Νέα

Ζω Ολλανδια.Τί επιχείρηση να ανοίξω;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tasosedess
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 96
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
ΠΟΥ μένεις στην Ολλανδία? θα μπορούσες να οργανώνεις ταξιδάκια-ξεναγήσεις σε Ελληνες που θα ερχόντουσαν για πορνοτουρισμό... ;)
μενω σε πολη 1,5 ωρα απο αμστερνταμ.Ειναι σχετικα κοντα
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
  νομιζα οτι ο τιτλος ηταν "Ζω Ολλανδια . Τι επιλογες εχω να βρω γκόμενα" :dancing:


  Τεσπα παντως εδω μην γυρισεις γιατι τα 50,000€ ουτε για ενα χρόνο δεν φτανουν !!!
  Παντως ΔΙΕΘΝΩΣ οι μικρομεσαιες επιχειρησεις δεινοπαθουν !!!


  Οπότε !!!!
 

jordan48

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2009
Μηνύματα
234
Like
0
Πόντοι
1
Με 50000 ευρω δεν μπορεις να κανεις και πολλα!!!! ΙΣΩΣ ενα ελληνικο μαγαζι φαγητου εξαρταται και η πολη που εισαι απλο καθαρο και γρηγορο με καλα καλα ελληνικα sandwich και ελληνικες τυροπιττες,σπανακοπιττες και ολα τα συναφη!!!!! Σημερα πια αν εχεις καλα επαγγελματικα μηχανηματα μπορεις να φερνεις αριστα προιοντα απο τη  μαμα πατριδα προψημενα και κατεψυγμενα τα οποια αν τηρηθουν σωστα οι προδιαγραφες ειναι σαν ΦΡΕΣΚΑ!!!! το κανει ενας φιλος μου στν Βοστωνη και παει τελεια με μικρο κεφαλαιο αρχισε απλα ειναι επαγγελματιας!!!!και το κυριωτερο τηρει ολες τι προδιαγραφες!!!!!!!!!
 

nikolas80

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2006
Μηνύματα
75
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
σορυ για το οφ τοπικ αλλα θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που μενουν ολλανδια πως ειναι τα πραγματα εκει απο οικονομικης αποψης,δηλαδη τι μισθοι πεζουνε ας πουμε για εναν εργατη σε εργοστασιο?ευχαριστω.να πω κι εγω τη γνωμη μου για το φιλο μιας που εχω κανει αρκετες δουλειες και ως υπαλληλος και δικες μου.πρεπειι να στραφεις σε κατι που γνωριζεις εστω και σε γενικες γραμμες πως δουλευει αλλα και αν προκειται για εμποριο να μην υπαρχουν πολλοι μεσαζοντες.καλη ιδεα μου φενεται αν αποκτησεις κονε με καποιους εκει να εισαγεις ελλαδα λουλουδια.??.ισως μπορω να βοηθησω λιγο.πμ me.και το να γνωριζεις καποιες δουλειες δε σημαινει οτι δε μπορεις να βαλεις προσωπικες πινελιες που θα κανουν τη διαφορα,οποτε σκεψου σε τι εχεις αποκτησεις εμπειρια και π-ως μπορεις να το κανεις να δουλεψει καλυτερα υπερ σου
 
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
σορυ για το οφ τοπικ αλλα θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που μενουν ολλανδια πως ειναι τα πραγματα εκει απο οικονομικης αποψης,δηλαδη τι μισθοι πεζουνε ας πουμε για εναν εργατη σε εργοστασιο?ευχαριστω.να πω κι εγω τη γνωμη μου για το φιλο μιας που εχω κανει αρκετες δουλειες και ως υπαλληλος και δικες μου.πρεπειι να στραφεις σε κατι που γνωριζεις εστω και σε γενικες γραμμες πως δουλευει αλλα και αν προκειται για εμποριο να μην υπαρχουν πολλοι μεσαζοντες.καλη ιδεα μου φενεται αν αποκτησεις κονε με καποιους εκει να εισαγεις ελλαδα λουλουδια.??.ισως μπορω να βοηθησω λιγο.πμ me.και το να γνωριζεις καποιες δουλειες δε σημαινει οτι δε μπορεις να βαλεις προσωπικες πινελιες που θα κανουν τη διαφορα,οποτε σκεψου σε τι εχεις αποκτησεις εμπειρια και π-ως μπορεις να το κανεις να δουλεψει καλυτερα υπερ σου
για αρχη 1250-1300 ευρω /μηνα
με τον καιρο μαξιμουμ 1550 για εργατη
 

leo46

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2009
Μηνύματα
26
Like
0
Πόντοι
0
Φιλαρακι ανοιξε ενα γραφειο να στελνεις και εδω καμια κοπελιτσα να περναμε καλα :grin:
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
γραφειο τελετων :2funny:
 

staristo

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2007
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
coffeshop πανω στην νταμ σκουεαρ!κ καλη οικονομα!
 

black crow

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Σεπ 2006
Μηνύματα
4.216
Κριτικές
255
Like
10.824
Πόντοι
19.505
να φέρνεις ταϋλανδέζες και κινέζες στην ελλάδα
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
καποτες για ελεφαντες? :2funny: :2funny:
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.918
Like
30.167
Πόντοι
5.006
  Πάντως Ελλάδα μην έρθεις γιατί στο πιτς φιτίλι στα φάγανε τα λεφτά.Φτερά θα κάνουν τα 50χιλ. σου μάγκα μου.
  Πρέπει να βρίσκεσαι ή σε μεγάλη απόγνωση ή μας δουλεύεις  ρε φίλε σε μπουρδελοσάιτ τέτοιες ερωτήσεις τί να πώ ρε. :headbang: :headbang: :headbang:
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
γελας ε?
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
φιλε,
εδω τα logistics ειναι τεραστια κ πολυεθνικες μονο
κοστιζουν δις,
δεν μπαινεις με τιποτα μεσα

οταν λες οτι ασχολεισαι με τα logistics για να μην παρεξηγηθω

μπορεις να μου πεις ακριβως ποιες ειναι οι αρμοδιοτητες της θεσης σου?
 
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
  Πάντως Ελλάδα μην έρθεις γιατί στο πιτς φιτίλι στα φάγανε τα λεφτά.Φτερά θα κάνουν τα 50χιλ. σου μάγκα μου.
  Πρέπει να βρίσκεσαι ή σε μεγάλη απόγνωση ή μας δουλεύεις  ρε φίλε σε μπουρδελοσάιτ τέτοιες ερωτήσεις τί να πώ ρε. :headbang: :headbang: :headbang:
ρε φιλε ,εδω μεσα διαβαζεις το κοντο κ το μακρυ του καθενος
,το δικο μου σε πειραξε ,που το γραφω στο κατω κατω στο αγαπημενο μου σαιτ
και επειδη σιγουρα ΔΕΝ διαβασες την εισαγωγη του θεματος θα την ξαναπαραθεσω σε λιγο
 
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
γεια σας συναθλητες.
Τον τελευταιο εναμισο χρονο μενω μονιμα ολλανδια.Αυτην την στιγμη δουλευω σε μια εταιρεια logistics αλλα εχω κουραστει ,εχω βαρεθει,εχω σιχαθει ,να βρισκομαι στους ιδιους χωρους με κατι αραβες μουσατους σαν ταλιμπαν,προπαντων τωρα που βρισκονται σε ραμαζανι κ εχουν τις ιδιαιτεροτητες τους.Δεν μου φταινε σε τιποτα οι ανθρωποι ,ουτε ο πολιτισμος τους αλλα εχω και γω το δικαιωμα να βρισκομαι σε ενα περιβαλλον που να μ αρεσει περισσοτερο.
Οσο ημουν ακομη στην ελλαδα ,ασχολουμουν με επιχειρησεις δικες μου,ωσπου λογω διαφορων συγκυριων φαληρησα.
Τωρα εδω που ειμαι αρχισα να (ψιλοδενω) οικονομικα.
Παλιοτερα ημουν επαγγελματιας φωτογραφος,ιδιοκτητης supermarket,ιδιοκτητης ψητοπωλειου.

Οποιος εχει καμμια καλη ιδεα για καμμια δουλεια δικια μου
παρακαλω ας την ριξει
πολυ θα μ ενδιεφερε και κατι μεσω ιντερνετ π.χ. πωλησεις
ΠΑΡΑΚΛΗΣΗοχι εξυπναδες του τυπου ,παρε πουτανες κτλ γιατι κ παλιοτερα που πηγα να το συζητησω με ουγγρο πρωην συναδελφο ,μου εδειξε μια ουλη απο  μαχαιρια στην κοιλια που του μεινε απο τετοιου ειδους δουλειες........
Διαθετω ενα κεφαλαιο κοντα στα 50 χιλιαρικα μαξιμουμ

και κατι πολυ σοβαρο......αν καποια ιδεα πραγματοποιηθει,και εχει και οικονομικα αποτελεσματα ,εννοειτε
θα υπαρξει δωρακι (στο μελλον).Καλα ,θα μου πεις ,και που ξερω οτι θα μου δωσεις δωρο????

ΦΙΛΕ,
εγω στο ζητησα φιλικα μεσω του σαιτ που παρακολουθω καμμια τετραετια,
και οταν θα σου ερθει το δωρο στο μελλον ,σε στιγμη που δεν περιμενεις ,τοτε θα θυμηθεις τα λογια μου.......

       ευχαριστω εκ των προτερων



                δεκτα κ πμ


                  Τασος
παρτο παλι

φιλικα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom