Νέα

HIV Λοίμωξη & AIDS. «Μύθοι & Πραγματικότητες»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vassilis19
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 271K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εσείς, απο που ενημερώνεστε για την ασθένεια αυτή?

  • Από Γιατρούς και άλλους ειδικούς

    Ψήφοι: 60 29,1%
  • Από φίλους/παρέα ?

    Ψήφοι: 3 1,5%
  • Από το Internet ?

    Ψήφοι: 110 53,4%
  • Από βιβλία ?

    Ψήφοι: 11 5,3%
  • Από άλλη πηγή ?

    Ψήφοι: 5 2,4%
  • Δεν ενημερώνομαι και δεν θέλω να ξέρω ?

    Ψήφοι: 17 8,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    206

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
vaslag@freemail.gr ...οποιος ενδιαφερεται (το mail του το εχει φανερο απο το προφιλ του)

ζει παντως γιατι κατα τη 1 το πρωι εσκασε μυτη εδω, χωρις να μπει καν στον κοπο να μας ενημερωσει για την εκβαση του "προβληματος"...και ρε παιδια ας ειμαστε προσεκτικοι πλεον σε σπαρακτικα μηνυματα τυπου "ΣΟΣ...πεθαινω απο στιγμη σε στιγμη", "Βοηθεια, τα κορακια με πλησιαζουν", "Ο χαρος βγηκε παγανια" κτλ. -η αλληλεγγυη η δικη μας και η κουτοπονηρια καποιων εχουν και τα ορια τους!
 

dom

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
148
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
1
Μπορεί να μήν έχει το κουράγιο να μας ενημερώσει
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
ναι...μπηκε στη μια το πρωι για χαβαλε, αλλα δεν αντεξε να μας πει τα τραγικα νεα...ελεος ρε παιδες....
 

lado

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2006
Μηνύματα
75
Like
4
Πόντοι
0
να ρωτησω και εγω κατι επανω στο θέμα των ιατρικων εξετασεων, γιατι πηγαινω που και που σε οικους ανοχης εδω και αρκετα χρονια αλλά δεν εχω κανει ποτέ εξετάσεις αλλά πιστευω οτι ειναι καιρος να κανω......
στο Νοσοκομειο Συγγρος, γινοντε εξετασεις για αφροδισια νοσηματα και για ηπατιτιδα α&β;
εαν καποιος γνωριζει ποσο περιπου κοστιζουν οι εξετασεις για AIDS; 
 

williams

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
412
Like
6
Πόντοι
1
φιλε lado διαβασε παραπανω και θα ενημερωθεις πληρως!
 

lado

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2006
Μηνύματα
75
Like
4
Πόντοι
0
τι άλλες εξετασεις ειναι καλο να κανει καποιος που πηγαινει με ιεροδουλες για αρκετα χρονια; υπαρχει περιπτωση να κολλησει κατι το οποιο γιατρευετε αλλά μπορει να προκαλεσει στηροτητα;

προσπαθω να τηρω καποιους κανονες, χρησιμοποιω πάντα προφυλακτικο, προσεχω να μην ερθει σε επαφη το δερμα μου με το μεταχειρησμενο προφυλακτικο, κανω μπάνιο μετα την επαφη, διαλεγω που πηγαινω.
 

Επισκέπτης
Υπαρχει το "DNA Pro Viral Test" που ανυχνευει στο πρωτο 10ημερο.
Αλλα γενικα μη τρελενεσαι ο ιος ειναι παρα πολυ δυσκολο να μεταδωθει - εκτος των γνωστων τροπων/που επαναλαμβανονται!.
 

Επισκέπτης
Για ΗΠΑΤΙΤΗΔΕΣ, AIDS είναι δωρεάν στο Συγγρός. Σε ιδιωτικά μην εμπιστεύεσαι για τέτοιες εξετάσεις. Τα κτίρια μπορεί να είναι πιο κυριλέ, αλλά οι εξετάσεις όχι ...
 

trelouros

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2006
Μηνύματα
66
Like
2
Πόντοι
0
Εμενα η γνωμη μου ειναι πως προσπαθει να παρει τον κοσμο της Λιοσιων. Μαλλον ο φιλος εχει μαγαζι καπου αλλου. Φυλης ή κατι αλλο.
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Παιδία, επιτρέψτε μου να πώ την γνώμη μου σε όσους θέλουν να επισκεφτούν το Α. Συγγρος για κάθε είδους εξέταση.

Το νοσοκομείο είναι ένα μπουρδέλο ! 
Πήγα την προηγούμενη εβδομάδα για να δώ έναν αφροδισιολόγο γιατί ο δικός μου γιατρός έλειπε και δεν είχα εμπιστοσύνη να πάω στα "ξενοδοχεία" Υγεία, Ιατρικό κτλ. οπότε αποφασίζω να πάω στο Συγγρού (πρώτη φορά στην ζωή μου σε δημόδιο νοσοκομείο) αφού λένε τόσα καλά λόγια γι αυτό.
Πάω την πρώτη φορά στις 10:00 το πρωί και μου λέει ο θυρωρός οτι έχουν τελειώσει τα νούμερα και οτι πρέπει να πάω την επόμενη το πρωί για να πάρω σειρά με νούμερο.
Πάω την δεύτερη μέρα στις 07:30 και βλέπω μια ουρά απο 100 άτομα ! Αφού να φανταστείτε είχαν περικυκλώσει το κτίριο του νοσοκομείου γύρω γύρω. Πάω μπροστά στην ουρά και ρωτάω τους πρώτους απο τι ώρα έχουν πάει. Μου λένε απο τις 05:30-06:00 :idiot:
Δεν στέκομαι στην ουρά και μπαίνω μέσα στον θυρωρό και του λέω οτι έχω έρθει δύο φορές, δεν θέλω να κάνω κάποια εξέταση αλλά θέλω να με δεί ένας γιατρός για κάτι επείγον. Επείγοντα περιστατικα δεν έχετε ? τον ρωτάω, ή έστω εξωτερικά ή απογευματικά ιατρεία και να πληρώσω.
Όχι μου λέει, την πρώτη φορά πρέπει να πάρετε νούμερο και να σας ανοίξουμε φάκελο και απο τις επόμενες φορές θα πηγαίνετε κατευθείαν στον γιατρό που σας εξέτασε για να σας παρακολουθεί.

Να χέσω ρε μαλάκες και τα δημόσια νοσοκομεία και τους γιατρούς του ΕΣΥ σας. Καλύτερα να κάνω το σκατό μου παξιμάδι και να πάω σε ένα ιδιωτικό νοσοκομείο, άμα δεν έχω λεφτά, παρά να στηθώ στην ουρά απο τα χαράματα.

Παρεπιπτόντως περίμενα μια βδομάδα να έρθει ο γιατρός μου, υπέφερα, πόναγα αλλά έκανα υπομονή και μόλις ήρθε πήγα στο ιατρείο του, έσκασα τα 100 ? μου και έκανα την δουλεία μου.

Αλλοίμονο στην ώρα που θα πέσουμε στην ανάγκη τους  :jerking:
 

polpasa

Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2006
Μηνύματα
17
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
0
με αφορμη την περιπτωση του βασιλη, ο οποιος πιστευω οτι ειναι υποχονδριος, θα αναφερω μερικα ενδιαφεροντα για το hiv μιας και πιστευω οτι μερικες φορες ολοι μας ειχαμε μια υπονια μηπως και κολησαμε τιποτα.
  '' Η λοίμωξη HIV, όπως προαναφέραμε, συνήθως δεν προκαλεί κανένα σύμπτωμα αρχικά. Έτσι, ο κύριος τρόπος εντοπισμού του ιού είναι μέσω της εξέτασης αίματος για την παρουσία αντισωμάτων (πρωτεΐνες) κατά του ιού. Τα αντισώματα αυτά, γενικά, δεν είναι ανιχνεύσιμα πριν από ένα μέχρι τρεις μήνες μετά την προσβολή από τον ιό και μπορεί να χρειαστούν περισσότεροι από έξι μήνες προτού γενικευθούν σε ποσότητες επαρκείς ώστε να εμφανίζονται στις κανονικές εξετάσεις αίματος. '' 
δειτε τα παρακατω εχουν πολυ ενδιαφερον ειναι ενημερωμενα και εχουν ξυλινη επιστημονικη γλωσα.



το τελευταιο ισχυριζεται οτι δεν υπαρχει αντρας ετεροφυλλοφιλος που να κολησε απο γυναικα. ειχει ενδιαφερων
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.105
Like
139
Πόντοι
16
αρκετα ενδιαφερον.
Σκεφτομαι να παρω το βιβλιο για περαιτέρω λεπτομεριες
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
Το νοσοκομείο είναι ένα μπουρδέλο ! 
Πήγα την προηγούμενη εβδομάδα για να δώ έναν αφροδισιολόγο γιατί ο δικός μου γιατρός έλειπε και δεν είχα εμπιστοσύνη να πάω στα "ξενοδοχεία" Υγεία, Ιατρικό κτλ. οπότε αποφασίζω να πάω στο Συγγρού (πρώτη φορά στην ζωή μου σε δημόδιο νοσοκομείο) αφού λένε τόσα καλά λόγια γι αυτό.
Πάω την πρώτη φορά στις 10:00 το πρωί και μου λέει ο θυρωρός οτι έχουν τελειώσει τα νούμερα και οτι πρέπει να πάω την επόμενη το πρωί για να πάρω σειρά με νούμερο.
Πάω την δεύτερη μέρα στις 07:30 και βλέπω μια ουρά απο 100 άτομα ! Αφού να φανταστείτε είχαν περικυκλώσει το κτίριο του νοσοκομείου γύρω γύρω. Πάω μπροστά στην ουρά και ρωτάω τους πρώτους απο τι ώρα έχουν πάει. Μου λένε απο τις 05:30-06:00 :idiot:
Δεν στέκομαι στην ουρά και μπαίνω μέσα στον θυρωρό και του λέω οτι έχω έρθει δύο φορές, δεν θέλω να κάνω κάποια εξέταση αλλά θέλω να με δεί ένας γιατρός για κάτι επείγον. Επείγοντα περιστατικα δεν έχετε ? τον ρωτάω, ή έστω εξωτερικά ή απογευματικά ιατρεία και να πληρώσω.
Όχι μου λέει, την πρώτη φορά πρέπει να πάρετε νούμερο και να σας ανοίξουμε φάκελο και απο τις επόμενες φορές θα πηγαίνετε κατευθείαν στον γιατρό που σας εξέτασε για να σας παρακολουθεί.

Να χέσω ρε μαλάκες και τα δημόσια νοσοκομεία και τους γιατρούς του ΕΣΥ σας.

Oταν  διαβασα  τα  παραπανω  ενιωσα  deja vu . Εγω  προχωρησα  ακομα  παραπερα  ,  εκανα  εξετασεις  και  η  γιατρος  μου  ειπε  να  παρω  τα  αποτελεσματα  σε  15  μερες!!!!!!  Ξερετε  ποσο    ψυχοφθορο  ειναι  να    περιμενεις    εστω  και  καποιες  ωρες  τα  αποτελεσματα  για  τετοιου  ειδους  εξετασεις ? Επειδη  δουλευω  σε  εταιρεια  με  ιατρικα  μηχανηματα  ,  αρκει να  σας  πω  οτι  οι  ορμονολογικοι  αναλυτες  δουλευουν  με  ταχυτητες  τουλαχιστον  100 εξετασεις/ωρα. Τελικα    ενιωσα  κοροιδο  γιατι  πληρωσα  και  στο  νοσοκομειο  και    στον  ιδωτη  μικροβιολογο  που  μου  εδωσε  τα  αποτελεσματα  το  απογευμα.


 

Επισκέπτης
Για ΗΠΑΤΙΤΗΔΕΣ, AIDS είναι δωρεάν στο Συγγρός. Σε ιδιωτικά μην εμπιστεύεσαι για τέτοιες εξετάσεις. Τα κτίρια μπορεί να είναι πιο κυριλέ, αλλά οι εξετάσεις όχι ...

Υπάρχει περίπτωση δηλαδή να μην κάνουν κανονική εξέταση τα κυριλέ ιδιωτικά νοσοκομεία; Θα ήθελα να πιστεύω οτι υπερβάλλεις, δεν παίζουν μ' αυτά τα ζητήματα!
 

Επισκέπτης
Το ότι δεν υπάρχει άνδρας ετεροφυλόφιλος που να κόλλησε από γυναίκα είναι ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΙΣΗ.

ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΨΕΜΜΑ ...
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Ρε συ hrys o lakis το λέει γιατί στα ιδιωτικά νοσοκομεία δεν είναι διορισμένοι όπως στα δημόσια.. ξέρεις με πόσες πορείες έχουν εξασφαλίσει την ανωτερότητα τους στην εξέταση του πούτσου τα δημόσια νοσοκομεία ?? (τώρα αυτό κυριολεκτικά, μεταφορικά, όπως θέλει το βλέπει κανείς)  ;)
 

Επισκέπτης
Το πουταναριό του ΒΗΜΑΤΟΣ καταλήγει στο ... σοβαρότατο συμπέρασμα το ότι το AIDS είναι δημιούργημα των Αμερικανών, δεν υπάρχουν άνδρες οροθετικοί και όλα αυτά είναι προπαγάνδα των Αμερικανών για να μας ... εξουσιάσουν, όπως με τις κάμερες, τα νέου τύπου διαβατήρια κτλ κτλ κτλ ...

Κλισέ που θυμίζουν Πλατεία Εξαρχείων.

Το μόνο που δεν λέει τελειώνοντας είναι "προλετάριοι του κόσμου ενωθείτε" ...

Αν πραγματικά κάποιος πιστεύει ότι δεν υπάρχουν οροθετικοί άνδρες ετεροφυλόφιλοι ας πάει να γαμήσει οροθετικές γυναίκες στην Αφρική μερικές φορές κι αν δεν κολλήσει ,εδώ είμαστε ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom