Νέα

Ζω Ολλανδια.Τί επιχείρηση να ανοίξω;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tasosedess
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 96
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.743
Πόντοι
5.035
Κερκ Ντάγκλας και ετσι..?  :grin: 
smoking-cannabis-034.gif
  http://[URL unfurl="true"]www.pic4ever.com/images/Ghelyon.gif[/img[/URL]]
[/quote]

Άσε τον έχω ικανό να κάψει τον εθνικό κήπο με τα τσιγαρλίκια. :banghead:
 

butterfly

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2007
Μηνύματα
19
Like
0
Πόντοι
0
Τίποτα σε ιδιωτικό κέντρο αποτοξίνωσης?
 

spiderdom

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
1.087
Κριτικές
24
Like
240
Πόντοι
3.007
καλησπερα τασο εχουμε ξαναμιλησει πριν καποιους μηνες και οπως ξερεις μενω και γω τον μισο χρονο ολλανδια.Καταλαβαινω απολυτα την αναγκη σου να κανεις κατι διαφορετικο και οι σκεψεις αυτες περνανε απο ολους που μενουμε στην ολλανδια αλλα και σε αλλες χωρες εκτος ελλαδας.Η αληθεια ειναι οτι ολοι ψαχνουμε αυτο που θα μας κανει να αποφυγουμε το υπαλληλικι ασχετα αν οι δουλειες που κανουμε στην ολλανδια μπορει να αποδιδουν το τετραπλασιο αν τις καναμε στη χωρα μας.
Εχεις αποφασισει οτι θελεις να μεινεις μονιμα στην ολλανδια;ΜΕ τη γλωσσα πως τα πας;
Επειδη οι εποχες ειναι δυσκολες και ρευστοτητα δεν υπαρχει πρεπει να σκεφτεις κατι πρωτοτυπο και κατι που θα φανει να ενθουσιαζει τους ολλανδους.Εστιατορια υπαρχουν πολλα ασε που χρειαζεσαι πολλα λεφτα και θα πρεπει να παρεις δανειο κλπ/..
Την αλλη εβδομαδα ανεβαινω πανω γιατι ξεκιναει η σεζον στο εργοστασιο με τους βολβους που δουλευω.Υπαρχουν φιλοι που μενουνε μονιμα επανω και εχουν στησει μαλιστα και το σαιτ το GAMATO...Η συζητηση ειναι δυσκολο να γινει απο εδω αλλα θα προσπαθησω να σε συναντησω επανω και να σε φερω επαφη με τους φιλους που σιγουρα μπορει να σου δωσουν καποιες ιδεες.Ταυλανδη δεν πηγα αλλα του χρονου οποσδηποτε

 

farkeli

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
7.572
Κριτικές
101
Like
72
Πόντοι
1.886
Φίλε Spiderdom καλησπέρα και απο εδώ  ;)

Για ποιό σάϊτ κάνεις κουβέντα άρχοντα Spiderdom που έχεται στήσει επάνω ???

Μην μου πεις ότι στην Ολλανδία λειτουργεί Μπουρδέλα Τι Βι ???  :cheesy:
 
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
καλησπερα τασο εχουμε ξαναμιλησει πριν καποιους μηνες και οπως ξερεις μενω και γω τον μισο χρονο ολλανδια.Καταλαβαινω απολυτα την αναγκη σου να κανεις κατι διαφορετικο και οι σκεψεις αυτες περνανε απο ολους που μενουμε στην ολλανδια αλλα και σε αλλες χωρες εκτος ελλαδας.Η αληθεια ειναι οτι ολοι ψαχνουμε αυτο που θα μας κανει να αποφυγουμε το υπαλληλικι ασχετα αν οι δουλειες που κανουμε στην ολλανδια μπορει να αποδιδουν το τετραπλασιο αν τις καναμε στη χωρα μας.
Εχεις αποφασισει οτι θελεις να μεινεις μονιμα στην ολλανδια;ΜΕ τη γλωσσα πως τα πας;
Επειδη οι εποχες ειναι δυσκολες και ρευστοτητα δεν υπαρχει πρεπει να σκεφτεις κατι πρωτοτυπο και κατι που θα φανει να ενθουσιαζει τους ολλανδους.Εστιατορια υπαρχουν πολλα ασε που χρειαζεσαι πολλα λεφτα και θα πρεπει να παρεις δανειο κλπ/..
Την αλλη εβδομαδα ανεβαινω πανω γιατι ξεκιναει η σεζον στο εργοστασιο με τους βολβους που δουλευω.Υπαρχουν φιλοι που μενουνε μονιμα επανω και εχουν στησει μαλιστα και το σαιτ το GAMATO...Η συζητηση ειναι δυσκολο να γινει απο εδω αλλα θα προσπαθησω να σε συναντησω επανω και να σε φερω επαφη με τους φιλους που σιγουρα μπορει να σου δωσουν καποιες ιδεες.Ταυλανδη δεν πηγα αλλα του χρονου οποσδηποτε



γειασου ρε φιλε,
εχεις πιασει Α Κ Ρ Ι Β Ω Σ το στιγμα μου κ το νοημα για το ψαχνω

Ναι ,θα μεινω μονιμα ολλανδια,τουλαχιστον αρκετα χρονια
με την γλωσσα ....κατι λιγα.....
αυτο ψαχνω ,κατι να ενθουσιασει τους ολλανδους
για εστιατοριο ΔΕΝ ενδιαφερομαι γιατι εκτος που εχει πολλα,ειναι και σκλαβια,καθε μερα ανοιχτα,μηδεν προσωπικη ζωη,και τεραστια επενδυση,δεν αξιζει


θα σε περιμενω


                  φιλικα

         Τασος
 

Galb

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.898
Κριτικές
8
Like
30
Πόντοι
16
Χασισεμπόριο. Ειδικά τώρα που θα γίνει πρωθυπουργός ο Γιώργκο θα εξάγεις στην Ελλάδα κάργα και προπάντων ΝΟΜΙΜΑ. :cheesy:
Έχω λιώσει................ :2funny: αχαχαχαχα !

Καλή ιδέα. Από ότι ξέρω στην Ολλανδία στα coffeeshops δεν υπάρχει ελληνικό χόρτο.. Αν γίνει πρωθυπουργός ο Γιώργος θα μπορούμε να εξάγουμε άνετα ελληνικές ποικιλίες (Βλ. Πύργος , Καλαμάτα , Μυλοπόταμος ) Αν άνοιγες ένα κοφισοπ με ελληνικό πράμα δν θα ήταν καλή ιδέα ???
 

spiderdom

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
1.087
Κριτικές
24
Like
240
Πόντοι
3.007
Φίλε Spiderdom καλησπέρα και απο εδώ  ;)

Για ποιό σάϊτ κάνεις κουβέντα άρχοντα Spiderdom που έχεται στήσει επάνω ???

Μην μου πεις ότι στην Ολλανδία λειτουργεί Μπουρδέλα Τι Βι ???  :cheesy:
gamato.gr ειναι το σαιτ που εχουν φτιαξει τα παιδια και ειναι μεσα στα 10 πρωτα ελληνικα σαιτ κυριως λογω των τορενς και των πολλων τεχνικων συμβουλων.Φιλε τασο tot ziens
 

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Γιατί όχ ένα μικρό γυράδικο (πίτα, τζατζίκι, μπύρες, κανά κρασάκι χύμα, γλυκά σπιτικά πχ)-θέλει ώρες εργασίας και τεχνογνωσία κάποια τεμάχια να τα φτιάχνεις μόνο σου-γνωστό εστιατόριο εκτρέφει τα κρέατα, το γάλα, το τυρί ακόμα και παραγάγει δικό του μέλι, μπορούν να στα στέλνουν από Ελλάδα-ελεύθερη αγορά? ξέρεις πόσο θα πιάσει κοντά σε φοιτητικά στέκια, μεσαία εισοδήματα, εργένηδες και τουρισμό από μεσόγειο (πρέπει να έχεις καλό target market) και φυσικά κεφάλαιο γύρω στα 500 κατοστάρικα (μετά επεκτείνεσαι αν θες) και το Μινιόν και o Γρηγόρης έτσι ξεκίνησαν

για να ανταγωνιστω θελω τουλαχιστον 300 χιλιαρικα
 

leon287

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2008
Μηνύματα
56
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
0
Αν ζεις σε φοιτητούπολη, ψάξε μήπως ανοίξεις γραφείο τουρισμού και πληροφοριών με πακέτα για Ελλάδα. Λάβε υπ' όψην σου ότι στην Ολλανδία το μάθημα των Ελληνικών διδάσκεται κανονικά στα σχολεία τους και πολλά παιδιά ενδιαφέρονται να κατέβουν κάποια στιγμή Ελλάδα. Αν συνεννοηθείς με ανθρώπους εδώ στην Ελλάδα και αποκτήσεις δίκτυο συνεργατών μπορείς νομίζω να στήσεις το δικό σου γραφείο τουρισμού. Αργότερα μπορείς να το κάνεις και αμφίδρομα.
 

spiderdom

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
1.087
Κριτικές
24
Like
240
Πόντοι
3.007
Έχω λιώσει................ :2funny: αχαχαχαχα !

Καλή ιδέα. Από ότι ξέρω στην Ολλανδία στα coffeeshops δεν υπάρχει ελληνικό χόρτο.. Αν γίνει πρωθυπουργός ο Γιώργος θα μπορούμε να εξάγουμε άνετα ελληνικές ποικιλίες (Βλ. Πύργος , Καλαμάτα , Μυλοπόταμος ) Αν άνοιγες ένα κοφισοπ με ελληνικό πράμα δν θα ήταν καλή ιδέα ???
gamato.gr ειναι το σαιτ που εχουν φτιαξει τα παιδια και ειναι μεσα στα 10 πρωτα ελληνικα σαιτ κυριως λογω των τορενς και των πολλων τεχνικων συμβουλων.Φιλε τασο tot ziens
Εμενα παντως ειναι το ονειρο μου να ανοιξω ενα cofee shop σε ενα ελληνικο νησι.....
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
φιλε το σαιτ ειναι πολυεθνικο και οι μισοι που το παρακολουθουν μονιμα ειναι κοσμογυρισμενοι

επιμένεις?? δηλαδή όποιος έχει κάνει ταξίδια στο εξωτερικό ξέρει και την τοπική αγορά για να σου πει που να ρίξεις τα λεφτά σου? εδώ στη χώρα του κανείς γέννημα/θρέμα και δε μπορεί να προτείνει

έλεος  :headbang:
 

galileos(1)

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουν 2009
Μηνύματα
67
Like
0
Πόντοι
0
gamato.gr ειναι το σαιτ που εχουν φτιαξει τα παιδια και ειναι μεσα στα 10 πρωτα ελληνικα σαιτ κυριως λογω των τορενς και των πολλων τεχνικων συμβουλων.Φιλε τασο tot ziens

Μάλλον εννοείς το Gamato.info
 

nikos32p

Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2006
Μηνύματα
405
Κριτικές
8
Like
60
Πόντοι
1
καλημέρα.κάνε εισαγωγη λάδι απο την κρήτη φιλε. Δες αγορα+μεταφορικα αν σε συμφέρει.Ελαιολαδο αν έχει εκει θα είναι πανακριβο.
Εχω Ελληνα φίλο που μένει στην Χαγη 3 χρόνια και μου έχει πεί οτι οι ολλανδοί τρώνε κροκετες ψαριού παρα πολυ.Έχεις σκεφτε'ι να τις εισάγεις εδω?
 
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
Αν ζεις σε φοιτητούπολη, ψάξε μήπως ανοίξεις γραφείο τουρισμού και πληροφοριών με πακέτα για Ελλάδα. Λάβε υπ' όψην σου ότι στην Ολλανδία το μάθημα των Ελληνικών διδάσκεται κανονικά στα σχολεία τους και πολλά παιδιά ενδιαφέρονται να κατέβουν κάποια στιγμή Ελλάδα. Αν συνεννοηθείς με ανθρώπους εδώ στην Ελλάδα και αποκτήσεις δίκτυο συνεργατών μπορείς νομίζω να στήσεις το δικό σου γραφείο τουρισμού. Αργότερα μπορείς να το κάνεις και αμφίδρομα.

φιλε,
το οτι υπαρχει μαθημα ελληνικων στα σχολεια τους, εγω πρωτη φορα το ακουω,
μπορει...
ο τουρισμος εδω, ειναι πολυ οργανωμενος κ εχει παρα πολυ καλες τιμες για Ελλαδα
ευχαριστω


edit_Duracell: Διόρθωση παράθεσης
 

JRT34

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2007
Μηνύματα
221
Like
0
Πόντοι
1
Εισαγωγαί-Εξαγωγαί μαύρου "Χρήματος"
 
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
επιμένεις?? δηλαδή όποιος έχει κάνει ταξίδια στο εξωτερικό ξέρει και την τοπική αγορά για να σου πει που να ρίξεις τα λεφτά σου? εδώ στη χώρα του κανείς γέννημα/θρέμα και δε μπορεί να προτείνει

έλεος  :headbang:

ναι επιμενω,
εχω παρει μια δυο καλες ιδεες κ περιμενω περισσοτερες...
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.449
Like
3
Πόντοι
66
1) αμα θέλεις συνεργασία τα λέμε για εξαγωγές Λαδιού. Την ψάχνω για μόνιμα στην Ολλανδία.
Τωρα που είχα παει στο Σλότεν πήρα από περιέργεια ένα μπουκάλι λάδι απο καλαμάτα (ίσως) 9 ευρώ, δεν πρέπει να ήτα ν πάνω από 750 ml.
Ta μεσογειακά προϊόντα εχουν πέραση αλλά θέλει δικτυο διανομής πράγμα κάπως ζόρικο.
 
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
1) αμα θέλεις συνεργασία τα λέμε για εξαγωγές Λαδιού. Την ψάχνω για μόνιμα στην Ολλανδία.
Τωρα που είχα παει στο Σλότεν πήρα από περιέργεια ένα μπουκάλι λάδι απο καλαμάτα (ίσως) 9 ευρώ, δεν πρέπει να ήτα ν πάνω από 750 ml.
Ta μεσογειακά προϊόντα εχουν πέραση αλλά θέλει δικτυο διανομής πράγμα κάπως ζόρικο.
φιλε ,
εχεις πμ :)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom