Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 170K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (1 μέλη και 3 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 35,7%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 31 36,9%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,7%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,5%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,9%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 32 38,1%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    84

skiouraki(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2006
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
Οχι φίλε Vanzel δεν είναι τόσο απλό... η ερώτηση δεν είναι τι ρόλο διαλέγεις να έχεις.. αλλά τι πραγματικά είσαι μέσα σου με άλλα λόγια εκπροσωπείς αυτό που είναι ο εαυτός σου, ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ για να νιώθεις εσύ "ασφαλής". Αν έχεις τη ΔΥΝΑΜΗ λοιπόν παραμένεις στην "δύσκολη πλευρά" του ρομαντικού και του θύματος οπώς λες... αλλιώς βρίσκεις δικαιολογίες για να πηδάς και να βγάζεις απωθημένα σε καθεμιά καημένη πουτανίτσα που κάνει την δουλειά μόνο και μόνο για να επιβιώσει... (πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις για πουτάνες που όντος γουστάρουν αυτό που κάνουν) Και φυσικά μάθημα ηθικής ειδικά εμένα δεν μπορείς να μου κάνεις... αλλά δεν αμφιβάλω για τη δική σου ηθική, εφόσον εισαι ξεκάθαρος με τους γύρω σου και δεν πληγώνεις κανεναν...
 

livermak

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
277
Κριτικές
8
Like
420
Πόντοι
281
τι πραγματικ ά είσαι μέσα σου με άλλα λόγια εκπροσωπε ίς αυτό που είναι ο εαυτός σου, ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ για να νιώθεις εσύ "ασφαλής.................Το να μην θελεις να εισαι LOSER.......ειναι αποψη απολυτα συνηδιτη,ξεκαθαρη καθως πολλεσ φορες δυσκολη και ειναι πολυ ποιο αληθινο απο το να κρυβεσε πισω απο αμπελοφιλοσοφιες κατιχητικου........
 

skiouraki(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2006
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
:o δηλαδή τώρα τι μας είπες livermak? :cheesy: παράθεσες τα επιχειρήματα σου έναντι των δικών μου??  :cheesy: μάθε πρώτα λίγη ορθογραφία και τα λέμε... όσο για τα κατηχητικά μην το πας προς τα εκεί γιατί ευτελίζεις την κουβέντα... τι σχέση έχει η εκκλησία με την ηθική??ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ φίλε μου, πόσο μάλλον αυτοί που την εκπροσωπούν...αλλά έτσι σε έχουν μάθει από μικρό να συνδιάζεις κάτι το "ηθικό" με την εκκλησία ή τη θρησκεία....εδώ μιλάμε για την πραγματική έννοια του όρου, και όχι για κάποιους που προσπάθησαν μέσω της θρησκευτικής τους δύναμης να βάλουν κανόνες ωστέ να ελέγχουν τα κοπάδια με τα πρόβατα....
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
375
Πόντοι
6.055
Γυριζα απο το ξενοδοχειο μετα απο πηδημα με παντρεμενη και εξω απο ενα ζαχαροπλαστειο μου λεει, σταματα σε παρακαλω να παρω μια τουρτα γιατι σημερα εχουμε επετειο γαμου. Μπροστα σε αυτες οι πουτανες που παμε ειναι αγγελοι.

Να συνεχισω?

Παντρεμενη να μου ζηταω να στρωσω μαζι της το νυφιατικο παπλωμα 3 μηνες μετα τον γαμο που ψυχρανε ο καιρος, να του μαγειρευει μπακαλιαρο σε 25η Μαρτίου ενω πηδιομαστε και θα γυρναγε το βραδυ

Αλλη να μου ζηταει σεξ στον 2ο μηνα εγκυμοσυνης ( ουτε που ηξερε ποιανου ηταν )

Αλλη να ερχεται σε ραντεβου με την 5χρονη κορη της

Αλλη να φοραει δωρα μου στα βαφτησια του παιδιου της

Αλλη παντρεμενη 10 χρονια με πλουσιο, ομορφο, καλο παιδι, χωρις κανενα προβλημα στη σχεση τους να μου παιρνει πιπα στον δρομο. Απλα τον ΒΑΡΕΘΗΚΕ. Ποιος βρε σεις μπορει να γαμιεται μια ζωη με τον ιδιο ανθρωπο?

Ατελειωτα ψεματα σε πολλες περιπτωσεις που ηταν μαζι μου. Καλυψη απο φιλες, τι ψάχνετε?

Το μονο εξοργιστικο οτι μια δεκαετια που παω Pines, μια φορα solo γυναικα δεν πετυχα!
 

livermak

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
277
Κριτικές
8
Like
420
Πόντοι
281
Για την ορθογραφια οτι και να πεις μικρο κουναβι εχεις δικιο οποτε σε ευχαριστω απλα γι ατην επισημανση.Τωρα και φυσικα δεν μπορω να αντεπιχειρματολογισω απεναντι σε κενολογιες του στιλ<<μεσα σου>><<πωσ νιωθεις>> και αλλα μαρυ κλερ τετοια.οποτε προτιμω μια ποιο γενικευμενη απαντιση,,,,,,,,,,Οσο τωρα για την ηθικη αναφερομαι ακριβως  σε αυτην που εισαι μεγαλωμενη την χριστιανικη ασε που τωρα η κενολογια σας και το χαι λαιφ την ονομαζει <<υπερτατη δυναμη>> για αυτην λοιπον την ηθικη σου απαντω εσυ γυρνα και το αλλο μαγουλο εχω παντος θα ΧΑΣΤΟΥΚΙΣΩ!!!!!<<και για να μην παρερμινευομαι το χαστουκισω και το μαγουλο ειναι παρααβολικα>>
 

skiouraki(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2006
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
πωπω.. τίποτα δεν κατάλαβες τελικά... δεν πειράζει αυτά παθαίνει όποιος κάθεται και διαβάζει τις μπούρδες των περιοδικών που ανέφερες... όσο για το ποιος θα χαστουκίσει ποιον ξεκίνα να χαστουκίζεις ελεύθερα δεν στο απαγορεύει κανεις...::) χαστούκι εσύ χαστούκι η γκόμενα ίσως στο τέλος τα βρείτε πολύ καλύτερα από το να είχατε μια απλή βαρετή σχέση  8)
 

livermak

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
277
Κριτικές
8
Like
420
Πόντοι
281
Τελικα παραδινομαι ειναι ανικητο το ακατικιτο που εχετε πανω απο το λαιμο σας....και φυσικα το χαρισμα της αοριστολογιας......εξ αρχης δικο μου λαθος........τι θελω εγω μετα πυτουρα;;;      και παλι συγνωμη ........
 

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
14
Πόντοι
6
εμένα δε μου κολλάει τα 17 λεπτά Ν.Κηφισιά-Βάρκιζα. Σα λίγα δεν είναι?
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
εμένα δε μου κολλάει τα 17 λεπτά Ν.Κηφισιά-Βάρκιζα. Σα λίγα δεν είναι?

Eχει φύγει ΠΟΛΥΣ κόσμος απ' την Αθήνα... οπότε είναι δυνατόν!
Εγώ πχ έκανα τις τελευταίες μέρες την διαδρομή Ν.Ψυχικό-Σύνταγμα γύρω στα 5-10 λεπτά... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ για μια συνηθισμένη καθημερινή...
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Όχι μάγκες... εγώ είμαι σε φάση πολύ ρομαντική ακόμα.. σας καταλαβαίνω βέβαια γιατί τυχαίνει οι περισσότεροι να μου ρίχνουν χρονάκια, όμως στην συγκεκριμένη περίπτωση υπάρχει ένα μεγάλο γιατί :

Γιατί να παντρευτεί κανείς ρε μαλάκες? Η αλήθεια είναι όπως τη λέει ο φίλος μας ο global moderator: κανείς δεν θέλει να πηδάει το ίδιο άτομο μια ζωή. Οπότε επειδή μια σχέση έχει πάντα δυο πλευρές, όσο ερωτευμένος, όσο τρελαμένος και πιστός να είναι κάποιος, δεν μπορεί ποτέ να προκαταβάλλει τη στάση του ταιριού του, Ο,ΤΙ και να κάνει.. αυτό για όποιον πει π.χ. με τη στάση σου κρατάς τον άνθρωπό σου.. αν εμένα του ανθρώπου μου του την πέσει ο Παρθένης δεν θα θέλει να τον πηδήξει? Αυτά απλά συμβαίνουν..

Οπότε πρέπει να σας πω ότι κατ'εμέ η universal αλήθεια είναι μία :
Δεν μπορούμε να στηρίζουμε την ψυχική μας υγεία σε κανέναν και καμία..

Υ.Γ. φίλε andreoug ανατρίχιασα, πραγματικά  ρε φίλε...
 

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
14
Πόντοι
6
Eχει φύγει ΠΟΛΥΣ κόσμος απ' την Αθήνα... οπότε είναι δυνατόν!
Εγώ πχ έκανα τις τελευταίες μέρες την διαδρομή Ν.Ψυχικό-Σύνταγμα γύρω στα 5-10 λεπτά... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ για μια συνηθισμένη καθημερινή...

καταρχήν άλλος χρόνος είναι τα 5 λεπτά και άλλος τα 10 για την απόσταση που λές. Από την άλλη Το ψυχικό απο το Σύνταγμα απέχει 3 χιλιόμετρα? Σιγά το πράγμα ειδικά με άδειους δρόμους.
 

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
6
Πόντοι
5.765
Εγώ παίδες είμαι της εξής λογικής : αν η δικιά μου θέλει να πηδηχτεί ας το κάνει, φτάνει να μην το μάθω. Να μην το καταλάβω. Ας βγάλει τα μάτια της κι ας είναι γάτα να το κρύψει. Έτσι δρω κι εγώ.
Αλλά η εμπειρία μου δείχνει ότι οι γυναίκες όσο και θερμές και γάτες κι αν είναι, πέφτουν πάντα σε λάθη και τις παίρνεις χαμπάρι. Και μετά the pool.  ;)
 

becas

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2006
Μηνύματα
359
Κριτικές
1
Like
11
Πόντοι
1
Αχ βρε  raven m ..καλα το ξεκίνησες ...αλλα όπως εχει ξαναγίνει στο παρελθον το γ@μήσαμε το θέμα στην αμπελοφιλοσοφία.....είχα σκοπό να παραθέσω και εγω εμπειρίες με παντρεμένες...αλλα  άσε ίσως ανοίξουμε ξεχωριστό θέμα...βλέπουμε

Πάντως φιλικά λέω σε κάποιους φίλους (..και φίλες ??) ότι το bourdela.com μάλλον δεν είναι το κατάλληλο site για φιλοσοφικές και υπαρξιακές  συζητήσεις έστω και με αφορμή θέματα που άπτονται του αντικειμένου του site .Τhank God υπάρχουν χιλ.
Ιστοσελίδες για τέτοιο σκοπό......αφήστε μας στην καύλα μας ρε παιδια!!!!
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Ρε φίλε μπεκα ωριμοκυνηγέ και συναγωνιστή, πιστεύω ότι το θέμα ΚΑΠΟΙΕΣ φιλοσοφικές ενστάσεις και κάποιους δισταγμούς όπως και να το κάνουμε τις έχει..
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Αν γαμιόσαντε, γαμιόσαντε. Τι να κάμνουμε εδώ?  :grin:
 

Επισκέπτης
Κι εγώ γάμησα χθες μια παντρεμένη... παντρεμένος κι εγώ... έπεσε κέρατο προς όλες τις κατευθύνσεις...!

Αnyway, εγώ πιστεύω ότι η διαφορά είναι στο ότι ο άντρας καμιά φορά γαμάει για να γαμήσει, ενώ η γυναίκα σπάνια το βλέπει έτσι. Εμένα πάντως, με 3-4 παντρεμένες που έχω πάει ώς τώρα, ΟΛΕΣ κολλήσανε! Πάλι καλά που ήταν παντρεμένες δηλαδή κι έτσι ξέμπλεξα επειδή είχαν κι εκείνες ΠΟΛΥ λερωμένη την φωλιά τους! Οπότε... κόρακος κοράκου μάτι βγάζει? Δεν βγάζει!
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.636
Πόντοι
456
Δε ξερω μαγκες αλλα τελικα εχεις πολλους γκαζιαρηδες το site.

Θα μου πειτε τελικα......ηταν μαυρο το rover?

Kαι μια που μιλαμε για κερατα......θυμαμαι πριν 5 χρονια,πηδαγα παντρεμενη,γυναικα σταρτιωτικου με μεταθεση στον Εβρο.Σπιτι της!!! με το παιδι στο υπνοδωματιο!!!!! Σε μια φαση ξυπναει και τη φωναζει στο δωματιο......μετα απο λιγο ερχεται η τυπισσα και μου λεει "με ρωτησε η κορη μου αν ποναει η κοιλιτσα μου και κανω...θορυβο"......
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
375
Πόντοι
6.055
Όχι μάγκες... εγώ είμαι σε φάση πολύ ρομαντική ακόμα.. σας καταλαβαίνω βέβαια γιατί τυχαίνει οι περισσότεροι να μου ρίχνουν χρονάκια, όμως στην συγκεκριμένη περίπτωση υπάρχει ένα μεγάλο γιατί :

Γιατί να παντρευτεί κανείς ρε μαλάκες? Η αλήθεια είναι όπως τη λέει ο φίλος μας ο global moderator: κανείς δεν θέλει να πηδάει το ίδιο άτομο μια ζωή. Οπότε επειδή μια σχέση έχει πάντα δυο πλευρές, όσο ερωτευμένος, όσο τρελαμένος και πιστός να είναι κάποιος, δεν μπορεί ποτέ να προκαταβάλλει τη στάση του ταιριού του, Ο,ΤΙ και να κάνει.. αυτό για όποιον πει π.χ. με τη στάση σου κρατάς τον άνθρωπό σου.. αν εμένα του ανθρώπου μου του την πέσει ο Παρθένης δεν θα θέλει να τον πηδήξει? Αυτά απλά συμβαίνουν..

Οπότε πρέπει να σας πω ότι κατ'εμέ η universal αλήθεια είναι μία :
Δεν μπορούμε να στηρίζουμε την ψυχική μας υγεία σε κανέναν και καμία..

Υ.Γ. φίλε andreoug ανατρίχιασα, πραγματικά  ρε φίλε...

Αφου διευκρινησω οτι Moderation περισσοτερο ειναι το μαζεμα των Greeknglish, να σχολιασω σε αλλο φίλο ότι το forum εκτος από τον ενημερωτικο περί πουτανών χαρακτήρα, έχει και τον σκοπό της απλής παράθεσης απόψεων. Αν δεν μας αρέσει ένα thread δεν το παρακολουθούμε.

Η συγκεντρωτική μου άποψη είναι ότι αλοίμονο αν παντρευτείς για να είν αι πιστή σε σένα για πάντα η γυναίκα σου. Υπάρχουν πολλοί άλλοι λόγοι!
 

Επισκέπτης
Κυριοι,

Το παραπανω θεματακι το εγραψα:

1. γιατι ειχα χρονο - εκλεισα για μια εβδομαδα την εταιρία και εδωσα αδεια στους υπαλληλους.
2. γιατι τη βρηκα πρωτοτυπη σας εμπειρια και ηθελα να την μοιραστω
3. γιατι τη βρηκα διδακτικη - τη σημασια του timing αλλα και του οτι ποτε δεν ξερεις απο που μπορεί να σου ερθει το καλο, σποτ γαμησακι.

θα επιθυμούσα, αν εχετε κεφι να συνεχισετε να γραφετε να αναφερετε παρομοια περιστατικα που θα χρησιμευσουν σας case studies στον ατελειωτο αγωνα μας για το καλο, extra γαμησακι. Στο τελος της ημερας ειμαστε (εγω τουλαχιστον) hobby-fuckers. Αλλος παιζει 5Χ5, εμεις γαμαμε. Τιποτα παραπανω, τιποτα παρακατω.

Μερικες απαντησεις.

Skiouraki: Σου ευχομαι να μην απατησεις και να μην απατηθεις απο τον αντρα σου. Επίσης σου ευχομαι να βρεις μια σχεση οπως την εχεις διαμορφωσει στο μυαλό σου. Εμεις ειμαστε εδω ομως απο αλλο ανεκδοτο και μης μας τα πριζεις παραπανω. Ουτε να κρίνεις. Κρινε τον εαυτο σου. Κατα τα αλλα, στα αρχιδια μας.

Petrianto; Το Rover ηταν σκουρο πρασινι-λαχανι.


Και κατι τελευταιο. Οποις γαμαει παντρεμενες, σαφως γαμαει τη γυναικα καποιου αλλου. Οποις εχει γαμησει ΠΟΛΛΕΣ παντρεμενες, εχει γαμησει τις γυναικες ΠΟΛΛΩΝ αλλων. Αν ειναι και ο ιδιος παντρεμενος, σαφως πρεπει να δει με ωριμοτητα την περιπτωση οτι καποιος αλλος ΠΙΘΑΝΟΝ να γαμαει και την δικια του, ιδιαιτερα αμα δεν φροντιζει ο ιδιος να ποτιζει συχνα τα χωραφια του.

Καλη μας εβδομαδα.
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Το ωραίο με εμάς τους παντρεμένους είναι ότι θέλουμε να πηδάμε ότι γυναικίο δούμε, παντρεμένες και μη αλλά να πηδηχτεί η δικιά μας με άλλον.................ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :grin: Θα την σφάξουμε στο γόνατο την παλιοτσούλα. Από την άλλη με τόσες λούγκρες πια γύρω μας, είναι να μην πηδάς αβέρτα????????????????? Καλά βόλια λοιπόν σε όλους!!!!!!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom