την κορασίδα. Περίεργο πάντως...οι ειδήμονες του site λένε ότι δεν κολλάς κάτι με στοματικό. :jerking: Βέβαια, απ' ό,τι ξέρω τα κονδυλώματα μπορεί να τα αρπάξεις και χωρίς στοματικό από υγρά της κοπέλας πάνω στο πουλάκι σου, ή αν στον έπιασε πχ αφού είχε πιάσει το μουνάκι της κλπκλπ. Ας με διορθώσουν οι ειδήμονες του site. Και φυσικά δεν φεύγουν ποτέ, (τουλάχιστον με τα σημερινά ιατρικά δεδομένα) απλά το νόσημα μένει σε "αδράνεια" κατά κάποιο τρόπο μετά τη "θεραπεία".
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
:thumbsup:
αν εκανες συνεχως πλυσεις με αυτα τα δυο,αποσταθεροποιησες την φυσικη χλωριδα του πεους...λογικα απο κει το παθες...δεν κανει να τα χρησιμοποιεις συνεχεια αυτα.
Επισης στο μελλον εαν χρησιμοποιεις ΄΄σκληρα΄΄ αντρικα αφρουλουτρα θα παρουσιαζεις κοκκινιλες στην βαλανο...οπως επισης κ με το πολυ ζεστο-καυτο νερο...θα φαινεται σαν εγκαυμα.
ΔΕΝ κολας κονδυλωματα αν πλενεσαι με αυτα...τωρα συμφωνω οτι κανεις ζημια αλλα οχι και να κολας ΣΜΝ με μπεντατιν και αντιβακτιριαλ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom