Νέα

Περί θητείας στρατού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα JohnKal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 227K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Το ΥΕΘΑ εξετάζει το ενδεχόμενο στρατιωτικής θητείας στα 18...

  • Συμφωνω

    Ψήφοι: 171 44,5%
  • Διαφωνω

    Ψήφοι: 14 3,6%
  • Να παραμείνει όπως έχει σήμερα

    Ψήφοι: 33 8,6%
  • Είμαι κατά της υποχρεωτικής στράτευσης γενικά

    Ψήφοι: 162 42,2%
  • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 4 1,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    384

xiale

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2006
Μηνύματα
106
Like
4
Πόντοι
1
συγνώμη κιόλας , χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν μήπως τα πιλάφια να γράφαν τις αναμνήσεις τους και τις απόψεις τους σε άλλο thread (πχ. πως τα πέρασα στην κατασκήνωση?)
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
Α'04.Υπηρέτησα ΔΚΦ(κανονιοφόρους)4 μήνες κ Υπηρεσία Φάρων στο Χατζηκυριάκειο 7 μήνες.Καλά ήταν αν εξαιρέσεις ότι είχαμε Ολυμπιακούς αγώνες
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
συγνώμη κιόλας , χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν μήπως τα πιλάφια να γράφαν τις αναμνήσεις τους και τις απόψεις τους σε άλλο thread (πχ. πως τα πέρασα στην κατασκήνωση?)

Επειδή φίλε δεν είμαστε όλοι έξυπνοι δυστυχώς μπορείς μήπως να ξεκαθαρίσεις τί εννοείς?
 

xiale

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2006
Μηνύματα
106
Like
4
Πόντοι
1
ενοώ οτι οι υπηρετήσαντες στο ναυτικό δεν δικαιούνται να ομιλούν για στρατό !!!
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Αν και δεν συμφωνώ (τι να πουν οι πετούμενοι), από την άλλη βέβαια εγώ εκ του σύνεγκης εμπειρίες δεν έχω, όπως και να χει thanks για την διευκρίνιση.  :)
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.298
Κριτικές
1
Like
770
Πόντοι
96
 Αν εχεις βυσμα και Λοκατζης να εισαι ζαχαρη περνας. Θυμαμαι στο Πενταγωνο ΟΥκα με στολη και σηματα και κακο να ειναι κυλικιτζης του ΑΓΕΝ, δηλαδη επειδη ηταν ΟΥΚας ήταν μαχιμος, κωλοβυσμα του κερατα ηταν. Εγω εκανα τριπολη-5ο ΣΑ -Μοιρα ΓΕΑ και θυμαμα στα Ιμια ενω καναμα 30 ατομα 20-23 υπηρεσιες ξαφνικα λογω επιφυλακης σκανε καμια 500αρια ατομα και γεμιζει το προαυλιο (για οσους ξερουν εγω ήμουν σκοπος στην 7) και το πρωι σκοπος ημουν και την επομενη οι ιδιοι και οι ιδιοι ημασταν και τραγουδουσαμε " Αν ειναι η ΜΟΙΡΑ μου σακατεμενη δεν φται ο κοσμος ουτε και συ........ "
 

xiale

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2006
Μηνύματα
106
Like
4
Πόντοι
1
πάμε πάλι απο την αρχή.
2/39 συνταγμα ευζώνων
3ος Λοχος Αντι -Αρματικών καβυλη ορεστιάδας
ΑΣΔΕΝ
 

TranceMedia

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2006
Μηνύματα
262
Like
3
Πόντοι
1
πάμε πάλι απο την αρχή.
2/39 συνταγμα ευζώνων
3ος Λοχος Αντι -Αρματικών καβυλη ορεστιάδας
ΑΣΔΕΝ

Α πουλακι μου και συ δεν πας πισω σιγα την θητεια μελι γαλα...

Εγω 263 σειρα μαυροσκουφης με θητεια 14 μηνων στο Κοσσοβο...
 

MATURELOVERR

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2005
Μηνύματα
321
Like
2
Πόντοι
1
ενοώ οτι οι υπηρετήσαντες στο ναυτικό δεν δικαιούνται να ομιλούν για στρατό !!!
μεγα λαθος.πολλα παιδια της σειρας  μου πηγαιναν Ν.Ν.Ψ(τρελαδικο)γιατι δεν αντεχαν το καραβι.μονο οι υπηρεσιες ξηρας ειναι καλες.οι αλλες ειναι γαμα τα και ειδικα τα μεγαλα καραβια.εγω ημουν ξηρα(παρατηρητηριο) ηταν πολυ καλα,απλα σου τη βαραγε η μοναξια και ετρωγες φυλακες για πλακα επειδη ειμασταν σε ρανταρ.
 

MATURELOVERR

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2005
Μηνύματα
321
Like
2
Πόντοι
1
Α'04.Υπηρέτησα ΔΚΦ(κανονιοφόρους)4 μήνες κ Υπηρεσία Φάρων στο Χατζηκυριάκειο 7 μήνες.Καλά ήταν αν εξαιρέσεις ότι είχαμε Ολυμπιακούς αγώνες
φιλε πρεπει να την περασες λουκουμι εκει!εγω ημουν το 2000 νδα.μεγαλη πουτσα εφαγα!
 

TranceMedia

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2006
Μηνύματα
262
Like
3
Πόντοι
1
Και φυσικα δεν θα μιλησω για τις σκοπιες που βαρας εδω με walkman κινητο και Playboy.Εκει στην σκοπια ειχες αλεξισφαιρο 35 κιλων γιατι οι σφαιρες εφευγαν σαν κουφετα...Οποιος εχει υπηρετησει Κοσσοβο ξερει...
 

MATURELOVERR

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2005
Μηνύματα
321
Like
2
Πόντοι
1
Και φυσικα δεν θα μιλησω για τις σκοπιες που βαρας εδω με walkman κινητο και Playboy.Εκει στην σκοπια ειχες αλεξισφαιρο 35 κιλων γιατι οι σφαιρες εφευγαν σαν κουφετα...Οποιος εχει υπηρετησει Κοσσοβο ξερει...
ηθελες και πηγες,ετσι δεν ειναι?
 

xiale

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2006
Μηνύματα
106
Like
4
Πόντοι
1
Στο Κοσσοβο έχω την εντύπωση οτι πήγαινες μόνο εθελοντικά.
Ναι τι να σου πώ πολύ μέλι γάλα. 64 μέρες εμπλοκή στη καβύλη και άλλες 20 εδώ , άσε που στην ΑΣΔΕΝ φάγαμε και τρελή πούτσα στην αλλαγή ηγεσίας του ΓΕΣ καθότι διοικητής γινόταν  ο Διοικητης της ΑΣΔΕΝ... Α ξέχασα και τα HUMMER. Καλή πίπα φάγαμε και εκεί...
 

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
14
Πόντοι
6
δυστυχώς όπου υπάρχει καπνός υπάρχεί φωτιά. Δυστυχώς θα καταταγώ στους προσεχείς μήνες και με βλέπω να  αυξάνεται η θητεία λόγω γκαντεμιάς που με κυνηγάει από τη στιγμή που γεννήθηκα! Κ πρίν από 3 χρόνια το συζήταγα με τον ξάδερφο μου και του έλεγα "να δείς όταν πάω εγώ θα αυηθεί η θητεία". Κ γέλασε... Τώρα τί να πώ. Ότι είναι να γίνει ας γίνει. Εμένα δε με αγχώνει ο στρατός. Ας είναι κ 500 χρόνια. Απλα αφήνεις στη μέση τη καριέρα, τη γκόμενα, τα σχέδια για το μέλλον και το πιο παραγωγικό χρόνο μέχρι τώρα. Παιδιά όταν φύγουν οι εκλογές θα μας το ξεφουρνίσουνε.
 

TranceMedia

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2006
Μηνύματα
262
Like
3
Πόντοι
1
Ναι εθελοντικα πηγα βλεπεις ειχε καλα χρηματα...Κοιτα ο στρατος ετσι οπως τον περασα εγω ηταν οντως μεγαλο γαμησι απλα δεν θεωρω δυσκολα αυτα που περνατε εσεις τωρα και μην ξεχνατε παιδια υπηρετειτε μονο 12 μηνες ενω εγω 18 οπως και ολες οι σειρες τοτε οποτε μην γκρινιαζεται...
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.298
Κριτικές
1
Like
770
Πόντοι
96
καλα και οπλιτες πηρανε στο κοσοβο. Εγω παντως ειχα ακουσει οτι επειδη τα λεφτα ηταν καλα (+1000$ το μηνα) μονο με μέσο σε επαιρναν και μονο αξιωματικους η πενταετεις
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom