Νέα

Τί γίνεται με Κίεβο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα scientist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

xexe2

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
443
Like
622
Πόντοι
81
1200 με διαμονη και διατροφη μεσα ασχετα που προτιμουσα εκτος απο πρωινο να τρωω οπου θελω
Αν τα βαλεις κατω ειναι αρκετα παραπανω απ τον βασικο

Κοίτα ναι έτσι είναι παραπάνω, αλλά αν σε είχε στείλει εταιρία από εδώ για συγκεκριμένο διάστημα και δεν ήσουν μόνιμος, πάει πάλι αρκετά παραπάνω. Εξαρτάται από τη δουλειά τώρα δεν μπορώ να πω, αλλα γενικώς αυτά πληρώνονται τουλαχιστο x3.
 

xexe2

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
443
Like
622
Πόντοι
81
ακριβως αυτο, οσοι διαβαζουν τον καιμαν και ειναι μεσα στην αγορα εργασιας μπορουν ευκολα να καταλαβουν οτι τα νουμερα αυτα που γραφει δεν βγαινουν διοτι ειναι υπαλληλος μισθωτος.

εγω που ειμαι ελευθερος επαγγελματιας αγορασα αυτοκινητο καινουριο με 15000 χιλ. ειχα να επιλεξω αν θα εκανα 5 ταξιδια των 3000 χιλ το καθε ταξιδι ή αν αγοραζα καινουριο αυτοκινητο και επελεξα το δευτερο γιατι το αυτοκινητο μενει και για 5 χρονια θα ειναι καινουριο.

πορνοταξιδια οτι ωρα θελεις κανεις ειτε με μικρο ειτε με μεγαλο μπατζετ.

Ο kman Λέει βγάζει 5κ καθαρά και υπάρχουν αρκετοί τρόποι για να τα βγάλεις αυτά στη Γερμανία έχοντας και 20 χρόνια εμπειρία (λέει ειναι 45), δηλ ή να είσαι μικρο-μεσαίο στέλεχος ή να κάνεις  δουλειά πανεπηστημιακής εκπαίδευσης που να μετράει ή να κάνεις κάποια βαριά δουλειά με νυχτερινά κτλ.
 

Επισκέπτης
Μεγαλώνοντας απλά έγινες ένα τρολ με πολλαπλά ακάουντς που σιγοντάρεις διανοητικά ανάπηρους που γαμάνε γατες και πεπόνια.
Αληθεια λεω. Δεν εγινα σαν αυτους. Πολλοι φαγαμε μπουλινγκ αλλα δε γιναμε σαν αυτους. Δε λεω κατι που απεχει απο την πραγματικοτητα. Εσυ εγινες σαν αυτους και αυτο σημαινει οτι καταφεραν σβησουν αυτο που ησουν. Μπορεις να το δικαιολογεις οπως θελεις στον εαυτο σου. Να λες οτι μαγκεψες. Στην πραγματικοτητα σε εξαφανισαν.

Καλη ζωη στα παπουτσια καποιου αλλου.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
Φίλε αν έπαιρνες 1200 EUR Αγγλία έπαιρνες λιγότερα από το βασικό που είναι 1200 λίρες. Δεν ξέρω τη δουλειά έκανες αλλά σε πιάσανε κωστάκη. Στο λέω απλά σαν συμβουλή.

ΥΓ. Για να μη λέτε, βλέπετε χαρακτήρα που κρατάω με το Δημητράκη, 2 φορές με έχει βρίσει. Έχουμε αρχές, έχει συνδεθεί απευθείας με πούτσο που λέει και ο kman.
Γιατί δε μας βάζεις της γκομενες σου φωτο να της δούμε? :2funny:Μήπως είναι στη φαντασία σου?ή θα μας βάλεις κ εσυ διαλόγους? :2funny:και βέβαια γελάω με εσας τους ψευτες :2funny:
 Μια και μιλάμε για ψεύτες έχω πεθάνει στα γέλια,Πριν λίγο μου έστειλε κάποιος το λινκ από ένα καινούργιο βιντεάκι με τον dirty από το rutube  :2funny:η γκόμενά που έχει δίπλα του απλός δε βλέπεται  :2funny: γράφει ότι είναι μια από το Τσερνοφτσί δεν θα είναι πανω απο 1.50 ύψος και χάλια στο πρόσωπο  :2funny:  :2funny::2funny:αυτη δεν την ειχα ξαναδει παντος  :2funny:
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Περιεργο παντως που στην Ελλαδα το χιλιαρικο το 80%(μην λεω και λιγο) των Ελληνων ουτε ζωγραφιστο δεν το βλεπει και μεσα στο bou ολοι δηλωνουν 3-4-5k εισοδημα απ τις δουλειες τους
Εσεις πως τους κοβετε?Μονο απ αυτα που γραφουν εδω μεσα εγω ειλικρινα απορω αν μπορουν να δεσουν και τα κορδονια τους πολλοι που μιλανε για τα χιλιαρικα λες και ειναι φυστικια

Αν σαν προγραμματιστης ειμαι κατω απο 1000 Ελλαδα τοτε να πιστεψω οτι ο αλλος που λεει ειναι υπαλληλος παιρνει 4k..
Ναι στανταρ
Ο κολλητος μου με διδακτορικο Ελλαδα και χθες τον πηρανε με 600Ευρω και στο bou παιρνουνε ολοι 4-5k το μηνα...

Το πιο απλο μια δηλωση ας ανεβασουν εδω με ονομα και μαρκαρισμενο επιθετο και το ποσο

Τοτε εγω θα πιστεψω αλλιως γραφονται ΜΑΛΑΚΙΕΣ

 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.943
Πόντοι
3.346
Κοίτα ναι έτσι είναι παραπάνω, αλλά αν σε είχε στείλει εταιρία από εδώ για συγκεκριμένο διάστημα και δεν ήσουν μόνιμος, πάει πάλι αρκετά παραπάνω. Εξαρτάται από τη δουλειά τώρα δεν μπορώ να πω, αλλα γενικώς αυτά πληρώνονται τουλαχιστο x3.

εγω εχω 1ο ξαδερφο στο λονδινο πηγε πριν 1 χρονο και παιρνει μισθο 1600 λιρες το μηνα και δεν του φτανουν ουτε για τα βασικα.

μου λεει οτι εχει να βγει για μπυρα εξω πολυ καιρο
 

xexe2

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
443
Like
622
Πόντοι
81
Περιεργο παντως που στην Ελλαδα το χιλιαρικο το 80%(μην λεω και λιγο) των Ελληνων ουτε ζωγραφιστο δεν το βλεπει και μεσα στο bou ολοι δηλωνουν 3-4-5k εισοδημα απ τις δουλειες τους
Εσεις πως τους κοβετε?Μονο απ αυτα που γραφουν εδω μεσα εγω ειλικρινα απορω αν μπορουν να δεσουν και τα κορδονια τους πολλοι που μιλανε για τα χιλιαρικα λες και ειναι φυστικια

Αν σαν προγραμματιστης ειμαι κατω απο 1000 Ελλαδα τοτε να πιστεψω οτι ο αλλος που λεει ειναι υπαλληλος παιρνει 4k..
Ναι στανταρ
Ο κολλητος μου με διδακτορικο Ελλαδα και χθες τον πηρανε με 600Ευρω και στο bou παιρνουνε ολοι 4-5k το μηνα...

Το πιο απλο μια δηλωση ας ανεβασουν εδω με ονομα και μαρκαρισμενο επιθετο και το ποσο

Τοτε εγω θα πιστεψω αλλιως γραφονται ΜΑΛΑΚΙΕΣ

Πάνο σοβαρά τώρα, αν είσαι γερός προγραμματιστής αυτά τα λεφτά μπορείς να τα βγάλεις έξω, και περισσότερα, αν είσαι διατεθημένος να αλλάζεις χώρα συχνά. Δες εδώ: . Αν βρεις κάτι που έχεις τα skills στείλε pm να σε βοηθήσω.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Αληθεια λεω. Δεν εγινα σαν αυτους. Πολλοι φαγαμε μπουλινγκ αλλα δε γιναμε σαν αυτους. Δε λεω κατι που απεχει απο την πραγματικοτητα. Εσυ εγινες σαν αυτους και αυτο σημαινει οτι καταφεραν σβησουν αυτο που ησουν. Μπορεις να το δικαιολογεις οπως θελεις στον εαυτο σου. Να λες οτι μαγκεψες. Στην πραγματικοτητα σε εξαφανισαν.

Καλη ζωη στα παπουτσια καποιου αλλου.

Χλωμό να έχω φάει μπουλινγκ στο σχολειο ντόπα και να ήμουν και όλα τα χρόνια στο 15μελές,αλλά μιας και πέρασε η ώρα σε αφήνω παρεα με το φιλαράκι σου τον βλαμμένο πεπονογαμιά.
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Κοίτα ναι έτσι είναι παραπάνω, αλλά αν σε είχε στείλει εταιρία από εδώ για συγκεκριμένο διάστημα και δεν ήσουν μόνιμος, πάει πάλι αρκετά παραπάνω. Εξαρτάται από τη δουλειά τώρα δεν μπορώ να πω, αλλα γενικώς αυτά πληρώνονται τουλαχιστο x3.

Εχουν πεσει τα ποσα αδερφε παρα πολυ στην Ευρωπη
Εγω τωρα κοιταω για remote αλλα οι τιμες που παιζανε Δυτικη και Κεντρικη Ευρωπη δεν παιζουν πια

Φιλος μου δικτυας εφυγε Βελγιο με κατω απο 2.5k το μηνα και το παλικαρι εκτος απ κορυφαιος σε αυτο που κανει εχει βαρεσει μεταπτυχιακο Αγγλια που στοιχισε πανω απο 40k συνολο


Αν καποιος με μεταπτυχιακο και σε κλαδο με τοση ζητηση βαραει τοσα ποσα,εγω αδυνατο να πιστεψω οτι καποιοι εδω που δηλωνουν υπαλληλοι παιρνουν 4k

Απλα ειναι αδυνατο


 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
Αληθεια λεω. Δεν εγινα σαν αυτους. Πολλοι φαγαμε μπουλινγκ αλλα δε γιναμε σαν αυτους. Δε λεω κατι που απεχει απο την πραγματικοτητα. Εσυ εγινες σαν αυτους και αυτο σημαινει οτι καταφεραν σβησουν αυτο που ησουν. Μπορεις να το δικαιολογεις οπως θελεις στον εαυτο σου. Να λες οτι μαγκεψες. Στην πραγματικοτητα σε εξαφανισαν.

Καλη ζωη στα παπουτσια καποιου αλλου.
Αυτός βγάζει κακία μέσω ίντερνετ γιατί απλούστατα κρύβεται πίσω από το πληκτρολόγιο.Αν τον είχα εδώ έτσι φουκαρά στην Αγία Πετρουπολη θα γέλαγα μαζί του Όπως γέλαγε και με τους άλλους που ήρθαν εδώ σαν κ αυτόν  :2funny:
Περιεργο παντως που στην Ελλαδα το χιλιαρικο το 80%(μην λεω και λιγο) των Ελληνων ουτε ζωγραφιστο δεν το βλεπει και μεσα στο bou ολοι δηλωνουν 3-4-5k εισοδημα απ τις δουλειες τους
Εσεις πως τους κοβετε?Μονο απ αυτα που γραφουν εδω μεσα εγω ειλικρινα απορω αν μπορουν να δεσουν και τα κορδονια τους πολλοι που μιλανε για τα χιλιαρικα λες και ειναι φυστικια

Αν σαν προγραμματιστης ειμαι κατω απο 1000 Ελλαδα τοτε να πιστεψω οτι ο αλλος που λεει ειναι υπαλληλος παιρνει 4k..
Ναι στανταρ
Ο κολλητος μου με διδακτορικο Ελλαδα και χθες τον πηρανε με 600Ευρω και στο bou παιρνουνε ολοι 4-5k το μηνα...

Το πιο απλο μια δηλωση ας ανεβασουν εδω με ονομα και μαρκαρισμενο επιθετο και το ποσο

Τοτε εγω θα πιστεψω αλλιως γραφονται ΜΑΛΑΚΙΕΣ
το θέμα για μένα δεν είναι πως θα βγάλεις τα λεφτά αλλά αν έχεις αυτά τα λεφτά που θα περάσεις καλύτερα.Και ξαναλέω αν έχεις κάτω από 2.000 μην έρθεις Ρωσσία (Αγία Πετρουπολη) γιατί θα ξακοπερασεις.Αν όμως έχεις 3.000 το μήνα εδώ θα είσαι στον παράδεισο (Αν έχεις και όλα τα άλλα που έχω πει) ενώ Ελλάδα με αυτά τα λεφτά δεν θα είσαι τίποτα σπουδαίο.Η Ρωσσια δεν είναι για τους φτωχούς.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.943
Πόντοι
3.346
Ο kman Λέει βγάζει 5κ καθαρά και υπάρχουν αρκετοί τρόποι για να τα βγάλεις αυτά στη Γερμανία έχοντας και 20 χρόνια εμπειρία (λέει ειναι 45), δηλ ή να είσαι μικρο-μεσαίο στέλεχος ή να κάνεις  δουλειά πανεπηστημιακής εκπαίδευσης που να μετράει ή να κάνεις κάποια βαριά δουλειά με νυχτερινά κτλ.

5000 χιλ. και πως το εξηγεις αυτο; οτι δεν μπορει να εχει ενα αυτοκινητο εστω και μικρομεσαιο και κανει βολτες με τα πόδια.

η λογικη ενος επιτυχημενου ανθρωπου στο εξωτερικο που εχει εισοδημα 5000/μηνα επιβαλει να εχει αυτοκινητο, γιατι αν ειναι καποιος επιτυχημενος χωρις αυτοκινητο δεν γινεται.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
Το βίωμα είναι πιο καθοριστικό.
Εσύ για παράδειγμα μεγάλωσες παίζοντας πάντα εντός έδρας,με άφθονα μουνάκια από όλο τον κόσμο να γυροφέρνουν,ενώ οι περισσότεροι από εμάς μεγαλώναμε χύμα εποχές που είχαν έρθει οι πρώτοι ρωσοπόντιοι που μαζί με τις κλασσικες 15άδες-20άδες των γύφτων σημάδεψαν τα εφηβικά μας Σαββατόβραδα.
Που είχαμε γκόμενα καμιά συμμαθήτρια και ένα σωρό μεγαλύτεροι σε ηλικία καυλιάρηδες,μας την πέφταν νέτα σκέτα για να κόψουν αντιδράσεις.
Αλλά καλώς έγιναν έτσι τα πράγματα..

:2funny: :2funny: :2funny:

Κόφτε τις μαλακίες ρε,πλέον έχουμε μαλώσει σχεδόν όλοι με όλους σε αυτό το thread.

Υ.Γ.Τόσο καιρό νόμιζα ότι ήσουν κλώνος παλιού γνωστού μέλους,αλλά το γεγονός ότι δεν ήξερες ποιος είναι ο πλέζουρας,κατέρριψε τη θεωρία μου..
Για να μην ακούω ηλιθιότητες εδώ το λέει καθαρά ότι οι μεγαλύτεροι του έκαναν μπούλινγκ.
 Εμένα στα Καμίνια που πήγα σχολείο όταν με έδιωξαν από το 12ο Λύκειο Πειραιά ήταν εκεί η μάνα μου καθηγήτρια και με καλοπιαναν όλοι για να τους δώσω τα θέματα για της εξετάσεις.Και φυσικά τους τα έδινα.Ειχα και μηχανάκι 750 κυβικά και μάνα καθηγήτρια στο σχολείο που πήγαινα.
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Πάνο σοβαρά τώρα, αν είσαι γερός προγραμματιστής αυτά τα λεφτά μπορείς να τα βγάλεις έξω, και περισσότερα, αν είσαι διατεθημένος να αλλάζεις χώρα συχνά. Δες εδώ: . Αν βρεις κάτι που έχεις τα skills στείλε pm να σε βοηθήσω.

Το ξερω εχω ηδη παει 3φορες εξω για δουλεια αλλα γυρισα γιατι ειδα οτι χρειαζομουν bachelor αναγκαστικα ωστε να μην με ριχνουν στα λεφτα
Απο καλοκαιρι που τελειωνω σκεφτομαι για remote,Ελλαδα δεν αξιζει πλεον γιατι βαρας 1000-1200 max εχεις ταβανι

Απλα τα αναφερω αυτα γιατι τα λεφτα που λενε πολλοι εδω μεσα δεν παιζουν εξωτερικο
Πηγα 3 φορες και τα ειδα

Και επισης απο φιλους μου που δεν μπορω να πω εταιριες που δουλευουν αλλα μιλαμε για τοπ-50 εταιριες που και ο καλυτερος προγραμματιστης εκει μεσα πανω απο 4k δεν βαραει

Απλα δεν παιζουν αυτα τα ποσα απο δουλεια,ποσο μαλλον υπαλληλου
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
5000 χιλ. και πως το εξηγεις αυτο; οτι δεν μπορει να εχει ενα αυτοκινητο εστω και μικρομεσαιο και κανει βολτες με τα πόδια.

η λογικη ενος επιτυχημενου ανθρωπου στο εξωτερικο που εχει εισοδημα 5000/μηνα επιβαλει να εχει αυτοκινητο, γιατι αν ειναι καποιος επιτυχημενος χωρις αυτοκινητο δεν γινεται.
5000 αρχήδια βγαζει,σε αυτες της δουλειες Ελληνες δεν παίρνουνε.Ακομα και οι γιατροί 3.000-3500 καθαρά βγαζουν.Τα μισά αν παιρνει απ αυτά που λεει και αυτό δύσκολο.
 

xexe2

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
443
Like
622
Πόντοι
81
5000 χιλ. και πως το εξηγεις αυτο; οτι δεν μπορει να εχει ενα αυτοκινητο εστω και μικρομεσαιο και κανει βολτες με τα πόδια.

η λογικη ενος επιτυχημενου ανθρωπου στο εξωτερικο που εχει εισοδημα 5000/μηνα επιβαλει να εχει αυτοκινητο, γιατι αν ειναι καποιος επιτυχημενος χωρις αυτοκινητο δεν γινεται.

Αυτό είναι οξύμωρο όντως αλλά δεν είναι το θέμα μου αυτό, εγώ απλά λέω ότι τα λεφτά αυτά βγαίνουνε. Στις γερές χώρες, από στατιστικά τα 10K τα βγάζει το 10%. Απλά επειδή ακούνε άνθρωποι που την ψάχνουνε να φύγουνε θέλω να ξέρουν τι παίζει γιατί τους πιάνουν κορόιδο. Σου λέει η εταιρία αυτός είναι φτωχομπινές Έλληνας ας του δώσουμε πιο λίγα.

Όταν λέω βγαίνουνε δε λέω τα βγάζει ο κάθε ένας.

Τώρα περίμενε, ο Πάνος μόλις μπει στο site και δει τις αγγελίες και τα rates θα πάθει το 1ο εγκεφαλικό. Σταματώ λόγω off-topic.
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Αυτός βγάζει κακία μέσω ίντερνετ γιατί απλούστατα κρύβεται πίσω από το πληκτρολόγιο.Αν τον είχα εδώ έτσι φουκαρά στην Αγία Πετρουπολη θα γέλαγα μαζί του Όπως γέλαγε και με τους άλλους που ήρθαν εδώ σαν κ αυτόν  :2funny:το θέμα για μένα δεν είναι πως θα βγάλεις τα λεφτά αλλά αν έχεις αυτά τα λεφτά που θα περάσεις καλύτερα.Και ξαναλέω αν έχεις κάτω από 2.000 μην έρθεις Ρωσσία (Αγία Πετρουπολη) γιατί θα ξακοπερασεις.Αν όμως έχεις 3.000 το μήνα εδώ θα είσαι στον παράδεισο (Αν έχεις και όλα τα άλλα που έχω πει) ενώ Ελλάδα με αυτά τα λεφτά δεν θα είσαι τίποτα σπουδαίο.Η Ρωσσια δεν είναι για τους φτωχούς.


Κοιτα εγω σου λεω για λεφτα που βγαζεις επειδη εισαι πορωμενος με κατι και το γουσταρεις
Και εμενα οι δικοι μου,μου εχουν αφησει 2 ακινητα το ενα παραλιακα αν το δωσω βαραω ανετα 250κ στην χειροτερη
Ασχετα που το νοικιαζω γιατι περιμενω να ανεβουν οι τιμες επειδη πιστευω οτι οταν φτιαχτει το παραλιακο μετωπο οι αξιες θα ανεβουν κατα πολυ
Τετοια πληροφορηση εχω τουλαχιστον απο ανθρωπους της αγορας
Οτι την επομενη 5ετια σπιτια απο Ελληνικο και περα θα εχουν τρομερη αυξηση στην τιμη τους

Αλλα η δουλεια ειναι δουλεια για μενα,αντρας που δεν δουλευει δεν ειναι αντρας

Σε αυτο δεν σηκωνει αμφιβολια

 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Αυτό είναι οξύμωρο όντως αλλά δεν είναι το θέμα μου αυτό, εγώ απλά λέω ότι τα λεφτά αυτά βγαίνουνε. Στις γερές χώρες, από στατιστικά τα 10K τα βγάζει το 10%. Απλά επειδή ακούνε άνθρωποι που την ψάχνουνε να φύγουνε θέλω να ξέρουν τι παίζει γιατί τους πιάνουν κορόιδο. Σου λέει η εταιρία αυτός είναι φτωχομπινές Έλληνας ας του δώσουμε πιο λίγα.

Τώρα περίμενε, ο Πάνος μόλις μπει στο site και δει τις αγγελίες και τα rates θα πάθει το 1ο εγκεφαλικό. Σταματώ λόγω off-topic.


Να σου πω ενα παραδειγμα απ τον κολλητο μου
5χρονια προυπηρεσια σε java δουλεια σαν senior κατω απο 2k εκει που ειναι

Ο Ελληνας πλεον θα παει σε μια δουλεια να χτυπησει Ινδο,σιγα μην σου δωσουν οτι και στον ντοπιο

Δεν παιζουν τα λεφτα που γραφουν

Να σου πω οτι ο αλλος ο φιλος μου ειχε προταση απο amazon μιλαμε για την εταιρια και του δινανε κατω απο 4k

Δηλαδη δεν εχει νοημα να το συζητησω παραπανω οταν με τα ιδια μου τα ματια εχω δει την προσφορα αυτη


Σταματω λογω off topic, ο καθενας μπορει να δοκιμασει εξαλλου την τυχη του εξω και να δει τι ποσα παιζουν
Εγω εχω συναισθηση και γιατι εχω παει και μαλιστα 3 φορες αλλα και επειδη οι 4/5 φιλους μου δουλευουν εκτος Ελλαδας
 

xexe2

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
443
Like
622
Πόντοι
81
Σου απαντώ σε pm γιατί είμαστε full off topic.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.943
Πόντοι
3.346
Αυτό είναι οξύμωρο όντως αλλά δεν είναι το θέμα μου αυτό, εγώ απλά λέω ότι τα λεφτά αυτά βγαίνουνε. Στις γερές χώρες, από στατιστικά τα 10K τα βγάζει το 10%. Απλά επειδή ακούνε άνθρωποι που την ψάχνουνε να φύγουνε θέλω να ξέρουν τι παίζει γιατί τους πιάνουν κορόιδο. Σου λέει η εταιρία αυτός είναι φτωχομπινές Έλληνας ας του δώσουμε πιο λίγα.

Τώρα περίμενε, ο Πάνος μόλις μπει στο site και δει τις αγγελίες και τα rates θα πάθει το 1ο εγκεφαλικό. Σταματώ λόγω off-topic.

τα χρηματα αυτα βγαινουν ανετα 5000 χιλ μικτα και 3500 καθαρα μετα κρατησεων και λοιπων φορων γερμανιας μισθο εχει ενας γνωστος μου γιατρος στην γερμανια που κανει ειδικοτητα οφθαλμιατρου.

αυτο μπορει να σου το επιβεβαιωσει και ο Β.Π. για τους μισθους τον ειδηκευομενων γιατρων στη γερμανια. εφοσον μετα τελειωσει την ειδικοτητα τα χρηματα που θα παιρνει θα ειναι πολυ περισσοτερα.

απο οσο μου ειπε το γεμανικο κρατος  αφου τελειωσει την ειδικοτητα θα τον στειλει να ανοιξει ιατρειο με πελατολογιο στανταρ.

δεν μπορεις να ανοιξεις οπου θελεις ιατρειο οπως γινεται αυτο το μπαχαλο στην ελλαδα σου λεει το κρατος θα ανοιξεις ιατρειο και που εχει ελλειψη απο την συγγεκριμενη ειδικοτητα ωστε να εχεις στανταρ πελατες και δουλεια συνεχεια.





 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.943
Πόντοι
3.346
5000 αρχήδια βγαζει,σε αυτες της δουλειες Ελληνες δεν παίρνουνε.Ακομα και οι γιατροί 3.000-3500 καθαρά βγαζουν.Τα μισά αν παιρνει απ αυτά που λεει και αυτό δύσκολο.

νομιζω οτι ειχε πει παλαιοτερα 5000 χιλ μικτα με τις λοιπες κρατησεις του εμεναν 3500 χιλ. καθαρα το μηνα. ετσι θυμαμαι ειχε πει καποτε.

αλλά και παλι 3500 χιλ. και να κυκλοφωρει πεζος χωρις ουτε ενα αυτοκινητο εστω και μικρομεσαιο. πολυ οξυμορο ολο αυτο δεν ειναι;

επισης ενα αλλο οξυμορο ειναι οτι σπονσοραρει 7 γυναικες απο 800 ευρω =5600 χιλ /μηνα

αυτος λεει οτι παιρνει 5000 χιλ.

τα νουμερα δεν βγαινουν με τιποτα

αν βαλεις και το ενοικιο που πληρωνει οπως ειπε ο ιδιος 1050 ευρο το μηνα

αν βαλεις και εναν φορο που υπαρχει στη γερμανια για το νερο που ειναι πριπου 2000 χιλαρικα το χρονο

γιατι το νερο στη γερμανια φορολογειται ακριβα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom