Νέα

Τζόκερ=ΑΠΑΤΗ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MasterC
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 84K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παιζετε τυχερα παιχνιδια, καζινο, λαχειο, Χρηματιστηριο, Ιπποδρομος κλπ...

  • Σε τακτικη βαση

    Ψήφοι: 100 24,3%
  • Μερικες φορες

    Ψήφοι: 55 13,3%
  • Αραια και που...

    Ψήφοι: 79 19,2%
  • Σπανια

    Ψήφοι: 115 27,9%
  • Ποτε

    Ψήφοι: 63 15,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    412

Επισκέπτης
τα ξυστά και τα αρχίδια μας τα δυο. Μια φορά στο Προπατζίδικο πήρα, τι να έλεγα δώσε μου 1Ε που κερδίζει, βαριόμουν κιόλας να ρίξω άλλο ΚΙΝΟ γιατί ήμουν κι εξουθενωμένος...
Θυμάμαι την εποχή του 90 (ωρέ γεράσαμε) όταν βγήκε το Ξυστό, γινόταν ρε παιδιά της κακομοίρας στην Ομόνοια, πέφτανε όλοι να αγοράσουν!
Πάντως θα πρέπει να πουλάει και τώρα κάτι, γιατί γυρνούν οι λαχειοπώλες στους δρόμους, ίσως να μην είναι τα χοντρά έσοδα για το αγαπητό μας κράτος, αλλά κάτι προσφέρει...

Λοιπόν πάμε παρακάτω!
Ο Ντουνταράς είναι διεθνής τύπος!  :rockon:
Που να ξέρει η ανιψούλα από το Βιετνάμ, τι θέατρο, τι ρεμάλι, τι παρτάλι του κερατά είμαι!
Για δείτε πώς μου μιλάει, ευγενικά με σεβασμό και προσπαθεί να με βοηθήσει!
Για να σοβαρευτούμε έχω κάποια άτομα στο Skype για να προπονούμαι στα Αγγλικά (είμαι επιπέδου Μίστερ Αλέξης), για την αρβάλα κι εντάξει οι νεαρές ηλικίες με αποκαλούν θείο, μπα τρομάρα μου :uglystupid:

Βγαίνω, τζογάρω, πούρο φουμάρω και ζαμάν φου  :rockon:


should avoid opening δεν είναι?
Ή να έβαζα should not open χωρίς avoid, αλλά είπαμε Mister Alexis  :2funny:
 

Συνημμένα

  • jh.png
    jh.png
    50,6 KB · Εμφανίσεις: 58

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
είναι τζογαδόρος??
Ή κάνει αρβάλα??  :grin:

Ρε σεις, LOL τη μεταβλητή xisi  :2funny: δεν την προσέξατε?
Μα τι ανώμαλος τύπος είμαι, αλλού Αγγλικές λέξεις, αλλού greeklish, αλλού XXX greeklish  :rolleyes:

Nα και η πρώτη έκδοση της φόρμας πριν αρχίσουν να μπαίνουν τα πρώτα Μαθηματικά:
:2funny: :2funny:
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
αυτο εχει μια λογικη , οπως και το χρωμα
εκ πρωτης ματιας ναι εχει  λογικη .με την  2η ματια ομως οχι
γενικα οι περισσοτερες μεθοδοι που "κυκλοφορουν" ειναι η μουφα η απλα αποδιδουν λιγακι
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
Είναι το ίδιο με το χρώμα (περίπου) και είναι ο ασφαλέστερος τρόπος για να χάσεις γρήγορα στη ρουλέτα. Η συγκεκριμένη στρατηγική λέγεται Martingale () και είναι όσο παλιά είναι και η ρουλέτα (την εφαρμόζουν ακόμα και στον Παίκτη του Φ. Ντοστογιέφσκυ).

Για να πετύχεις στο Martingale χρειάζονται δύο προϋποθέσεις οι οποίες ποτέ δεν ικανοποιούνται:

α. Ο παίχτης να έχει άπειρο κεφάλαιο
β. Η ρουλέτα να επιτρέπει άπειρο ποντάρισμα

Ακόμα και αν ισχύει το α, το β δε θα ισχύει ποτέ (αλλιώς όλοι θα έπαιζαν Martingale).

Σημείωση: Παραλλαγή αυτής της στρατηγικής πρότειναν κάποιοι και στα Μουντιάλ / Euro: Παίχτε ισοπαλίες σε όλους τους αγώνες διπλασιάζοντας κάθε φορά το στοίχημα - στο φετινό μουντιάλ με τους 13 (νομίζω) συνεχόμενους αγώνες χωρίς ισοπαλία αν είχες ξεκινήσει με 10 ευρώ στον 14ο θα έπρεπε να ποντάρεις 10 x 2^13 ~ 80 000 eurw.
καλα τα λες βλεπω εισαι σοβαρος
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
Σκίουρε επέτρεψε μου να διαφωνήσω. Πράγματι, αυτό που προτείνεις (διάβασμα ή/και να ακολουθείς κάποιον που θεωρείς ότι ξέρει να παίζει) έχει νόημα για παιχνίδια όπως στοίχημα σε ποδόσφαιρο, άλογα, σκυλιά κλπ.

Όμως, ξεχνάς δύο παράγοντες:

1. Ο ΟΠΑΠ (ή αντίστοιχα κάθε διοργανωτής τέτοιων στοιχημάτων) έχει δεκάδες, εξειδικευμένα, άτομα των οποίων η μόνη δουλειά είναι να διαβάζουν (όπως εσύ ή αυτοί που ακολουθείς) και να βγάζουν τα ποσοστά για τα στοιχήματα.
2. Σε κάθε παιχνίδι, η μάνα μακροπρόθεσμα κερδίζει.

Τι θέλω να πω; Έστω ότι εσύ παίζεις μόνο τα παιχνίδια που δίνουν 1,10. Σε αυτά θα πάρεις το 10% του κεφαλαίου σου, άρα για να πάρεις τα λεφτά σου χρειάζεται να κερδίσεις σε 10 συνεχόμενα τέτοια παιχνίδια (που δίνουν 1,10). Αν χάσεις έστω και σε ένα, μπαίνεις μέσα. Ο ΟΠΑΠ, όπως είπα έχει δεκάδες άτομα τα οποία με βάση ιστορία, στατιστικά κλπ, βγάζουν τα κέρδη. Ε λοιπόν να είσαι σίγουρος ότι σε ένα παιχνίδι που δίνει 1,10 στο νικητή, οι πιθανότητες που έχουν βγάλει αυτοί είναι ότι θα κερδίσει με πιθανότητα μικρότερη του 90% (πχ 85%). Οπότε, εσύ παίζεις ένα παιχνίδι στο οποίο θα πάρεις πίσω το 10% του κεφαλαίου σου αλλά έχεις πιθανότητα (με βάση τους ειδικούς του ΟΠΑΠ, επαναλαμβάνω) 85% να κερδίσεις.

Την απόδοση 1,10 τη χρησιμοποιήσα σαν παράδειγμα προφανώς για να βγαίνουν εύκολα τα νούμερα - τα ίδια συμβαίνουν και με τις άλλες αποδόσεις: Οι πιθανότητες είναι υπέρ του διοργανωτή.

Αυτό τι μας λέει ; Μακροπρόθεσμα θα χάσεις. Θες στα 10 παιχνίδια ; Θες στα 100 ; Θες στα 1000 ; Κάποια στιγμή θα κάνεις τη σούμα και θα δεις ότι είσαι χαμένος. Οι μόνη ελπίδα να κερδίσεις είναι οι "ειδικοί" του ΟΠΑΠ να είναι μαλάκες και πχ σε ένα παιχνίδι που έχει 85% πιθανότητα να κερδίσει κάποιος να μη σου δίνουν 1,10 αλλά 1,20 -- και αυτό να το κάνουν συνέχεια (δε μιλάω φυσικά για inside information, στημένα κλπ).
πολυ σωστος εκτος απο ενα σημειο .ο οπαπ λιγες φορες κανει λαθος στα σημεια  :(
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
O παρακάτω τύπος έχει κέρδος +5% μετά από 3.100 προτεινόμενα σημεία.


Κερδίζει με απόλυτη μαθηματική ακρίβεια την στοιχηματική αγορά.
Αν τον ακολουθούσες και έπαιζες 1.000 ευρώ κάθε σημείο που προτείνει, θα είχες κέρδος μέχρι τώρα 160.000€
ευχαριστω για την ινφο θα το δω
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
Η γνώμη μου:
Ο ηλεκτρονικός τζόγος τύπου Τζόκερ κλπ πιθανολογώ ειναι πολύ μεγάλη απάτη. Εντός λεπτών με μαθηματικό επεξεργαστή γνωρίζουν την 5άδα ή 6αδα που δεν εχει καλυφθεί, εξού και τα επαναλαμβανόμενα jack pot. Ειδικά σε εορταστικές περιόδους

Απλά την τελευταία φορά με τα 17 εκατομμύρια ο Λαμογιος Μελισσανίδης το παράκανε
δεν ειναι μεγαλη απατη τυπε . μαλλον μικρη ειναι . οντως με κομπιουτερ ο οπαπ μπορει να βρει ολους τους συνδιασμους που παιχτηκαν κτλ αλλα δεν το χρειαζεται αυτο . νομιζω οτι το κανει λιγες φορες επιλεκτικα
να σαι κλεψει δηλαδη .
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
Πράγματι, σε μια δίκαιη κατανομή χωρίς μνήμη η πιθανότητα είναι κάθε φορά η ίδια, άσχετα από το πόσες συνεχόμενες φορές έχει έρθει κάποιος αριθμός.

Επίσης, οι πιθανότητες να έρθει 3 φορές συνέχεια το 1 είναι ακριβώς οι ίδιες με το να έρθει πρώτα το 1, μετά το 3 και μετά το 6.

Αυτά όμως ισχύουν μόνο για δίκαιες κατανομές χωρίς μνήμη. Πώς είσαι σίγουρος ότι ο ΟΠΑΠ χρησιμοποιεί τέτοιες κατανομές για να βγάζει τα νούμερα του ΚΙΝΟ ;
εγω προσωπικα πιστευω οτι ο οπαπ χρησιμοποιει δικαιες κατανομες . λιγες φορες θα κλεψει
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
Για το 1ο ο παράγοντας τύχη με σωστή διαχείριση κεφαλαίου μηδενίζεται εντελώς (εκτός από κάτι ακραία παιχνίδια όπως τουρνουά πόκερ, πεντάδες με ημίχρονα-τελικά στο στοίχημα κλπ όπου η διακύμανση είναι τεράστια)
Για το 2ο και στους 15 (περίπου) τρόπους που σου ανέφερα οι πιθανότητες είναι ΥΠΕΡ ΜΟΥ

Για να σου δώσω να καταλάβεις, τελευταία βρήκα έναν τρόπο να κερδίζω από τις ιπποδρομίες του ΟΔΙΕ που παίζονται στα Προποτζίδικα, αλλά με μέσο όρο 2 ιπποδρομίες την ώρα, πρέπει να τριγυρνάω 8 ώρες στο ΠΡΟΠΟ (και δεν έχουν όλα ΟΔΙΕ) για ένα μεροκάματο της τάξης των 20-30 ευρώ. Στην δουλειά μου βγάζω τριπλάσια λεφτά με περισσότερη διασκέδαση, μαθαίνοντας πράγματα και προσφέροντας στην κοινωνία...

Αν ήμουν άνεργος 25ρης μπορεί και να ήμουν όλη μέρα στο ΠΡΟΠΟ...
η διαχειρηση κεφαλαιου ειναι μικρη βοηθεια . αν ειχες βρει τοσο καλο τροπο που δε το νομιζω θα παρατουσες τη δουλεια σου
 

Judge Dred89

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2014
Μηνύματα
4.910
Like
4
Πόντοι
16
εγω προσωπικα πιστευω οτι ο οπαπ χρησιμοποιει δικαιες κατανομες . λιγες φορες θα κλεψει
ελεος ρεεεεεεε,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, :helpplea: :helpplea: :helpplea:
η μεγαλυτερη γκανιοτα του πλανητη
τα πιο κομενα οντς στο αμε στοιχημα,,,,,,
μονο για ασχετους κ εθελοντες... ;) ;) ;)
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
η διαχειρηση κεφαλαιου ειναι μικρη βοηθεια . αν ειχες βρει τοσο καλο τροπο που δε το νομιζω θα παρατουσες τη δουλεια σου

ρε συ αφού λέει 20-30 ευρώ μεροκάματο... με 8 ώρες την ημέρα, αυτό είναι κανονική δουλειά...
 

Judge Dred89

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2014
Μηνύματα
4.910
Like
4
Πόντοι
16
η διαχειρηση κεφαλαιου ειναι μικρη βοηθεια . αν ειχες βρει τοσο καλο τροπο που δε το νομιζω θα παρατουσες τη δουλεια σου
kelly kriterion,,
ΧΟΝΤΡΙΚΑ
αναπροσαρμοζεις το μπετ σου στο 5% του  ΣΥΝΟΛΙΚΟΥ ΣΟΥ-ΣΕ ΛΟΝΓΚ ΤΕΡΜ-- διαθεσιμου κεφαλαιου σου καθε φορα
 

Επισκέπτης
οντως γιατι  :think: υαπρχουν κ αλλες γλωσσες
δεν ειναι το θεμα της συζητησης η C# ειτε η C καγκελο...


εγω προσωπικα πιστευω οτι ο οπαπ χρησιμοποιει δικαιες κατανομες . λιγες φορες θα κλεψει
Δε χρησιμοποιω κατανομες. Μη γραμμικη παρεμβολη σε επιλεγμενα δεδομενα κανει το Μαθεματικα.
Ο μακαριτης ο Γερος μου, ειχε πει καποτε οταν τον ρωτησα γιατι κανουμε ετσι οι αντρες. Η απαντηση του ηταν => ρε μαλακα δεν το ξερεις οτι δε γινεται τιποτα χωρις μουνι??
Κι ειχε δικιο, οντως 40αρης και κατι, να διαβαζω περισσοτερο απο τα φοιτητικα χρονια.
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
ελεος ρεεεεεεε,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, :helpplea: :helpplea: :helpplea:
η μεγαλυτερη γκανιοτα του πλανητη
τα πιο κομενα οντς στο αμε στοιχημα,,,,,,
μονο για ασχετους κ εθελοντες... ;) ;) ;)
για την γκανιοτα ηταν τον μηνυμα που απαντησα ? αν να σορυ λαθος καταλαβα εγω νομιζα για κατανομες των αριθμων
κ ποιος δεν ξερει την γκανιοτα του οπαπ ?
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
δεν ειναι το θεμα της συζητησης η C# ειτε η C καγκελο...

Δε χρησιμοποιω κατανομες. Μη γραμμικη παρεμβολη σε επιλεγμενα δεδομενα κανει το Μαθεματικα.
Ο μακαριτης ο Γερος μου, ειχε πει καποτε οταν τον ρωτησα γιατι κανουμε ετσι οι αντρες. Η απαντηση του ηταν => ρε μαλακα δεν το ξερεις οτι δε γινεται τιποτα χωρις μουνι??
Κι ειχε δικιο, οντως 40αρης και κατι, να διαβαζω περισσοτερο απο τα φοιτητικα χρονια.
επειδη υπαρχουν κ αλλες γλωσσες γι αυτο το εγραψα .μετα ειδα κ την απαντηση σου κ καταλαβα γιατι

 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
kelly kriterion,,
ΧΟΝΤΡΙΚΑ
αναπροσαρμοζεις το μπετ σου στο 5% του  ΣΥΝΟΛΙΚΟΥ ΣΟΥ-ΣΕ ΛΟΝΓΚ ΤΕΡΜ-- διαθεσιμου κεφαλαιου σου καθε φορα
αν ομως αργησει  να ρθει το στοιχημα σου τι γινεται ?
 

drclaw

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.106
Like
9
Πόντοι
16
Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, η σχέση σου με το τζόγο είναι μικρότερη απ τη σχέση της Σαχάρας με το χιόνι...

Θερμή Συμβουλή: ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΖΟΓΟ!!!!!!!!!!!!

Μη διαβάζετε καν σχετικά θρεντ και άρθρα στο ιντερνετ, η άγνοια σας μπορεί να σας μπλέξει πάρα πολύ άσχημα!!!

Δε παίζω τζόγο - απλώς ασχολούμαι με πιθανότητες, στατιστική, κοινή λογική κλπ. Και επειδή ακριβώς ασχολούμαι με αυτά θα σου πω κάτι το οποίο νόμιζα ότι είναι κοινή λογική αλλά φαίνεται ότι έκανα λάθος:

Αυτοί που έχουν τις στοιχηματικές εταιρίες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ώστε να σου δίνουν εσένα (ή του "big winner" που ακολουθείς) σημεία με τα οποία να κερδίζεις συνεχώς! Επαναλαμβάνω ότι όλα
είναι μελετημένα ώστε μακροπρόθεσμα να χάνεις. Αν εσύ τους θεωρείς μαλάκες και τον εαυτό σου πιο έξυπνο τότε σου προτείνω ακριβώς την ίδια συμβουλή: Μείνε μακρυά από το τζόγο. Βέβαια, όπως και εσύ ο ίδιος παραδέχτηκες ασχολείσαι περιστασιακά, άρα τις ιδέες σου δε τις έχεις βάλει σε εφαρμογή (για αυτό και δεν έχεις χρεοκοπήσει) !

Όποιος πιστεύει ότι υπάρχει κάποιο κόλπο μέσω του οποίο τζογάροντας θα έχει μόνιμο εισόδημα ζει στα σύννεφα.

 

drclaw

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.106
Like
9
Πόντοι
16
η διαχειρηση κεφαλαιου ειναι μικρη βοηθεια . αν ειχες βρει τοσο καλο τροπο που δε το νομιζω θα παρατουσες τη δουλεια σου

Έτσι είναι.

Επίσης, σχετικά με αυτό που λέει ο Σκίουρος ότι με τα αλάνθαστα συστήματα του κερδίζει 20-30 ευρώ το 8ωρο.

Σκίουρε, αφού τα συστήματα σου είναι τόσο αλάνθαστα γιατί δε δεκαπλασιάζεις το κεφάλαιο που παίζεις ώστε να κερδίζεις 200-300 ευρώ το 8ωρο. Και μετά από λίγο καιρό μπορείς να το δεκαπλασιάσεις ξανά ώστε να κερδίζεις 2000-3000 τη μέρα!

Είσαι υπεράνω χρημάτων ; Ή αρχίσαμε από χτες τα Κυριακάτικα thread ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom