Νέα

Τί γίνεται με Κίεβο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα scientist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
30φευγα, 1.80, νορμαλ εμφανιση, γνωση καλων αγγλικων κ αρκετα καλα γερμανικα. Δωσε μου τα φωτα σου συναγωνιστη!!!


Τετοια events ειναι οτι πρεπει για couch

Επισης μια ματια που εριξα σε female travelers εχει πολυ κοσμο οπως και female hosts
Εγω θα ειχα αρχισει ηδη να στελνω μαζικα μηνυματα σε οτι περναει τα στανταρτς:)
Αμα ξερεις και Γερμανικα παιζεις καλυτερα και με τις hosts εκει

happn ειναι δυναμη επισης εκει περα με τοσο κοσμο και εννοειται tinder

Πιστευω ηδη τα ξερεις,απλα παρατηρησα και στο τελευταιο ταξιδι που εκανα ποσο ανωτερο ειναι το couch οταν εισαι traveler παρα φιλοξενεις.

Καλη τυχη οπως και να χει,στο πρωτο group το περασα γιατι εχει και Ελληνιδα μεσα,εχει και το ντοπιο την χαρη του



 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.205
Πόντοι
2.406
εγω το χοντραινω ρε τυπε που τολμα ο Βλακμαν να λεει οτι ειναι καλυτερος απο το Μπλασκο? Μιλαμε σοβαρα τωρα? Η απαντσηση δλδ στο τι γινεται με Κιεβο ειναι πληρωνεις μια πουτανα επι δεκα, της στελνεις και λεφτα χωρις να τη γαμας και οταν τη συναντησεις αφηνεις να στη γαμανε αλλοι μπροστα σου?  Και λες πως το χοντραινω εγω?
ο μπλασκος γραφει φοβερα...
φωτογραφιες δεν θυμαμαι ναχει βαλει..ειχε βαλει δυο?οκ
δεν λεει και τιποτα αυτο..κι εγω εχω βαλει εικοσι,ο τασος σαραντα και πιο παλια εβαζε κι ο μιτσος
ο μπλασκος ωραια τα εγραφε ειναι χαι κλας συγραφεας αλλα ειμαι σιγουρος διαισθητικα οτι δεν γαμουσε σε συγκλονιστικους ρυθμους
Ηταν πιο πολυ φιλοσοφος κι οχι στρητ φαιτερ  :hi:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
εγω το χοντραινω ρε τυπε που τολμα ο Βλακμαν να λεει οτι ειναι καλυτερος απο το Μπλασκο? Μιλαμε σοβαρα τωρα? Η απαντσηση δλδ στο τι γινεται με Κιεβο ειναι πληρωνεις μια πουτανα επι δεκα, της στελνεις και λεφτα χωρις να τη γαμας και οταν τη συναντησεις αφηνεις να στη γαμανε αλλοι μπροστα σου?  Και λες πως το χοντραινω εγω?
Αναφερομαι για το ασχετος που ειπες για το μελος midas ,,, ιεροσυλια ειναι και αυτο.

νασαν τα νιατα δυο φορες....  :worship: :worship: :worship:
που το ξερεις αυτο?ειναι προ χριστου..καπου το 2007...  :think:
Μου ειπε ολη την ιστορια ο davarits οταν τον ειχα φιλοξενησει στο Κισιναου.
ουδεν κρυπτον υπο τον ηλιο  :grin:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Αν ενα νεο παιδι πιστευει σε Βαλκανικους πυραυλους και οτι θα μπει στο μαγαζι και με το Βαλκανικο του χερι ενω χαιδευει το αιδοιο της κυριας και της βαζει 100Ευρω στο στηθος θα φυγει με την κυρια μαζι αντι λιποθυμος απ τα κροσε και χουκ του πορτιερη τοτε αξιζει σε αυτο το νεο παιδι να φυγει ξαπλα μπας και καταλαβει τις συνεπειες των πραξεων του

ΚΜΝΑΝ πρεπει να εχεις το στοιχειωδη νου να καταλαβεις ποτε μιλαει σοβαρα,ποτε οχι και τι πρεπει να κρατας και τι οχι

Αν καποιος πιστευει σε Βαλκανικους πυραυλους,ειναι ο ιδιος που θα πιστευει και τον Σωρρα και τον καθενα,οποτε ενα χερι ξυλο μονο καλο θα του κανει και σε αυτον και σε εμας

Το νεο παιδί θα ωφεληθει πολύ αν διαβάσει αυτα που γράφω και αφήσει τα σαιτ και τα καμακια και κοιτάξει να δουλέψει για να βγάλει παραδακι και να γαμαει μουνακια.
Εγώ λέω την αλήθεια για τις γκομενες τι κάνουν δε λέω παραμυθια για πριγκίπισσες και άσπρα άλογα.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
ο μπλασκος γραφει φοβερα...
φωτογραφιες δεν θυμαμαι ναχει βαλει..ειχε βαλει δυο?οκ
δεν λεει και τιποτα αυτο..κι εγω εχω βαλει εικοσι,ο τασος σαραντα και πιο παλια εβαζε κι ο μιτσος
ο μπλασκος ωραια τα εγραφε ειναι χαι κλας συγραφεας αλλα ειμαι σιγουρος διαισθητικα οτι δεν γαμουσε σε συγκλονιστικους ρυθμους
Ηταν πιο πολυ φιλοσοφος κι οχι στρητ φαιτερ  :hi:

Γραφει φοβερά.Μας καταδυναστευουν οι παλαιοί.Ο,τι και να πεις θα το γυρίσουν στον εμφυλιο,στη χούντα και στην αποστασία Μητσοτάκη.
Αρκετά.Εχουν αλλάξει τα πράγματα.Δεν μπορείς να ακούς ακόμα για τους βασιλικους και τον Πιπινέλη.
Εγώ δίνω στον άλλο ερμηνεία της κρίσης,τρόπο πρόβλεψης των εξελίξεων και μεθοδο δυναμικής παρέμβασης για να γαμησει.Είναι απαιτητικό μαχητικό σύστημα,on edge  δεν είναι για ψοφιους.
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.218
Κριτικές
8
Like
1.887
Πόντοι
266
ο μπλασκος γραφει φοβερα...
φωτογραφιες δεν θυμαμαι ναχει βαλει..ειχε βαλει δυο?οκ
δεν λεει και τιποτα αυτο..κι εγω εχω βαλει εικοσι,ο τασος σαραντα και πιο παλια εβαζε κι ο μιτσος
ο μπλασκος ωραια τα εγραφε ειναι χαι κλας συγραφεας αλλα ειμαι σιγουρος διαισθητικα οτι δεν γαμουσε σε συγκλονιστικους ρυθμους
Ηταν πιο πολυ φιλοσοφος κι οχι στρητ φαιτερ  :hi:
Ναι σίγουρα έγραφε καλές εκθέσεις στο σχόλιο.Στην πράξη τι γίνεται. Από παλιά έλεγα ότι γράφει και πολλές μπούρδες ο γιοσουφ και ήμουν ο μόνος που το έλεγα τότε.   
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Γραφει φοβερά.Μας καταδυναστευουν οι παλαιοί.Ο,τι και να πεις θα το γυρίσουν στον εμφυλιο,στη χούντα και στην αποστασία Μητσοτάκη.
Αρκετά.Εχουν αλλάξει τα πράγματα.Δεν μπορείς να ακούς ακόμα για τους βασιλικους και τον Πιπινέλη.
Εγώ δίνω στον άλλο ερμηνεία της κρίσης,τρόπο πρόβλεψης των εξελίξεων και μεθοδο δυναμικής παρέμβασης για να γαμησει.Είναι απαιτητικό μαχητικό σύστημα,on edge  δεν είναι για ψοφιους.
...μην τα ξεφτιλίζουμε όλα... έριξες μια πούτσα στον Mindreader και ένα καυλί στον Μπλάσκο αλλά για ποιόν λόγο? Φιλικά πυρά είναι αυτά? Οι άνθρωποι μαζί μασ είναι! Δεν είναι γόνοι ψωλάδες αριστεροί... Για ηρέμησε λίγο γιατί όταν θα βλέπω 45αρη  ευρωπαίο  με γκόμενά άνω του 1,80 και κάτω απο 30 θα πηγαίνω τουαλέτα και θα της φλασάρω πακέτο που ούτε στα όνειρά σου δεν το βλέπεις!
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.205
Πόντοι
2.406
Ναι σίγουρα έγραφε καλές εκθέσεις στο σχόλιο.Στην πράξη τι γίνεται. Από παλιά έλεγα ότι γράφει και πολλές μπούρδες ο γιοσουφ και ήμουν ο μόνος που το έλεγα τότε.   
κι ο νυχτεριδας επισης εχει δωσει ενιοτε καλο φωτογραφικο υλικο...  :hi:
δεν εγραφε μπουρδες ο τζοοε
απλα καποιες αρκετες φορες δεν ηταν απντειτ οι πληροφοριες
γενικα ομως καλα ταγραφε  :respect:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.205
Πόντοι
2.406
Αναφερομαι για το ασχετος που ειπες για το μελος midas ,,, ιεροσυλια ειναι και αυτο.
Μου ειπε ολη την ιστορια ο davarits οταν τον ειχα φιλοξενησει στο Κισιναου.
ουδεν κρυπτον υπο τον ηλιο  :grin:
με ειπε ασχετο ο παρις?
κατσε να τον κανω αναφορα!!! :ban: :s&m_3: :s&m_3:
ναι ρε νταβαριτς με στραβο ηταν μαζι τοτε με αλλο αμαξι....χιονια φλεβαρη μηνα κατα τις εννια δεκα το βραδυ περναγαμε ...
εγω ειμουνα μπροστα αυτοι απο πισω την εβαλα μες στο τζιπ μαυρα τζαμια ολα,μπρος πισω, αυτη στα συνορα τσερναβτσι..  :pipa1:
ο στραβος ειχε χεστει,λεει ρε μλκα θα μας βαλουν μεσα..ο νταβαριτς ενθαρυνε ,προχωρα λεει μην κολωνεις..
πολλα γελια!!!! :heavymetalbig:  :happy:
πολλα γελια αξεχαστες εποχες..ουτε επαναλαμβανονται...
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.943
Πόντοι
3.346
με ειπε ασχετο ο παρις?
κατσε να τον κανω αναφορα!!! :ban: :s&m_3: :s&m_3:
ναι ρε νταβαριτς με στραβο ηταν μαζι τοτε με αλλο αμαξι....χιονια φλεβαρη μηνα κατα τις εννια δεκα το βραδυ περναγαμε ...
εγω ειμουνα μπροστα αυτοι απο πισω την εβαλα μες στο τζιπ μαυρα τζαμια ολα,μπρος πισω, αυτη στα συνορα τσερναβτσι..  :pipa1:
ο στραβος ειχε χεστει,λεει ρε μλκα θα μας βαλουν μεσα..ο νταβαριτς ενθαρυνε ,προχωρα λεει μην κολωνεις..
πολλα γελια!!!! :heavymetalbig:  :happy:
πολλα γελια αξεχαστες εποχες..ουτε επαναλαμβανονται...

εισαι τεραστιος!!!  :kneel: :kneel:

 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.943
Πόντοι
3.346

koble

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2010
Μηνύματα
944
Like
913
Πόντοι
86
Έχω ποσταρει πολλές φωτο απο γκομενες που γαμουσα τζάμπα μέχρι το 2013...Εμένα είναι όλες αυθεντικες δεν υπάρχουν σε σαιτ είναι απο live καμάκι.
Σιγουρα εχει προσφερει μεγαλο εργο στον Εκτελεστικο τομεα το Μπαλκαν Πεος!
Ομως ειναι Απιστοι Θωμαδες οι Β/πουτσιστες!
Πόσες φωτο απο γκομενες έβαλε ο Μπλασκος?Οπερ εδει δειξαι. Αντίθετα ο μαχητικός βαλκανιοπουτσισμος έχει να επιδείξει έργο.Ειμαστε πάντα στην πρωτοπορία.
Πολλες φορες ομως εχετε τασεις Βαλκανιομαλακισμου. Ειδικα οταν γινεται πραξη με western union
Το δικό μου σύστημα είναι ρεαλιστικό γιατί εχει σκοπό το γαμησι.Το σύστημα του Μπλασκου ποιο σκοπό εχει πέραν της αμπελοφιλοσοφίας?Ποιος βοηθηθηκε να ρίξει έναν πουτσο χάρη σε αυτά που γράφει ο Μπλασκος?
Ο Μπλασκος Προειδοποιησε! Σαν να λεμε Πριν γαμησεις σκεψου Που και Πως βαζεις την υπογραφη σου! Εσυ απλα την βαζεις οπου να ναι, οπως να ναι!
Καλα, ρεαλιστικο και φθηνοτερο ειναι και το συστημα του Πικερ με τα 10 ευρω. Και εγω το εφαρμοζω, αρχοντικα και Κμανικα με 20ευρα!
Σοφά λόγια,αλλά στην πράξη ΜΗΔΕΝ.Ο Αρχηγός έδωσε πραγματικές μάχες στα Σλαβικά μουνολίβαδα και στο πουλί του
Τουλαχιστον μπορει να κανει service στο Μπαλκαν Πεος? Γιατι δεν το βλεπω καλα στις φωτο!
Εγω θα δεχτω οτι ο ΜΠΛΑΣΚΟΣ,
γαμαει μονο πουτανες
γαμαει τελειωμενες 40αρες που το μουνι τους μυριζει αυγο
και γαμαει μια φορα το χρονο!
Ελπιζω να ηρεμησει ο Κμαν και να αφησει τους μαθητες να σχολιασουν το εργο του Δασκαλου τους.

Θα παρακαλουσα τον ΠαριΠαπι να δειξει ανωτερωτητα και αυτοσυγκρατηση, για να μην εχουμε παραπλευρες απωλειες στο νημα!
Δηλ ασε τον τρελο στην τρελα του! Ασε μεχρι να ερθει ο Δασκαλος να κανουμε παραγωγικη συζητηση και μετα ας γινει μπουρδελο!
μαλιστα, εχει φτασει σε τετοια καταντια το θρεντ που ερχεται ενας αρχιψευταρας, sugar daddy... και γραφει οτι ειναι καλυτερος απο τον Μπλασκο, (και μετα απορειτε κι ολας πως γινεται και κυβερναει ο Συριζα)
ΠαριΠαπι με το Συριζα που ειπες μου ακουγεσαι σαν να εισαι διδυμος αδερφος του Γκλοκ!
απο που προκυπτει ρε τυπε οτι δεν εχει να επιδειξει τιποτα ο Μπλασκος? Επειδη το λεει ο Κμαν ο μεγαλυτερος απατεωνας που εχει περασει απο το σαη?...
οταν ο μεγας Ιωσηφ εβαζε φωτογραφιες απο τη μαγειρισα, την πολυβολητρια κλπ
Κριμα που δεν ξεραμε αυτη την πορνο ιστορικη λεπτομερεια! Πες μας και αλλες ιστοριες απο τα παλια να μαθουμε οι νεοτεροι!
 

koble

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2010
Μηνύματα
944
Like
913
Πόντοι
86
Θα μπορουσα να πω, ο ενας ειναι ανεγκεφαλος και ο αλλος Εγκεφαλος!
μπουλη μου!!!! μα που  χαθηκες ρε ποιητη.πολες φορες νομιζω εσυ και ο κομπλε ειστε το ιδιο ατομο.
μερικες φορες ο κοπλε μιλα σαν τον δασκαλο αλλα ο δασκαλος λεει δεν ξερει ποιος ειναι.
Xarri, δεν ειμαι εγω ο ποιητης οπως σου ειχα πει! Δεν ειμαι σιγουρος οτι θυμαμαι τον ποιητη
Λογικο ειναι να μην με ξερει ο Δασκαλος, αφου δεν ειχα ποτε επαφη.
Οπως εχω πει ειμαι θαυμαστης του Δασκαλου και μελετω το εργο του.
o ΜΠΛΑΣΚΟΣ ειναι το πιο θρυλικο νικ εβερ
ανωτεροολων απο ουσια δεν εχει  τιποτα ιδιαιτερο να επιδειξει αλλα ο λογος του ειναι ανυπερβλητος ειναι ο Λενιν των UA threads
ο μεγας θεωρητικος
Ξερεις ποσο αιμα χυθηκε για την Θεωρια?
Οποιος Ακουσε τον ΔΑΣΚΑΛΟ γλιτωσε και αιμα και σπερμα!
ο μπλασκος γραφει φοβερα...ο μπλασκος ωραια τα εγραφε ειναι χαι κλας συγραφεας αλλα ειμαι σιγουρος διαισθητικα οτι δεν γαμουσε σε συγκλονιστικους ρυθμους Ηταν πιο πολυ φιλοσοφος κι οχι στρητ φαιτερ
Αποφασισε, η γαμουσε πολυ σε εσωτερικους χωρους η δεν εκανε περιπατο στα παγκακια! (παγκακι=στρητ φαιτ)
Δηλαδη ποιο ειναι το ταργκετ γκρουπ του καταδρομεα για να στεφθει η αποστολη με επιτυχια;
Βρε ανθρωπε τα ρωτανε αυτα τα κομμαντος? Πονανε ορες τα παλλικαρια?
Συστημα οτι κατσει με εμφαση σε εκφυλλα γερμανικα γραννι!
Ναι σίγουρα έγραφε καλές εκθέσεις στο σχόλιο.Στην πράξη τι γίνεται. Από παλιά έλεγα ότι γράφει και πολλές μπούρδες ο γιοσουφ και ήμουν ο μόνος που το έλεγα τότε.
Μαλλον δεν μπορεις να εκτιμησεις εναν καλο συγγραφεα με ιστορικο φιλοσοφικο υποβαθρο.
Τωρα το λετε 2, εσυ και ο Κμαν! Αυτο ειναι Προοδος!
...μην τα ξεφτιλίζουμε όλα... έριξες μια πούτσα στον Mindreader και ένα καυλί στον Μπλάσκο αλλά για ποιόν λόγο? Φιλικά πυρά είναι αυτά? Οι άνθρωποι μαζί μασ είναι! Δεν είναι γόνοι ψωλάδες αριστεροί...
Αυτα να τα βλεπεις εσυ, που σε εχει παρασυρει σε τυροκομια, κασεροπιτες και κασερια! Συνερθε και ασε το μετρημα στα τυρια και τα φλασαρισματα!
 

xexe2

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
443
Like
622
Πόντοι
81
Ναι σίγουρα έγραφε καλές εκθέσεις στο σχόλιο.Στην πράξη τι γίνεται. Από παλιά έλεγα ότι γράφει και πολλές μπούρδες ο γιοσουφ και ήμουν ο μόνος που το έλεγα τότε.    

Δεν τον ήξερα, μου σύστησε "συνάδελφος" να διαβάσω τα πρώτα πόστ και έτσι μια βαριεστημένη ώρα τα διάβασα. Προσωπικά δεν έγινα σοφότερος, γιατί αυτά που γράφει (όσα είναι σωστά) τα ήξερα ήδη, αλλά σαν εισαγωγή, για κάποιον που δεν είχε παει Ανατολική Ευρώπη καλά είναι.

Γέλασα πολύ όταν ρώτησε το Δημητράκη αν πουλάνε παιχνίδια στην ΑΠ, και ο Δημητράκης του απαντά για πραγματικά παιδικά παιχνίδια....

Τώρα τα άλλα που γράφει για τη ζωή του, περί συντ. Βαρτάνη, φόνων, εμπόριο παιχνιδιών δεν ξέρω που κολλάνε και αν είναι αλήθεια...

Άλλο περίεργο, πως γίνεται λογικός άνθρωπος να συναναστρέφεται το Δημητράκη και μάλιστα σε βάθος χρόνου....
 

xexe2

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
443
Like
622
Πόντοι
81
ΒΠ ,απο αυτα που εχω δει/ζησει και ειδικοτερα για τις πρωτευουσες χωρων της πρωην Σοβιετιας :

Κισιναου μονιμος ειναι δυο φορες καλυτερα απο τουριστας στο Κιεβο
Κιεβο μονιμος ειναι τρεις φορες καλυτερα απο τουριστας στη Μοσχα
Μοσχα μονιμος ... δεν γινεται καλυτερα πουθενα αλλου

στον τουριστα συμπεριλαμβανεται και αυτος που και τριαντα φορες να ανεβαινει στην ιδια πολη ,οταν καθεται μαξιμουμ ενα δεκαημερο/εικοσαημερο παλι σε αυτην την κατηγορια θα ανηκει.

Αν δεν ημουνα εξι χρονια μονιμος/ημιμονιμος μολδαβια με αδεια παραμονης λογω της εταιρειας που ειχα κανει και με δικο μου διαμερισμα ,τις γκομενες (οχι σπονσορετς και μλκ) που εβγαλα με γκαπ εικοσαετιας και βαλε ... δεν θα μπορουσα να το κανω με τιποτα εστω και αν ξοδευα τα μαλλιοκεφαλα μου εκει :grin:

Επισης πουτανακια (τεμπελικα και μη) σε τιμες εξευτελιστικες, αφου με την παροδο του χρονου τα κονε που κανεις ειναι απειρα και το ενα τηλεφωνο διαδεχεται το αλλο εν ριπη οφθαλμου.

Βασικη προυποθεση φυσικα να μην εισαι καγκουρας και τσιπης του κερατα ... :grin: :grin: :grin:

Τάσο συμφωνώ. Έχεις πάρα πολλές αβάντες ως μόνιμος. Επειδή όπως έγραψα θα είμαι location independent από Οκτώβρή και το σκέπτομαι να ξεχειμωνιάσω Αν. Ευρώπη: είμαι μεταξύ των εντός ΕΕ (Πράγα, Ρίγα, Μπρατισλάβα) και των εκτός ΕΕ (Κίεβο, ΑΠ, Μόσχα). Θα γράψω λίγο τις σκέψεις μου και αναμένω σχόλια από εσένα και από συναδέλφους:

- Πράγα: θετικά ΕΕ, ευκολία ποιόητα ζωής / Αρνητικά: αισθητά χαμηλότερη ποιότητα στις γκόμενες
- Κίεβο: Εκτός ΕΕ τυπικό σπασαρχίδισμα (τρίμηνο κτλ)... Ένα ερωητηματικό εδώ η ασφάλεια, παρ' ότι πολλοί θα σκέπτονταν διαφορετικά, θεωρώ ο μόνιμος κινδυνεύει περισσότερο από τον τουρίστα, λόγω συνεχους παροσίας και σταμπαρίσματος
- ΑΠ: Τα αρνητικά του Κιέβου / Ασφάλεια πάλι δεν ξέρω / Πολύ καλό από γκόμενες / Ποιότητα ζωής καλύτερη από Κίεβο / Πουτσόκρυο
- Ρίγα /Μπρατισλάβα: Τις έχω επισκεφθεί, καλή ποιότητα και εντός ΕΕ αλλά μικρές πολεις (0,5 εκ) και πουτσόκρυο
- Μόσχα: Θα πάω και θα δω... νομίζω θα είναι πάνω κάτω όπως ΑΠ

 

Επισκέπτης
με ειπε ασχετο ο παρις?
κατσε να τον κανω αναφορα!!! :ban: :s&m_3: :s&m_3:
ναι ρε νταβαριτς με στραβο ηταν μαζι τοτε με αλλο αμαξι....χιονια φλεβαρη μηνα κατα τις εννια δεκα το βραδυ περναγαμε ...
εγω ειμουνα μπροστα αυτοι απο πισω την εβαλα μες στο τζιπ μαυρα τζαμια ολα,μπρος πισω, αυτη στα συνορα τσερναβτσι..  :pipa1:
ο στραβος ειχε χεστει,λεει ρε μλκα θα μας βαλουν μεσα..ο νταβαριτς ενθαρυνε ,προχωρα λεει μην κολωνεις..
πολλα γελια!!!! :heavymetalbig:  :happy:
πολλα γελια αξεχαστες εποχες..ουτε επαναλαμβανονται...
Τι εχουν ζησει και αυτες οι πουταναρες οι Ουκρανες μεχρι να νυκοκυρευτουν...
 
D

dude901123

Επισκέπτης
Τάσο συμφωνώ. Έχεις πάρα πολλές αβάντες ως μόνιμος. Επειδή όπως έγραψα θα είμαι location independent από Οκτώβρή και το σκέπτομαι να ξεχειμωνιάσω Αν. Ευρώπη: είμαι μεταξύ των εντός ΕΕ (Πράγα, Ρίγα, Μπρατισλάβα) και των εκτός ΕΕ (Κίεβο, ΑΠ, Μόσχα). Θα γράψω λίγο τις σκέψεις μου και αναμένω σχόλια από εσένα και από συναδέλφους:

- ΑΠ: Τα αρνητικά του Κιέβου / Ασφάλεια πάλι δεν ξέρω / Πολύ καλό από γκόμενες / Ποιότητα ζωής καλύτερη από Κίεβο / Πουτσόκρυο

Αυτός που βρίσκει φασαρίες και προβλήματα θα τα βρει παντού, ακόμα και στην Ελβετία ή στο Λουξεμβούργο. Οι υπόλοιποι με στοιχειώδη λογική και με τα minimum-medium μέτρα ασφάλειας στις κινήσεις τους στο Κίεβο δεν έχουν πρόβλημα. Δεν μιλάω για τον εαυτό μου μόνο αλλά για άτομα που ζουν εδώ 5 χρόνια.
Για το κρύο.. αν και δεν το έχω ζήσει ως μόνιμος ακόμα, ως ταξιδιώτης ήταν υποφερτό. Απλά περιορίζεις τις μετακινήσεις σου και όταν βγαίνεις γίνονται στοχευμένες. Ξέρεις που θέλεις να πας και δεν τριγυρνάς άσκοπα. Πάντως με όσες μίλησα επισημαίνουν ότι πλεον δεν κάνει φοβερό κρύο και ότι το κρύο έρχεται τέλη χειμώνα με αρχές άνοιξης.
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
Τάσο συμφωνώ. Έχεις πάρα πολλές αβάντες ως μόνιμος. Επειδή όπως έγραψα θα είμαι location independent από Οκτώβρή και το σκέπτομαι να ξεχειμωνιάσω Αν. Ευρώπη: είμαι μεταξύ των εντός ΕΕ (Πράγα, Ρίγα, Μπρατισλάβα) και των εκτός ΕΕ (Κίεβο, ΑΠ, Μόσχα). Θα γράψω λίγο τις σκέψεις μου και αναμένω σχόλια από εσένα και από συναδέλφους:

- Πράγα: θετικά ΕΕ, ευκολία ποιόητα ζωής / Αρνητικά: αισθητά χαμηλότερη ποιότητα στις γκόμενες
- Κίεβο: Εκτός ΕΕ τυπικό σπασαρχίδισμα (τρίμηνο κτλ)... Ένα ερωητηματικό εδώ η ασφάλεια, παρ' ότι πολλοί θα σκέπτονταν διαφορετικά, θεωρώ ο μόνιμος κινδυνεύει περισσότερο από τον τουρίστα, λόγω συνεχους παροσίας και σταμπαρίσματος
- ΑΠ: Τα αρνητικά του Κιέβου / Ασφάλεια πάλι δεν ξέρω / Πολύ καλό από γκόμενες / Ποιότητα ζωής καλύτερη από Κίεβο / Πουτσόκρυο
- Ρίγα /Μπρατισλάβα: Τις έχω επισκεφθεί, καλή ποιότητα και εντός ΕΕ αλλά μικρές πολεις (0,5 εκ) και πουτσόκρυο
- Μόσχα: Θα πάω και θα δω... νομίζω θα είναι πάνω κάτω όπως ΑΠ

Το κρύο και η ασφάλεια δεν ειναι παράγοντες, αλλα ειναι πιο σημαντικά.

Για ποιο λόγο θες να πας σε αυτές τις χώρες, μονο για γκομενες;
Ποσο μπατζετ εχεις να διαθέσεις;
Πως θα παραμείνεις στις εκτός ΕΕ χώρες; visa κτλ
Τι γλωσσες μιλάς;
Ποσο χρόνων εισαι και πως εισαι εμφανισιακά; Ποιο ειναι το target group σου;
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Τάσο συμφωνώ. Έχεις πάρα πολλές αβάντες ως μόνιμος. Επειδή όπως έγραψα θα είμαι location independent από Οκτώβρή και το σκέπτομαι να ξεχειμωνιάσω Αν. Ευρώπη: είμαι μεταξύ των εντός ΕΕ (Πράγα, Ρίγα, Μπρατισλάβα) και των εκτός ΕΕ (Κίεβο, ΑΠ, Μόσχα). Θα γράψω λίγο τις σκέψεις μου και αναμένω σχόλια από εσένα και από συναδέλφους:

- Πράγα: θετικά ΕΕ, ευκολία ποιόητα ζωής / Αρνητικά: αισθητά χαμηλότερη ποιότητα στις γκόμενες
- Κίεβο: Εκτός ΕΕ τυπικό σπασαρχίδισμα (τρίμηνο κτλ)... Ένα ερωητηματικό εδώ η ασφάλεια, παρ' ότι πολλοί θα σκέπτονταν διαφορετικά, θεωρώ ο μόνιμος κινδυνεύει περισσότερο από τον τουρίστα, λόγω συνεχους παροσίας και σταμπαρίσματος
- ΑΠ: Τα αρνητικά του Κιέβου / Ασφάλεια πάλι δεν ξέρω / Πολύ καλό από γκόμενες / Ποιότητα ζωής καλύτερη από Κίεβο / Πουτσόκρυο
- Ρίγα /Μπρατισλάβα: Τις έχω επισκεφθεί, καλή ποιότητα και εντός ΕΕ αλλά μικρές πολεις (0,5 εκ) και πουτσόκρυο
- Μόσχα: Θα πάω και θα δω... νομίζω θα είναι πάνω κάτω όπως ΑΠ

Έχω πάει σε όλες τις πόλεις που αναφέρεσαι, το "αισθητά χαμηλότερη ποιότητα στις γκόμενες" που έγραψες για Πράγα,δεν ξέρω πως προκύπτει μιας και κατά μέσο όρο δεν ισχύει.
Και όχι επειδή το λέω εγώ..
Την έχω ξαναποστάρει αυτή τη φωτό.

8UsEpom.jpg


Είναι μια φωτογραφία που έχω βγάλει εγώ μιας και ένα από τα κορίτσια είναι αδερφή μιας φίλης μου.
Απεικονίζονται όλα τα κορίτσια ενός τμήματος Γ'Λυκείου.
Κοίτα τις αναλογίες σε 6άρια,7άρια,...κ.λ.π. και φυσικά,ούτε μία χοντρή.

Πέρνα τώρα από ένα random ελληνικό Λύκειο και δες το τμήμα που κάνει γυμναστική στο προαύλιο.

Τέσπα,άλλα είναι τα αρνητικά της Πράγας.

Αν αναφέρεις στο περίπου ηλικία,budget,target group,κ.λ.π. μπορούμε να εκφέρουμε
καλύτερα άποψη.
 

Συνημμένα

  • IMG_20180504_121356.jpg
    IMG_20180504_121356.jpg
    810,4 KB · Εμφανίσεις: 42

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.436
Πόντοι
1.446
Θα έπαιρνα ευχαρίστως την δεύτερη από αριστερά και την μεσαία.
Αν ξεκινήσουν σε κάνα privat σφύρα το στο θέμα της Πράγας.
:grin: :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom