Νέα

Πραγματικά καλό κλασικό ξύρισμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnkayliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 127K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Trifonbakatsoulias

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Ιαν 2022
Μηνύματα
2.853
Κριτικές
29
Like
9.530
Πόντοι
2.046
Θεωρω οτι ειναι καλο,να βαζουμε ξυραφι που και που γιατι κανει καλο,στο δερμα.ωραια φαση ειναι και,τα μπαρμπερικα.εχω παει καποιες φορες.γινεται η μουρη σου γυαλι.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.145
Like
1.812
Πόντοι
216
Ίσως να είναι όπως το λες, ίσως να ήταν κακή επιλογή μηχανής, την έχω σταματήσει 15 χρόνια πλέον.
Αμφιβάλλω αν πριν 15 χρόνια υπήρχε αυτή η ποικιλία σε μηχανές, λεπίδες και σαπούνια.
Αξίζει να ξαναδοκιμάσεις.
Ο Σταρόβας έχει σειρά με βίντεο στο yt που τα εξηγεί όλα και αν σε ενδιαφέρει, θα σου πω κι εγώ τη γνώμη μου.
 

newbrdlo@gmail.com

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2023
Μηνύματα
85
Like
83
Πόντοι
0
Είναι μόνο ιδεα μου ή οντως τα
gιlletε Fusion έχουν χαλάσει τελευταια και δεν κάνουν καλή δουλειά (δοκίμασα 2 πακέτα); και τι προτεινετε για ανταλλαγμα;
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.362
Κριτικές
10
Like
2.722
Πόντοι
3.385
Αμφιβάλλω αν πριν 15 χρόνια υπήρχε αυτή η ποικιλία σε μηχανές, λεπίδες και σαπούνια.
Αξίζει να ξαναδοκιμάσεις.
Ο Σταρόβας έχει σειρά με βίντεο στο yt που τα εξηγεί όλα και αν σε ενδιαφέρει, θα σου πω κι εγώ τη γνώμη μου.
Η μηχανή ''βολεύει'' γιατί γλιτώνεις τα κοψίματα, τους ερεθισμούς, και μπορείς να ξυριστείς πρακτικά οπουδήποτε αφού δε θέλεις νερό.
Θα τα δω και θα επανέλθω φίλε να μου πεις την άποψή σου. Ευχαριστώ πολύ.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.377
Κριτικές
2
Like
5.543
Πόντοι
2.356
Η μηχανή ''βολεύει'' γιατί γλιτώνεις τα κοψίματα, τους ερεθισμούς, και μπορείς να ξυριστείς πρακτικά οπουδήποτε αφού δε θέλεις νερό.
Θα τα δω και θα επανέλθω φίλε να μου πεις την άποψή σου. Ευχαριστώ πολύ.
Εξαρτάται από τον τύπο του δέρματος πάντως. Εγώ έτσι κ βάλω μηχανη θα έχω τέρμα ερεθισμους στο πρόσωπο
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.362
Κριτικές
10
Like
2.722
Πόντοι
3.385
Εξαρτάται από τον τύπο του δέρματος πάντως. Εγώ έτσι κ βάλω μηχανη θα έχω τέρμα ερεθισμους στο πρόσωπο
Με τη μηχανή δεν είχα ποτέ ερεθισμούς, μπορεί να έκανα και πρωί βράδυ αν υπήρχε ανάγκη.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.145
Like
1.812
Πόντοι
216
Η μηχανή ''βολεύει'' γιατί γλιτώνεις τα κοψίματα, τους ερεθισμούς, και μπορείς να ξυριστείς πρακτικά οπουδήποτε αφού δε θέλεις νερό.
Θα τα δω και θα επανέλθω φίλε να μου πεις την άποψή σου. Ευχαριστώ πολύ.
Αν θες γράψε και ποιά ηλεκτρική χρησιμοποιείς.
Έχω περίπου 30 χρόνια να χρησιμοποιήσω, ίσως βολεύει μερικές φορές για τους λόγους που γράφεις.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Είναι μόνο ιδεα μου ή οντως τα
gιlletε Fusion έχουν χαλάσει τελευταια και δεν κάνουν καλή δουλειά (δοκίμασα 2 πακέτα); και τι προτεινετε για ανταλλαγμα;
Όσο ξυριζόμουν με gillette, μόνο το διπλό ξυραφάκι με lubrastrip.
Τα άλλα με ενοχλούσαν όλα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.492
Κριτικές
62
Like
39.783
Πόντοι
8.530
Η μηχανή ''βολεύει'' γιατί γλιτώνεις τα κοψίματα, τους ερεθισμούς, και μπορείς να ξυριστείς πρακτικά οπουδήποτε αφού δε θέλεις νερό.
Θα τα δω και θα επανέλθω φίλε να μου πεις την άποψή σου. Ευχαριστώ πολύ.
Πόσο νερό θες για να ξυριστεις;Ούτε μισό λίτρο είναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΟ...Αν είσαι σπάταλος και έχεις την βρύση ανοιχτή...κάτσε και πλήρωνε νερό .
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.362
Κριτικές
10
Like
2.722
Πόντοι
3.385
Πόσο νερό θες για να ξυριστεις;Ούτε μισό λίτρο είναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΟ...Αν είσαι σπάταλος και έχεις την βρύση ανοιχτή...κάτσε και πλήρωνε νερό .
Δεν αντελήφθης τι έγραψα: ακόμη και μέσα στο αμάξι σου ξυρίζεσαι αφού δε χρειάζεσαι καθόλου νερό.
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.362
Κριτικές
10
Like
2.722
Πόντοι
3.385
Αν θες γράψε και ποιά ηλεκτρική χρησιμοποιείς.
Έχω περίπου 30 χρόνια να χρησιμοποιήσω, ίσως βολεύει μερικές φορές για τους λόγους που γράφεις.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:
Τώρα δε χρησιμοποιώ, μόνο ξυράφι, θα κάνω μία έρευνα αγοράς (είδα κάτι να διαφημίζουν στο τικ τοκ) και θα τα ξαναπούμε.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.492
Κριτικές
62
Like
39.783
Πόντοι
8.530
Δεν αντελήφθης τι έγραψα: ακόμη και μέσα στο αμάξι σου ξυρίζεσαι αφού δε χρειάζεσαι καθόλου νερό.
Δεκτόν...όμως ΧΩΡΙΣ αυτήν την μηχανή πόσο νερό χρειάζεσαι;
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom