Νέα

μικτοι γαμοι..γιατι συμβαινει αυτο το αισχος?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 374
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

θα παντρευοσασταν αλλοδαπη?

  • οχι με τιποτα..παππουτσι απ τον τοπο σου κι ας ειναι μπαλωμενο

    Ψήφοι: 15 16,0%
  • ναι αμε γιατι οχι..

    Ψήφοι: 64 68,1%
  • αναλογα..αν ηταν απο ανεπτυγμενη χωρα ναι..

    Ψήφοι: 15 16,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    94

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
Δεν νομίζω να είναι αίσχος οι μικτοί γάμοι. Βέβαια αν το εξετάσει κανείς φυλετικά, σίγουρα υπάρχει κίνδυνος αλλοίωσης κάποιων στοιχείων της φυλής. Ωστόσο η συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων έχουν αλλοιωθεί στο πέρασμα των χρόνων με ελάχιστες εξαιρέσεις όπως κάποιους πληθυσμούς που δεν άφηναν οι Τούρκοι να αναμειχθούν (Πόντιοι, οι Κρητικοί)
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.174
Κριτικές
35
Like
4.497
Πόντοι
2.046
Εγω παντως μολις βλεπω Ελληνα ναχει παντρευτει αλλοδαπη, θεωρω οτι καποιο προβλημα εχει..οι Ελληνιδες με το αλανθαστο ενστικτο τους καταλαβαινουν με την μια τους μαλακες και αποτυχημενους και τους αφηνουν στο περιθωριο..και ετσι αυτοι καταφευγουν στις αλλοδαπες..η απολυτη ξεφτιλα...
Τυπε ο ερως δε κοιτα ουτε θρησκεια ουτε γλωσσα οι Ελεεινιδες την τυφλα τους δε ξερουν και μαλλων εσυ εχεις το προβλημα γενικα με τους αλλοδαπους οχι οι αλλοι.
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.174
Κριτικές
35
Like
4.497
Πόντοι
2.046
σωστος..επισης νοθευουν ετσι και το μοναδικο Ελληνικο DNA ασε που οι περισσοτερες απ αυτες δεν εχουν δουλεια και τις ταιζουν μετα..δλδ γαμο μονο για σεξ..σκεψου γιατι  :jerking: μιλαμε..
400 χρονια σκλαβιας απο τα μεμετια εμεις που παντρευομαστε τις Ρωσσιδες Ρουμανες Βουλγαρες και αλλες το νοθευουμε ε ρε τι αλλο θα ακουσουμε  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

aristos 45 sec

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.965
Κριτικές
3
Like
19
Πόντοι
16
Σε λίγο θα αποτελούμε όχι μειονότητα σαν έθνος στην χώρα μας αλλά και σαν ελληνικό έθνος στον κόσμο!
Δώστε λίγο βάση στο παρακάτω!

Η γέννηση του μύθου
Για όσους δεν θυμούνται, να σημειώσουμε ότι το 1997 η κ. Λιάνα Κανέλλη, νυν βουλευτής του ΚΚΕ και τότε εκδότις του περιοδικού «Νέμεσις», κυκλοφόρησε ένα «δράκο» (όπως ονομάζονται οι συνωμοσιολογικές ειδήσεις) στον δημόσιο διάλογο. Το 1994 (ή κατ’ άλλους το 1974), ο Χένρι Κίσινγκερ δήλωσε δημόσια ότι: «Οι Ελληνες είναι αναρχικοί και δύσκολα “κουμαντάρονται”. Γι’ αυτό τον λόγο πρέπει να χτυπήσουμε βαθιά μέσα στις πολιτισμικές τους ρίζες, μπορεί τότε να τους αναγκάσουμε να συμβιβαστούν. Εννοώ βέβαια να χτυπήσουμε τη γλώσσα τους, τη θρησκεία τους, τα πολιτιστικά και ιστορικά τους αποθέματα , έτσι ώστε να ουδετεροποιήσουμε τη δυνατότητά τους να αναπτύσσονται, να διακρίνουν τους εαυτούς τους  ή να αποδεικνύουν ότι μπορούν να νικούν...».
:think:
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
Δεν νομίζω να είναι αίσχος οι μικτοί γάμοι. Βέβαια αν το εξετάσει κανείς φυλετικά, σίγουρα υπάρχει κίνδυνος αλλοίωσης κάποιων στοιχείων της φυλής. Ωστόσο η συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων έχουν αλλοιωθεί στο πέρασμα των χρόνων με ελάχιστες εξαιρέσεις όπως κάποιους πληθυσμούς που δεν άφηναν οι Τούρκοι να αναμειχθούν (Πόντιοι, οι Κρητικοί)
ειπες του 2 πληθυσμους που δημιουργηθηκαν απο την αρχη απο μη ελληνες, στον ποντο μονο οι παραλιακες πολεις αποικιστηκαν απο ελληνες ολη η ενδοχωρα εξελληνιστικε στα ελληνιστικα χρονια. στην κρητη οι αραβες αφανισαν τελειως τον πληθυσμο (φανταζομαι των πολεων και οχι της καθε βουνοκορφης) και οι βυζαντινοι εφεραν μετα την επανακτηση του Φωκα μικρασιατες κυριως αρμενιους για να την ξαναγεμισουν,  πχ το ονομα βαρδης ειναι αρμενικο και οι βαρδινογιαννιδες απο τετοιο σοϊ κρατανε, αν θες ελληνες μη αναμιμεγμενους να βρεις πηγαινε στις βουνοκορφες τις ελλαδας εκει που δεν πηγαιναν κατακτητες γιατι δεν αξιζε τον κοπο πχ αγραφα και σε χωρια ανω των 800 μετρων υψομετρο
 

nstssp

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Δεκ 2009
Μηνύματα
449
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
1.992
Αραβωνιάζεται γνωστή μου.
Ακολουθεί κουβέντα με τη θεία της, σοβαρό και σκεπτόμενο άτομο

(εγώ) -Καλός ο γαμπρός
(θεία)  -Καλός. Έχει κάποια ακίνητα.


Με δεύτερη γνωστή πιτσιρίκα 19 ετων σε προχωρημένη σχέση, κουβέντα με θείο της
(θείος) Αραβωνιάστηκε η ανιψιά μου. Ο γαμπρός κάνει αυτή τη δουλειά, και έχει δύο διαμερίσματα.
Αυτό ρε παιδιά δεν είναι πορνεία;

:thumbsup:

και αυτή είναι μια μεγάλη διαφορά
η ρωσίδα πουτάνα στα τρώει
η ελληνίδα πουτάνα σε παντρεύεται και στα τρώει
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Παλικάρια γιατί αναφέρεστε μόνο σε Ρωσίδες, Αλβανίδες κλπ?
Υπάρχουν και Ιταλίδες και Αγγλίδες και Γερμανίδες στις οποίες όταν πάνε σε μαγαζί να ψωνίσουν, οι Ελληναράδες κατεβάζουν και τα παντελόνια τους να τους γαμήσουν ενώ τις ανατολικές τις κοιτάνε με μισό μάτι.....
 

fideboras

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.040
Κριτικές
9
Like
120
Πόντοι
16
Έμένα δεν θα με χαλούσε ιδιαίτερα απλά οι γονείς θα αρχίσουν να ρωτάνε για θρησκεία, κουλτούρα και τα λοιπά. σημείωση είχα σχέση με αλλοδαπή που οι δικοί μου έκαναν τρελή παρέα μαζί της, ασχέτως αν την χώρησα κράτησαν επαφή.

Και ναι είναι λίγο ρατσιστικό, αλλά το θέμα κουλτούρα παίζει μεγάλο ρόλο όταν δύο άτομα είναι από διαφορετικές χώρες
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Ναι ναι. Μ αρχές. Πατρίς θρησκεία οικογένεια. Ελλάς Ελλήνων χριστιανών. Ρε δε με χέζετε εσείς και το πουλί σας. Προ κρίσης δε οι αρχές τους επίσης ήταν να έχεις ΔΙΚΟ σου σπίτι, ΔΙΚΟ σου αμάξι, να βγάζεις πάνω απο 1500 ΚΑΘΑΡΑ το μήνα και "Γιώργο η Μαρία με τον δικό της πήγαν Σπέτσες το καλοκαίρι και μετά Μύκονο. Κανόνισεεεε. Δε με νοιάζει, πάρε δάνειο, δε θα έχω εγώ την καρακατάλκα να μου το τρίβει στη μούρη όλο το χειμώναααααααααααα". ΚΑΙ ΓΑΜΩ τις αρχές σε λέω δικέ μου. (φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις)
Ποιες είναι οι αρχές ρε; Είσαι σοβαρός; 4 στους 10 γάμους μεταξύ Ελλήνων και Ελλεηνλιδων πάνε σε διαζύγιο. Στους μικτούς πέφτει κατά πολύ.

:2funny: :2funny:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Ο Έλληνας ΔΕΝ κλέβει ούτε σκοτώνει όταν βρεθεί στην ανάγκη και πεινάσει αυτός και η οικογένειά του. Απλά ΕΤΥΧΕ στο Αμέρικα τη δεκαετία του 20 να κλέβει και να σφάζει για να μπορέσει να ταϊσει την οικογένειά του.
Οι Ελληνίδες ΔΕ γίνονται πουτάνες, εκτός αν είναι ναρκωμανείς, άσχετα που μια από τις διασημότερες πουτάνες της ιστορίας ήταν αρχαιοελληνίδα και την έλεγαν Ασπασία, για τον Περικλή Άσπα. Αλλά μάλλον κένταγε και αυτή τις φλέβες της με βελόνα. Για να μη πούμε για το τι έκαναν οι Ελληνιδες στο Αμέρικα και πόσοι σουμιέδες αναστέναζαν στα οτελ της Αμερικής τους πρώτους αιώνες του προηγούμενου αιώνα. Όσο για όλες τις Ελληνίδες κολ γκιρλς και σιτουρίστριες του μπου; Μεγαλόβελόνια. Διπλοτριπλοβελονιά με τις φλέβες τους κάνουν κάθε μέρα
Όσο για τ Ελληνικό δνα; Πεντάκαθαρο. Λα ντόρνα σε λέω δικέ μου. Αυτό δεν είναι δνα είναι βελούδο. Τι Πέρσες, τι Ρωμαίοι, τι Γαλάτες, τι Γότθοι, Οστρογότθοι και δε ξέρω και γω τι άλλο Γότθοι, τι Άραβες, τι Τούρκοι, τι τι τι. Αυτό εκεί. Ανέπαφο.
Και πάμε και κάνουμε παιδιά με Ρωσσίδες; Ντροπή μας. Φτού μας.

Υ.Γ Ρε μαλάκες άλλαξε το πρόγραμμα; Αυτό το θέμα δε θα έπρεπε ν ανοίξει κανονικά τη Κυριακή;  >:(

κυριακατικο θεμα  :rolleyes: :rolleyes:
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
Δεν ξερω τύπε, εγω δεν θα παντρευομουν ποτέ ξένη. Για την ακριβεια, ούτε σχεση με ξενη δεν θα ηθελα. Ας απαντησουν οσοι το εχουν κανει.
Εμενα η καλυτερη μου σχεση ηταν με μια βουλγαρα που ημουν 2 χρονια και με μια ρωσσιδα που ειμαι τωρα ενα χρονο.
Με τη βουλγαρα βλεπομασταν πιο συχνα καθοτι τοτε υπηρχαν κ τα φραγκα να πηγαινω βουλγαρια οποτε ηθελα και ερχοταν κ αυτη.
Με τη Ρωσσιδα τα πραγματα ειναι πιο χαλαρα,αυτη ερχεται πιο πολυ,εγω εχω παει μια φορα μονο μοσχα κ θα ξαναπαω προς το τελος του ετους.
Δεν εχουν καμια σχεση με τις ελληνιδες,αλλη κουλτουρα,αλλο σκεπτικο,αλλες ελευθεριες.
Μιλαω για γυναικες ομως που δεν εχουν ερθει ελλαδα και δεν εχουν μπει στο ελληνικο σκεπτικο καθολου...
Οσες ειναι εδω χρονια ειναι ελληνιδες πλεον στο σκεπτικο...
Οι ελληνιδες ψαχνουν τον μαλακα να τον παντρευτουν και να δεσουν και χοντρυνουν...
Δεν το σκεφτομαι να παρω ελληνιδα...με την Ρωσσιδα το βλεπω να πηγαινει καλα...
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
Παλικάρια γιατί αναφέρεστε μόνο σε Ρωσίδες, Αλβανίδες κλπ?
Υπάρχουν και Ιταλίδες και Αγγλίδες και Γερμανίδες στις οποίες όταν πάνε σε μαγαζί να ψωνίσουν, οι Ελληναράδες κατεβάζουν και τα παντελόνια τους να τους γαμήσουν ενώ τις ανατολικές τις κοιτάνε με μισό μάτι.....
τα ειχα και με γαλλιδα τα ειχα και με ρωσσιδα, ηταν παρομοιες μιλφες καλοστεκουμενες με το σπιτι τους κλπ. η γαλλιδα μιλφ κοστισε παραπανω η ρωσσιδα ειχε λιγοτερες απαιτησεις και πληρωνε σε πολλες περιπτωσεις, νοοτροπια παιζει απο ατομο σε ατομο δεν ειναι ολες το ιδιο ακομη και ελληνιδες πετυχα με καλο χαρακτηρα αλλα σε πολυ χαμηλοτερα ποσοστα
 

lagos

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
16
:thumbsup:

και αυτή είναι μια μεγάλη διαφορά
η ρωσίδα πουτάνα στα τρώει
η ελληνίδα πουτάνα σε παντρεύεται και στα τρώει
Για αυτο κανεις ενα προγαμιαιο συμβολαιο  ;) ειναι must για οσους εχουν περιουσια .Και λες μουρο μου για να δειξεις οτι με αγαπας για μενα... κ οχι για την περιουσια μου.Μετα θανατο αστα παρουν τα παιδια σου αν κανεις.Γνωστος μου που εχει παρα πολλα μικρα σπιτακια το εχει κανει...αλλα αυτος απο πολλες αποψεις ειναι γατονι και του βγαζω το καπελο...και ξενογαμαει κατι γκομενακια απιστευτα αν και 55αρης αλλα πολυ καλα κρατημενος.Τωρα γαμαει μια 30αρα ρωσιδα και δεν μιλαμε για πουτανες και η γυναικα του δεν βγαζει μιλια γιατι την εχει <<δεμενη>> απο πολλες αποψεις...
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
Πες μου ότι πίσω από τη πώληση της ΔΕΗ βρίσκεται το ΚΚΕ! Πες μας ότι πίσω από τη καταπάτηση του Αιγιαλού από Ολλανδούς βασιλείς βρίσκεται ΕΠΙΣΗΣ το ΚΚΕ. Πες μου ότι πίσω από τη μελλοντική πώληση των υδάτινων πόρων βρίσκεται ΠΑΛΙ το ΚΚΕ. Πες τα μας όλα αυτά και σε βλέπω για βασικό υποψήφιο
πισω απο το κλεισιμο των οποιων μεγαλων ελληνικων βιομηχανιων, ναυπηγειων κλπ βρισκονται οι απεργειες του ΚΚΕ. και εγω στην βουλγαρια θα ανοιγα τωρα βιοτεχνια και ουδεποτε στην ελλαδα  :S
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
εσενα ποιος σου εδωσε το δικαιωμα να λες αισχος μια προσωπικη επιλογη καποιων ανθρωπων;
η ελευθερια του λογου, αλλα αυτην την ξεχνατε ολοι οι ντεμεκ δημοκρατες οταν αυτα που λεγονται δεν σας αρεσουν  :s&m_2:
 

fontas.dimi

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2014
Μηνύματα
585
Κριτικές
2
Like
35
Πόντοι
6
Ολο και περισσοτεροι συμπατριωτες μου παντρευονται αλλοδαπες..γιατι συμβαινει αυτο το αισχος? σκεφτειτε ναχετε πεθερο ΑΛβανο η Ρωσο..διαφορετικη κουλτουρα μπορει και διαφορετικη θρησκεια, τα παιδια πια γλωσσα θα μιλανε? καταδικασμενοι γαμοι..γιατι ομως συμβαινουν ολο και συχνοτερα?

Αυτά σε πειράζουν εσένα;Θα σε χάλαγε μια Ρωσίδα γυναικάρα που να ναι καλή σύζυγος και να σε σέβεται αλλά θε θελες μια που μιλέτε ίδια γλώσσα και σου ψήνει το ψάρι στα χείλη...Αλβανίδες πέρα από κάτι κακομοίρες έχεις δει κάτι μουνάρες;Αλβανίδα φίλη και πελάτισα έχει τελειώσει ΑΣΟΕΕ να δεις μια μουνάρα νταρντάνα που παθαίνεις εγκεφαλικό..Μη σου πω για Βολιώτη φίλο που παντρεύτηκε μια Νιγηριανή,η κοπέλα κορμάρα και κούκλα στα καλλυντικά και έχουν 4 παιδιά..
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
πισω απο το κλεισιμο των οποιων μεγαλων ελληνικων βιομηχανιων, ναυπηγειων κλπ βρισκονται οι απεργειες του ΚΚΕ. και εγω στην βουλγαρια θα ανοιγα τωρα βιοτεχνια και ουδεποτε στην ελλαδα  :S

ε και τι μας νοιαζουν οι βιομηχανιες?βιομηχανοι ειμαστε η εφοπλιστες  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom