Νέα

Ελληνίδα vs ξένης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xristos1000
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ελληνιδα εναντιον Αλλοδαπης. Ποια τα λεει καλυτερα?

  • Ελληνιδα?

    Ψήφοι: 1 16,7%
  • Αλλοδαπη?

    Ψήφοι: 2 33,3%
  • καμια απο τις δυο?

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • και οι δυο ?

    Ψήφοι: 2 33,3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 16,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    6

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Η πλειοψηφια θανο λεει ποσο για τον πεολα ειναι οι Ελεινιδες.Δεν ειναι οτι το λεει ο πεταλουδας και ο μαχαιρας...Τι το ψαχνεις τωρα.Ετσι ειναι.Πως να το κανουμε δηλαδη?Εχουμε απο τις πιο χαλια γυναικες στην Ευρωπη (οι περισσοτερες απο αυτες δηλαδη γαμησετα ειναι και εμφανισιακως και σε ολα τους)
και πια πλειοψειφια ρε κωτσο !για κατσε τωρα! επειδη το λενε 15 ατομα που ειναι μελοι σε αυτο το σαιτ και εχουνε και 2πλα ΙD μας κανουνε 30!! αυτη ειναι η πλειοψηφεια?
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Χαχαχα ποιος ειπε ρε Θανο οτι οι Σουηδεζες ειναι οι πιο κρυες γυναικες της Ευρωπης?
Γιατι οι Ελεινιδες δεν θεωρουνται κρυες?  :grin:
Αυτα για τις σουηδεζες και γενικα τις ξενες τα λενε κατι γεροντοκορες ,κατι θειτσες και κατι γυναικες σαβουρες που χανουν τους αντρες τους απο αλλοδαπες  :grin:
κανεις τεραστιο λαθος!
αν θεωρεις θιτσες ανθρωπους της ιατρικης πιτσιρικαδες που πανε για ειδεικοτητα και μου τα λενε....κανεις λαθος!
οκ αποψη σου! δεν θα προσπαθησω να στην αλαξω οπως και συ την δικια μου!
 

Επισκέπτης
και πια πλειοψειφια ρε κωτσο !για κατσε τωρα! επειδη το λενε 15 ατομα που ειναι μελοι σε αυτο το σαιτ και εχουνε και 2πλα ΙD μας κανουνε 30!! αυτη ειναι η πλειοψηφεια?

Ε ρε φιλε σχεδον ολοι το λενε.Δεν μπορεις να τους βγαλεις ολους αδικους
Και με οσους το συζηταω και εξω συμφωνουμε σε αυτο το θεμα.Πως να το κανουμε τωρα?Δεν το λενε 5-10 ατομα...

 

Επισκέπτης
κανεις τεραστιο λαθος!
αν θεωρεις θιτσες ανθρωπους της ιατρικης πιτσιρικαδες που πανε για ειδεικοτητα και μου τα λενε....κανεις λαθος!
οκ αποψη σου! δεν θα προσπαθησω να στην αλαξω οπως και συ την δικια μου!

Καποιες που ειχα γνωρισει παντως απο κοντα μου εχουν δωσει αλλη εντυπωση.Ενταξει οχι απο τις πιο θερμες γυναικες στον κοσμο αλλα ψυχρες δεν τις λες με τιποτα...
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
να σου πω κατι? δοξα το Θεο μιας και ειχα πατερα καραβανα και αλλαξα ενα καρο πολεις και εχω γνωρισει παρα πολους ανθρωπους στην ζωη μου απο σχολεια φροντιστηρια φιλιες νοοτροπιες σαν φοιτητης στο εξωτερικο με αλη κουλτουρα ηθη και εθιμα σε πληροφορω οτι και γω που χω συναναστραφει με αρκετο κοσμο και ακομη μαθαινω (γιατι οσο ζεις μαθαινεις) εχω εκτιμησει πολλα πραγματα απο τοτε που την εκανα απο ελλαδα 1η φορα!

τι να σου πρωτοαναλυσω που δεν ξερω απο που ν αρχισω και που να τελιωσω!
 

Επισκέπτης
να σου πω κατι? δοξα το Θεο μιας και ειχα πατερα καραβανα και αλλαξα ενα καρο πολεις και εχω γνωρισει παρα πολους ανθρωπους στην ζωη μου απο σχολεια φροντιστηρια φιλιες νοοτροπιες σαν φοιτητης στο εξωτερικο με αλη κουλτουρα ηθη και εθιμα σε πληροφορω οτι και γω που χω συναναστραφει με αρκετο κοσμο και ακομη μαθαινω (γιατι οσο ζεις μαθαινεις) εχω εκτιμησει πολλα πραγματα απο τοτε που την εκανα απο ελλαδα 1η φορα!

τι να σου πρωτοαναλυσω που δεν ξερω απο που ν αρχισω και που να τελιωσω!

Ειμαι περιεργος 4-5 πραγματα αμα μπορεις να πεις...
Εμενα το μονο που θα μου λειψει απο την Ελλαδα οταν φυγω ειναι οι παραλιες της αλλα τα καλοκαιρια εχω σπιτι να γυριζω πισω  :rockon: :rockon: :rockon:
Μονο για διακοπες ειναι ωραιο μερος σχετικα η Ελλαδα αλλα και παλι με την ακριβεια δεν συμφερει τοσο...
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
επειδη συναναστραφικα μια φορα ενα καλοκαιρι σε ενα νησι με μια δυο ρουμανες δηλαδη μπορω να εξκφρασω αποψη για την ρουμανια? π.χ!!
εδω 4 χρονακια και παλι ειμαι επιφυλακτικος με αυτα που λεω γιατι ουτε οι ιδιοι οι αντρες δεν μπορουνε καλα καλα να κρινουνε τις γυναικες της χωρας τους! λεω την αποψη μου αλλα ταπεινα!

εχει τυχει να μου λενε ατομα που ειτανε ελλαδα (ξενοι) περα απο τα καλα και χιλια δυο χρυσα που εχουμε αρχισανε να λενε τα αρνητικα! τους αρπαξα απο τα μαλια......λεω για οπα οπα ρε μεγαλε πηγες 3 μηνες στην ελλαδα και μου μου λες τι παιζει??? να μου πεις την αποψη σου ναι μεχρι εκει αλλα οχι παρακτω γιατι θα μαλωσουμε! εγω δηλαδη στην χωρα σου τοσα χρονια και δεν σου τα λεω (που στην τελικη ξερω τι παιζει γιατι δεν ηρθα για διακοπες) και συ εμαθες και τι παιζει? και κοβεται η συζητηση!
απο εναν ελληνα ομως γενημα θρεμα θα δεχτω να μου πει για τις ελληνιδες και οτι σκατα αρνητικα θελει να μου επι οπως και απο εναν ρουμανο για τις ρουμανες! αλο να σαι ενα διαστημα και αλο να ξερεις και να χεις μεγαλωσει με τις νοοτροπιες απο μωρο παιδι!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Ειμαι περιεργος 4-5 πραγματα αμα μπορεις να πεις...
Εμενα το μονο που θα μου λειψει απο την Ελλαδα οταν φυγω ειναι οι παραλιες της αλλα τα καλοκαιρια εχω σπιτι να γυριζω πισω  :rockon: :rockon: :rockon:
Μονο για διακοπες ειναι ωραιο μερος σχετικα η Ελλαδα αλλα και παλι με την ακριβεια δεν συμφερει τοσο...
θα τα δεις μονος σου οταν με το καλο φυγεις!
μην νομιζεις οτι και παρα πολα ατομα αντεξανε εστω σαν φοιτοιτες που καθε μηνα πεφτουνε τα λεφτα του μπαμπα σπιτακι εχεις καβλαντα χαβαλε την ζωουλα σου την κανεις!η μονη σου υποχρεωση ειαι μια σχολη! ε για σκεψου να δουλευεις!
αστο!
θα τα δεις μονος σου!
απο ρατσισμο θες? απο φιλιες θες? απο  γκομενες θες? απο ζωη θες? τι θες?
ειμαστε συνηθησμενοι με τα σκατα της ελλαδας!
εγω προσωπικα το λεω α ρε ελλαδιτσα σε βριζουμε σε υποτιμαμε αλλα για μενα η καλυτερη θα σαι!
μεχρι και οι ντοπιοι που εχουνε φυγει εξωτερικο και ξερουν  με ρωτανε και μου απανατανε μονοι τους!σαν το σπιτι σου πουθενα ε????????με την οικογενεια σου με τους φιλους σου με την δουλιτσα σου το σπιτακι σου! πολλα!
λιγοι ειναι αυτοι που φευγουνε στις μετρες μας στο εξωτερικο! και αυτοι για καριερα πανε! κανα μεταπτυχιακο καμια ειδεικοτητα! και λιγοι μενουνε επειδη ειναι καλα τα λεφτα!
τι θα πας να γινεις καμενος σουβλατζης στη Γερμανια? η σαν το σουβλατσζη που παρηγκειλα εγω πριλ λιγο σουβλακι!απατεωνας! τι χαιρι και προκοπη να δει σε ανατολικα κρατη με ενα σουβλατζιδικο!τεσπα αλλα πεζουνε  απο πισω!
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
εγω ρε φιλε δεν εχω αφομιωσει καμια νοοτροπια π.χ!
στα @@@@@@ μου τι κανει ο καθενας!!
εδω αλλος παει απο την επαρχια στην αθηνα και αλαζει στυλ και αλλα πολα!
δεν θα αλλαξει απο το εξωτερικο!
και καλο ειναι να κοιταμε και 5 καλα στοιχεια οχι μονο τα αρνητικα!
αλλα οχι επειδη φυγαμε στο εξωτερικο να λεμε και τα χιλια μυρια για την ελλαδα επειδη δεν μας συμφερει!!
τελοσπαντων επειδη εχω κανει παρομοιες συζητησεις και με αλους απο το εξωτερικο και επειδη εχω δει οτι δεν βγαζει πουθενα το σταματαω εδω!! λεμε λεμε για τις ελληνιδες σορυ ελλεινιδες αλλα για τα μαυρα μας τα χαλια (βαζω και τον ευατο μου μεσα) δεν λεμε! οι μισοι που καθονται και κατηγορουνε η αγαμητοι ειναι η γκομενα δεν βρισκουν και την πεφτουνε στις ξενες (και κατηγορουνε τις ελληνιδες) και αλλα πολλα!
επειδη θα παραφερθουμε και θα πεσει και το μισο σαιτ να μας φαει! ξαναλεω οτι αυτες οι συζητησεις δεν βγαζουνε πουθενα!κατι φιλαρακια μου (παλι στο εξωτερικο) μου λενε και μου λεγανε.....τι ασχολεισαι ρε μαλακα?τσαμπα τα λες και χαλας και την ζαχαρενια σου!

+1000000

Συγνωμη που αργησα να απαντησω αλλα ειχα παει να δω τον αγωνα σε κατι φιλους.
Δεν μπορω να πω το αντιθετο.
Τα λες πολυ σωστα.
Εγω δεν θα κατσω να αναφερθω στα στραβα του Ελληνα ετσι κι αλλιως.
Αλλα πιστευω πως ειναι ντροπης πραματα να ερχεται ο αλλος απ'εξω και να πεφτουν ολοι επανω του να τον φανε. Μας χαλαει, δεν μας αρεσει. Πως το λενε.
Αυτα. Και παρακαλω ας το σταματησουμε εδω.....δεν θα οδηγησει πουθενα αυτη η συζητηση. Φιλικα!
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
Α! Ξεχασα να αναφερθω στην νοοτροποια στην οποια εχω αφωμοιωσει διοτι δεν αισθανθηκα ποτε Ελληνας.
Αυτα.
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
παλικαρι thanoss  πολλοι στη σουηδια πανε στη δουλεια με ποδηλατο οχι με ΓΚΑΜΠΡΙΟΛΕ :S
αν γουσταρει η γκομενα θα σε πηδηξει επειδη της αρεσεις και σου αρεσει
στο ελλαντα αυτος που εχει το ΓΚΑΜΠΡΙΟ τραβαει την προσοχη!θα πηδηξει επειδη στη γκομενα γυαλισε το καρο οχι αυτος.
ΚΟΜΠΛΕΞ :grin:

Τα λες πολυ σωστα φιλος tsapgeo.
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
δεν χρειαζεται να μου τα αποδειξεις!!εχω πιασει!! αλλα σου κανω και λιγο αντιλογο για να σκεφτεις!
το ξερω!
και???? εγω ενα ξερω
αν εχεις κοτσια οπου και να πας θα πηδηξεις! με η χωρις αμαξι! με η χωρις χρηματ! τροπο θελει! και φυσικα ο καθενας πρεπει να τον βρει για την παρτυ του!
δηαλαδη ολοι μα ολοι εκει εξω που εχουνε γκομενες γιατα λεφτα τους και για τα αυτοκινητα τους ειναι?
απο μικρος θυμαμαι οτι καποια πραγματα που βλεπεις στην κοινωνια τα βλεπες στο ιδιο σου το σχολειο! τον διαχωρισμο του δασκαλου σπο τον γιο/κορης γιατρου! πως ειτανε ντυμενο! ποσα λεφτα ειχε και πηγαινε στο κυλικειο!αν ειτανε και εμφανησιμο τα κοροτσακια γελουσανε.....κλπ κλπ
απο μικρος εβλεπα οτι μεχρι και στο σχολειο υπαρχουνε κλικες με παρεες κλπ κλπ!
απο μικρος παρατηρουσα οτι ο τοτε τυπας που ειχε το στυλ και το μηχανακι το φτιαγμενο ειχε σχεδον παντα γκομενα και παιδια 10 φορες καλυτερα την βγαζανε με την παλαμη!
εγω γουσταρα γιατι ποτε δεν ειχα τοτε μηχανακι που ολες ψοφουσανε να τις πας σπιτι και γω ειχα απο τα πιο ωραια μουνια!!

Φυσικα και θα πηδιξεις αν εχεις τον τροπο.
Αλλα πρεπει να το προσπαθησεις παααααρα πολυ και μετα απο πολυ μπαμπλα και κερασμα.
Στο εξωτερικο υπαρχει και η περιπτωση να ερθει η ιδια κοπελα να σου μιλησει.
Βρες μου ΕΝΑΝ που να εχει παθει κατι παρομοιο.
Αλλα και να μου βρεις, αυτος θα ειναι η εξαιρεση στον κανονα.
Δεν ειπα πως εξω ερχονται παντα οι αλλες, αλλα οπωςκ και να το κανουμε δεν ειναι και τοσο σφιχτα τα πραγματα. Ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω.
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
και τι θες τωρα να μου συγκρινεις τις Σουηδεζες?? τις πιο κρυες γυναικες της Ευωπης??
ε και παλι! ολες αποκλειεται να ναι!
ετσι και με τις ελληνιδες!

Δεν ξερω αν τις εχει πετυχει ποτε στα Ελληνικα νησια (Κως για παραδειγμα),
που απο κρυοκωλες (οπως λες,) γινονται ηφαιστειο.
 
OP
OP
X

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Στο εξωτερικο υπαρχει και η περιπτωση να ερθει η ιδια κοπελα να σου μιλησει.
Aυτο το εχω ακουσεο απο δεκαδες που ζουν η εχουν παει εξω.........τους την πεφτουν κανονικα.
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
εχω εκτιμησει πολλα πραγματα απο τοτε που την εκανα απο ελλαδα 1η φορα!

τι να σου πρωτοαναλυσω που δεν ξερω απο που ν αρχισω και που να τελιωσω!

Θα μπορουσα να πω πολλα (σαν αντιθεση) αλλα δεν θελω.
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
Aυτο το εχω ακουσεο απο δεκαδες που ζουν η εχουν παει εξω.........τους την πεφτουν κανονικα.

Νταξι Χρισταρα μην κολλας μονο εκει (βεβαια η θεματολογια του θρεντ αυτη ειναι αλλα.... μιας και το τραβηξαμε ποοοοοολυ),
||
||
||
/

Ειναι και πολλα αλλα θεματα αλλα δεν θεω να αναπτυχθω.
Παω για υπνο.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Aυτο το εχω ακουσεο απο δεκαδες που ζουν η εχουν παει εξω.........τους την πεφτουν κανονικα.
καλα πανε εξω....!και οταν σου την πεσουνε ελα να μας το γραψεις!




Νταξι Χρισταρα μην κολλας μονο εκει (βεβαια η θεματολογια του θρεντ αυτη ειναι αλλα.... μιας και το τραβηξαμε ποοοοοολυ),
||
||
||
/

Ειναι και πολλα αλλα θεματα αλλα δεν θεω να αναπτυχθω.
Παω για υπνο.
λογικο ειναι να κολαει....!

κλασικο φαινομενο αυτο που κανει....παιρνει μια προταση απο μια συζητηση που τον συμφερει και το πεταει....!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Φυσικα και θα πηδιξεις αν εχεις τον τροπο.
Αλλα πρεπει να το προσπαθησεις παααααρα πολυ και μετα απο πολυ μπαμπλα και κερασμα.
Στο εξωτερικο υπαρχει και η περιπτωση να ερθει η ιδια κοπελα να σου μιλησει.
Βρες μου ΕΝΑΝ που να εχει παθει κατι παρομοιο.
Αλλα και να μου βρεις, αυτος θα ειναι η εξαιρεση στον κανονα.
Δεν ειπα πως εξω ερχονται παντα οι αλλες, αλλα οπωςκ και να το κανουμε δεν ειναι και τοσο σφιχτα τα πραγματα. Ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω.

Δεν ξερω αν τις εχει πετυχει ποτε στα Ελληνικα νησια (Κως για παραδειγμα),
που απο κρυοκωλες (οπως λες,) γινονται ηφαιστειο.


το λαθος που γινεται εδω μεσα και ακομη δεν το εχετε παρει χαμπαρι ειναι το εξης....!
μπαινει ο καθενας και αρχιζει και λεει.....οι ελληνιδες ειναι ετσι αλιως οι χειροτερες καριολες χοντρες ασχημες ψαχνουνε σπονσορες κλπ κλπ κλπ.....
μπαινουν αλοι 10 απο πισω που σιγονταρουν και μετα αρχιζει ο καθενας.....εγω στο εξωτερικο μια φορα και ενα καιρο γνωρισα μια Σουηδεζα γερμανιδα,γαλιδα,ιταλιδα μπλα μλπα και ειτανε ετσι ετσι και ετσι....ή ο κολητος μου που ειναι εξωτερικο τρελα σκηνικα κλπ....!

και το αποτελεσμα ποιο ειναι? ο καθενας καθεται και λεει για ολες τις ελληνιδες ποσο για τον πουτσο ειναι και απο ξενες ο καθενας λεει μια,δυο περιπτωσεις για μια σουηδεζα γαλιδα η γερμανιδα?
ειναι σωστες οι συγκρισεις? συγκρινουμε 45.000 ελληνιδες με 5 Σουηδεζες π.χ?(που μπορει να γνωρισαμε και σε ενα νησι-κωλομπαρο κλπ)
δηλαδη συγκρινουμε 1,2 το πολυ 3 περιππτωσεις που ξερουμε ή μας εχουνε πει απο εξωτερικο με τις ελληνιδες που τις ζουμε καθε μερα...! δεν παει ετσι!!
για να γινει σωστα μια συγκριση μπορει να γινει απο καποιον που ζει εξωτερικο και ξερει και τους εκει ανθρωπους και τους εδω(ελλαδα)! ηθη εθιμα νοοτροπιες κλπ!
 

Επισκέπτης
ειναι σωστες οι συγκρισεις? συγκρινουμε 45.000 ελληνιδες με 5 Σουηδεζες π.χ?(που μπορει να γνωρισαμε και σε ενα νησι-κωλομπαρο κλπ)

Δεν συγκρινουμε 45 χιλιαδες Ελληνιδες με 5 Σουηδεζες.Συγκρινουμε οσες Ελληνιδες εχουμε γνωρισει με οσες ξενες εχουμε γνωρισει (χωρις να της εχουμε γαμησει απαραιτητα).
Σου αρεσει δεν σου αρεσει Θανο οι Ελεινιδες ειναι για τον πεολα τελειως.Μονος σου καθεσαι και ξελαρυγγιαζεσαι και τις υποστηριζεις!!!


 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
δεν τις υποστηριζω αλλα ουτε τις βριζω....!
εγω ειμαι της εξης αποψης......! οπου και να πας οι γυναικες ειναι γυναικες! υπαρχουνε και οι πουτανες στο επαγκελμα στην ψυχη αυτες που θελουνε σπονσορα αυτες που ειναι για σπιτι κοντες χοντρες αδυνατες μελαχρινες,ξανθιες γλυκες.............
υπαρχει καθε καρυδιας καρυδι...!
αυτη ειναι η αποψη μου!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom