Νέα

Πραγματικά καλό κλασικό ξύρισμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnkayliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 128K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
straight_razor_brush_soap.jpg


οπως ειπαν και οι προηγουμενοι τιποτα δεν συγκρινεται με την λεπιδα απλα θελει χρονο και λιγο προσοχη στην αρχη
 
Εγγρ.
21 Νοε 2013
Μηνύματα
1.365
Like
1
Πόντοι
16
Εγώ χρησιμοποιώ είτε Mach3 το απλό είτε το Turbo. Το θέμα στο ξύρισμα είναι να ξέρεις πόσο θα πατάς το ξυράφι και ποια είναι η καλύτερη συχνότητα ξυρίσματος για το δέρμα σου. Όταν μάθεις και τα 2 μπορείς να κάνεις αψεγάδιαστο ξύρισμα και με ένα καλό after shave κάνεις γαμάτο δέρμα.
 

Επισκέπτης
Πριν λιγες μερες αγορασα τα καινουρια ξυραφακι mach 3 turbo HD.
Εγω με mach 3 turbo ξυριζομαι και ειπα να δω τι διαφορετικο...
Ειναι πραγματικα καλυτερα...πιο απαλο ξυρισμα και πιο βαθυ χωρις ερεθισμο του δερματος...
Αλλωστε ξυριζομαι μια φορα τη βδομαδα σχεδον γιατι δεν χρειαζεται περισσοτερο λογω της δουλειας μου και το δερμα μου γινεται καθε φορα απιστευτο...
Την προτεινω ανεπιφυλακτα...και πιο φτηνα 1-2 ευρω...
313_angled.jpg


λιγο πιο ακριβο αλλα καλυτερο , αυτο ειναι με την μπαταρια
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
straight_razor_brush_soap.jpg


οπως ειπαν και οι προηγουμενοι τιποτα δεν συγκρινεται με την λεπιδα απλα θελει χρονο και λιγο προσοχη στην αρχη
Φιλε μια φορα με ξυρισανε με λεπιδα και δε θελω ξανα...μου σηκωθηκε το δερμα...
 
Εγγρ.
21 Νοε 2013
Μηνύματα
1.365
Like
1
Πόντοι
16
Με λεπίδα μόνο στον κουρέα βλέπω άτομα και φυσικά κάποιας ηλικίας να ξυρίζονται. Ποιος ο λόγος να δώσεις καμιά 20αριά ευρώ για κούρεμα και ξύρισμα μαζί.
 

Επισκέπτης
Φιλε μια φορα με ξυρισανε με λεπιδα και δε θελω ξανα...μου σηκωθηκε το δερμα...
δεν το εγραψα για πλακα , πραγματικα ξυριστηκα με λεπιδα στα 17 απο κλασσικο μπαρμπερη , ο τυπος ηταν απιστευτος
αργοτερα γυρω στα 23 αγορασα λεπιδα και τα συνεργα απλα ξυριζομαι σπανια λογω του οτι θελει χρονο ( μια φορα τον μηνα )
αλλιως μια φορα στις 3-4 μερες κουρευτικη τα γενια και μια φορα στην εβδομαδα με το ζιλετ που ποσταρα παραπανω
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
δεν το εγραψα για πλακα , πραγματικα ξυριστηκα με λεπιδα στα 17 απο κλασσικο μπαρμπερη , ο τυπος ηταν απιστευτος
αργοτερα γυρω στα 23 αγορασα λεπιδα και τα συνεργα απλα ξυριζομαι σπανια λογω του οτι θελει χρονο ( μια φορα τον μηνα )
αλλιως μια φορα στις 3-4 μερες κουρευτικη τα γενια και μια φορα στην εβδομαδα με το ζιλετ που ποσταρα παραπανω
Μια φορα το κανα και δεν το ξανακανω....για 2 μερες το δερμα μου το αισθανομουν χαλια...
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
απολαυση το ξυρισμα σε παραδοσιακο μπαρμπερικο. το συνιστω δυο τρεις φορες το χρονο, κανει καλο και στο δερμα σαν πηλινγκ ενα πραμα.
 

talladmirer

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.777
Like
19
Πόντοι
16
απολαυση το ξυρισμα σε παραδοσιακο μπαρμπερικο. το συνιστω δυο τρεις φορες το χρονο, κανει καλο και στο δερμα σαν πηλινγκ ενα πραμα.
Σαν κώλος νεογνού είναι η σωστή ορολογία
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.288
Κριτικές
90
Like
32.347
Πόντοι
24.700
αργοτερα γυρω στα 23 αγορασα λεπιδα και τα συνεργα απλα ξυριζομαι σπανια λογω του οτι θελει χρονο ( μια φορα τον μηνα )

Αν μου επιτρέπετε, που την πάτε για ακόνισμα;
 

Επισκέπτης
Αν μου επιτρέπετε, που την πάτε για ακόνισμα;
ειναι εκτος αθηνων ο τυπος που την ακονιζει

θαχει παρει και λουριδα ο τυπος
δεν εχω παρει λουριδα την ακονιζει - τροχιζει επαγγελματιας μπαρμπερης
 

Επισκέπτης
Και "λουρίδα" έχω, αλλά και ακονόπετρα. Μετά όμως από καμιά 60ρια-70ρια ξυρίσματα, θέλει τρόχισμα.
δεν μπορω να την ακονισω καλα την λεπιδα αν και εχω προσπαθησει , μαλλον θα την καταστρεψω παρα θα την κανω καλυτερη  :headbang:
ετσι οταν πηγαινω στα πατρια εδαφη την αφηνω σε εναν γνωστο μπαρμπερη και την ακονιζει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom