Νέα

Βαλανοποσθίτιδα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 157
  • Εμφανίσεις 71K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Kwtsos29

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2021
Μηνύματα
107
Κριτικές
2
Like
98
Πόντοι
1
Καλημέρα στους συναγωνιστές. Διαγνώστηκα τη προηγούμενη εβδομάδα με αυτή τη κωλολαμακια μάλλον λόγω κακής υγιεινής(έχω κάτι σαν φίμωση). Τέλος πάντων. Προφανώς θα απέχω απ το σεξ για όσο χρειαστεί. Όμως ξέρει κανείς τι γίνεται με τη μαλακία. Είναι καλό να αποφεύγουμε και αυτή; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υ.Γ. Πριν με ρωτήσετε. Δε είχα σεξουαλική επαφή χωρίς πεοφυλακτικό εδώ και 3 χρόνια άρα δύσκολα είναι ΣΜΝ
 

DRMG

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Δεκ 2009
Μηνύματα
553
Κριτικές
16
Like
2.012
Πόντοι
2.257
Καλημέρα στους συναγωνιστές. Διαγνώστηκα τη προηγούμενη εβδομάδα με αυτή τη κωλολαμακια μάλλον λόγω κακής υγιεινής(έχω κάτι σαν φίμωση). Τέλος πάντων. Προφανώς θα απέχω απ το σεξ για όσο χρειαστεί. Όμως ξέρει κανείς τι γίνεται με τη μαλακία. Είναι καλό να αποφεύγουμε και αυτή; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υ.Γ. Πριν με ρωτήσετε. Δε είχα σεξουαλική επαφή χωρίς πεοφυλακτικό εδώ και 3 χρόνια άρα δύσκολα είναι ΣΜΝ
Καλησπέρα σας. Λογικά (το εύχομαι) θα έχετε αναρρώσει. Γενικά, σε θέματα τέτοιου είδους πρέπει να απευθυνόμαστε αρμοδίως, δηλαδή σε δερματολόγο, όπως ορθώς πράξατε. Γιατί το λέω? Άν κάποιος πάει λόγου χάριν σε ένα φαρμακείο και περιγράψει τα συμπτώματα (καύσο, δυσουρία), ο φαρμακοποιός, μπορεί υποψιαζόμενος ουρηθρίτιδα να χορηγήσει μια kenacomb, η οποία όμως περιέχει ισχυρότατη κορτιζόνη, με αποτέλεσμα να ενυπάρχει ο κίνδυνος ατροφίας του δέρματος γύρω από τη βάλανο, ακόμη και της ίδιας καθώς θα υποχωρήσουν στοιβάδες δέρματος. Καλή υγιεινή, (υπάρχει ένα εξαιρετικό σαπούνι στην αγορά - eva, ιδανικό για πλύσιμο της περιοχής - δεν ξεχνάμε να πλένουμε τα χέρια μας ΠΡΙΝ αλλά και μετά την ούρηση) και εφαρμογή όσων σας συμβουλεύει ο θεράπων. Άν το αίτιο αποδοθεί σε αλλεργία, θα εφαρμόσετε αλοιφή με όχι ισχυρή κορτιζόνη, ενώ αν το αίτιο αποδοθεί σε μύκητα, όπως καταλαβαίνετε θα σας χορηγηθεί αντιμυκητιασική αγωγή.
Σχετικά με τον αυνανισμό, αυτό εξαρτάται από την αίσθηση καύσου κατά την εκσπερμάτιση που ενδεχομένως μπορεί (ή όχι) να αισθάνεσθε. Επίσης είναι σύνηθες μετά την εκσπερμάτιση να αισθανθείτε πόνο, καύσο, πρήξιμο.
 

Kwtsos29

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2021
Μηνύματα
107
Κριτικές
2
Like
98
Πόντοι
1
Καλησπέρα σας. Λογικά (το εύχομαι) θα έχετε αναρρώσει. Γενικά, σε θέματα τέτοιου είδους πρέπει να απευθυνόμαστε αρμοδίως, δηλαδή σε δερματολόγο, όπως ορθώς πράξατε. Γιατί το λέω? Άν κάποιος πάει λόγου χάριν σε ένα φαρμακείο και περιγράψει τα συμπτώματα (καύσο, δυσουρία), ο φαρμακοποιός, μπορεί υποψιαζόμενος ουρηθρίτιδα να χορηγήσει μια kenacomb, η οποία όμως περιέχει ισχυρότατη κορτιζόνη, με αποτέλεσμα να ενυπάρχει ο κίνδυνος ατροφίας του δέρματος γύρω από τη βάλανο, ακόμη και της ίδιας καθώς θα υποχωρήσουν στοιβάδες δέρματος. Καλή υγιεινή, (υπάρχει ένα εξαιρετικό σαπούνι στην αγορά - eva, ιδανικό για πλύσιμο της περιοχής - δεν ξεχνάμε να πλένουμε τα χέρια μας ΠΡΙΝ αλλά και μετά την ούρηση) και εφαρμογή όσων σας συμβουλεύει ο θεράπων. Άν το αίτιο αποδοθεί σε αλλεργία, θα εφαρμόσετε αλοιφή με όχι ισχυρή κορτιζόνη, ενώ αν το αίτιο αποδοθεί σε μύκητα, όπως καταλαβαίνετε θα σας χορηγηθεί αντιμυκητιασική αγωγή.
Σχετικά με τον αυνανισμό, αυτό εξαρτάται από την αίσθηση καύσου κατά την εκσπερμάτιση που ενδεχομένως μπορεί (ή όχι) να αισθάνεσθε. Επίσης είναι σύνηθες μετά την εκσπερμάτιση να αισθανθείτε πόνο, καύσο, πρήξιμο.
Τελικά το πρόβλημα οφειλόταν σε χρόνια φίμωση. Ευτυχώς έκανα περιτομή και όλα είναι καλύτερα. Σας ευχαριστώ πολύ πάντως πιυ ασχοληθήκατε τόσο πολύ με την περίπτωση μου
 

Takis _1977

Νέο Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2023
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
καλησπέρα στην παρέα :)
Θα ήθελα να μάθω αν τελικά βρήκατε άκρη με αυτήν την σχεδόν μόνιμη κοκκινίλα στο ποσχη ?
Ακριβώς το ίδιο θέμα -προβλημα με το μέλος Haris1977
Aν το συγκεκριμενο μελος δει ποτε το ποστ μου θα ηθελα να μαθω τελικα τι εγινε ?
Ευχαριστώ πολύ
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.482
Like
65.094
Πόντοι
11.956
καλησπέρα στην παρέα :)
Θα ήθελα να μάθω αν τελικά βρήκατε άκρη με αυτήν την σχεδόν μόνιμη κοκκινίλα στο ποσχη ?
Ακριβώς το ίδιο θέμα -προβλημα με το μέλος Haris1977
Aν το συγκεκριμενο μελος δει ποτε το ποστ μου θα ηθελα να μαθω τελικα τι εγινε ?
Ευχαριστώ πολύ
Υπάρχουν και γιατροί για θέμα πάνω στο πεος....το ποίο βασικο μελος του σώματος μας
 

Takis _1977

Νέο Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2023
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Συμφωνώ απόλυτα . Έχω πάει σε αρκετούς και δυστυχώς δεν βρίσκω λύση . Την στιγμή της εξετάσεις πάω χωρίς στύση ( λογικό δεν είναι ) και εκεί δεν φαίνεται κάτι . Με τον ερεθισμό όμως εμφανίζεται το πρόβλημα , το οποίο από φωτογραφίες δεν λέει κάτι στους γιατρούς …
Όποτε αναζητώ λύση από προσωπικές εμπειριες που καμία φορά ίσως είναι σωτηρίες .
Σε ευχαριστώ πολύ :)
 

XxMikexX99

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2020
Μηνύματα
12
Like
88
Πόντοι
0
Καλησπέρα φίλοι του φόρουμ
Το τελευταίο 6 μηνο έχω θέμα με βαλανιτιδα έχω αλλάξει 3 γιατρούς μια ουρολόγο και 2 δερματολόγους
Έχω πάρει κρέμες χάπια σαπούνια κορτιζονες τα πάντα και κανείς δεν μου δίνει λύση υπάρχει κάποιος εδώ που να έχει-είχε παρόμοιο θέμα και βρήκε γιατρό που να του έλυσε το θέμα μένω Αθήνα όποτε κάποιος γιατρός από Αθήνα θα βόλευε είναι η αλήθεια
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
584
Like
686
Πόντοι
86
Πάντως μερικοι υποστηριζουν οτι και το να πλένεσαι πολυ συχνά εκει κατω μπορει να οδηγησει σε ερεθισμό της βαλάνου!Το λεω επειδη παντου διαβαζουμε που λενε οτι θελει πολυ καλη υγιεινή του πέους και καθημερινό πλυσιμο.
 

Σαλονικιος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2023
Μηνύματα
612
Like
1.290
Πόντοι
206
Σύντροφοι έχει κανείς εμπειρία από αυτή την ασθένεια? Γιατί την έπαθα και είναι αρκετά επώδυνη...δύο εβδομάδες αποχή από το sex και έπεται συνέχεια! :headbang: :headbang: :headbang:
Καλησπέρα φίλε βρες μια καλή κρεμούλα πολύ καθαριότητα με χλιαρό νεράκι και ένα καλό σαμπουαν ουδέτερο ph Μπεντάτιν και μόλις σου περάσει φουλ καθαριότητα
 

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
650
Like
1.302
Πόντοι
206
εγω πάντως το έχω από παιδί αυτό, μετά το κατούρημα να σκουπίζω το πουλί μου με χαρτι γιατί πάντα κάτι μένει. και δεν μου αρέσει το αίσθημα αυτο να μένει το κάτουρο μετά στο εσώρουμο μου την δίνει. δεν θέλει υπερβολή στην καθαριότητα η περίοχη αυτή . οι αντρες το έχουν αυτό το συνήθειο μόλις κατουράνε να χωνουν αμεσως μέσα στο βρακί εγώ είμαι η μεγαλειώδης εξαίρεση χα χα. φυσικά πρώτα πάμε σε ειδικό γιατρό για κάτι τέτοια.
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.361
Κριτικές
10
Like
2.717
Πόντοι
3.385
Καλησπέρα φίλοι του φόρουμ
Το τελευταίο 6 μηνο έχω θέμα με βαλανιτιδα έχω αλλάξει 3 γιατρούς μια ουρολόγο και 2 δερματολόγους
Έχω πάρει κρέμες χάπια σαπούνια κορτιζονες τα πάντα και κανείς δεν μου δίνει λύση υπάρχει κάποιος εδώ που να έχει-είχε παρόμοιο θέμα και βρήκε γιατρό που να του έλυσε το θέμα μένω Αθήνα όποτε κάποιος γιατρός από Αθήνα θα βόλευε είναι η αλήθεια
Το αντιμετώπισα πριν 25 χρόνια όλο αυτό που περιγράφεις, μάλλον από το προφυλακτικό το είχα πάθει (είχα μόνιμη σχέση ΜΟΝΟ με προφυλακτικό), ήταν αρκετά επώδυνο και είχα πάει σε 2-3 γιατρούς, ένιωθα ότι δε θα πέρναγε ποτέ.
Τώρα που το θυμάμαι, στην ουσία μετά τον τρίτο γιατρό πέρασε από μόνο του, σα να έκανε τον κύκλο του και να με άφησε μόνο του.
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
584
Like
686
Πόντοι
86
αν παντως κανεις σεξ με προφυλακτικό και μετα που το αφαιρέσεις το προφυλακτικό δεν πλυθείς και μείνεις ετσι,τοτε παιζει να σου κανει ερεθισμό.Ανεξάρτητα απο αυτό ομως πιστευω οτι δεν χρειάζεται σε καμια περιπτωση να πλενουμε τον πουτσο καθημερινά...Ελεος δηλαδη ,αυτο ειναι υπερβολή! Μου θυμίζει Κατακουζηνό κι ετσι χαχαχαχα!
Εχω ακουσει απλά απο φιλο μου που μερικες φορες εκανε σεξ με προφυλακτικό και μετα δεν εκανε μπάνιο οταν τελειωνε το σεξ,οτι του ειχε κανει δυο τρεις φορές εναν απλό ερεθισμό.Αν εχεις καλό ανοσοποιητικό παντως ,οσο βρωμίλος και να εισαι δεν παθαίνεις τιποτα,απλα θα βρωμάει η πουτσα σου.Τιποτα παραπανω.
 

Wolf40

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2023
Μηνύματα
20
Like
36
Πόντοι
0
Δυστυχώς η βαλανίτιδα μπορεί να σε ταλαιπωρεί μήνες η και χρόνια και πολλές φορές οι κορτιζονούχες αλοιφές δεν βοηθάνε πάντα, οποίος θέλει ας δοκιμάσει την anticotr της frezyderm μπορείς να τι χρησιμοποιείς έως και ένα μήνα και κανει δουλειά
 

Dstrict

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2023
Μηνύματα
475
Κριτικές
4
Like
4.030
Πόντοι
721
Δυστυχώς η βαλανίτιδα μπορεί να σε ταλαιπωρεί μήνες η και χρόνια και πολλές φορές οι κορτιζονούχες αλοιφές δεν βοηθάνε πάντα, οποίος θέλει ας δοκιμάσει την anticotr της frezyderm μπορείς να τι χρησιμοποιείς έως και ένα μήνα και κανει δουλειά
Εννοείς το anticort ,που είναι μη κορτιζονούχο και μιμείται τη δράση των κορτικοστεροειδών. Οκ ,είναι μια πρόταση . Ταιριάζει περισσότερο σε αυτό που λέμε φυσικά ή εναλλακτικά φάρμακα και είναι μάλλον για ελαφριές περιπτώσεις.
 

Klklkl

Νέο Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Ρε μαγκες έχω το τελευταίο μήνα π βγάζω στη βαλανο κάτι κοκκινα μικρά διάσπαρτα σπυρακια..ενώ έκανα μια βδομαδα χρήση travocort μετά πάλι επανήλθαν.κσι παλι απο τη σρχη... έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία σε τι οφείλεται όλο αυτό??επίσης δε εχω κανει περιτομη
 

XxMikexX99

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2020
Μηνύματα
12
Like
88
Πόντοι
0
Ρε μαγκες έχω το τελευταίο μήνα π βγάζω στη βαλανο κάτι κοκκινα μικρά διάσπαρτα σπυρακια..ενώ έκανα μια βδομαδα χρήση travocort μετά πάλι επανήλθαν.κσι παλι απο τη σρχη... έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία σε τι οφείλεται όλο αυτό??επίσης δε εχω κανει περιτομη
Φίλε μου πήγαινε σε δερματολόγο να σε δει να σου κάνει διαγνώσει πρώτα να μάθεις τι έχεις αν είσαι Αθήνα έχω να σου προτείνω μου έλυσε το πρόβλημα που έχω αναφέρει πιο πάνω
 

apalefta

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2017
Μηνύματα
24
Like
75
Πόντοι
0
Ρε μαγκες έχω το τελευταίο μήνα π βγάζω στη βαλανο κάτι κοκκινα μικρά διάσπαρτα σπυρακια..ενώ έκανα μια βδομαδα χρήση travocort μετά πάλι επανήλθαν.κσι παλι απο τη σρχη... έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία σε τι οφείλεται όλο αυτό??επίσης δε εχω κανει περιτομη
Καλλιέργεια σπέρματος.
Αερόβια αναερόβια.
E Coli μια πρώτη μαντεψια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom