Νέα

Tinder

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Toni Skizo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Στο Τίντερ εγώ έχω παρατηρήσει το εξής μοτίβο: Το 99% των φορών ματσάρω με κοπέλες πανεπιστημιακής εκπαίδευσης. Αυτό πώς το εξηγώ; Είτε είναι καθαρά τυχαίο, είτε η εφαρμογή είναι πιο διαδεδομένη σε αυτή την ομάδα του πληθυσμού, είτε βλέπουν τη σχολή που έχω τελειώσει και με κάνουν like. Κανονικά δε θα είχα κανένα πρόβλημα με αυτό το γεγονός, αλλά οι κοπέλες από ΑΕΙ είναι διαπιστωμένα περισσότερο σνομπ και ως εκ τούτου κουβαλάνε περισσότερα κόμπλεξ. Στατιστικά πιο εύκολο είναι να βγω και να γαμήσω μία απόφοιτο/φοιτήτρια ΤΕΙ/ΙΕΚ/ΕΠΑΛ παρά ανώτερης εκπαίδευσης και δεν το λέω καθόλου ρατσιστικά. Απλά όσο περισσότερη η μόρφωση, τόσο περισσότερα και τα "σκατά" που έχει φυτέψει η κοινωνία μέσα στο κεφάλι της άλλης. Αυτό ίσως εξηγεί και γιατί δεν έχω βγάλει πολλά από κει. Θα δοκιμάσω να αφαιρέσω από το φβ τη σχολή μου και θα δω αν έχω διαφορά.
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.988
Κριτικές
1
Like
680
Πόντοι
96
Στο Τίντερ εγώ έχω παρατηρήσει το εξής μοτίβο: Το 99% των φορών ματσάρω με κοπέλες πανεπιστημιακής εκπαίδευσης. Αυτό πώς το εξηγώ; Είτε είναι καθαρά τυχαίο, είτε η εφαρμογή είναι πιο διαδεδομένη σε αυτή την ομάδα του πληθυσμού, είτε βλέπουν τη σχολή που έχω τελειώσει και με κάνουν like. Κανονικά δε θα είχα κανένα πρόβλημα με αυτό το γεγονός, αλλά οι κοπέλες από ΑΕΙ είναι διαπιστωμένα περισσότερο σνομπ και ως εκ τούτου κουβαλάνε περισσότερα κόμπλεξ. Στατιστικά πιο εύκολο είναι να βγω και να γαμήσω μία απόφοιτο/φοιτήτρια ΤΕΙ/ΙΕΚ/ΕΠΑΛ παρά ανώτερης εκπαίδευσης και δεν το λέω καθόλου ρατσιστικά. Απλά όσο περισσότερη η μόρφωση, τόσο περισσότερα και τα "σκατά" που έχει φυτέψει η κοινωνία μέσα στο κεφάλι της άλλης. Αυτό ίσως εξηγεί και γιατί δεν έχω βγάλει πολλά από κει. Θα δοκιμάσω να αφαιρέσω από το φβ τη σχολή μου και θα δω αν έχω διαφορά.
Μορτη δε χρειαζεται να την αφαιρεσεις απο το ΦΒ τη δουλεια! Πηγαινε στο τιντερ στις ρυθμισεις του προφιλ εκει που διαλεγεις ποιες φωτο θα φαινονται και πιο κατω εχει κατι επιλογες για τη δουλεια.. μπορεις να την κανεις να μη φαινεται!
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Στο Τίντερ εγώ έχω παρατηρήσει το εξής μοτίβο: Το 99% των φορών ματσάρω με κοπέλες πανεπιστημιακής εκπαίδευσης. Αυτό πώς το εξηγώ; Είτε είναι καθαρά τυχαίο, είτε η εφαρμογή είναι πιο διαδεδομένη σε αυτή την ομάδα του πληθυσμού, είτε βλέπουν τη σχολή που έχω τελειώσει και με κάνουν like. Κανονικά δε θα είχα κανένα πρόβλημα με αυτό το γεγονός, αλλά οι κοπέλες από ΑΕΙ είναι διαπιστωμένα περισσότερο σνομπ και ως εκ τούτου κουβαλάνε περισσότερα κόμπλεξ. Στατιστικά πιο εύκολο είναι να βγω και να γαμήσω μία απόφοιτο/φοιτήτρια ΤΕΙ/ΙΕΚ/ΕΠΑΛ παρά ανώτερης εκπαίδευσης και δεν το λέω καθόλου ρατσιστικά. Απλά όσο περισσότερη η μόρφωση, τόσο περισσότερα και τα "σκατά" που έχει φυτέψει η κοινωνία μέσα στο κεφάλι της άλλης. Αυτό ίσως εξηγεί και γιατί δεν έχω βγάλει πολλά από κει. Θα δοκιμάσω να αφαιρέσω από το φβ τη σχολή μου και θα δω αν έχω διαφορά.
Φίλε έχεις δίκιο για την μόρφωση!  ρίχνει την σεξουαλικότητα των γυναικών! Το σεξ και η σωματική επαφή ειναι διαφορετικό απο τις κοινωνικές σχέσεις! Η μόρφωση δεν δημιουργεί απαραίτητα οξυδερκή άτομα!
Όσο για το Tinder ... διαπιστωμένα και με εγγύηση μια φώτο με six pack και rosary στο λαιμό είναι το μυστικό για τα match! Ψυχρό ωμό εκνευριστικό άδικο αντιρομαντικό αλλά δυστηχώς Διαπιστωμένο! Η παραπάνω φωτογραφία που πόσταρα τα λέει όλα!
Και μιλάμε και για Ελληνίδες και για ξένες...
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Όσο για το Tinder ... διαπιστωμένα και με εγγύηση μια φώτο με six pack και rosary στο λαιμό είναι το μυστικό για τα match! Ψυχρό ωμό εκνευριστικό άδικο αντιρομαντικό αλλά δυστηχώς Διαπιστωμένο! Η παραπάνω φωτογραφία που πόσταρα τα λέει όλα!
Και μιλάμε και για Ελληνίδες και για ξένες...
Έτσι είναι δηλαδή εμφανισιακά ο φίλος σου;
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
ναι με επαγγελματικές μοντελοιδείς φωτογραφίες!Πολύ αρσενικές !Και πάλι δεν κάνει τίποτα
Κάτσε, δηλαδή μου λες ότι ματσάρει στο Τίντερ σωρηδόν και παρόλ' αυτά δεν κάνει τίποτα; Από επιλογή αυτό ή δε δέχονται οι κοπέλες συνάντηση;
 

sid780

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2015
Μηνύματα
119
Like
0
Πόντοι
1
το τίντερ το είχα πριν ένα χρόνο και ήταν μια χαρά εφαρμογή και ματσαρίσματα αρκετά είχα και οι γόμενες μου μίλαγαν κανονικά.. τώρα αν έχει χαλάσει δεν ξέρω
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Κάτσε, δηλαδή μου λες ότι ματσάρει στο Τίντερ σωρηδόν και παρόλ' αυτά δεν κάνει τίποτα; Από επιλογή αυτό ή δε δέχονται οι κοπέλες συνάντηση;
Ελα φίλε! Ακριβώς! Καθε like που κάνει είναι και match και κάνει μόνο στο 5-10% απο αυτές που εμφανίζονται! Αλλά πολύ λίγες απαντάν πίσω και πολύ λιγότερες μιλάν για ραντεβού! Μόνο στη Πολωνία λειτούργησε κανονικά το όλο κόλπο!
Και πέρσι που συναντήσαμε 2 Λιθουανές απο το Τίντερ του και τελικα εγω  :knockinb: τη φίλη της! Αλλά πιο πολύ σαν καμάκι μετράει παρά οτι βγήκε γκόμενα απο το Τίντερ! Όπως το πάρει ο καθένας...
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Τι να πω ρε φίλε, τραγικό. Θα πάμε να μετακομισουμε Β. Ευρώπη, μου φαίνεται. Για ρώτα τον αν οι κοπέλες που ματσαρει είναι από ΑΕΙ/πολυτεχνεία να δω αν θα επιβεβαιωθεί η υπόθεση μου.
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Τι να πω ρε φίλε, τραγικό. Θα πάμε να μετακομισουμε Β. Ευρώπη, μου φαίνεται. Για ρώτα τον αν οι κοπέλες που ματσαρει είναι από ΑΕΙ/πολυτεχνεία να δω αν θα επιβεβαιωθεί η υπόθεση μου.
Ο φίλος μου είναι περίφανος ΤΕΦΑτζης ! Όσο για μορφωτικό επίπεδο συνήθως η πούτσα πέφτει πριν καν προλάβει να ρωτήσει(όχι απο τίντερ βέβαια)! Αλλά γενικώς και αυτός και εγώ έχουμε πρόβλημα επικοινωνίας με της υπερμορφωμένες...Σαν η κάθε πληροφορία μορφωτικού χαρακτήρα που μπαίνει στο μυαλό τους να παίρνει τη θέση ή να καίει μια άλλη κανονική μέση νορμάλ πληροφορία που ορίζει συμπεριφορά ως ατόμου και γυναίκας..Αποκορύφωση παράνοιας οι απανταχού στο κόσμο Δικηγορίνες η απόφοιτες νομικής... :headbang: :headbang: :headbang:

Όσο για το ΑΓΑΜΙΣΤΑΝ που ζούμε δυστηχώς χαλάει ακόμα και τους τουρίστες! Και η πλέον γκαυλωμένη και νυμφομανής γκόμενα να έρθει είμαστε ικανοί να τη χαλάσουμε με στραβά και μη σωστά πεσίματα και να στραβώσει και να της φύγει η πούτσα απο το μυαλό και να συμπεριφερεται σαν αγία οσία παρθένα! Παγκόσμιο νεο-Ελληνικό κατόρθωμα!!! ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ!!!Και τα λέω αυτά χορτασμένος  :knockinb: αυτές τις μέρες... Που να είχα και καιρό να βγάλω γυναίκα!!!

Πάρτε και ένα ανέκδοτο που λέμε εδώ για τις πατσαβούρες ξένες---->
Γιατί λοιπόν γουστάρουν να πίνουν ice tea???

ΔΙΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙ "ίσε τ(θ)εά".... :rockon: :rockon: :rockon: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit:
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Η μόρφωση κάνει τις γυναίκες αντισεξουαλικες για πολλούς λόγους. Πχ:

1. Βάζουν σε προτεραιότητα το διάβασμα και την καριέρα με αποτέλεσμα να μην περισσεύει χρόνος για έρωτες και σχέσεις
2. Όλη αυτή η "καλλιέργεια" τους πιπιλαει το μυαλό με προπαγάνδα ότι το να απολαμβάνει ένας άνθρωπος το σεξ είναι ανήθικο, ανώριμο, επιπόλαιο και τους προβάλλει σαν ιδανικό τη μονογαμια και τη σοβαρή σχέση (λες και το σεξ είναι ασοβαρο).


Απλά παρατηρείστε αν στα ΑΕΙ γαμαει κανένας. Το πολύ ανάμεσα σε φοιτητές της σχολής να γίνει κάτι στο 3ο έτος και αν. Όσο πιο αμορφωτη λοιπόν μια γυναίκα, τόσο πιο απελευθερωμένη είναι. Ως ένα βαθμό φυσικά, όχι να είναι και ζώο. Θα έγραφα περισσότερα, αλλά μπαινω από κινητό.
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Η μόρφωση κάνει τις γυναίκες αντισεξουαλικες για πολλούς λόγους. Πχ:

1. Βάζουν σε προτεραιότητα το διάβασμα και την καριέρα με αποτέλεσμα να μην περισσεύει χρόνος για έρωτες και σχέσεις
2. Όλη αυτή η "καλλιέργεια" τους πιπιλαει το μυαλό με προπαγάνδα ότι το να απολαμβάνει ένας άνθρωπος το σεξ είναι ανήθικο, ανώριμο, επιπόλαιο και τους προβάλλει σαν ιδανικό τη μονογαμια και τη σοβαρή σχέση (λες και το σεξ είναι ασοβαρο).


Απλά παρατηρείστε αν στα ΑΕΙ γαμαει κανένας. Το πολύ ανάμεσα σε φοιτητές της σχολής να γίνει κάτι στο 3ο έτος και αν. Όσο πιο αμορφωτη λοιπόν μια γυναίκα, τόσο πιο απελευθερωμένη είναι. Ως ένα βαθμό φυσικά, όχι να είναι και ζώο. Θα έγραφα περισσότερα, αλλά μπαινω από κινητό.
Να σου βάλω λίγο δύσκολα? ;) Πράγματι πιστευεις οτι τα παρακάτω που γράφεις τα αποκτάει η γυναίκα στα πανεπιστήμια?--->

" να απολαμβάνει ένας άνθρωπος το σεξ είναι ανήθικο, ανώριμο, επιπόλαιο και τους προβάλλει σαν ιδανικό τη μονογαμια και τη σοβαρή σχέση (λες και το σεξ είναι ασοβαρο)"

Μήπως αυτά είναι που τρώει αμάσητα η κάθε χαμηλής μόρφωσης γκόμενα?
Δεν έπρεπε οι μορφωμένες να ξεφεύγουν επίπεδο και να απελευθερόνονται σεξουαλικά???

Νομίζω αλλού πρέπει να ψάξουμε διότι πιστευω πως και χρόνο έχουν τα βράδια που βάζουν δάχτυλο στο κρεβάτι τους...Γιατι δεν καλούν πουτσο-Delivery απο το Tinder? :2funny: :2funny: :2funny:

Νομίζω πως πρέπει να καλέσω ενισχύσεις, τον φίλο Mindreader, ειδικό επι αυτών των θεμάτων!
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
Κατ' αρχάς δεν είμαι ''ειδικός'' !!! Απλά τη γνώμη μου θα γράψω όπως όλοι οι φίλοι εδώ μέσα.

Η σεξουαλικότητα στη γυναίκα είναι ένα πολυεπίπεδο οικοδόμημα. Στη βάση πιστεύω κατ' αρχάς υπάρχει η ορμονική ισορροπία κάθε διαφορετικής γυναίκας, και ανθρώπου γενικότερα, που καθορίζει την ένταση των ορμών του.

Πάνω σε αυτή τη βάση έρχεται και κάθεται η ηθική της γυναίκας. Η ηθική επηρεάζεται πάρα πολύ από διάφορους παράγοντες όπως η θρησκεία, το οικογενειακό και ευρύτερο περιβάλλον, και τέλος και η μόρφωση.

Ας μη ξεχνάμε ότι σε όλη τη χριστιανική δύση επί αιώνες το σεξ θεωρείται κάτι ανάμεσα σε  αναγκαίο κακό και αντρικό πάθος. Η γυναικεία σεξουαλική ορμή ακόμη και σε περιπτώσεις παντρεμένων ζευγαριών  μέχρι και τη βικτωριανή εποχή ήταν δείγμα ανηθικότητας.

Ιστορικά το πράγμα άρχισε να χαλαρώνει κάπως την εποχή του μεσοπολέμου. Αργότερα οι χίπις επέβαλαν την σεξουαλική απελευθέρωση μέσα από την γενικότερη  αντισυστημική τους επανάσταση.

Ομως ας μη γελιόμαστε ακόμη και σήμερα πολλές γυναίκες έχουν ηθικές αναστολές. Οι αναστολές δεν έχουν να κάνουν με δικές τους αμφιβολίες γύρω από το σέξ. Εχουν όμως πολύ να κάνουν με τη κοινωνική τους θέση.

Να το πούμε απλά και λαικά. Ο άντρας που γαμάει πολλές γκόμενες θεωρείται σήμερα μάγκας. Η γυναίκα που πηγαίνει με πολλούς άντρες θεωρείται απλά πουτάνα, ακόμη και άν όλοι ξέρουν ότι δεν παίρνει λεφτά για αυτό που κάνει.

Αυτό δημιουργεί αναστολές σε πολλές γυναίκες. Αλωστε και πρακτικά αυτό φαίνεται απο τη διαφοροποίηση στη συμπεριφορά γυναικών όταν ταξιδεύουν σε μέρη όπου δεν μπορεί να τις ελέγξει ο κοινωνικός τους περίγυρος όπου στη κυριολεξία ξεσαλώνουν. Ακόμη και οι Ελληνίδες όταν πάνε κάπου μακριά που είναι μεταξύ αγνώστων ''αφήνουν εποχή''.

Η καλλιέργεια, και όχι απλά η μόρφωση που ένα πτυχίο συνεπάγεται, μπορεί να βοηθήσει κάποιες γυναίκες να ξεπεράσουν τις ηθικές τους αναστολές γύρω από το σέξ.  

Ακόμη και αυτό όμως να συμβεί μπαίνει στην εξίσωση και ένας άλλος παράγοντας. Ο βιολογικός. Οι γυναίκες δεν έχουν βιολογικά προικιστεί με το πολυγαμικό ένστικτο των ανδρών. Η φύση τις έχει κάνει ''επιλεκτικές'' στους σεξουαλικούς τους συντρόφους. Αυτό απλά σημαίνει ότι δεν έχουν ( τουλάχιστον οι περισσότερες από αυτές ) τόσο πολύ ανάγκη το σεξ όσο εμείς οι άντρες.

Αυτό τους δίνει την ευχέρεια να κινούνται σε αυτό το θέμα πιο άνετα και πιο επιλεκτικά. Επιπλέον ξέροντας ενστικτωδώς τη δύναμη του όπλου που έχουν ανάμεσα στα πόδια τους πάνω στους άντρες, το χρησιμοποιούν συνήθως για να πετύχουν άλλους στόχους τους βάζοντας σε δευτερεύουσα μοίρα τη σεξουαλική τους ικανοποίηση. Ειδικά στην Ελλάδα αυτό το μαθαίνουν οι γυναίκες πολύ καλά από τις μανούλες τους. Και αν αυτό ''καρφωθεί΄΄ μεσα το κεφάλι τους απο μικρή ηλικία σαν πάγια και δόκιμη πρακτική, απότοκο της μητριαρχικής μας κοινωνίας πολύ δύσκολα ξεπερνιέται μέσω της καλιέργειας. Σε κάθε κανόνα όμως υπάρχουν και εξαιρέσεις !!

Ελπίζω να βοήθησα !!!
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Πολυ καλη ανάλυση Mindreader. Πως εξηγείς όμως ότι οι μορφωμενες γυναίκες κουβαλάνε τα περισσότερα κόμπλεξ και είναι οι πιο αγαμητες; Μήπως αυτές έχουνε δεχθεί τη μεγαλύτερη προπαγάνδα για τη δύναμη του όπλου τους;
 

inaCcessiBle

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.615
Κριτικές
1
Like
1
Πόντοι
16
Εγω με τον μοναδικό που εκανα match ηταν ο πρωην μου πάντως  :2funny: :2funny: :2funny:
Ολοι οι άλλοι πήραν  :erection:
Και μετα το έσβησα
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.010
Like
1.422
Πόντοι
216
Αλλά γενικώς και αυτός και εγώ έχουμε πρόβλημα επικοινωνίας με της υπερμορφωμένες...Σαν η κάθε πληροφορία μορφωτικού χαρακτήρα που μπαίνει στο μυαλό τους να παίρνει τη θέση ή να καίει μια άλλη κανονική μέση νορμάλ πληροφορία που ορίζει συμπεριφορά ως ατόμου και γυναίκας..Αποκορύφωση παράνοιας οι απανταχού στο κόσμο Δικηγορίνες η απόφοιτες νομικής... :headbang: :headbang: :headbang:

Όσο για το ΑΓΑΜΙΣΤΑΝ που ζούμε δυστηχώς χαλάει ακόμα και τους τουρίστες! Και η πλέον γκαυλωμένη και νυμφομανής γκόμενα να έρθει είμαστε ικανοί να τη χαλάσουμε με στραβά και μη σωστά πεσίματα και να στραβώσει και να της φύγει η πούτσα απο το μυαλό και να συμπεριφερεται σαν αγία οσία παρθένα! Παγκόσμιο νεο-Ελληνικό κατόρθωμα!!! ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ!!!Και τα λέω αυτά χορτασμένος  :knockinb: αυτές τις μέρες... Που να είχα και καιρό να βγάλω γυναίκα!!!

Πάρτε και ένα ανέκδοτο που λέμε εδώ για τις πατσαβούρες ξένες---->
Γιατί λοιπόν γουστάρουν να πίνουν ice tea???

ΔΙΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙ "ίσε τ(θ)εά".... :rockon: :rockon: :rockon: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit:

:headbang2: :headbang2: :headbang2:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
Πολυ καλη ανάλυση Mindreader. Πως εξηγείς όμως ότι οι μορφωμενες γυναίκες κουβαλάνε τα περισσότερα κόμπλεξ και είναι οι πιο αγαμητες; Μήπως αυτές έχουνε δεχθεί τη μεγαλύτερη προπαγάνδα για τη δύναμη του όπλου τους;
:hi: :hi:

Οι λόγοι πιστεύω είναι δύο

Ο πρώτος λογος. Η αμόρφωτη έχει ένα παραπάνω ''κοινωνικό'' άλοθι !!! Η κοινωνία έστω και μερικώς θα τη δικαιολογήσει στη βάση του ''Ελα μωρέ ένα αμορφωτο μικρό κοριτσάκι είναι το κοροιδεύουν και το εκμεταλεύονται οι ''αλήτες'' ''.

Η μορφωμένη όμως αυτό το άλοθι δεν το έχει. Τι κλισέ είναι εδώ ανάποδο ''Μορφωμένη και έξυπνη γυναίκα επιτρέπεται να γυρίζει με τον ένα και τον άλλο ??''

Ο δεύτερος λόγος. Οι μορφωμένες παίρνουν συνήθως ψηλά τον αμανέ. Θεωρούν ότι αξίζουν τον απόλυτο άντρα. Με αποτέλεσμα ο ένας να τους βρωμάει και ο άλλος να τους μυρίζει !! Αποτέλεσμα μένουν αγάμητες επι χρόνια με κάποια διαλείματα όταν ταξιδεύουν σε μέρη που δεν τις ξέρουν. Λόγω της δουλειάς μου ταξιδεύω συνέχεια και έχω ακούσει σχόλια για σεξουαλικές επιδόσεις ελληνίδων στα πιο απίθανα μέρη.Δεν νομίζω ότι είναι τυχαίο.

Πάντως προσωπικά τελευταία αυτή τη τάση της ''αγαμίας'' στις μορφωμένες τη βλέπω σταδιακά να ανατρέπεται. Για άλλους λόγους όμως !!

Και βέβαια όσο περισσότερα συγκριτικά ''προσόντα'' έχει μια γυναίκα τόσο ακόμη πιο δύσκολο για αυτή να βρεί άντρα. Αν είναι και όμορφη και νέα και πλούσια, και μορφωμένη κλπ τόσο πιο δύσκολα βρίσκει κάποιον που να θεωρεί στα ''κυβικά'' της.

 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.010
Like
1.422
Πόντοι
216
Πολυ καλη ανάλυση Mindreader. Πως εξηγείς όμως ότι οι μορφωμενες γυναίκες κουβαλάνε τα περισσότερα κόμπλεξ και είναι οι πιο αγαμητες; Μήπως αυτές έχουνε δεχθεί τη μεγαλύτερη προπαγάνδα για τη δύναμη του όπλου τους;

Φίλε το αντίθετο μάλλον, οι αμόρφωτες έχουν δεχθεί τη μεγαλύτερη προπαγάνδα για τη δύναμη του αιδοίου τους. Γι' αυτό και τις βλέπεις να τη χρησιμοποιούν συνέχεια. Οι μορφωμένες, ενώ ξέρουν τι έχουν ανάμεσα στα σκέλια τους θα χρησιμοποιήσουν αυτή τη δύναμη εκβιαστικά εκεί που ξέρουν ότι θα σε πονέσει όταν χρειαστεί. Και αυτό τις καθιστά ακόμα πιο ύπουλες.
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Κατ' αρχάς δεν είμαι ''ειδικός'' !!! Απλά τη γνώμη μου θα γράψω όπως όλοι οι φίλοι εδώ μέσα.

Η σεξουαλικότητα στη γυναίκα είναι ένα πολυεπίπεδο οικοδόμημα. Στη βάση πιστεύω κατ' αρχάς υπάρχει η ορμονική ισορροπία κάθε διαφορετικής γυναίκας, και ανθρώπου γενικότερα, που καθορίζει την ένταση των ορμών του.

Πάνω σε αυτή τη βάση έρχεται και κάθεται η ηθική της γυναίκας. Η ηθική επηρεάζεται πάρα πολύ από διάφορους παράγοντες όπως η θρησκεία, το οικογενειακό και ευρύτερο περιβάλλον, και τέλος και η μόρφωση.

Ας μη ξεχνάμε ότι σε όλη τη χριστιανική δύση επί αιώνες το σεξ θεωρείται κάτι ανάμεσα σε  αναγκαίο κακό και αντρικό πάθος. Η γυναικεία σεξουαλική ορμή ακόμη και σε περιπτώσεις παντρεμένων ζευγαριών  μέχρι και τη βικτωριανή εποχή ήταν δείγμα ανηθικότητας.

Ιστορικά το πράγμα άρχισε να χαλαρώνει κάπως την εποχή του μεσοπολέμου. Αργότερα οι χίπις επέβαλαν την σεξουαλική απελευθέρωση μέσα από την γενικότερη  αντισυστημική τους επανάσταση.

Ομως ας μη γελιόμαστε ακόμη και σήμερα πολλές γυναίκες έχουν ηθικές αναστολές. Οι αναστολές δεν έχουν να κάνουν με δικές τους αμφιβολίες γύρω από το σέξ. Εχουν όμως πολύ να κάνουν με τη κοινωνική τους θέση.

Να το πούμε απλά και λαικά. Ο άντρας που γαμάει πολλές γκόμενες θεωρείται σήμερα μάγκας. Η γυναίκα που πηγαίνει με πολλούς άντρες θεωρείται απλά πουτάνα, ακόμη και άν όλοι ξέρουν ότι δεν παίρνει λεφτά για αυτό που κάνει.

Αυτό δημιουργεί αναστολές σε πολλές γυναίκες. Αλωστε και πρακτικά αυτό φαίνεται απο τη διαφοροποίηση στη συμπεριφορά γυναικών όταν ταξιδεύουν σε μέρη όπου δεν μπορεί να τις ελέγξει ο κοινωνικός τους περίγυρος όπου στη κυριολεξία ξεσαλώνουν. Ακόμη και οι Ελληνίδες όταν πάνε κάπου μακριά που είναι μεταξύ αγνώστων ''αφήνουν εποχή''.

Η καλλιέργεια, και όχι απλά η μόρφωση που ένα πτυχίο συνεπάγεται, μπορεί να βοηθήσει κάποιες γυναίκες να ξεπεράσουν τις ηθικές τους αναστολές γύρω από το σέξ.  

Ακόμη και αυτό όμως να συμβεί μπαίνει στην εξίσωση και ένας άλλος παράγοντας. Ο βιολογικός. Οι γυναίκες δεν έχουν βιολογικά προικιστεί με το πολυγαμικό ένστικτο των ανδρών. Η φύση τις έχει κάνει ''επιλεκτικές'' στους σεξουαλικούς τους συντρόφους. Αυτό απλά σημαίνει ότι δεν έχουν ( τουλάχιστον οι περισσότερες από αυτές ) τόσο πολύ ανάγκη το σεξ όσο εμείς οι άντρες.

Αυτό τους δίνει την ευχέρεια να κινούνται σε αυτό το θέμα πιο άνετα και πιο επιλεκτικά. Επιπλέον ξέροντας ενστικτωδώς τη δύναμη του όπλου που έχουν ανάμεσα στα πόδια τους πάνω στους άντρες, το χρησιμοποιούν συνήθως για να πετύχουν άλλους στόχους τους βάζοντας σε δευτερεύουσα μοίρα τη σεξουαλική τους ικανοποίηση. Ειδικά στην Ελλάδα αυτό το μαθαίνουν οι γυναίκες πολύ καλά από τις μανούλες τους. Και αν αυτό ''καρφωθεί΄΄ μεσα το κεφάλι τους απο μικρή ηλικία σαν πάγια και δόκιμη πρακτική, απότοκο της μητριαρχικής μας κοινωνίας πολύ δύσκολα ξεπερνιέται μέσω της καλιέργειας. Σε κάθε κανόνα όμως υπάρχουν και εξαιρέσεις !!

Ελπίζω να βοήθησα !!!
:hi: :hi: :hi:

Φιλοσοφώντας λίγο τις γυναίκες εμείς οι "Τρελοί του Νησιού" καταλήξαμε στο συμπέρασμα πως πολύ καλή κοπέλα είναι αυτή που για οποιοδήποτε λόγο(πλην του άμεσου οικονομικού ανταλάγματος που ποτέ δεν τον υποκινούμε) ανοίξει τα πόδια της μετά απο καθέ ανθρωπίνως δυνατή προσπάθεια, έυκολα ή δύσκολα!
Αντιθέτως κράζουμε ώς "πουτάνα" , ξεκολιάρα, ελευθέρων ηθών  και όλα τα συναφή όποια δεν το κάνει και αρνηθεί ψυχαναγκαστικά! Το άλωθί μας είναι πως ότι δεν έκανε με εμάς θα το κάνει με κάποιον άλλο!
Από αυτή τη θεωρία εξαιρούνται όσες έχουν αποφασίσει να ακολουθήσουν μοναχική ζωή σε μοναστήρια(μην τρολάρει κανείς πάνω σε αυτό)!

Τόσο λάθος είμαστε? :think: :2funny:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom