Νέα

Πραγματικά καλό κλασικό ξύρισμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnkayliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 127K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
54.971
Κριτικές
90
Like
32.028
Πόντοι
24.700
οπως το λες ιεροτελεστια.
αλλα θελει εξοδα αρκετα. θελεις ξυραφι δερμα για "καθαρισμα" παστες και ανα καποιο διαστημα τροχισμα.

Μην βάζεις πολύ "πάστα" κολλάει και μπουκώνει τον αθέρα. (άν έχεις καλό "χέρι" πέρνα το αραιά και πού από την ειδική πέτρα την οποία θα έχεις πρώτα αλείψει  με τον αφρό που χρησιμοποιείς για το ξύρισμα)
 
OP
OP
J

johnkayliaris

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0
φυσικα ειναι και χομπι.
αλλα πες μου ποσοι απο εμας εχουν πεταξει ενα σκασμο λεφτα σε ξυραφακια mach 3 fusion κτλ?
εγω μπορω με ενα πακετακι με 10 λεπιδες με κοστος 1 ευρω να βγαλω 70 ξυρισματα.
 
OP
OP
J

johnkayliaris

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0
δεν ειναι οτι καλυτερο.εγω δεν το βαζω,αλλα το εχω δοκιμασει.
εγω γουσταρω ToOBS
 
OP
OP
J

johnkayliaris

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0
βεβαια αυτο ειναι σαπουνι ξυρισματος που δυσκολα θα το βρεις στην ελλαδα.
 
OP
OP
J

johnkayliaris

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0
φιλε supermouse τα gillette που λες οτι ξυριζουν καλα δεν διαφωνω.ειναι ομως καλα για την υγεια μας?
ξερεις οτι εχουν σιλικονελαιο πανω στην ταινια για να γλυστραει το ξυραφι?
ξερεις οτι ετσι κλεινεις τους πορους του δερματος και μπορει να εχεις προβληματα με το δερμα σου?
οπως το ιδιο εχει και η κρεμα τις nivea.
 
OP
OP
J

johnkayliaris

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0
φιλε μου thesaint απο straigh δεν ξερω πολλα.
δεν εχω φτασει εκει ακομα.
 

Επισκέπτης
Ρε παιδιά όταν βλέπω να κρατάει ο άλλος την λεπίδα και να πάει να με ξυρίσει κάτι με πιάνει  :police: :uzi: :new_shocked: :2funny:...καλύτερα τσιλετ!


 
OP
OP
J

johnkayliaris

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0
παιδια θα χαρω να σας δω και εκει και η παρεα να μεγαλωνει.
φιλε FCUK αν θες να φτασεις εκει θα σε βοηθησουμε να φτασεις.
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
3.945
παίδες, εκτός από gilette & nivea και τα κλασικά, ξέρετε συνδυασμό ξυραφιού & αφρού/κρέμας ώστε να ξυριζόμαστε βαθιά, περιποιημένα και σχετικά γρήγορα??
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
με τα κλασσικά ξυραφάκια αστόρ και την γνωστή παλιακή μηχανή που παίρνει αυτά τα ξυραφάκια και μετά πλύσιμο και καπάκι λεμόνι
πόσο γουστάρω να καλοπίζω το μούσι μου :rockon: :rockon:
URL]]
 

Επισκέπτης
φιλε supermouse τα gillette που λες οτι ξυριζουν καλα δεν διαφωνω.ειναι ομως καλα για την υγεια μας?
ξερεις οτι εχουν σιλικονελαιο πανω στην ταινια για να γλυστραει το ξυραφι?
ξερεις οτι ετσι κλεινεις τους πορους του δερματος και μπορει να εχεις προβληματα με το δερμα σου?
οπως το ιδιο εχει και η κρεμα τις nivea.
Το ζεστο νερο και το πινελο θα ανοιξουν τους πορους του δερματος οποτε δεν θα υπαρχει προβλημα οσον αφορα το ξυρισμα...τωρα για προβληματα με την υγεια...Το ντουμανι που τρωμε καθε μερα στη μαπα απο τα τουτου ειναι κατι χιλιαδες φορες πιο επικινδυνο...το ιδιο και τα συντηρητικα στα τροφιμα και τοσα αλλα...
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
παίδες, εκτός από gilette & nivea και τα κλασικά, ξέρετε συνδυασμό ξυραφιού & αφρού/κρέμας ώστε να ξυριζόμαστε βαθιά, περιποιημένα και σχετικά γρήγορα??
το gel της gilette-gillete εμένα μου έχει αφήσει πολύ καλή αίσθηση στο γρήγορο ξύρισμα....
αλλά συνήθως ξυρίζομαι γύρω στο μεσάωρο.
μετά την πρώτη φορά με αυτό το gel δεν ξαναπήρα αφρό
 
OP
OP
J

johnkayliaris

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0
nivea κρεμα? αν μιλας για κρεμα, μπορεις να την αλλαξεις με την κρεμα τις kappus aloe vera θα την βρεις στα ΑΒ βασιλοπουλος
οσο για το ξυραφακι? δεν ξερω τι να σου πω αν θες να βιαζεσαι στο ξυρισμα.αν παλι σκεφτεις να δωσεις λιγο χρονο στο προσωπο σου θα σου ελεγα μια μηχανη merkur ενα πινελακι και σου υποσχομαι πολυ καλυτερο ξυρισμα.
 
OP
OP
J

johnkayliaris

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0
φιλε supermouse την πας τωρα μακρια την κουβεντα.
παντος για τι σιλικονη που σου λεω ψαξε το και θα δεις οτι εχω δικιο. μπορει εσυ να μην εχεις προβλημα με το δερμα σου,εχουν ομως αλλοι.
 

Επισκέπτης
φιλε supermouse την πας τωρα μακρια την κουβεντα.
παντος για τι σιλικονη που σου λεω ψαξε το και θα δεις οτι εχω δικιο. μπορει εσυ να μην εχεις προβλημα με το δερμα σου,εχουν ομως αλλοι.
ΟΚ το καταλαβαινω,οσοι εχουν προβλημα με το δερμα τους να την ψαξουν την φαση και να βρουν τον συνδυασμο που τους βολευει,πολυ σωστα.

Κατ'εμε,οσοι ομως ΔΕΝ εχουν προβλημα δεν χρειαζεται και να μπουν σε διαδικασιες που και χρονο θα τους φανε και χρημα-και θα ψιλοσφαχτουν μεχρι να παρουν το κολαι.

Απαραιτητη η κιμωλιουλα για τα κοψιματα ουτως η αλλως,μην ξεχναμε.
 
OP
OP
J

johnkayliaris

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0
αν προσεξει καποιος πολυ μπορει να ξεκινησει και να κανει ελαχιστα μικρα κοψιματα ή και καθολου.
μην τρομαξουμε τον κοσμο.
 

theshooter

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
7
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
0
παιδια μπροστα στην ευκολια και στο σωστο αποτελεσμα που μπορει να δωσει μια καλη ξυριστικη μηχανη ενα ξυρισμα με ξυραφακι οσο ωραιο και τελετουργικο μπορει να ειναι δεν ειναι τιποτα
για την περιπτωση μου κιολας που στην περιοχη υπαρχει ελια που δεν πρεπει να την κοψω η μηχανη με εχει σωσει
 
OP
OP
J

johnkayliaris

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0
παντος αν καποιος δεν το γουσταρει το κλασικο ξυρισμα δεν μπορει να το κανει και να το γουσταρει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom