Νέα

Τζόγος...ο αργός θάνατος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arwstaki10
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 378
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Χειρότεροι όλων είναι οι ναρκομανείς. Ο πρεζάκιας, ο αλκοολικός, ο κοκάκιας ... Έχει και πιο κάτω από τον μπουρδελιάρη.
Ο τζόγος είναι μια πιο ευγενής μορφή εθισμού.
Ο μπουρδελιαρης μόνο οικονομικά καταστρέφεται δε κανει κακό στην υγεία του.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Όλοι οι τζογαδόροι έχουν καταστραφεί στο τέλος .είναι μεγάλη αρωστια ...έχω και γνωστούς προσωπικά ..αλλά και άλλους που ήξερα ...αλλά και άλλους που έβλεπα στα καζίνο. Εγώ δεν παίζω καζίνο απλά πάω να κάνω βόλτα .μέχρι 20 ευρώ έχω παίξει .αλλά έχω δει πόλους να τα χάνουν όλα .και γνωστούς μου που καταστρέψανε όλη τη ζωή τους την οικογένεια τους .είναι παιχνίδι του διαβόλου. Παιχνίδι της καταστροφής .δεν ξέρω πως κάποιος μπορεί να το κόψει .όσους έχω δει να το κόψουν το έκοψαν απλά γιατί δεν έχουν μια. Να παίξουν ξανά.
Πρόσεχε φίλτατε ολοι με ένα 20 ρικο ξεκινάνε
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Η αυξηση στο κομιστρο με κρατάει για να μη στείλω την άδεια νυχτα. Που θα γίνει τον Μάιο νομίζω
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Με 95 χιλ μπορώ να κάνω ένα σωρό δουλειές (τόσο κάνει η άδεια)
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Τελείως άκυρο ποστ.
Δεν έχεις ιδέα τυπε από το τι σημαίνει εθισμένος στον τζόγο.

Μιλάμε ο άλλος να παίρνει τα λεφτά από το νοίκι που πρέπει να πληρώσει και να τα δίνει στο καζίνο. Να μην παίρνει τρόφιμα για το σπίτι και να τα παίζει.
Ποια λεφτά να κερδίσει; Ξέρεις πώς δουλεύουν τα καζίνο;;
ειχα εναν οδηγο κάποτε ο οποιος με πληρωνε κάθε βδομαδα ...(δουλευα και γω που και που αλλα κυριως ζουσα απο νοικια) λόιπον καθε κυριακη πηγαινα σπιτι του,και επερνα ολο τον ιδρώτα του και τον χαλαγα στις πουτάνες.....3-4 μερες συνεχομενα ολη μερα γαμουσα πουτάνες..εβγαινα που και που και με γκόμενες απο μπαντου-τιντερ,αλλα κυριως εκει..
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
η πλακα ειναι οτι μου ελεγε η γυναικα του κάθε φορα που με εβλεπε "τι θα γινει δε θα παντρευτεις εσυ ποτε??" ...που να ξερε πως ετσι οπως επερνα το ματσο με τα λεφτα,φευγανε επιτόπου για φυλης
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
πουτάνες-τιντερ-μπαντου-κλαμπ-ταβέρνες και ταξιδια...τωρα το πουλο στο μπαουλο :tooth:!! φαντασου τωρα ομως να εισαι συνεχεια σε αυτο το μουντ ζωης και να σου λεει η αλλη"ποτε θα παντρευτεις?" μονο που ακουγα τη λεξη γαμος μου σηκωνοταν η τριχα
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.332
Κριτικές
3
Like
6.928
Πόντοι
1.486
Αργησα να συμμετασχω απο την τελευταία φορά γιατι ημουν στη θαλασσα..
Με ρωτησε ο φιλος γιατι βλέπω ότι δεν θελει να το κόψει..
Γιατι μας αναφερεις αδερφε την ιστορία σου διανθισμένη με μπολικο πόνο,με την ελπίδα να παρεις πόντους συμπαθειας.Πρόσεξε,δεν σε κατηγορώ,αλλά η απεξαρτηση δεν κουβεντιάζεται ,αποφασίζεται!
Get use it για μενα και να προσεχεις.
ΥΓ: Σας ακούω και μιλάτε για τζογαδόρους και συμβάντα..Καποια εποχή,όταν δεν ειχαμε πού να πονταρουμε-δεν υπήρχε στοιχημα και internet-καθόμαστε σε μια γωνία και στηναμε πεντακοσαρικα αν ο επόμενος που θα στρίψει τη γωνία έιναι αντρας η γυναίκα.Η παιζαμε μονα ζυγα τις πινακίδες των ΙΧ σε μια λεωφόρο...Αμα θέλεις να τζογαρεις μέχρι και τη μυγα βαζεις στοιχημα,αν θα κατσει πάνω σου ή όχι.. :rockon: :rockon: :rockon:
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.763
Κριτικές
6
Like
3.434
Πόντοι
736
ΥΓ: Σας ακούω και μιλάτε για τζογαδόρους και συμβάντα..Καποια εποχή,όταν δεν ειχαμε πού να πονταρουμε-δεν υπήρχε στοιχημα και internet-καθόμαστε σε μια γωνία και στηναμε πεντακοσαρικα αν ο επόμενος που θα στρίψει τη γωνία έιναι αντρας η γυναίκα.Η παιζαμε μονα ζυγα τις πινακίδες των ΙΧ σε μια λεωφόρο...Αμα θέλεις να τζογαρεις μέχρι και τη μυγα βαζεις στοιχημα,αν θα κατσει πάνω σου ή όχι.. :rockon: :rockon: :rockon:
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Μπορείς όμως να κάνεις και προβλέψεις χωρίς να ποντάρεις τίποτα , πχ να δοκιμάσω να προβλέψω πότε θα καταργηθεί το πιστοποιητικό εμβολιασμού στην Ελλάδα αλλά χωρίς να βάλω κάποιο στοίχημα ... του τζογαδόρου φαντάζομαι δεν του φτάνει μόνο η πρόβλεψη αλλά πρέπει να το παίξει και σε στοίχημα :sad2:
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.791
Κριτικές
1
Like
6.153
Πόντοι
2.306
Μπορείς όμως να κάνεις και προβλέψεις χωρίς να ποντάρεις τίποτα , πχ να δοκιμάσω να προβλέψω πότε θα καταργηθεί το πιστοποιητικό εμβολιασμού στην Ελλάδα αλλά χωρίς να βάλω κάποιο στοίχημα ... του τζογαδόρου φαντάζομαι δεν του φτάνει μόνο η πρόβλεψη αλλά πρέπει να το παίξει και σε στοίχημα :sad2:
προβλεψη χωρις τιμημα/κερδος = not tzogos
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.763
Κριτικές
6
Like
3.434
Πόντοι
736
ναι το να κανεις ετσι απλα μια προβλεψη τι οφελος εχει?
Ελα ντέ , μόνο αρνητικά σχόλια κερδίζεις σε περίπτωση που πέσεις έξω ... σε περίπτωση που πέσεις μέσα ΙΣΩΣ κερδίσεις κάποιο θετικό σχόλιο :P
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.906
Κριτικές
38
Like
4.946
Πόντοι
2.696
Μια εποχή είχα εθιστεί στο ΚΙΝΟ και στο στοίχημα.Δεν έπαιζα πολλά,αλλά έπαιζα.Κάποιες φορές κέρδιζα αλλά γρήγορα τα έχανα.Μέχρι που πήρα την απόφαση να σταματήσω να μπαίνω σε πρακτορείο ΟΠΑΠ.Ταυτόχρονα διέγραψα όλους τους λογ/σμους σε ιντερνετικές εταιρείες στοιχήματος.Στην αρχή ένιωθα περίεργα αλλά σιγά σιγά συνήλθα.Όταν κάποιο Σ/Κ είχα "καύλες" να παίξω στοίχημα,επειδή ήξερα ότι θα μου φύγουν 100-400€ έπαιρνα ότι εισιτήριο έβρισκα και πήγαινα ταξίδι.Σαββατοκύριακο μόνος μου.Είτε Ρώμη,είτε Βουδαπέστη,είτε Μαδρίτη.Τα έριχνα εκεί τα λεφτά.Το χειμώνα Σ/Κ πήγαινα με ένα φίλο για κυνήγι ή για σκι στον Παρνασσό.Δεν έμενα ποτέ στο σπίτι,ποτέ κοντά σε πρακτορεία.Τις καθημερινές επειδή δουλεύω δεν έμενε ώρα να παίξω.Μέχρι που το ξεπέρασα.Κανά τζόκερ παίζω 2-3 φορές το μήνα ηλεκτρονικά.3€/κλήρωση.Μεγαλύτερη μαλακία από αυτά δεν υπάρχει.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.856
Κριτικές
15
Like
11.601
Πόντοι
3.846
Τζόγος παντού και πάντα υπάρχει γύρω μας.
Θυμάμαι δεκαετία 80, κέντρο Αθήνα, Πανεπιστημίου κοντά στο Ρεξ να στήνονται πρόχειρα τραπεζάκια με τον "εδώ παπά, εκεί παπά" και να μαζεύονται καμία δεκαριά άτομα τριγύρω και να χώνουν χρήμα.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Μπορείς όμως να κάνεις και προβλέψεις χωρίς να ποντάρεις τίποτα , πχ να δοκιμάσω να προβλέψω πότε θα καταργηθεί το πιστοποιητικό εμβολιασμού στην Ελλάδα αλλά χωρίς να βάλω κάποιο στοίχημα ... του τζογαδόρου φαντάζομαι δεν του φτάνει μόνο η πρόβλεψη αλλά πρέπει να το παίξει και σε στοίχημα :sad2:
Κάτι λες εσυ... Για ξανά πες το.. Ξεχνάς ότι εμείς εδώ έχουμε Μητσοτάκη
 

Συνημμένα

  • 234844-360x780.mp4
    13,5 MB · Εμφανίσεις: 0

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.763
Κριτικές
6
Like
3.434
Πόντοι
736
Κάτι λες εσυ... Για ξανά πες το.. Ξεχνάς ότι εμείς εδώ έχουμε Μητσοτάκη
Σωστά , εδω για Ελλάδα η πρόβλεψη μπορεί να περιλαμβάνει εκτός απο το πότε και το αν θα καταργηθεί.

Για εμάς τους ανεμβολίαστους ίσως να χρειάζεται τέστ για μέσα στην εστίαση , αλλά τουλάχιστον να μην χρειάζεται για έξω όπως τώρα , όπως απο αρχές Νοέμβρη δηλαδή που μας έφεραν αυτό το έξυπνο μέτρο.

 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.490
Κριτικές
94
Like
46.805
Πόντοι
17.311
Εχεις δίκιο μύστη μου ! Παλιότερα δούλεψα σε μια ψυχολόγο (στα 50 ήταν) και κουβέντα στην κουβέντα την ρώτησα κάποια πράγματα για την δουλειά της, η αλήθεια είναι οτι δεν μου άρεσαν αυτά που άκουσα, από την άλλη μεριά έχω δει αρκετές ομιλίες του Γιωσαφατ και είναι πολύ εύστοχος σε όσα λέει. Συμφωνώ σε αυτό που λες για την οικογένεια, εκέι ''χτίζεται'' ο χαρακτήρας μας από μικρή ηλικία, νομίζω πως αρκετοί τα κουβαλάμε για χρόνια ! Εμένα με βοήθησε η ανατολική φιλοσοφία και ο διαλογισμός, αλλα σε καμία περίπτωση δεν απορρίπτω την επιστημή και δεν θέλω να τα τσουβαλιάζω όλα :hi:
οι ψυχολογοι ειναι για τρελο δουλεμα και κλωτσες συναμα.
με τις μαλακιες που λενε στους αλλους, για να αντιμετωπισουν τα "προβληματα" τους και καλα, τους κανουν χειροτερα επι της ουσιας.
για να τους εχουν εβδομαδιαια πελατακια... ισως (λεω εγω).
μια φορα πηγα για καφε με μια, επειδη μου ειχε πει, ποτε θα σου κανω ψυχαναλυση εσενα?
καλο κουγκαρακι, αλλα σαχλο τελειως με αυτα που ελεγε by the way.
εσυ? ...εμενα? λεω
πας στοιχημα οτι θα με κοιτας σα χανος μετα?
οπως και εγινε ασφαλως.
στο τελος μου ειπε, δε βγαζω ακρη μαζι σου με αυτα που μου απαντας και δε ξαναβγηκαμε απο τοτε :tooth:
 
OP
OP
A

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.228
Πόντοι
376
things that never happened
-Την πηδηξα τοσο καλα που μου εδωσε τα λεφτα πισω, και
- εβγαλα λεφτα απο τον τζογο
Ο τζογαδορος παιζει για τον τζογο ,για την αδρεναλινη .Αν αποφασισει να βγαλει λεφτα ,πρεπει να παιζει με σφικτο συστημα, Λιγα χρηματα ,σιγα-σιγα και να ξερει ποτε να σταματησει ... Αυτο ομως δεν ικανοποιει την εξη του .Δεν το φχαριστιετε . Οποτε τζογαδορος και κερδος δεν υφιστανται ποτε μαζι .
Η μονη σωστη προσεγγιση για εναν τζογαδορο ειναι ,να το αντιληφθει ως ενα ακριβο χομπι. Οπως ξοδευεις πολλα για να κανεις πχ. ιστιοπλια ,σε εξοπλισμους ,σκαφος, βενζινες και ξερεις οτι θα σου τρωει λεφτα με μοναδικο αντικρισμα τις εμπειριες , ετσι πρεπει να αντιμετωπιζετε και ο τζογος . Το κακο ειναι οτι ακομη και ετσι χανετε ευκολα ο έλεγχος.
Να το κοψεις μονος σου μπορεις. Αλλα να το ξεφορτωθεις απο το μυαλο σου δεν μπορεις μονος. Και ειναι βασανο να το σκεφτεσε καθε φορα που περνας μπροστα απο ενα πρακτορειο ή googlareis κατι και σου πεταει σχετικη διαφήμιση . Καλο θα ηταν λοιπον να απελευθερωθεις με την βοηθεια καποιου ειδικου.
καλα το ξεκινησες αλλα στην δικια μου τλχ περιπτωση κανεις λαθος.
δεν ειναι λυση για μενα το να το δω σαν ακριβο χομπυ, ισως να ειναι για αλλους. η τελευταια μου κατρακυλα εγινε πριν λιγες μερες γιατι πηγα να ρεφαρω τα μολις 2 ευρω που εχασα. το πιστευεις η οχι, ετσι εγινε. το αποτελεσμα λιγες ωρες μετα ηταν -2000
συμπερασμα? οταν λυσω το χειροφρενο δεν σταματαω μεχρι να ρεφαρω η μεχρι να χασω οτι εχω και οτι μπορω να βρω για τις επομενες μερες.
μεχρι να βγω απ τη δυνη και κλεισει ο κυκλος. παντα βεβαια ωρες η μερες μετα ανοιγει καποιος αλλος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom