Νέα

Τί γίνεται με Κίεβο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα scientist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (0 μέλη και 16 επισκέπτες)

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
Κοιτα εγω σου λεω για λεφτα που βγαζεις επειδη εισαι πορωμενος με κατι και το γουσταρεις
Και εμενα οι δικοι μου,μου εχουν αφησει 2 ακινητα το ενα παραλιακα αν το δωσω βαραω ανετα 250κ στην χειροτερη
Ασχετα που το νοικιαζω γιατι περιμενω να ανεβουν οι τιμες επειδη πιστευω οτι οταν φτιαχτει το παραλιακο μετωπο οι αξιες θα ανεβουν κατα πολυ
Τετοια πληροφορηση εχω τουλαχιστον απο ανθρωπους της αγορας
Οτι την επομενη 5ετια σπιτια απο Ελληνικο και περα θα εχουν τρομερη αυξηση στην τιμη τους

Αλλα η δουλεια ειναι δουλεια για μενα,αντρας που δεν δουλευει δεν ειναι αντρας

Σε αυτο δεν σηκωνει αμφιβολια
Μα κ εγώ δουλεύω η δουλειά μου είναι αυτό που κάνω σε πολλές γκομενες τους το λέω κιολας :2funny:μια στο Νόβγκοροντ μου είχε πει:Θα δουλέψεις μαζί μου? :2funny:
 Σίγουρα ο Έλληνας είναι χαζός και δε φτάνει το μυαλό του να πάει δίπλα στην Ιταλία στη Σκαλέα της Καλαβρίας να πάρει διαμέρισμα καινουργιο με κάτω από 1.000 ευρώ το τετραγωνικό!για μένα είναι τρελλό να παιρνει κάνεις ακίνητα στην Ελλάδα.Η κόρη μου στην Ισπανία πήρε.
 Αλλά δε βλέπω να ανέβουν πολύ οι τιμές γιατί δεν υπάρχει χρήμα στην αγορά και δεν πρόκειται να υπάρξει τα επόμενα 20χρονια οπότε μην περιμένεις θαύματα το πολύ αν σταθεροποιηθούν οι τιμές σε 2-3 Χρόνια σε 10χρονια να πάρει ένα 30% στην καλύτερη περίπτωση μιλάω πάντα.Οποτε περίμενε 2-3 Χρόνια να φύγουν εντελώς τα καπιταλ κοντρόλ να δεις και τι θα γίνει? και αν δε δεις να ανεβαίνουν οι τιμές το δίνεις.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.946
Πόντοι
3.346
για μένα είναι τρελλό να παιρνει κάνεις ακίνητα στην Ελλάδα..
 

εγω δημητρακη που κληρονομησα 4 ακινητα με αξια 1.500.000 εκ. ευρω και τα 4 μαζι.  :dunno:

και πληρωνω ενφια και λοιπες μαλακιες.

σιγουρα δεν αξιζει να εχει καποιος ακινητα σημερα.

 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Μα κ εγώ δουλεύω η δουλειά μου είναι αυτό που κάνω σε πολλές γκομενες τους το λέω κιολας :2funny:μια στο Νόβγκοροντ μου είχε πει:Θα δουλέψεις μαζί μου? :2funny:
  Σίγουρα ο Έλληνας είναι χαζός και δε φτάνει το μυαλό του να πάει δίπλα στην Ιταλία στη Σκαλέα της Καλαβρίας να πάρει διαμέρισμα καινουργιο με κάτω από 1.000 ευρώ το τετραγωνικό!για μένα είναι τρελλό να παιρνει κάνεις ακίνητα στην Ελλάδα.Η κόρη μου στην Ισπανία πήρε.
  Αλλά δε βλέπω να ανέβουν πολύ οι τιμές γιατί δεν υπάρχει χρήμα στην αγορά και δεν πρόκειται να υπάρξει τα επόμενα 20χρονια οπότε μην περιμένεις θαύματα το πολύ αν σταθεροποιηθούν οι τιμές σε 2-3 Χρόνια σε 10χρονια να πάρει ένα 30% στην καλύτερη περίπτωση μιλάω πάντα.Οποτε περίμενε 2-3 Χρόνια να φύγουν εντελώς τα καπιταλ κοντρόλ να δεις και τι θα γίνει? και αν δε δεις να ανεβαίνουν οι τιμές το δίνεις.


Σε περιοδο κρισης δεν αξιζει να πουλησεις
Αν αρχισει το Ελληνικο ολο το παραλιακο μετωπο θα ανεβει
Οι Κινεζοι που εχουν αρχισει και αγοραζουν ακινητα σαν τρελοι Αθηνα και γενικα στην Ελλαδα δεν παιζουν στην τυχη

Ο Ενφια μπηκε για να δωσουν οι ΕΛληνες τα ακινητα τους και τα εξοχικα τους σε εξεφτελιστικες τιμες

Μακαρι να αντεξουν οσοι μπορουνε χωρις να δωσουν περιουσια που χτυσανε με κοπο και αιμα για ενα κομματι ψωμι
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
εγω δημητρακη που κληρονομησα 4 ακινητα με αξια 1.500.000 εκ. ευρω και τα 4 μαζι.   :dunno:

και πληρωνω ενφια και λοιπες μαλακιες.

σιγουρα δεν αξιζει να εχει καποιος ακινητα σημερα.
Συγγνώμη και για δε τα πουλάς ένα ένα?Τι τα κρατάς?Καλά τι είναι 4 πολυκατοικίες και έχουν τέτοια αξία?
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.946
Πόντοι
3.346
Σε περιοδο κρισης δεν αξιζει να πουλησεις
Αν αρχισει το Ελληνικο ολο το παραλιακο μετωπο θα ανεβει
Οι Κινεζοι που εχουν αρχισει και αγοραζουν ακινητα σαν τρελοι Αθηνα και γενικα στην Ελλαδα δεν παιζουν στην τυχη

Ο Ενφια μπηκε για να δωσουν οι ΕΛληνες τα ακινητα τους και τα εξοχικα τους σε εξεφτελιστικες τιμες

Μακαρι να αντεξουν οσοι μπορουνε χωρις να δωσουν περιουσια που χτυσανε με κοπο και αιμα για ενα κομματι ψωμι

εγω πανο εβγαλα ενα ακινητο προς πωληση για 350.000 χιλ. και η αξια του ειναι 420.000 χιλ. συμφωνα με τον εκτιμητη που εκανε την εκθεση.

το ειδαν ρωσοι, κινεζοι και ελληνες του εξωτερικου απο (αμερικη, αυστραλια, καναδα, γερμανια) αλλά κανενας δεν μπορει να το αγορασει ολοι λενε ειναι ακριβο θα ψαξουμε κατι φθηνοτερο.
 

Επισκέπτης
Χλωμό να έχω φάει μπουλινγκ στο σχολειο ντόπα και να ήμουν και όλα τα χρόνια στο 15μελές,αλλά μιας και πέρασε η ώρα σε αφήνω παρεα με το φιλαράκι σου τον βλαμμένο πεπονογαμιά.


Η συμπεριφορα σου οπως μας την εχεις εξιστορησει αυτο βγαζει. Ατομο που εφαγε πολυ μπουλινγκ στην εφηβεια λογω καλων βαθμων κ ηπιου χαρακτηρα, μπηκε πανεπιστημιο σε σχολη πρωτης δεσμης, και μολις απεκτησε οικονομικη δυναμη και καταφερε να γνωρισει το μουνι, αρχισε να βγαζει τα απωθημενα του κανοντας οτι του κανανε. Γι αυτο το σε σημειο εθισμου κυνηγι του σεξ, γι αυτο οι υποκοσμικες συμπεριφορες που δεν προσηκουν σε καθηγητη πανεπιστημιου... Ενας ψυχολογος μπορει να στα εξηγησει ευκολα ολα αυτα.
Ξεκινα με το να θυμηθεις τον εαυτο σου ειναι η δικη μου συμβουλη.

Οσον αφορα το Δημητρακη ειναι ενα θρυλικο καλτ μελος της κοινοτητας. Το ονομα Πορνομεταναστης ειναι συνυφασμενο με την ιστορια και το ονομα του σαιτ! Εσεις η νεα φουρνια καμακοπορνοτουριστων θελετε πολλα ψωμια ακομα να φατε για να γινετε Πορνομεταναστες και οφειλετε να δειχνετε στα θρυλικα μελη του σαιτ τον δεοντα σεβασμο! Να σεβεστε νεουδια!

Δε μας νοιαζει ουτε ποσα λεφτα βγαζει, ουτε ποσες γκομενες καμακωνει ο Δημητρακης. Θελουμε μονο να γραφει ενδιαφερουσες ανταποκρισεις απο τη Ρωσια και να ανεβαζει ωραια βιντεακια. ;)
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.946
Πόντοι
3.346
Συγγνώμη και για δε τα πουλάς ένα ένα?Τι τα κρατάς?Καλά τι είναι 4 πολυκατοικίες και έχουν τέτοια αξία?

3 παραθαλασια εξοχικα ειναι , και ενα διαμερισμα 110 τ.μ. χλιδατο (με γυψινα μεσαιωνικου τυπου) μεσα στην πολη (απο εκει που ειμαι) σχεδον καινουριο, το ειχε βρει ο πατερας μου σε τιμη ευκαιριας και το αγορασε πριν την κριση

 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
Σε περιοδο κρισης δεν αξιζει να πουλησεις
Αν αρχισει το Ελληνικο ολο το παραλιακο μετωπο θα ανεβει
Οι Κινεζοι που εχουν αρχισει και αγοραζουν ακινητα σαν τρελοι Αθηνα και γενικα στην Ελλαδα δεν παιζουν στην τυχη

Ο Ενφια μπηκε για να δωσουν οι ΕΛληνες τα ακινητα τους και τα εξοχικα τους σε εξεφτελιστικες τιμες

Μακαρι να αντεξουν οσοι μπορουνε χωρις να δωσουν περιουσια που χτυσανε με κοπο και αιμα για ενα κομματι ψωμι
Οι Κινέζοι έχουν αγοράσει παντού,εγώ δεν πολύ πιστεύω ότι στην Ελλάδα θα ανέβουν πολύ τα ακίνητα σε τιμή.Αυτο που κρατάει της τιμές ακριβές στην Ελλάδα είναι που ο Έλληνας είναι χαζός και νομίζει ότι η Ελλάδα είναι η καλύτερη χώρα του κόσμου.Ενω π.χ. η Ισπανία είναι κλάσεις ανώτερη σε όλα!και οι τιμές λίγο πιο φτηνές από Ελλάδα.Τα δε παραλιακά μέρη της Ιταλίας μισή τιμή από Ελλάδα!
 Εσύ δε χάνεις τίποτα 2-3 Χρόνια περιμένεις και μετά βλέπεις.
 
3 παραθαλασια εξοχικα ειναι , και ενα διαμερισμα 110 τ.μ. χλιδατο (με γυψινα μεσαιωνικου τυπου) μεσα στην πολη (απο εκει που ειμαι) σχεδον καινουριο, το ειχε βρει ο πατερας μου σε τιμη ευκαιριας και το αγορασε πριν την κριση
Λογικά τώρα θα κάνουν πολύ λιγότερο,για μένα η τιμή ενός ακινήτου είναι αυτή που πουλιέται σε 1 το πολύ 2 μήνες.Βεβαια Ελλάδα ζητάν ότι θέλουν και  σου λένε αν βρεθεί κάποιος βρέθηκε.
  Εσύ πουλά το ένα όσο πιάσει και για τα υπόλοιπα περίμενε 2-3 Χρόνια να δεις τι θα γίνει.
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
εγω πανο εβγαλα ενα ακινητο προς πωληση για 350.000 χιλ. και η αξια του ειναι 420.000 χιλ. συμφωνα με τον εκτιμητη που εκανε την εκθεση.

το ειδαν ρωσοι, κινεζοι και ελληνες του εξωτερικου απο (αμερικη, αυστραλια, καναδα, γερμανια) αλλά κανενας δεν μπορει να το αγορασει ολοι λενε ειναι ακριβο θα ψαξουμε κατι φθηνοτερο.

Τσεκαρε airbnb αμα εχεις πισινα η εισαι σε καλη τοποθεσια,τα ενοικια πλεον στα ακριβα ακινητα ειναι δραμα
Συμφωνα με μεσιτες απο golden home το ενοικιο που αξιζει το σπιτι ειναι στα 900 Ευρω και εγω παιρνω τα μισα...

Πωληση αμα θες δυστυχως θα πρεπει να περιμενεις,δεν ειναι καλη εποχη τωρα,ελπιζω να μαστιγωσουν τον Τσιπρα τον Κουλη η οποιον μαλακα ειναι πανω μπας και τρεξουν τα εργα
 

Pink_floyd

Μέγας
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
726
Κριτικές
22
Like
644
Πόντοι
4.465
Το μηχανάκι του μπαμπά σου μας ανεβάζεις πάλι ρε αποτυχημένη εμφύτευση πουτσότριχας;

Κάποιοι εργαζόμαστε και στέλνουμε λεφτά στην Ελλάδα,ενώ εσένα 50χρονών άεργο καραφλομπιφτέκι σου στέλνει ακόμη λεφτά ο μπαμπάκας για να μείνεις εκεί που είσαι και να μην ξαναγυρίσεις.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: τον επιασε καταθλιψη με τις φωτο απ τα διμετρα μουνια του συναδελφου μπροκολου, κμαν. Ειναι δυνατον να υπαρχει ατομο χειροτερης εμφανισης απο πορνομιτς κ να γαμαει τα μουνια π γαμανε οι ντοπιοι ΚΑΙ χωρις SUV ?


Συμβούλεψέ μας λίγο ρε πεπονογάμη,τι σε έχουμε εδω μέσα,μόνο για κλόουν;

Κ ομως , αυτο το κοπροσκυλο, υπαρχει κ κοσμος που δεν του πεταει ντοματες αλλα τον εκτιμα . :S

Κ στον πορνομητσο φαινεται οτι ειναι λασκαρισμενες οι βιδες, απο μακρυα το καταλαβαινεις  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

Κατι ψυχολογους ομως π εμφανιζονται απ το πουθενα αυτοπροσκεκλημενοι ως Ρομπεν των δασων προστατες των καθυστερημενων, με αυτους τι παιζει..
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.946
Πόντοι
3.346
Τσεκαρε airbnb αμα εχεις πισινα η εισαι σε καλη τοποθεσια,τα ενοικια πλεον στα ακριβα ακινητα ειναι δραμα
Συμφωνα με μεσιτες απο golden home το ενοικιο που αξιζει το σπιτι ειναι στα 900 Ευρω και εγω παιρνω τα μισα...

Πωληση αμα θες δυστυχως θα πρεπει να περιμενεις,δεν ειναι καλη εποχη τωρα,ελπιζω να μαστιγωσουν τον Τσιπρα τον Κουλη η οποιον μαλακα ειναι πανω μπας και τρεξουν τα εργα

το ενα πραθαλασιο εξοχικο το εχω βαλει προς πωληση για 280.000 χιλ. ειναι το φθηνοτερο απο ολα τα αλλα σπιτια που εχω, για arbnb το εχω σκεφτει αλλά δεν θελω να μπω σ' αυτη τη διαδικασια.

ο μεσιτης μου λεει αργα η γρηγορα θα πουληθει γιατι θεωρειται φιλετο οπως μου ειπε, υπαρχει αγγελια στο spitogato καθως και στην ιστοσελιδα του μεσιτη που το εβαλα.

εχει αρκετους ρωσους που ηρθαν μεσα στο καλοκαιρι και το ειδαν αλλά και αρκετοι ελληνες του εξωτερικου αλλά η τιμη θεωρειται γι' αυτους ακριβη.

ο μεσιτης ειπε οτι απο 280.000 χιλ. με παζαρια να πεσουμε στα 250.000 πιο κατω λεει δεν σε συμφερει να το πουλησεις.

το αλλο σπιτι που εχει αξια 420.000 χιλ. και το δινω 350.000 ουτε λογος η τιμη ακομη και για τα χοντρα πορτοφολια ειναι εξωπραγματικη.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.946
Πόντοι
3.346
θα ανεβασω καποια στιγμη φοτο απο το σπτι με τα μαισαιωνικου τυπου ψιφηδωτα να δειτε γιατι σπιταρονα μιλαω.

αυτο δεν το πουλαω σ' αυτο οσες γκομενες ηρθαν εσταζε το μουνακι τους.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.946
Πόντοι
3.346
.
 

Συνημμένα

  • DSCN0033.JPG
    DSCN0033.JPG
    5,5 MB · Εμφανίσεις: 32
D

dude901123

Επισκέπτης
Απο κοστος και ειναι φτηνα τροφιμα κλπ αλλα και κατοικια εχεις δυνατότητα να βρεις (οι ειδικοτεροι θα σε βοηθησουν).Η ισοτιμια με το γκριβνα βοηθαει. Χωρια που θα εχεις την ευκαιρια να βελτιωσεις τα ρωσικα σου εκει, αφου ειπες οτι μιλας.

Realtor Dirty. Αναλαμβάνουμε την ανεύρεση κατοικίας και προσφέρουμε δωρεάν τη βοήθειά μας μετά από πρόσφατη τρελή εμπειρία επί του θέματος. Προσοχή.. Παίζει οργανωμένη απατεωνιά με κάποιες αγγελίες που σου ζητάνε κάπαρο και μετά μην τον είδατε.. τον ουκρανό. Όποιος τώρα σοβαρά χρειάζεται βοήθεια είναι απαραίτητο να έρθει εδώ. Τηλεφωνικά και από απόσταση δουλειά δεν γίνεται. Τα διαμερίσματα που είναι VFM εξαφανίζονται εν ριπή οφθαλμού. Αν το αποφασίσει ας στείλει π.μ. για λεπτομέρειες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom