Νέα

Tinder αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 397K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
654
Like
252
Πόντοι
26
σκωτια 10 μερες δε δουλεψε οπως ειπα
βεβαια δε το ειχα ενεργοποιησει απο πριν
εκανα ματς αλλα με μια μιλησα αρκετα αλλα δε συναντηθηκαμε θεωρω λιγο τις 10 μερες εκτος αν εχεις τυχη
Τύπε αν έχεις σχέση θεωρώ το tinder επικίνδυνο.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
χειροτερα γιατι τουλαχιστον εγω δεν εχω τοσο καλες φοτος οσο λες εσυ! τα 500 ευρω συνολικα ξερογω σε ολη τη σταδιοδρομια μου! εχω γαμησει αρκετα εξωτερικο τα εχω πιασει τα λεφτα μου
Ε και; Οι καλές φωτο μου έχουν εξασφαλίσει γαμήσια από άλλες εφαρμογές. Επίσης, μια καλή φωτό δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα αν το 'είδωλο' δεν είναι και αυτό καλό. Ο φακός αποτυπώνει απλά αυτό που φαίνεται και με μια επαγγελματική φωτογράφιση αυτό το κάνεις υπό το καλύτερο δυνατό φως οπότε εξασφαλίζεις ότι δεν χάνεις ποιότητα. Με άλλα λόγια αν ήμουν ακόμα πιο εμφανίσιμος θα είχα ακόμα καλύτερα αποτελέσματα χωρίς να χρειαστούν πιο ποιοτικές φωτό. Το χειρότερο για μένα θα ήταν να ξοδέψω ένα σωρό λεφτά που όλα να πάνε κουβά. Και στο κάτω κάτω το να γαμήσω 10-20 στο Τιντερ χάρη στις φωτο μου και όλες να είναι ΜΠΑΖΑ εμένα δεν μου λέει απολύτως τίποτα.
 

klasobanieras

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2017
Μηνύματα
205
Like
1
Πόντοι
1
επισης κατι πολυ βασικο για οσους παιζουν τιντερ.. οι ξενες (σε συντριπτικο ποσοστο) προτιμουν να τα πειτε απο κοντα.. δηλαδη αν ματσαρετε ξενη προτεινετε της αμεσως να πατε να πιειτε ενα καφε... δηλαδη το οτι αποδεχτθηκε τη συναντηση δε σημαινει τιποτα απολυτως.. την κερδιζετε στη συναντηση οχι στα μηνυματα...


η ελληνιδα απο την αλλη για να σε συναντησει πρεπει να την κερδισεις στα μηνυματα... αλλα συνηθως αν συναντηθει παει αποφασισμενη να κατσει αν δε κανεις μαλακια...

εγω προτιμω την πρωτη εκδοχη παντως και προτεινω σε ολες αμεση συναντηση και παιρνω τα αρχιδια μου αλα ελληνικα
 

klasobanieras

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2017
Μηνύματα
205
Like
1
Πόντοι
1
Ε και; Οι καλές φωτο μου έχουν εξασφαλίσει γαμήσια από άλλες εφαρμογές. Επίσης, μια καλή φωτό δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα αν το 'είδωλο' δεν είναι και αυτό καλό. Ο φακός αποτυπώνει απλά αυτό που φαίνεται υπό το καλύτερο δυνατό φως, οπότε με μια επαγγελματική φωτογράφιση εξασφαλίζεις ότι δεν χάνεις  ποιότητα. Με άλλα λόγια αν ήμουν ακόμα πιο εμφανίσιμος θα είχα ακόμα καλύτερα αποτελέσματα χωρίς να χρειαστούν πιο ποιοτικές φωτό. Το χειρότερο για μένα θα ήταν να ξοδέψω ένα σωρό λεφτά που όλα να πάνε κουβά. Και στο κάτω κάτω το να γαμήσω 10-20 στο Τιντερ χάρη στις φωτο μου και όλες να είναι ΜΠΑΖΑ εμένα δεν μου λέει απολύτως τίποτα.

οκ ισως θεωρεις τον εαυτο σου πιο εμφανισημο απο οτι θεωρω εγω εμενα δεν πειραζει.. για εμανα δεν ειναι χαμενα λεφτα... αντι πχ να παω φυλης αγοραζα boosts... με το σκεπτικο οχι να γαμησω 10 λεπτα αλλα τουλαχιστον να εχει μια συνεχεια.. οπως σου ειπα και εγω με τις ιδιες φοτος εχω καλυτερη επιτυχια σε αλλα μερη, γυναικες που για τα δεδομενα μου ειναι πολυ ομορφες αλλα ενδεχωμενως στη χωρα τους να θεωρουνται το ιδιο με τα μπαζα που ματσαρουμε εδω περα... οπως και να εχει...
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
οκ ισως θεωρεις τον εαυτο σου πιο εμφανισημο απο οτι θεωρω εγω εμενα δεν πειραζει.. για εμανα δεν ειναι χαμενα λεφτα... αντι πχ να παω φυλης αγοραζα boosts... με το σκεπτικο οχι να γαμησω 10 λεπτα αλλα τουλαχιστον να εχει μια συνεχεια.. οπως σου ειπα και εγω με τις ιδιες φοτος εχω καλυτερη επιτυχια σε αλλα μερη, γυναικες που για τα δεδομενα μου ειναι πολυ ομορφες αλλα ενδεχωμενως στη χωρα τους να θεωρουνται το ιδιο με τα μπαζα που ματσαρουμε εδω περα... οπως και να εχει...
Τυπε δεν σε έχω δει για να ξέρω ποιος είναι πιο εμφανίσιμος, γενικά το είπα. Γενικά λοιπόν αν εμφανισιακά δεν είσαι κάτι ιδιαίτερο, η επαγγελματική δε νομίζω ότι θα σε βοηθήσει ιδιαίτερα. Ακόμα και με το σκεπτικό να βρεις κάτι με συνέχεια όπως είπες, ξοδεψες 500 ευρώ από το '12-'13 που πρωτοβγηκε η εφαρμογή και πήγες κουβά, μιας και ούτε κάτι τέτοιο έβγαλες. Αν βεβαια εξωτερικό είχες καλύτερη επιτυχία, μαγκιά σου.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
εγω προτιμω την πρωτη εκδοχη παντως και προτεινω σε ολες αμεση συναντηση και παιρνω τα αρχιδια μου αλα ελληνικα
Κι εγώ την πρώτη εκδοχή προτιμώ, αυτήν εφαρμόζω κάτι χρόνια και αυτή προτείνω σε όλους, γιατί ακόμα κι αν από κοντά δεν τον κατέχεις όσο γραπτώς, τουλάχιστον ξεσκαρταρεις τις attention whores-timewasters που θα σου μιλάνε στο διηνεκές χωρίς καμία πρόθεση να συναντηθούν μαζί σου, οπότε γλυτώνεις πολύτιμο χρόνο από τη ζωή σου.
 

klasobanieras

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2017
Μηνύματα
205
Like
1
Πόντοι
1
Τυπε δεν σε έχω δει για να ξέρω ποιος είναι πιο εμφανίσιμος, γενικά το είπα. Γενικά λοιπόν αν εμφανισιακά δεν είσαι κάτι ιδιαίτερο, η επαγγελματική δε νομίζω ότι θα σε βοηθήσει ιδιαίτερα. Ακόμα και με το σκεπτικό να βρεις κάτι με συνέχεια όπως είπες, ξοδεψες 500 ευρώ από το '12-'13 που πρωτοβγηκε η εφαρμογή και πήγες κουβά, μιας και ούτε κάτι τέτοιο έβγαλες. Αν βεβαια εξωτερικό είχες καλύτερη επιτυχία, μαγκιά σου.


εκανα εισαγωγες απο εξωτερικο φιλε αλλα και ταξιδια, οποτε τα εχω υπολογισει αξιζει ακομα και αν υπολογισω μονο τα γαμησια με τιμες μεταξουργειου
 

golden21

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
133
Κριτικές
31
Like
1.397
Πόντοι
1.071
Ολλανδία που το χρησιμοποιώ είναι άπαιχτο. Το χρησιμοποιούνε όλοι και όλες, είτε είναι Ολλανδές είτε ξένες. Άμα έχεις κουράγιο, και ειδικά γύρω από το Άμστερνταμ, μπορείς να πηδάς και διαφορετική κάθε τρίτη μέρα έαν ασχολείσαι πολύ με το Tinder.

Προσωπικά έχω βγει με πάνω από 15 κοπέλες τους τελευταίους 6 μήνες και έχω πηδήξει τις 12 από αυτές, όσο και εάν ακούγεται υπερβολικό. Σχεδόν όλες άνω του μετρίου και με 2-3 απο αυτές βρισκόμαι τακτικά από τότε σε φάση FWB. Οι υπόλοιπες one night stand και άντε γεια κατά κύρια βάση. Ολλανδές, Ρουμάνες και Ισπανίδες είναι οι πιο καυβλιάρες και γουστάρουν την Tinder φάση πολύ, αλλά Ολλανδία η αλήθεια είναι ότι βρίσκεις τα πάντα.

Όπως είπαν και άλλοι όμως, το Tinder διαφέρει μαζικά από χώρα σε χώρα. Όταν το χρησιμοποιούσα Ελλάδα και εγώ δεν είχα σταυρώσει και εγώ τίποτα...
 

stakaman21

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2012
Μηνύματα
522
Like
637
Πόντοι
86
Ολλανδία που το χρησιμοποιώ είναι άπαιχτο. Το χρησιμοποιούνε όλοι και όλες, είτε είναι Ολλανδές είτε ξένες. Άμα έχεις κουράγιο, και ειδικά γύρω από το Άμστερνταμ, μπορείς να πηδάς και διαφορετική κάθε τρίτη μέρα έαν ασχολείσαι πολύ με το Tinder.

Προσωπικά έχω βγει με πάνω από 15 κοπέλες τους τελευταίους 6 μήνες και έχω πηδήξει τις 12 από αυτές, όσο και εάν ακούγεται υπερβολικό. Σχεδόν όλες άνω του μετρίου και με 2-3 απο αυτές βρισκόμαι τακτικά από τότε σε φάση FWB. Οι υπόλοιπες one night stand και άντε γεια κατά κύρια βάση. Ολλανδές, Ρουμάνες και Ισπανίδες είναι οι πιο καυβλιάρες και γουστάρουν την Tinder φάση πολύ, αλλά Ολλανδία η αλήθεια είναι ότι βρίσκεις τα πάντα.

Όπως είπαν και άλλοι όμως, το Tinder διαφέρει μαζικά από χώρα σε χώρα. Όταν το χρησιμοποιούσα Ελλάδα και εγώ δεν είχα σταυρώσει και εγώ τίποτα...
φοιτητής είσαι φίλε?
 

golden21

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
133
Κριτικές
31
Like
1.397
Πόντοι
1.071
Οχι, εχω μετακομισει μονιμα για δουλεια.
 

Jepp

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2018
Μηνύματα
356
Like
19
Πόντοι
1
Το τίντερ δουλεύει αρκετά σχεδόν παντού εκτός απο βαλκάνια;
 

boobssucker

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
1.055
Κριτικές
1
Like
185
Πόντοι
16
Κι εγώ έχω γαμήσει 4 από Τιντερ, οι 2 ψιλομετριες, η μια μετριοτατη και η άλλη μιλφαρα αλλά ψυχακι.

Matches παρά πολλά, αλλά οι περισσότερες δεν συνεχίζουν την κουβέντα ή αποφεύγουν τη συνάντηση. Μερικές άλλες που βγήκα ήταν φουλ ξενερωτες σε φάση να αναρωτιέμαι με τι σκοπό βγήκανε.

Μπάζα άπειρα. Ένας γνωστός μου μου κοκορευοταν ότι έχει λιώσει στον πούτσο από κει μέσα και όλες όσες μου έδειξε ήταν κάτι πατσαβουρες ολκής. Πόσες φορές έπαιρνα ενθουσιασμένος fb και μετά έβλεπα το υπόλοιπο σώμα και ερχόταν ΤΟ ξενερωμα εχω χάσει το μέτρημα. Πραγματικά νομίζω ότι το Τιντερ έχει βγει, για να βρουν χαρά στα σκέλια τους τα μπάζα.

Γενικά Ελλάδα είναι μουφα η εφαρμογή όπως πολύ σωστά είπαν οι προλαλησαντες. Περισσότερες πιθανότητες έχεις στο μπαντού που κι αυτό είναι καμμένο.
Eπειδη μολις χθες εκανα λογαριασμο και ειμαι τελειως απειρος,απ ο,τι καταλαβα πρεπει οπωσδηποτε να το εχεις με πληρωμη κια μαλιστα για να ματσαρεις ειναι το tinder gold ,σωστα? Αλλιως δεν εχει νοημα να ασχολεισαι...Κανω λαθος?
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Eπειδη μολις χθες εκανα λογαριασμο και ειμαι τελειως απειρος,απ ο,τι καταλαβα πρεπει οπωσδηποτε να το εχεις με πληρωμη κια μαλιστα για να ματσαρεις ειναι το tinder gold ,σωστα? Αλλιως δεν εχει νοημα να ασχολεισαι...Κανω λαθος?
Όχι, καμία σχέση. Χωρίς συνδρομή έχεις όριο 120 swipes κάθε 12 ώρες που δεν τα λες και λίγα. Αν κάθε μέρα με αυτούς τους ρυθμούς δεν έχεις από 1 match, μάλλον πρέπει να βελτιώσεις το προφίλ σου και να βάλεις καλύτερες φωτο. Τώρα αν θέλεις να ταξιδέψεις κάπου για μερικές μέρες και να ανοίξεις Τιντερ εκεί εκ των προτέρων για να προετοιμάσεις το έδαφος, τότε ναι, το Tinder gold δεν το γλυτώνεις μάλλον.
 

boobssucker

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
1.055
Κριτικές
1
Like
185
Πόντοι
16
Όχι, καμία σχέση. Χωρίς συνδρομή έχεις όριο 120 swipes κάθε 12 ώρες που δεν τα λες και λίγα. Αν κάθε μέρα με αυτούς τους ρυθμούς δεν έχεις από 1 match, μάλλον πρέπει να βελτιώσεις το προφίλ σου και να βάλεις καλύτερες φωτο. Τώρα αν θέλεις να ταξιδέψεις κάπου για μερικές μέρες και να ανοίξεις Τιντερ εκεί εκ των προτέρων για να προετοιμάσεις το έδαφος, τότε ναι, το Tinder gold δεν το γλυτώνεις μάλλον.
Kαταρχην σ ευχαριστω..Δεν ηξερα για το 120swipes/12h.

Οσο για τα matches,θα περιμενω να δω...Λογω του οτι εχω πχ 3 likes αλλα οταν παω να τα δω,τοτε μου ζητα αναβαθμιση με πληρωμη,και αυτο με μπερδεψε. Επισης,τα matches τα διαφημιζει στο gold,ουτε καν στο plus.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.667
Κριτικές
178
Like
39.148
Πόντοι
21.896
Kαταρχην σ ευχαριστω..Δεν ηξερα για το 120swipes/12h.

Οσο για τα matches,θα περιμενω να δω...Λογω του οτι εχω πχ 3 likes αλλα οταν παω να τα δω,τοτε μου ζητα αναβαθμιση με πληρωμη,και αυτο με μπερδεψε. Επισης,τα matches τα διαφημιζει στο gold,ουτε καν στο plus.
ama εσαι αθηνα κατι αξιζει αμα εισαι επαρχια ξεχασε το

τωρα αν πας ταξιδι εξωτερικο εκει αξιζει και εγω το δουλευω το τιντερ πλασ εεκει πολυ και υπαρχουν πολλα ματσαρισματα οποτε οταν πας εχεις στρωσει το εδαφος-αρκει βεβαια να παιρνεις μετα τηλ απο ανταλλαγη 3-4 μηνυματων ωστε να παιζεις ειτε με βαιμπερ ειτε με γουτσαπ ειτε φεισμπουκ
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Kαταρχην σ ευχαριστω..Δεν ηξερα για το 120swipes/12h.

Οσο για τα matches,θα περιμενω να δω...Λογω του οτι εχω πχ 3 likes αλλα οταν παω να τα δω,τοτε μου ζητα αναβαθμιση με πληρωμη,και αυτο με μπερδεψε. Επισης,τα matches τα διαφημιζει στο gold,ουτε καν στο plus.
Συνέχισε να κάνεις swipes και θα δεις τα likes όταν τελικά ματσαρεις. Συνήθως αυτές που σου κάνανε likes είναι από τις πρώτες που εμφανίζονται. ;) Μην σε παρασύρει το μάρκετινγκ του Τιντερ. Η συνδρομή αξίζει μόνο αν ταξιδεύεις που δεν έχεις πολύ χρόνο στη διάθεσή σου και θέλεις να αλλάζεις την τοποθεσία σου. Παλιά την τοποθεσία μπορούσες να την κάνεις spoof στο κινητό, αλλά στις νεότερες εκδόσεις είναι πλέον αδύνατο δυστυχώς. Μόνο με android emulator ή Timber στο PC πια. Επίσης εδώ Αθήνα που τα προφίλ είναι σχετικά περιορισμένα το να έχεις unlimited swipes είναι απλά ηλίθιο.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.667
Κριτικές
178
Like
39.148
Πόντοι
21.896
Συνέχισε να κάνεις swipes και θα δεις τα likes όταν τελικά ματσαρεις. Συνήθως αυτές που σου κάνανε likes είναι από τις πρώτες που εμφανίζονται. ;) Μην σε παρασύρει το μάρκετινγκ του Τιντερ. Η συνδρομή αξίζει μόνο αν ταξιδεύεις που δεν έχεις πολύ χρόνο στη διάθεσή σου και θέλεις να αλλάζεις την τοποθεσία σου. Παλιά την τοποθεσία μπορούσες να την κάνεις spoof στο κινητό, αλλά στις νεότερες εκδόσεις είναι πλέον αδύνατο δυστυχώς. Μόνο με android emulator ή Timber στο PC πια. Επίσης εδώ Αθήνα που τα προφίλ είναι σχετικά περιορισμένα το να έχεις unlimited swipes είναι απλά ηλίθιο.
giνεται να εχεις τιντρ στο λαπτοπ και να αλλαξεις τοποθεσια ωστε να φαινεσαι οτι εισαι πχ βερολινο οποτε να ματσαρεις με βερολινεζες?????????????????????????????????????????????????????????????
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
giνεται να εχεις τιντρ στο λαπτοπ και να αλλαξεις τοποθεσια ωστε να φαινεσαι οτι εισαι πχ βερολινο οποτε να ματσαρεις με βερολινεζες?????????????????????????????????????????????????????????????
Γίνεται με Timber που είναι για windows ή android emulator, πχ Bluestack.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.667
Κριτικές
178
Like
39.148
Πόντοι
21.896
mpo
Γίνεται με Timber που είναι για windows ή android emulator, πχ Bluestack.
μπορεις να στειλεις λινκ να το κατεβασω εχω λαπτοπ windows 8.1 kai asxetow me texnologia
epishw mporv na syndeuv me to tinder ayto apo to logariasmo feismpoyk kai telow finetai  η τοποθεσια μου και η διαφορα χιλιομετρων αν βαλω ευρεση πχ βερολινο

????????
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom