Νέα

Βουλγάρες για σοβαρή σχέση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 168
  • Εμφανίσεις 26K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Μια ήπια, φιλική προσέγγιση. Τι να γράψω;
Πχ Hello, how are you? I found your profile interesting, do you want to talk?
Ε καπως ετσι.

βαλε καμια πιασαρικη φωτογραφια ισως, ωστε να τραβηξει την προσοχη.
Στο τι γραφεις ισως θα μπορουσες απλα να γραψεις ενα απλο hi κλπ. Η φωτο βασικα τους τραβαει οχι το τι γραφεις τοσο πολυ.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Μια ήπια, φιλική προσέγγιση. Τι να γράψω;
Πχ Hello, how are you? I found your profile interesting, do you want to talk?
Ε καπως ετσι.

Μπα..
Σκέψου ότι τα ίδια ακριβώς έχουν γράψει κι αλλοι.

Πάρε αφορμή από μια φωτό ή πληροφορία του προφίλ της και γίνε λίγο πρωτότυπος.
Με do you want to talk δε γάμησε κανείς.
Ε,για να είναι μέσα στα badoo,tinder,κ.λ.π. και να talk θελει και πολλά άλλα.

Επισης η εικόνα σου μετράει,όπως ομοίως και εμείς για την εικονα τους τις επιλέγουμε.
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.247
Πόντοι
216
βαλε καμια πιασαρικη φωτογραφια ισως, ωστε να τραβηξει την προσοχη.
Στο τι γραφεις ισως θα μπορουσες απλα να γραψεις ενα απλο hi κλπ. Η φωτο βασικα τους τραβαει οχι το τι γραφεις τοσο πολυ.

Ειμαι εμφανισιμος. Αλλα δεν ειναι του χαρακτηρα μου τα χαϊλικια.
Δηλαδη δεν θελω να τραβηξω καποιες μονο με ποζεριά.
Επειδη ομως εχω ωραιο παρουσιαστικο, θελω να πω οτι εμπιπτω στην κατηγορια των 'attractive', χωρις βεβαια να ειμαι ο παιδαρας που θα πεσει η αλλη ξερη.
Και ομως, δεν βοηθουν ουτε οι καλες φωτο που εχω.
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.247
Πόντοι
216
Μπα..
Σκέψου ότι τα ίδια ακριβώς έχουν γράψει κι αλλοι.

Πάρε αφορμή από μια φωτό ή πληροφορία του προφίλ της και γίνε λίγο πρωτότυπος.
Με do you want to talk δε γάμησε κανείς.
Ε,για να είναι μέσα στα badoo,tinder,κ.λ.π. και να talk θελει και πολλά άλλα.

Επισης η εικόνα σου μετράει,όπως ομοίως και εμείς για την εικονα τους τις επιλέγουμε.

Εχω καλες φωτο, χωρις ομως επιδειξη.
Λογικα, καποιες θα επρεπε να δειξουν ενδιαφερον.

Και αν ειναι η γλωσσα το εμποδιο, δεν υπαρχει εξηγηση για το οτι δεν ανταποδιδουν καν επισκεψη...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Ειμαι εμφανισιμος. Αλλα δεν ειναι του χαρακτηρα μου τα χαϊλικια.
Δηλαδη δεν θελω να τραβηξω καποιες μονο με ποζεριά.
Επειδη ομως εχω ωραιο παρουσιαστικο, θελω να πω οτι εμπιπτω στην κατηγορια των 'attractive', χωρις βεβαια να ειμαι ο παιδαρας που θα πεσει η αλλη ξερη.
Και ομως, δεν βοηθουν ουτε οι καλες φωτο που εχω.

Δεν ειναι να εισαι εμφανισιμος, ειναι καπως να τραβηξεις προσοχη με τη φωτο και το τι βγαζεις.
Οπως ειπε και ο βαλκανιος παρε πχ μια αφορμη απο τις δικες τους φωτο για ενα πιο πρωτοτυπο ξεκινημα , χωρις υπερβολες βεβαια.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Εχω καλες φωτο, χωρις ομως επιδειξη.
Λογικα, καποιες θα επρεπε να δειξουν ενδιαφερον.

Και αν ειναι η γλωσσα το εμποδιο, δεν υπαρχει εξηγηση για το οτι δεν ανταποδιδουν καν επισκεψη...

Επειδή προβληματίζεσαι αρκετά με τέτοια θεματα σου έχω 2 προτάσεις.

Αν εχεις κάποια φίλη,ξαδέρφη,συνάδελφο,κ.λ.π. με μαχιμο προφίλ,ζήτα της να σου δείξει το inbox της.
Εκεί θα δεις,τι γράφουν οι περισσότεροι και τι πρεπει να γράψεις εσύ για να μην εισαι σαν τους περισσότερους.
Δεν μπορείς να φανταστεις με τι ΜΑΛΑΚΙΕΣ post περιμένουν οι περισσοτεροι άντρες να γαμήσουν.

Να είσαι πάντα ένα βήμα εμπρός.
ΟΛΕΣ οι γυναίκες θέλουν να ζησουν την παραμυθα τους.
Θα σου πω π.χ.πως γάμησα Σόφια,σε πολύ δύσκολο Tinder περιβαλλον κατά τη γνωμη μου.
Πηγα για μια κοινωνική υποχρεώση,ο σύντροφος Popov έλειπε εκείνο το ΣΚ,δεν ήθελα να ψάχνω πουτάνες στα τυφλά,οπότε Tinder.
Ματσάρω με μια τύπισσα 26 χρονων,σώμα 9,φάτσα 7,Αγγλικά τέλεια.
Με το μικρό της όνομα και το επάγγελμα που μου ειπε,κατάφερα βρήκα fb και instagram.
Ειδα τα like της,κάποια post και έγινα ξαφνικα γι'αυτήν από ένας "ξένος που ο.κ. θα βγούμε"----> "ο ξένος που μας αρέσουν τα ίδια και αχ,ίσως είναι ο πρίγκηπάς μου"  :grin:

Ολες θελουν την παραμύθα τους..
Μην γραψεις π.χ.ψεμματα που δεν μπορεις να υποστηρίξεις,
απλά χάιδεψέ τους τα αυτιά και η μιση δουλεια έχει ηδη γινει.
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Ειμαι εμφανισιμος. Αλλα δεν ειναι του χαρακτηρα μου τα χαϊλικια.
Δηλαδη δεν θελω να τραβηξω καποιες μονο με ποζεριά.
Επειδη ομως εχω ωραιο παρουσιαστικο, θελω να πω οτι εμπιπτω στην κατηγορια των 'attractive', χωρις βεβαια να ειμαι ο παιδαρας που θα πεσει η αλλη ξερη.
Και ομως, δεν βοηθουν ουτε οι καλες φωτο που εχω.
Ανέβασε φωτογραφία εδώ να σε δούμε. Σβήσε μάτια αν θες. Ποσο ύψος έχεις και πόσα κιλά ;
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Ρε συ cool ,γιατί δεν βγαίνεις έξω για καμακι ; Ντρέπεσαι ; Φίλους έχεις ;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Μια ήπια, φιλική προσέγγιση. Τι να γράψω;
Πχ Hello, how are you? I found your profile interesting, do you want to talk?
Ε καπως ετσι.

Βασικά πρέπει να κάνεις μια παρουσίαση του εαυτού σου σε μια φράση,να πεις οτι σου αρέσει και να ρωτήσεις αν της αρέσει κάτι συγκεκριμένο.
Π.χ. Hi,I am cool,I am 35 years old from Greece.You look very beautiful.Do you like Greek salad?
Μετά αρχίζεις ψευτοδιάλογο ερωτήσεων.Ανοιχτές ερωτήσεις what music do you like? κλειστές ερωτήσεις do you like latin dances? μια κλειστή ερώτηση,μια ανοιχτή.Ποτέ πάνω από 3 ερωτήσεις για το ίδιο θέμα.Ποτέ πάνω από 10 θέματα.Σε κάθε 3 ερωτήσεις κάνεις μια διαπίστωση π.χ. Bulgaria is a very beautiful country.
Μετά από μισή ώρα διαλόγου αν γουστάρει θα δώσει τηλέφωνο.
Στο live λες περίπου τα ίδια αλλά παίζει ρόλο η στάση του σώματος,ο τόνος της φωνής κτλ.
Επίσης είναι σημαντικό το δόλωμα.Οι γκόμενες πάντα ψάχνουν ένα λόγο να πηδηχτούν μαζί σου.Πρέπει να τον προσφέρεις στο πιάτο.Θυμάμαι μια Πολωνέζα στην Αθήνα να προσπαθεί απεγνωσμένα να βρει ένα λόγο γιατί έκανε σεξ μαζί μου και τελικά να βρίσκει κάτι ενθουσιασμένη.

Γενικά με τις γκόμενες πρέπει να είσαι βαρετός σαν τα σκατά.Ούτε προσπάθειες για χιούμορ ούτε τίποτα.Πρέπει να εκπέμπεις εικόνα ήρεμης δύναμης.Γενικά απίστευτα βαρετός όπως τα άρθρα των γυναικείων περιοδικών.Πρέπει να κάνεις τον εγκέφαλό τους να εκρήγνυται.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Kman αυτό με τις κλειστες-ανοιχτές ερωτήσεις,όχι πάνω απο 3 στο ιδιο θέμα, το κανω και εγώ
Δε θυμάμαι από που το έχω ξεκλέψει,μπορεί και από σένα πιο παλιά.
Βοηθαει να κρατας τέμπο και αμειωτο ενδιαφέρον.

Πες μου ότι με το Greek salad μας τρολάρεις :2funny:

Π.χ. Hi,I am cool,I am 35 years old from Greece.You look very beautiful.Do you like Greek salad?

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Εντάξει.Δε λέω Greek salad.Πλέον Ουκρανία,Ρωσία,Πολωνία κτλ λέω καθαρά Do you like presents?Είναι πολύ δυναμική εισαγωγή.Είναι σα να ρωτάει έναν άντρα η γκόμενα αν του αρέσουν τα τσιμπούκια.
Γενικά πρέπει να τις κάνεις να λένε συνέχεια ναι και να αποφεύγεις τα δυσάρεστα θέματα εκτός από ένα το πολύ.
Το άλλο είναι τα κοπλιμέντα.Τους αρέσουν τα κοπλιμέντα που αναφέρονται σε αυτές όχι τα γενικόλογα.Π.χ. το φόρεμα στη φωτό σου πάει πολύ γιατί έχεις καταπληκτικά σλαβικά πόδια.
Επίσης δεν πρέπει να συμφωνείς συνέχεια μαζί τους γιατί φαίνεσαι μαλθακός,αγόμενος και φερόμενος που τα θυσιάζει όλα για το μουνί και είναι υποκριτής.Π.χ. αν η γκόμενα πει μου αρέσει το άσπρο,όχι το το κόκκινο εσύ λες εμένα μου αρέσει το κόκκινο.Ετσι δείχνεις ανεξαρτησία οτι δε φοβάσαι να διαφωνήσεις και εξάπτεις τη φαντασία της.
Το βασικό όμως είναι να περάσεις τα shit tests.Εγώ πλέον το κάνω με αυτόματο πιλότο.
Κλασσικά shit tests:
1.Τα ίδια λες σε όλες?
2.Πόσο καιρό είσαι στο σάιτ?
3.Γιατί δεν είσαι παντρεμένος?
4.Γιατί ψάχνεις κοπέλα από την Ουκρανία,Τσεχία κτλ?Δεν έχει ωραίες στην πατρίδα σου?
κτλ

Το χιούμορ διαφέρει ανάλογα με τη χώρα.Αυτό που είναι αστείο στην Τσεχία φαίνεται προκλητικό και ανάγωγο στην Ουκρανία.Το ουκρανικό χιούμορ φαίνεται απλοικό και χαζό στην Τσεχία κτλ.
Π.χ. χιούμορ που γουστάρουν οι Τσέχες(σαδιστικό,Schadenfreude):
Φίλε μου τελικά εσύ δεν έρχεσαι για το κυνήγι για το γαμήσι έρχεσαι,είπε ο αρκούδος ξεκουμπώνοντας το παντελόνι του
Χιούμορ που αρέσει στις Ουκρανές(καρτούν style).
-Γκόμενα:Αγάπη μου έχει πολύ αέρα.
-Εγώ:Η κάποιος πούστης φυσάει δυνατά τη μύτη του.
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.247
Πόντοι
216
Επειδή προβληματίζεσαι αρκετά με τέτοια θεματα σου έχω 2 προτάσεις.

Αν εχεις κάποια φίλη,ξαδέρφη,συνάδελφο,κ.λ.π. με μαχιμο προφίλ,ζήτα της να σου δείξει το inbox της.
Εκεί θα δεις,τι γράφουν οι περισσότεροι και τι πρεπει να γράψεις εσύ για να μην εισαι σαν τους περισσότερους.
Δεν μπορείς να φανταστεις με τι ΜΑΛΑΚΙΕΣ post περιμένουν οι περισσοτεροι άντρες να γαμήσουν.

Να είσαι πάντα ένα βήμα εμπρός.
ΟΛΕΣ οι γυναίκες θέλουν να ζησουν την παραμυθα τους.
Θα σου πω π.χ.πως γάμησα Σόφια,σε πολύ δύσκολο Tinder περιβαλλον κατά τη γνωμη μου.
Πηγα για μια κοινωνική υποχρεώση,ο σύντροφος Popov έλειπε εκείνο το ΣΚ,δεν ήθελα να ψάχνω πουτάνες στα τυφλά,οπότε Tinder.
Ματσάρω με μια τύπισσα 26 χρονων,σώμα 9,φάτσα 7,Αγγλικά τέλεια.
Με το μικρό της όνομα και το επάγγελμα που μου ειπε,κατάφερα βρήκα fb και instagram.
Ειδα τα like της,κάποια post και έγινα ξαφνικα γι'αυτήν από ένας "ξένος που ο.κ. θα βγούμε"----> "ο ξένος που μας αρέσουν τα ίδια και αχ,ίσως είναι ο πρίγκηπάς μου"  :grin:

Ολες θελουν την παραμύθα τους..
Μην γραψεις π.χ.ψεμματα που δεν μπορεις να υποστηρίξεις,
απλά χάιδεψέ τους τα αυτιά και η μιση δουλεια έχει ηδη γινει.

Βαλκάνιε θεωρω ευστοχες τις επισημανσεις σου.
Χαιρομαι που μοιραζεσαι τις γνωσεις σου μαζι μας.
Δεν τυχαινει να εχω καποια κουκλαρα φιλη-γνωστη-συγγενη που να νταραβεριζεται στο νετ, για να δω το inbox της,
αλλα καταλαβα τι εννοεις...πρεπει να πλασεις μια αληθοφανη ιστορια, να μπορεις να την υποστηριξεις, κι οπως λες, να τους δωσεις λιγο ....magic!

Ηδη εδω και μερες εχω στο μυαλο μου ενα γνωμικο, που αν δεν κανω λαθος το ειπες εσυ, κι ειναι οτι πιο σωστο εχω ακουσει το 2017 στο θεμα 'σχεσεις':
"Στην Ελλαδα του 2017, το να μην εισαι τεμπέλης και να μην είσαι μαλάκας, είναι τρομερο πλεονέκτημα"!
respect!
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.247
Πόντοι
216
Ρε συ cool ,γιατί δεν βγαίνεις έξω για καμακι ; Ντρέπεσαι ; Φίλους έχεις ;

Ελλεεινιδες? Δηλαδη ανεξαρτητα του τι θα κατσει, μιλαμε για χασιμο χρονου!
Γιατι μακροχρονια, σωστη σχεση, με προοπτικη, με ελλεεινιδα, δεν παζει με την καμία να γινει!!!!!
total failure αργα ή γρηγορα...
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
Ειμαι εμφανισιμος. Αλλα δεν ειναι του χαρακτηρα μου τα χαϊλικια.
Δηλαδη δεν θελω να τραβηξω καποιες μονο με ποζεριά.
Επειδη ομως εχω ωραιο παρουσιαστικο, θελω να πω οτι εμπιπτω στην κατηγορια των 'attractive', χωρις βεβαια να ειμαι ο παιδαρας που θα πεσει η αλλη ξερη.
Και ομως, δεν βοηθουν ουτε οι καλες φωτο που εχω.

χμμμ περιεργο αυτο

μηπως εισαι ψιλοφλωρακος ρε ???
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Ελλεεινιδες? Δηλαδη ανεξαρτητα του τι θα κατσει, μιλαμε για χασιμο χρονου!
Γιατι μακροχρονια, σωστη σχεση, με προοπτικη, με ελλεεινιδα, δεν παζει με την καμία να γινει!!!!!
total failure αργα ή γρηγορα...
Ρε συ την ημέρα έχει και ξένες αλλά και το βράδυ κάποιες εκτός από τις Ελλεηνιδες. Μπορεί να σου τύχει Ελληνιδα που ξέρεις. Τύχη είναι. Αν είσαι εμφανίσιμος όπως λες πιο εύκολα με ξένες θα παίξεις.
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.247
Πόντοι
216
Ρε συ την ημέρα έχει και ξένες αλλά και το βράδυ κάποιες εκτός από τις Ελλεηνιδες. Μπορεί να σου τύχει Ελληνιδα που ξέρεις. Τύχη είναι. Αν είσαι εμφανίσιμος όπως λες πιο εύκολα με ξένες θα παίξεις.

Σε τουτη τη χωρα που ειμαστε, εχουμε καποια καλα, αλλα καποια θεματα ειναι για το γάιδαρο...
πχ, δουλειες, ανεργία, χρηματα, και...γυναίκες...

Καλα τωρα με δουλευεις;
Που βλεπεις εσυ επιλογες απο ξενες, που να ειναι προσεγγισιμες απο και απο κοινο θνητο, στο ελλαντα...?
Αιντε σε κανενα νησι το καλοκαιρι....αλλα δεν μιλω για πηδηματα καλοκαιρινα...μιλω για γνωριμιες....ελληνιδες μαλακισμενες (κατα 95%), ξενες ανυπαρκτες....
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Πάρε το λεωφορείο και κάνε την απόλυτη διαδρομή:
1.Παραλία Κατερίνης
2.Sunny Beach
3.Βουκουρέστι
4.Βουδαπέστη
5.Μπρατισλάβα
6.Κράκωβ
7.Λβωφ
Αφού ξεπαραδιαστείς και μείνεις αγάμητος οι απορίες σου θα έχουν λυθεί.
 

Rapturee

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2012
Μηνύματα
446
Like
254
Πόντοι
21
βουκουρεστι εχω παθει μουνοπλακα με αυτην εδω

https://www.instagram.com/loredanachivu_official/

αν γνωριζει κανεις κανενα ινφο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ας πουμε οτι ειναι η Τατιάνα της Ρουμανιας σε ξεκωλέ version (τουλαχιστον παλιοτερα ηταν του θεάματος και της τηλεόρασης απο οσο ξέρω).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom