Νέα

μικτοι γαμοι..γιατι συμβαινει αυτο το αισχος?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 374
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

θα παντρευοσασταν αλλοδαπη?

  • οχι με τιποτα..παππουτσι απ τον τοπο σου κι ας ειναι μπαλωμενο

    Ψήφοι: 15 16,0%
  • ναι αμε γιατι οχι..

    Ψήφοι: 64 68,1%
  • αναλογα..αν ηταν απο ανεπτυγμενη χωρα ναι..

    Ψήφοι: 15 16,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    94

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.946
Κριτικές
1
Like
30.645
Πόντοι
8.006
Πώς φτασαμε από τους μικτούς γαμους, στα δανεια του Παπαδοπουλου, είναι ένα θεμα.
 

Επισκέπτης
:2funny: :jerking:

Τυπε ακολουθα τη συμβουλη μου και δε θα χασεις, στο εγγυωμαι. Αν δε σ'αρεσουν οι μικτοι γαμοι ... μην κανεις μικτο γαμο. Ευκολακι?
εννοειται...απλα εξεφρασα μια απορια για το κοινωνικο φαινομενο που ειναι σε εξαρση τπτ παραπανω τπτ λιγοτερο φιλε..καθε ενας ειναι υπευθυνος για τις επιλογες του..
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
KINA??εκει που δουλευουν και παιδακια? για 2 ευρω τον μηνα? να χαρω εγω πολιτισμο..οσο για το αλλο ειπα οτι αφου το πασοκ διελυσε την ελλαδα για να σωθουμε τωρα ετσι οπως μας καταντησαν πρεπει να πουλησουμε αναγκαστικα πλεον..
Την έχεις μπερδέψει με το Πακιστάν και τις Ινδίες. Στη Κίνα σε πληροφορώ ότι τα παιδιά ξεσκίζονται στο διαβασμα. Πλην του σχολείου κάνουν το λιγότερο 2 με 3 εξωσχολικές δραστηριότητες (κολύμβηση, πιάνο, μπαλέτο κτλπ). Όσο για τον πολιτισμό τους, άστο μη λέμε. ΑΝ δεν είναι ανώτερος από τον αρχαιοελληνικό είναι το ΛΙΓΟΤΕΡΟ το ίδιο σημαντικός. Πολλά στοιχεία του αρχαιοκινέζικου πολιτισμού μπορείς να τα δεις ακόμα και σήμερα (ούτε το κουμμουνιστικό κράτος δε τόλμησε ν αγγίξει) σε αντίθεση με τον αρχαιοελληνικό.
Όσο για τ άλλο σε βλέπω θιασότη του δόγματος Καρατζαφέρη/Σαμαρά/Βανιζέλου κτλπ. Πουλάμε και τ ασημικά μας σ εξευτελιστικές τιμές. Και ΦΥΣΙΚΑ καταπατάμε κατά το δοκούν συνταγματικά δικαιώματα.
Υ.Γ Για τη δική σου πληροφορία και μόνο. Στην Ελλάδα του 2014 ένας 24άρης ΑΝ βρει δουλειά θα παίρνει 300 ευρώ το μήνα καθαρά στη τσέπη του και θα δουλεύει 10 με 12 ώρες την ημέρα ΣΥΝ Σ/Κ. ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥΣ ΣΕ ΛΕΩ
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
1) Είναι συστημα υγείας οι αλλαγές φύλου?
2) Ε βεβαια, μια χαρα αξιολογηση εκαναν επι ένα χρονο. Προφανως εκει δεν υπηρχε συνδικαλιστικο σωματειο να διαμαρτυρηθεί για τις αξιολογήσεις. Ούτε καμια απεργία φανταζομαι θα εγινε.Για καποιον περιεργο λογο βεβαια τις θεωρεις οπωσδήποτε ακριβοδίκαιες τις αξιολογήσεις.
3) Η Κινα εγινε κρατος μονο όταν αρχισε να εισαγει καπιταλισμο.
1ον ΦΥΣΙΚΑ και υπάγεται στο σύστημα υγείας. Όταν ο άλλος έχει ψυχολογικά θέματα με το φύλο του και τρέχει στα ψυχιατρία και στους ψυχίατρους και η άλλαγη φύλλου είναι η μόνη του/της σωτηρία ΦΥΣΙΚΑ και είναι στο σύστημα υγείας. Στα συν επίσης ότι δε βρίσκει ένα βουνό από γραφειοκρατίες για να αναγνωριστεί ΕΠΙΣΗΜΑ από το κράτος ως άντρας ή γυναίκα. Αλλά γιατί πιάστηκες από τ ένα και δε πιανεσαι ότι η Κούβα μέχρι προ κρίσης στην Ελλάδα είχε ΚΑΛΥΤΕΡΟ σύστημα υγείας απ εμάς. Σου ξαναλέω υπάρχει και σχετικό ντοκιμαντέρ. Και μιλάμε για μια κουμμουνιστική χώρα που 50 χρόνια έχει εμπάργκο.
2ον Είπα ΕΓΩ ότι είναι ακριβοδίκαιες οι αξιολογήσεις; Για δείξε μου που ακριβώς το έγραψα αυτό. Τώρα για τις απεργείες αυτό είναι το σύστημα τι να κάνουμε; Στον καπιταλισμό το να έχουν τα πολλά και να πληρώνουν τα λιγότερα το 1% είναι αποδεκτό, από το σύστημα, στο κουμμουνισμό το να κάνεις απεργεία, αν και στη Κίνα ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ οι απεργίες και οι διαμαρτυρίες, έχω δει αρκετές με τα μάτια μου, είναι επίσης μέρος του συστήματος. Αυτό είναι το θέμα μας; Εγώ έγραψα ότι έγιναν αξιολογήσεις ενω στην Ελλάδα δεν έγινε ΚΑΝ για τα μάτια του κόσμου
3ον Ακόμα και έτσι η Κίνα δε παύει να είναι ΚΟΥΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΗ χώρα η οποία μάλιστα κατέχει και μεγάλο μέρος του χρεόυς της μεγαλύτερης και μητέρας όλων των καπιταλιστικών κρατώνς. Των ΗΠΑ. Είτε σ αρέσει είτε όχι έτσι είναι.
 

Traveller 2

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
2.020
Like
151
Πόντοι
16
Σχετικά με την αρχική ερώτηση του θέματος, δεν κατάλαβα που κολλάει η λέξη "αίσχος"!  :think: :think: :think:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
φιλε δεν ειπα οτι αν παρεις ελληνιδα θα πετυχει ο γαμος σιγουρα..ακομα κι αν χωρισεις ομως τα παιδια σου θα εχουν μια θρησκεια μια γλωσσα και την ελληνικη παιδεια..επισης θαχουν παππου και γιαγια ελληνες με οτι αυτο συνεπαγεται
1ον Τα παιδιά μου, αν ποτέ κάνω που δε το βλέπω αλλα τεσπα, δε πρόκειται να τα βαφτίσω όπως κάνει το 99% των Ελλήνων. Αν θέλουν να γίνουν χριστιανοί, μουσουλμάνοι, δωδεκαθεϊστες ή ότι άλλο θέλουν μπορούν να το κάνουν ενσυνείδητα. θεωρώ, και πείτε με όπως γουστάρετε, πως εαν το 2014 πιστεύεις σε θεο, θεούς τότε το λιγότερο είσαι ένας αμόρφωτος που ζει σε μια σπηλιά και δε γνωρίζει για τα θαύματα τόσο της συγχρονης ιατρική όσο και της συγχρονης εποχής
2ον Να υποθέσω ότι εσύ ξέρεις ΜΟΝΟ Ελληνικά; Αν ας πουμε σου πει μια κουβέντα στ Αγγλικά ο αδερφός σου θα τον κοιτάς σα σπάνιο είδος πτηνού;
3ον Φτύσε τα μπούτια σου να κάνεις τσουλήθρα με την Ελληνική Παιδεία. ΑΝ εννοείς το σύγχρονο σύστημα παιδείας τότε καλύτερα να μην έχουν. Αν μιλάς για Ελληνική παιδεία όπως την έλεγαν οι αρχαίοι Έλληνες τότε σε πληροφορώ ότι οι Γάλλοι και οι Γερμανοί έχουν καλύτερη Ελληνική παιδεία από εμάς.
Όσο για τους Έλληνες παππούδες και γιαγιάδες να μου λείπει. Τ έχω ζήσει μέσα από τις εμπειρίες ενός πολύ κοντινού συγγένικού προσώπου και να μου λείπει το βύσσινο. Αν κάνεις παιδί θα πρέπει ανάλογα με το φύλλο του και ανάλογα αν είναι το πρώτο ή το δεύτερο ή το 3ο να επιλέξεις το όνομα του αντίστοιχου παππού ή γιαγιάς. Μετά βάλε το ότι θα πρέπει να το στείλεις στους παππούδες και στις γιαγιάδες σε γιορτές και διακοπές και να τους έχεις ΟΛΟΥΣ ευχαριστημένους. Συν ότι του δίνουν ότι στο διάολο θέλουν και ακόμα και αλεργεία ν έχει στ αυγό πχ σου λένε "τι θα πάθει μωρέ μ ένα αυγουλάκι" και μετά τρέχεις εσύ σαν τον πούστη για το γαμημένο το "αυγουλάκι". Άσε. Ενώ αν έχεις ένα παππού ή γιαγιά στη Πετρούπολη το βλέπουν για 10 μέρες το χρόνο και σου λένε και ευχαριστώ (όπως του λένε σε φίλο μου οι εκ Ρωσσίας πεθεροί του)
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Σχετικά με την αρχική ερώτηση του θέματος, δεν κατάλαβα που κολλάει η λέξη "αίσχος"!  :think: :think: :think:
είναι "αισχός" το να "λερώνεις" το αίμα των προγώνων σου. Τον πούστη τον Αλκιβιάδη τον ρώτησες;
Υ.Γ Μιας και που το σκέφτηκα. Αίσχος και στον Μ Αλέξανδρο που παντρεύτηκε Περσίδα και έκανε και παιδί μαζί της. Μάλλον ο Μ Αλέξανδρος στα μάτια του Μύρωνα θα είναι εθνοπροδότης  :think: :think: :headbang: :headbang: :headbang:
 

agoraios2013

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2013
Μηνύματα
201
Κριτικές
1
Like
8
Πόντοι
1
Αραβωνιάζεται γνωστή μου.
Ακολουθεί κουβέντα με τη θεία της, σοβαρό και σκεπτόμενο άτομο

(εγώ) -Καλός ο γαμπρός
(θεία)  -Καλός. Έχει κάποια ακίνητα.


Με δεύτερη γνωστή πιτσιρίκα 19 ετων σε προχωρημένη σχέση, κουβέντα με θείο της
(θείος) Αραβωνιάστηκε η ανιψιά μου. Ο γαμπρός κάνει αυτή τη δουλειά, και έχει δύο διαμερίσματα.
Αυτό ρε παιδιά δεν είναι πορνεία;
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Προσωπικα και επειδη ο παππους μου πολεμησε στην Μικρα Ασια και εχει τιμηθει ως ηρωας(μαντεψτε ποιος τιμησε τους ηρωες της Μ.Ασιας) δεν ανεχομαι καποια κ Ρεπουση να λεει οτι το εγκλημα κατα της ανθρωποτητος και οχι μονο κατα του Ελληνισμου που εκαναν οι Τουρκοι στην Σμυρνη ηταν απλα ενα στριμωξιδι..ειναι υβρις και προδοσια αυτο κατα της ιστοριας της πατριδος μου
Εσύ που τα ξέρεις όλα φωτεινέ παντογνώστη για πες μας ποιος πολιτικός αναγνώρισε τους αντιστασιακούς (και δε μιλάω μόνο για τους αριστερούς) τους έδωσε και μια μικρή τιμητική σύνταξη;
Επίσης η Ρεπούση δε λέει μόνο για τη Σμύρνη. Λέει και για τους Ποντίους. Αλλά αυτοί για σένα είναι "ξένοι" (όπως για το μεγαλύτερο ποσοστό των Ελλήνων που τους ποντίους της Κριμαίας που ήρθαν στην Ελλάδα στα μέσα της δεκαετίας του 90 τους έλεγε Ρωσσοπόντιους) οπότε δε γαμιούνται
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Αραβωνιάζεται γνωστή μου.
Ακολουθεί κουβέντα με τη θεία της, σοβαρό και σκεπτόμενο άτομο

(εγώ) -Καλός ο γαμπρός
(θεία)  -Καλός. Έχει κάποια ακίνητα.


Με δεύτερη γνωστή πιτσιρίκα 19 ετων σε προχωρημένη σχέση, κουβέντα με θείο της
(θείος) Αραβωνιάστηκε η ανιψιά μου. Ο γαμπρός κάνει αυτή τη δουλειά, και έχει δύο διαμερίσματα.
Αυτό ρε παιδιά δεν είναι πορνεία;
Όχι ρε. Σύμφωνα με το θεματοθέτη είναι Ελληνική καπατσοσύνη  :jerking: :jerking: :jerking:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.564
Like
13.650
Πόντοι
3.656
Ολο και περισσοτεροι συμπατριωτες μου παντρευονται αλλοδαπες..γιατι συμβαινει αυτο το αισχος? σκεφτειτε ναχετε πεθερο ΑΛβανο η Ρωσο..διαφορετικη κουλτουρα μπορει και διαφορετικη θρησκεια, τα παιδια πια γλωσσα θα μιλανε? καταδικασμενοι γαμοι..γιατι ομως συμβαινουν ολο και συχνοτερα?

Όπως οι περισσότεροι υποκριτές Ελληναράδες. Δεν θα δεχότανε να τον παντρέψουν με το ζόρι με αλλοδαπή. Αυτός προσπαθεί να αποτρέψει άλλους από το να παντρεύονται αλλοδαπές, αλλά το κάνει γιατί προσπαθεί να προστατέψει το Ελληνικό αίμα, αυτός είναι ο πραγματικός σκοπός του. Καλά κάνουν,ειδικά στην επαρχία, οι ωρισμένοι/χήροι άνθρωποι 60+ και παντρεύονται αλλοδαπές 30 χρόνια μικρότερές τους. Γιατί να πάρουν Ελλεηνίδα κοντή, χοντρή, να τους σπάει τα αρχίδια επειδή δεν κάνει σεξ στις νηστείες και τις Κυριακές που κοινωνάει? Γιατί να ανέχονται την γκρίνια τους? Όταν μπορούσε τα έφαγε με μια Ρωσίδα, κατά δήλωσή του πάντα.
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.317
Κριτικές
10
Like
1.639
Πόντοι
5.975
Σιγα να μην παντρευτώ ρωσιδα μονο και μονο για το μουνι της και επειδη ειναι ομορφη.  :rockon:
Σωστός ο παίχτης! Συμφωνώ μαζί σου! Οι περισσότεροι ωστόσο παρασύρονται από τη "δήθεν" συμπεριφορά τους και τρέχουν από πίσω τους!  :jerking:
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
Ολο και περισσοτεροι συμπατριωτες μου παντρευονται αλλοδαπες..γιατι συμβαινει αυτο το αισχος? σκεφτειτε ναχετε πεθερο ΑΛβανο η Ρωσο..διαφορετικη κουλτουρα μπορει και διαφορετικη θρησκεια, τα παιδια πια γλωσσα θα μιλανε? καταδικασμενοι γαμοι..γιατι ομως συμβαινουν ολο και συχνοτερα?
γιατι καταδικασμενοι ρε φιλε απο τα 240 κρατη που υπαρχουν ολες ειναι χειροτερες απο τις ελληνιδες?
οι περισσοτερες κουλτουρες και πεθερικα ειναι καλυτερες απο τους αντιστοιχους ελληνες, καταρχην οι αλλοδαποι πεθεροι δεν χωνοντναι οπως κανουν οι ελληνες που χαλαν ετσι την σχεση του ζευγαριου.
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.667
Like
14.786
Πόντοι
3.656
σε ολους τους κανονες υπαρχουν εξαιρεσεις φιλε συναγωνιστη..και ο κανονας εδω ειναι οτι οι Ελληνιδες ειναι μεγαλωμενες με αρχες...


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

τυπε η μια και μοναδικη αρχη των περισσοτερων ελληνιδων,ειναι να τρωνε τα λεφτα των αλλων,και να το παιζουν μαγκια με τις πλατες των αλλων  :S
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
Εγω παντως μολις βλεπω Ελληνα ναχει παντρευτει αλλοδαπη, θεωρω οτι καποιο προβλημα εχει..οι Ελληνιδες με το αλανθαστο ενστικτο τους καταλαβαινουν με την μια τους μαλακες και αποτυχημενους και τους αφηνουν στο περιθωριο..και ετσι αυτοι καταφευγουν στις αλλοδαπες..η απολυτη ξεφτιλα...
μαλλον το αναποδο οσοι ελληνες την εχουν ψιλιαστει την δουλεια ποσο χαλια χαρακτηρα εχουν οι ελληνιδες τις κανουν περα και πανε με αλλοδαπη, αγω ειχα σχεση με 2 ελληνιδες και τις χωρισα για να τα εχω με μια ρωσιδα, πολυ καλυτερη εμφανιση πολυ λογοτερη γκρινια και ζηλια.
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.667
Like
14.786
Πόντοι
3.656
Ναι ναι. Μ αρχές. Πατρίς θρησκεία οικογένεια. Ελλάς Ελλήνων χριστιανών. Ρε δε με χέζετε εσείς και το πουλί σας. Προ κρίσης δε οι αρχές τους επίσης ήταν να έχεις ΔΙΚΟ σου σπίτι, ΔΙΚΟ σου αμάξι, να βγάζεις πάνω απο 1500 ΚΑΘΑΡΑ το μήνα και "Γιώργο η Μαρία με τον δικό της πήγαν Σπέτσες το καλοκαίρι και μετά Μύκονο. Κανόνισεεεε. Δε με νοιάζει, πάρε δάνειο, δε θα έχω εγώ την καρακατάλκα να μου το τρίβει στη μούρη όλο το χειμώναααααααααααα". ΚΑΙ ΓΑΜΩ τις αρχές σε λέω δικέ μου. (φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις)
Ποιες είναι οι αρχές ρε; Είσαι σοβαρός; 4 στους 10 γάμους μεταξύ Ελλήνων και Ελλεηνλιδων πάνε σε διαζύγιο. Στους μικτούς πέφτει κατά πολύ.

τυπε τσαμπα ταραζεσαι,και αντιμετωπιζεις σοβαρα ενα τοπικ που απο την φυση του δεν ειναι σοβαρο  :grin:
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
σωστος..επισης νοθευουν ετσι και το μοναδικο Ελληνικο DNA ασε που οι περισσοτερες απ αυτες δεν εχουν δουλεια και τις ταιζουν μετα..δλδ γαμο μονο για σεξ..σκεψου γιατι  :jerking: μιλαμε..
για την ωρα η ρωσιδα με ταϊζει, βγαζει τα τριπλασια απο εμενα, με κερναει στις ταβερνες, μου μαγειρευει και με κοιμιζει σπιτι της. το ελληνικο DNA ειναι το χειροτερο για γυναικα, ειναι οι πιο κοντοχοντρες της ευρωπης και με κυτταριτιδα και οι πιο απαιτητικες
 

Traveller 2

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
2.020
Like
151
Πόντοι
16
μαλλον το αναποδο οσοι ελληνες την εχουν ψιλιαστει την δουλεια ποσο χαλια χαρακτηρα εχουν οι ελληνιδες τις κανουν περα και πανε με αλλοδαπη, αγω ειχα σχεση με 2 ελληνιδες και τις χωρισα για να τα εχω με μια ρωσιδα, πολυ καλυτερη εμφανιση πολυ λογοτερη γκρινια και ζηλια.
Πέστα αρχηγέ, κι εγώ μαζί σου εδώ και χρόοοοονια!  :)
 

TOMMY DEVITO

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2013
Μηνύματα
3.639
Κριτικές
387
Like
8.853
Πόντοι
25.056
Εγω παντως δεν θα ειχα προβλημα να παντρευτω ξενη.Αυτο δεν σημαινει οτι το επιδιωκω.Θα προτιμουσα να ειναι Ελληνιδα.Γενικα παντως πρεπει να κοιταμαι να ειναι καλος ανθρωπος και οχι απο που ειναι.Με μια γυναικα απο την Ευρωπη δεν θα ειχα προβλημα.Αλλα και απο Λατινη Αμερικη αρκει να ειναι λευκη.Ισα ισα καλυτερα θα ειναι πιο μακρια τα πεθερικα και δεν θα σε πριζουν π.χ. στην Αυστραλια!!!  :)
Με εξαιρεση τις Αλβανιαρες και τις Τουρκαλες!
Παντως οτι οι περισσοτερες Ανατολικοευρωπαιες π.χ. Ρωσιδες παντρευωνται Ελληνες για να βολευτουν και να μην δουλευουν μια ζωη ειναι μεγαλη αληθεια!
Εγω και το καλυτερο μουνι στην κοσμο να ειναι δεν θελω να καθεται σπιτι και να μου τρωει τα λεφτα!
Βεβαια και οι Ελλεηνιδες δεν εχουν τον καλυτερο χαρακτηρα! Δυσκολες γυναικες!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom