Νέα

Ζω Ολλανδια.Τί επιχείρηση να ανοίξω;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tasosedess
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 96
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
οταν λες οτι ασχολεισαι με τα logistics για να μην παρεξηγηθω

μπορεις να μου πεις ακριβως ποιες ειναι οι αρμοδιοτητες της θεσης σου?
φιλε,ειπα πως δουλευω σε εταιρεια logistics
για την ακριβεια οδηγος reachtruck (αυτα τα κλαρκ που σηκωνουν παλλετες στα 8 μετρα)

Σημερα οι μουσατοι απλωσαν χαρτονια στην καντινα κ προσευχονταν...............
 

epivitoras300

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2009
Μηνύματα
554
Like
0
Πόντοι
6
Μπουρδελο να ανοιξεις και γενικα ασχολησου με πουτανες  :2funny: :2funny: :2funny:
 

xistis

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.243
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
1.240
1) coffee shop με ελληνικο ονομα και ελληνικο χαρακτηρα γενικα μεσα στο μαγαζι, ειναι κατι που λειπει απο εκει και θα τραβηξει κοσμο.

2) να εχεις ενοικιαζομενα δωματια....μονιμα full ειναι και κατω απο 50ευρω στο κεντρο δεν υπαρχει

3) μαγαζι/τρυπα με πατατες (χονακι) :)

4) πουλμανακι σεξοτουρισμου... πρωι rld απογευμα μασαζ βραδυ swing bars/clubs :P
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
1) coffee shop με ελληνικο ονομα και ελληνικο χαρακτηρα γενικα μεσα στο μαγαζι, ειναι κατι που λειπει απο εκει και θα τραβηξει κοσμο.

2) να εχεις ενοικιαζομενα δωματια....μονιμα full ειναι και κατω απο 50ευρω στο κεντρο δεν υπαρχει

3) μαγαζι/τρυπα με πατατες (χονακι) :)

4) πουλμανακι σεξοτουρισμου... πρωι rld απογευμα μασαζ βραδυ swing bars/clubs :P
 

roulis81

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2009
Μηνύματα
38
Like
0
Πόντοι
0
Μαγαζι με σιροπιαστα,σοκολατες και αλλα γλυκα μεσα στην πιατσα με τα coffee shop(αν υπαρχει πιατσα).
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
μαγαζι με οζον τυπε μου
θα κανεις χρυσες δουλειες :2funny:
 

mabillon

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2007
Μηνύματα
330
Like
8
Πόντοι
1
μαγαζί με [size=10pt]φραπέλια[/size] έχουν έκει στην Ολλάνδία ?
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
γεια σας συναθλητες.
Τον τελευταιο εναμισο χρονο μενω μονιμα ολλανδια.Αυτην την στιγμη δουλευω σε μια εταιρεια logistics αλλα εχω κουραστει ,εχω βαρεθει,εχω σιχαθει ,να βρισκομαι στους ιδιους χωρους με κατι αραβες μουσατους σαν ταλιμπαν,προπαντων τωρα που βρισκονται σε ραμαζανι κ εχουν τις ιδιαιτεροτητες τους.Δεν μου φταινε σε τιποτα οι ανθρωποι ,ουτε ο πολιτισμος τους αλλα εχω και γω το δικαιωμα να βρισκομαι σε ενα περιβαλλον που να μ αρεσει περισσοτερο.
Οσο ημουν ακομη στην ελλαδα ,ασχολουμουν με επιχειρησεις δικες μου,ωσπου λογω διαφορων συγκυριων φαληρησα.
Τωρα εδω που ειμαι αρχισα να (ψιλοδενω) οικονομικα.
Παλιοτερα ημουν επαγγελματιας φωτογραφος,ιδιοκτητης supermarket,ιδιοκτητης ψητοπωλειου.

Οποιος εχει καμμια καλη ιδεα για καμμια δουλεια δικια μου
παρακαλω ας την ριξει
πολυ θα μ ενδιεφερε και κατι μεσω ιντερνετ π.χ. πωλησεις
ΠΑΡΑΚΛΗΣΗοχι εξυπναδες του τυπου ,παρε πουτανες κτλ γιατι κ παλιοτερα που πηγα να το συζητησω με ουγγρο πρωην συναδελφο ,μου εδειξε μια ουλη απο  μαχαιρια στην κοιλια που του μεινε απο τετοιου ειδους δουλειες........
Διαθετω ενα κεφαλαιο κοντα στα 50 χιλιαρικα μαξιμουμ

και κατι πολυ σοβαρο......αν καποια ιδεα πραγματοποιηθει,και εχει και οικονομικα αποτελεσματα ,εννοειτε
θα υπαρξει δωρακι (στο μελλον).Καλα ,θα μου πεις ,και που ξερω οτι θα μου δωσεις δωρο????

ΦΙΛΕ,
εγω στο ζητησα φιλικα μεσω του σαιτ που παρακολουθω καμμια τετραετια,
και οταν θα σου ερθει το δωρο στο μελλον ,σε στιγμη που δεν περιμενεις ,τοτε θα θυμηθεις τα λογια μου.......

       ευχαριστω εκ των προτερων



                δεκτα κ πμ


                  Τασος
άσε τα δώρα.
να σου βάλω ένα κεφάλαιο κι εγώ να στρώσουμε δουλειά και τα κέρδη αναλογικά.
προφανώς το πρόβλημά μου είναι πως δεν μπορώ να βρίσκομαι εγώ διαρκώς εκεί.
 

xistis

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.243
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
1.240
μαγαζια με καφε (οχι να κατσεις) αλλα να το παρεις στο χερι εχει στην leidsplein που εχουν και παγωμενο καφε...αλλα δεν πινεται με τιποτα.... φτιαξε κοφι σοπ με ονομα φραπες και να κερνας φραπεδακια :)
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
μαγαζια με καφε (οχι να κατσεις) αλλα να το παρεις στο χερι εχει στην leidsplein που εχουν και παγωμενο καφε...αλλα δεν πινεται με τιποτα.... φτιαξε κοφι σοπ με ονομα φραπες και να κερνας φραπεδακια :)
φραπεδακια ή φραπεδακια......; :bigdick:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.568
Κριτικές
61
Like
39.306
Πόντοι
21.555
ΣΙΔΕΡΩΜΑΤΟΣ.......... άκου με........
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
αυτο το θεμα με το κοφι σοπ το ειχα σκευτει και εγω οταν ειχα παει ΑΛΛΑ δεν δινουν πλεον αδειες (πρεπει να αγορασεις καποιο υπαρχον κοφισοπ) και πρεπει να θελει τρελα λεφτα η ιστορια..

παντος "ιδανικα" ενας συνδιασμος κοφισοπ στο ισογειο και 5 δωματιακια νοικιαζομενα πανω (υπαρχουν μερικα τετια κοφισοπ) ολα ελληνικα και τα δωματια να εχουν ως ταργκετ γκρουπ ελληνες τουριστες θα ηταν σιγουρα λεφτα.. το θεμα ειναι αν εχεις το κεφαλαιο για να ξεκινησεις..

οταν λεμε "ελληνικα" δεν ενοω ταβερνα φαση ενοω ελληνικη καφετερια φαση. δεν υπαρχει κατι τετιο εκει ολα τα κοφισοπς ειναι τεκεδες εντελως.. δεν εχει μερος να αραξεις στην καναπεδαρα σου να πιεις τον φραπε σου και το τσιγαρο σου.. αν εχεις τα λεφτα σκεψου το και παρε με να δουλεψω κιολας..

εχω και αλλες ιδεες που θελουν ελαχιστα λεφτα για να ξεκινησεις αλλα δε της αποκαλυπτω μηπως και τις καταφερω εγω καποια μερα.. καλη τυχη!!

πς εκανα λογκ ιν μετα απο ποσο καιρο μονο κ μονο για να συμετεχω σε αυτο το θεμα.. με απασχολει και εμενα παρα πολυ
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
γενικα πανως και κοφισοπ να μην ανοιξεις αν εχεις τα $$$ να ανοιξεις μια καφετερια σε ελληνικο στυλ και παλι πιστευω οτι θα πιασει.. ΔΕΝ εχουν τα ζωα
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
σορρυ για τις 3 συνεχομενες απαντησεις αλλα μου ερχονται σιγα σιγα. αν ημουν στη θεση σου και ζουσα μονιμα εκει θα εψαχνα να βρω ενα κοφισοπ που να εχει καποιο χωρο αλλα να βαραει μυγες και θα εψηνα τον ιδιοκτητη να κανω το "μανατζερ" και να το κανω κατι σαν αυτο που περιγραφω πανω. παλι αν το κανεις περιμενω δουλια!!!
 

epivitoras300

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2009
Μηνύματα
554
Like
0
Πόντοι
6
Μπορεις να κανειςενα κοπαδι απο Μοσχαρια
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
εγώ πάντως σου είπα...αν θες συνεργαζόμαστε και ανοίγουμε εκεί κάτι ωραίο.
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
ο ρε φιλε εχεις κολησει με τις πουτανες.. δεν παιζει να ανταγωνιστεις στις πουτανες εκει περα το κανουν 500 χρονια οι ανθρωποι αυτο.. κατι ελληνικο πρεπει να κανεις η κατι που να εχει σχεση με την αλλαδα. κοινως κατι που ξερεις

μοικανεζε να συνεργαστειτε και να ανοιξετε την καφετερια που λεω. δεν χρειαζεται να ειναι απαραιτητα κοφισοπ μπορει απλα να ειναι κοντα σε καποιο και να "επιτρεπεις το καπνισμα". θα γινετε σιγουρα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom